Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Konkurs na wizerunki komnat
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2

Acid Dragon PW
2 września 2010, 21:50
Zgodnie z tym, co stoi w Komnatach Władców, rozpoczyna się konkurs na zgłaszanie swoich propozycji grafik do komnat Smoczego Forum, które pojawiają się na jego stronie głównej.

Zasady:

1. Każdy może zgłosić maksymalnie po jednej grafice dla każdej, publicznie dostępnej komnaty Smoczego Forum.
2. Propozycja powinna być w swej ostatecznej formie, a więc grafiki jpg, gif lub png o rozmiarze 100x100 pixeli (dokładnie tyle), bez żadnych ramek lub innych ozdobników, przedstawiającej budynek, lokację, wnętrze lub wejście.
3. Grafika musi pochodzić z gier Heroes / Might and Magic LUB z oficjalnych (nie fanowskich) materiałów związanych z tymi grami (grafiki promocyjne, materiały Forge, etc.)
4. Grafika powinna odzwierciedlać nazwę lokacji. Można próbować również przy tym zaproponować nową, własną nazwę na lokację wraz z grafiką, ale należy się liczyć z tym, że zmiana nie zawsze jest możliwa. Np. Podziemna Tawerna prawie na pewno pozostanie Podziemną Tawerną.


Konkurs trwa 10 dni. Kończy się w niedzielę, 12 września o godzinie 22.00.
Po tym czasie jeszcze nie do końca sprecyzowane jury podejmie decyzję. W konkursie "automatycznie" biorą udział wszystkie obecne grafiki. Można również zaproponować grafiki, które były na Forum wcześniej.

Nagrody za Waszą ciężką pracę nie przewidujemy, aczkolwiek zawsze można coś wymyślić. Poza tym będzie to pewnie jakiś plus w związku ze zbliżającą się zmianą w hierarchii Kwasowej Groty, którą niniejszym bardzo dyskretnie zapowiadam.

Trang Oul PW
2 września 2010, 23:14
________________
Przeklęta Machina__Podziemna Tawerna____Laboratorium___________RPG_________Biblioteka Legend

Mam jeszcze wnętrze Biblioteki, a do Przeklętej Machiny pasuje też obecna Kuźnia (lepiej wygląda od "gołego" modelu).

Jeszcze jedno - zmieniłbym grafikę komnaty WoG-a na Forge, kiedy wreszcie będziemy mieli Forge w H3, 5.

Mitabrin PW
2 września 2010, 23:19
Moje propozycje:

Podziemna Tawerna



Nieznane losy Enroth

I z racji tego, że w tej komnacie odbywają się sesje mające miejsce w wielu światach, w tym nie tylko tych z M&M, to proponuję zmienić nazwę komnaty na np.
"Zaułek opowiadaczy" (wiem, że to głupio brzmi).

Propozycje do innych komnat będę dodawał edytując ten post.

Irhak PW
3 września 2010, 15:54
Dobra... to zacznijmy od tych, które już teraz mi się podobają ;)
- Komnaty Smoczych Władców
- Podziemna Tawerna
- Wieża Siedmiu Smoków
- Portal Przeszłości
- Mroczna Świątynia
- Przeklęta Machina

A teraz lista zaprezentowanych już propozycji, a które mi się spodobały:
- Przyczółek Wędrowca (ekhm... Nieznane Losy Enroth ;P)

A to moje własne propozycje:
- Biblioteka Legend
- Sala Bohaterów
- Świątynia Przemian (ekhm...Niebiańska Kuźnia ;P)
- Cytadela Mocy i Magii

EDIT - niech autor wie, że jego dzieło się komuś podoba ;)

Trith PW
3 września 2010, 16:27
Teraz moje propozycje:

Komnaty Smoczych Władców (w sumie zamek ten sam, ale na moim widać więcej smoka)



Biblioteka Legend (widziana od środka. Alternatywna nazwa: Gildia Fanatycznych Kronikarzy)



Sala (tu zmienić na "Twierdza") Bohaterów



Niebiańska Kuźnia (w sumie myślałem o nazwaniu tego fabryką, ale mody jeszcze nie powstają tak masowo jak w Niebiańskich Kuźniach klonowano miotacze...Cóż... Scena modowania WoGa to dalej rzemiosło i rękodzieło.)


A teraz pomysł, który chyba jest najbardziej nijaki ze wszystkich:
Nora Pewnego Łasica jako alternatywa dla Przeklętej Machiny


PS. Może później coś dodam. Będę wtedy edytować ten post.

Dragonar PW
3 września 2010, 17:02
Moje propozycje:

Portal Przeszłości

Niebiańska Kuźnia

EDIT: Poprawione, według poniższych wskazówek. :)

Acid Dragon PW
3 września 2010, 17:35
Chyba trochę niektórzy nie zrozumieli ;)

Sprecyzuję - w konkursie zgłaszać można grafiki NOWE oraz ewentualnie te, które były na Forum niegdyś. Podawanie istniejących już grafik jako własnych propozycji lub podawanie propozycji autorstwa kogoś innego jest bezcelowe i nie będzie brane pod uwagę.

Kirin PW
3 września 2010, 18:16
1. Biblioteka Legend

2. Cytadela Mocy i Magii

3. Przeklęta/Mroczna Świątynia

4. Portal przeszłości

5. Sale bohaterów

Opis raczej zbędny, jeśli coś mi przyjdzie do głowy, to wyedytuję.

dambibi PW
4 września 2010, 21:26
Przeklęta machina jest fajna jaka jest, jeśli tawerna nie ta oryginalna to od mrocznych elfów z V wolę tą Tranga.Fajna komnata smoczych władców Tritha(nie wiem czy lepsza od oryginału ale ok). Reszta powinna pozostać taka jaka jest, bo jest dobra ;p.

Acid Dragon PW
12 września 2010, 23:33
Konkurs dobiegł końca.

Z przedstawionych propozycji (oraz obecnych grafik) każdy z członków "jury" w składzie: ja, Qui, f!eld, MCaleb, Alamar, vinius, Hubertus dokona własnej, indywidualnej oceny.
Osoby te proszę o odebranie maila! (adresy brałem z grotowych profili)

Zanim ktoś zapyta - jury ma reprezentantów we wszystkich poziomach hierarchii Groty, a wybór został dokonany na podstawie tego, czy dana osoba NIE brała udziału w konkursie i wogle obchodzi ją temat ;P.

Technicznie nie wszyscy członkowie jury zostali poproszeni o zgodę na bycie w jury, toteż jeśli któryś nie chce oceniać - niech po prostu nie reaguje ;).

PS. Wyniki najpóźniej w środę.

Acid Dragon PW
15 września 2010, 00:49
Czas na wyniki!

Najpierw jedna informacja techniczna - ponieważ nie dostałem informacji od viniusa, w jego zastępstwie oceniał Rabican.

Każdy z jurorów wybierał DWIE grafiki do każdej z komnat (jako I i II miejsce warte odpowiednio 2 i 1 punkt/y). Niektórzy jurorzy uznali, że nie będą przyznawać II miejsca w niektórych przypadkach, co uszanowałem.
Do zestawu grafik dodałem też propozycję MCaleba (którą również sam krótko testowałem niezależnie) na tawernę oraz z własnej inicjatywy dodałem pierwotną grafikę do tejże komnaty.

W rezultacie w znacznej większości jurorzy uznali, że należy pozostawić obecne grafiki.
Zmiany są dwie:

Komnaty Smoczych Władców otrzymują nową grafikę wykonaną przez Tritha
Sala Bohaterów otrzymuje nową grafikę wykonaną przez Kreatora Irhaka

Wszystkim, a zwłaszcza autorom zwycięskich grafik dziękuję za udział w konkursie i za upiększenie naszej Groty :).

Wyniki umieszczone są tutaj. (przepraszam za słabą jakoś grafik, ale to tylko poglądowo - uboczny efekt micorsoftowych konwersji)

Irhak PW
15 września 2010, 19:42
Dziękuję za uznanie ws. Sali Bohaterów... jednakże trochę mnie smuci, że nie przeszła Świątynia Przemian i Przyczółek Wędrowca... ale nie narzekam, bo jako zestaw całość teraz wygląda super ;P

Acid Dragon PW
16 września 2010, 01:40
Przy okazji jedna drobna zmiana - wizerunki komnat są teraz "klikalne".
Można teraz "bardziej dosłownie" wejść do lokacji ;)

vinius PW
18 września 2010, 22:27
Co do mnie - przepraszam, że nie odpisywałem, ale byłem odcięty na tydzień od wszelkiej elektroniki (sami wiecie, zakon, kontemplacja i te sprawy).

Acid Dragon PW
21 września 2010, 02:39
Ostatnia rzecz - na prośbę Alamara na JEDEN DZIEŃ podmieniłem wizerunek Komnat Smoczych Władców na animowaną wersję. Tyle, że ta animowana wersja waży 1, 2 MB, więc strona główna Forum może dziś się długo ładować. Dlatego też taka zmiana nie może być trwała.

Trang Oul PW
21 września 2010, 03:21
Nie przesadzaj. Modemy już wyginęły. Jedynie zasoby Groty mogą być zagrożone.

Dru PW
21 września 2010, 11:12
Ja również nie widzę szczególnej różnicy w ładowaniu się forum, a efekt mi się podoba ;)

Irhak PW
21 września 2010, 11:49
Nor do I... a chyba mam najwolniejszy komp w całej Grocie... a może by tak wszystkie zanimować? ;)

Trang Oul PW
21 września 2010, 12:17
A może kompromis? Animowane, jak są nowe posty, statyczne, jak nie ma?
Inna sprawa, że nie widzę sposobu na zanimowanie np. samego budynku bez zmiany grafiki...

Acid Dragon PW
21 września 2010, 12:41
Nie ma mowy.

A strona ładuje się CZTERY RAZY dłużej i tyle też więcej waży. Jeśli ktoś nie zauważył, następnym razem proszę spojrzeć w prawy dolny róg przeglądarki (niekoniecznie teraz, bo grafika jest pewnie w cache'u na dysku).

To tylko egzotyczny efekt na dzisiaj.

Pomijając już, że sama grafika waży tyle, że co najmniej dwukrotnie przekroczony jest dopuszczalny limit wielkości całej strony i że zeżarcie transferu Groty skoczyłoby bardzo znacząco, to i tak nie ma możliwości stworzenia animacji dla większości budynków.

Jest to tak krytyczne dla Groty, że nie ma mowy o kompromisie.
strona: 1 - 2
temat: Konkurs na wizerunki komnat

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel