Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Cytadela Mocy i Magii  (Might and Magic)temat: MM9 - czy warto?
komnata: Cytadela Mocy i Magii (Might and Magic)
strona: 1 - 2

Magnus PW
11 stycznia 2007, 21:03
Jestem ciekaw co sądzicie o dziwiątej cześći cyklu M&M. Czy warto wogóle w to grać? Czytałem kilka recenzji, wszystkie raczej wyolbrzymiały wady tej gry. Czy jest aż tak źle? Pytam się o to, ponieważ udało mi się ukończyć części 6-8, w które grało mi się bardzo przyjemnie i właśnie zastanawiam się nad MM9.

AmiDaDeer PW
11 stycznia 2007, 21:54
Zagrałem tylko kawałeczek i stwierdzam, że to jest po prostu KIEPSKIE.
Już same nazwy potworów na to wskazują (szkieletoidy ;P), a w dodatku wygląda to z pierwszego punktu widzenia jak strzelanina FPP (celownik!). W dodatku kiepskie sterowanie.
Odradzam!

Alamar PW
11 stycznia 2007, 22:26
A ja nie.
Wprawdzie gdzieś (mniej więcej) do połowy jest nudna, ale dalej jest już lepiej. Zresztą, niektóre poziomy (np. kopalnia krasnoludów) są całkiem ciekawe.
Przejdź całą grę i dopiero wtedy ocenisz, czy warto było.
Oczywiście, jak na MM, to dziewiąta część jest słaba, ale w porównaniu do innych gier, jest już nie aż taka słaba.
Choć niestety "trochę" błędów ma - na szczęście nie aż tak uciążliwych, co ówczesne gry (nazwali tą grę zabugowaną - to co w takim razie powiedzieć o NWN2 czy Gothiku 3, o HV nie wspominając).


@Hobbit - a wejdź do ruin Verhoffina (koło przystani łodzi na Wyspie Popiołów), to zobaczysz szkielety i zrozumiesz, czemu to coś na zewnątrz nazywa się szkieletoid, a nie szkielet.
A celownik możesz wyłączyć. I pokrzycz trochę swoimi bohaterami (chyba klawisz trzeba przypisać - nie pamiętam), to może spojrzysz(?) na grę z innej perspektywy.

Kreator PW
12 stycznia 2007, 00:50
@Magnus, warto! Nie będę Ci opowiadał o fabule...Jeśli grałeś w poprzednie części, to nie będziesz zawiedziony. Seria M&M ma to do siebie ,że każda część jest prawie inna (na swój sposób), ktoś powie np, 6-ta część jest podobna do części 7-mej, i tu się bardzo myli...
Gram w serie M&M już prawie dziesięć lat, i tak naprawdę najsłabszą częścią była ósemka, nie słuchaj różnych opinii (nawet mojej), tylko zagraj i skończ. Jeśli dalej po skończeniu ta część, nie będzie Ci się podobała, to wtedy możemy pogadać merytorycznie i tyle. Mała dygresja, wiesz ja nigdy nie grałem w H5, a słyszałem tyle różnych zdań na temat tej gry :D. Mam na myśli ludzi, którzy grę zje*&#^%li, a później w tenże grę grają i chwalą jakieś jej wcześniej niezauważone zalety.
Zagraj, warto i tyle, a jak chcesz wierzyć (usilnie), w to co jest napisane w recenzjach, to Twoja sprawa...

PS. Jeśli już chciałbyś skończyć tą grę, i mieć satysfakcję, to staraj się unikać podpowiedzi, które są zamieszczone w pobliżu, ale co tam, życzę miłej zabawy!

PS.2 @Hobbit, sorry, skończyłeś tę część? Z tego co czytam chyba nie, więc nie zniechęcaj ludzi do rzeczy, o których nie masz pojęcia. Ja osobiście nie lubię ludzi niesprawiedliwych i dyletantów. Skończ, dopiero później "polemizuj" :P.

EDIT_@Vatras, masz rację, mi osobiście też bardziej odpowiada "nowe" sterowanie.

Vatras PW
12 stycznia 2007, 13:16
Warto, warto. Choćby po to, by zobaczyć miasta w tej grze, naprawdę można się w nich pogubić (no chyba tylko w Drangheim się nie da, ale za to miasto ma taki fajny klimat).
Co do sterowania, to moim zdaniem jest wygodniejsze niż we wszystkich wcześniejszych częściach (jakoś najszybciej je przyswoiłem).

Magnus PW
12 stycznia 2007, 14:59
Czyli jednak chyba warto, skoro tak powiedzieli fachowcy_:D Miałem krótki kontakt z grą i się trochę zawiodłem, ale to tylko pierwsze wrażenie. Gry z tej serii naprawdę przypadły mi do gustu, więc zagram choćby z ciekawości. Apropo tych recenzji to na dobrze znanym GameSpocie recenzent wypisał naprawdę masę wad i niedociągnięć, a mimo wszystko gra otrzymała ocenę trochę ponad 6/10. Dla porównania dodam, że na tej samej stronie MM 6 uzyskało notę 9,1, czyli naprawdę godną podziwu (zapewne za innowacyjność i wielkość świata). Recenzje swoją drogą, ale wiadomo, że każdy fan serii ocenia te gry łagodniej np. pod względem grafiki (mi ona w_ogóle nie przeszkadza w grze, liczy się przede wszystkim klimat i fabuła).

AmiDaDeer PW
12 stycznia 2007, 19:31
Przeszedłem już całkiem spory kawałek. Nie powiem, że warto, jednak trochę uciechy sprawi ci ta gra. :)
Jednak tylko początkowe etapy są nudne (podobnie, według mnie, było w Arcanum, gdzie było bardzo mało zadań, tylko jakieś_tam wyjaśnienia Virgila). Trochę mnie zawiódł brak do wyboru (na początku!) innych klas niż mag czy wojownik, ale jednak da się to znieść.
Ale i tak najlepsze są części MM2-5 (w jedynkę nie grałem).

AlamarAlamarUprzedzam - jeśli zacznie się tutaj dyskusja, która część sagi jest najlepsza, to zaczną latać fireballe.

ponury PW
4 kwietnia 2007, 23:23
Jeśli chodzi o mnie, to odradzam. Ja kocham MM, ale to jest obraza dla twórców sagi. Przeszedłem trzy czwarte gry (bo się nudziłem) i uważam, że jest denna.

valdr PW
2 sierpnia 2007, 18:31
Kilka (tylko?) rzeczy odepchnęło mnie od MM9:
- grafika, w niektórych miastach wręcz paskudna i chyba nikogo w grocie nie trzeba przekonywać do grafiki a' la 6-9 pomimo sprite'owych postaci
- szkoleniowcy - dlaczego do (cenzored) nie siedzą oni w jednym miejscu, tylko pół gry muszę spędzać na łażeniu po paskudnie wyglądającym mieście (w którym łatwiej się zgubić niż w lochu) i szukać ich szwendających się po ulicach (grrrr)
- paper doll - regres, dłuższy komentarz zbyteczny
- brak atrakcji znanych z wcześniejszych części (chociażby czegoś w stylu Arcomage)
i pewnie wiele innych rzeczy by się znalazło, ale niestety nie grałem zbyt długo, nie potrafię przełamać tej bariery nudy z początku gry, bez względu na to jak ciekawa miałaby się okazać pod koniec. Choć może dam grze jeszcze jedną szansę (kiedyś).

Ector PW
3 października 2007, 19:43
Might and Magic IX ma to do siebie, że sprawia wrażenie nieco urwanego, gdyż, jak część osób z pewnością wie, miało być częścią sagi składającej się z trzech gier. Pewne niedokończone wątki miały znaleźć swoje rozwinięcie w (swoją drogą jubileuszowej) części dziesiątej. Niemniej, jeśli podobały ci się poprzednie części, to i do tej większych zastrzeżeń teoretycznie nie będziesz mieć, chociaż w pewnych aspektach jest to krok w tył (brak minimapy, usunięcie czaru "Lot/Fly", itd.). Fabuła rozwija się powoli, ale w miarę postępów robi się coraz ciekawsza. Tak więc, zagraj i sam ocenisz :)

A nam pozostaje czekać na kontynuację (której i tak zapewne się nie doczekamy :( ).

Irhak PW
11 grudnia 2009, 18:46
Grałem w kilka gier z serii MM, ale tylko MM9 jakoś do mnie przemawia. Może to dlatego, że zanim zagrałem w inne, tą przeszedłem kilka razy i przyzwyczaiłem się do tego stylu.

Dalerius PW
17 lipca 2010, 22:42
A właśnie co do MM9 mam pytanie. Jest podobny do Morrowinda? Bo szukam gierek podobnych.

Solmyr PW
17 lipca 2010, 22:43
Nie jest.

Shael PW
18 lipca 2010, 19:03
Nie warto, nie jest to godna kontynuacja serii M&M.

Irhak PW
18 lipca 2010, 20:26
W MM 6-8 tez nie warto, bo nie ma nic wspólnego z ich poprzedniczkami (no, może poza MM7, gdzie postacie z MM 1-5 pojawiają się jako "doradcy"...). ;P

EDIT @Alamar - wiem tyle, że gdześ tam się pojawili, a w której konkretnie nie, bo nie grałęm w nie ;(
AlamarAlamarZ MM3, z MM3...

Dalerius PW
9 sierpnia 2010, 18:23
Czy ja dobrze przeczytałem? MM9 jest liniowy?

Irhak PW
9 sierpnia 2010, 19:21
W MM9 nie ma podziału na dobrą i złą stronę... możesz mieć w drużynie jednocześnie licha, paladyna, druida i zabójcę. Fabuła ciągnie się liniowo, ale część z questów można robić w różnych kolejnościach (np. główny "Zjednocz klany" i jego "podzadania" - zadania u jarlów możesz wykonywać w dowolnej kolejności)KROPKA ;P

@Alamar - są 3 wersje pisowni: lich, licz, lisz i odpowiednio: licha, licza, lisza. ;P

AlamarAlamarlicha?

@Edit
Nie, lich nie jest poprawną formą w języku polskim.

Dalerius PW
9 sierpnia 2010, 19:43
Miałem na myśli, czy możesz iść gdzie chcesz.

noname PW
9 sierpnia 2010, 19:46
Ja w dziewiątkę nie pograłem, ale myślę, że tak jak w 6-8, pokonaj potwory (jedyna przeszkoda) i chodź gdzie ci się podoba.

Field PW
16 sierpnia 2010, 16:51
Noname, no normalnie odkrycie. Dobrze wiedzieć, że spędziłem 4 miesiące grając bez fabuły -_-"

@Alamar i Kreator - przecież w języku polskim istnieje lich. To taka bardziej wredna wersja licha (mian. licho :P).
strona: 1 - 2
temat: MM9 - czy warto?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel