Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Podmienione jednostki
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2

Goldenraz PW
25 maja 2010, 09:16
Animacje i statystyki są zupełnie oddzielne.
Tutaj o zmianie statystyk
Trang Oul:
Jako że często dyskutujemy o plikach .def, umieszczam poradnik, jak podmienić jednostki w tymże formacie.

1. Ściągamy program SimpleLod. Można pobrać go TUTAJ.

2. Zmieniamy nazwę programu SimpleLod.exe na h3sprite.exe lub h3bitmap.exe, zależnie od tego, w jakim pliku *.lod chcemy podmienić def.

3. Kopiujemy program ze zmienioną nazwą do katalogu: Heroes III/Data.

4. Nasz plik *.def również umieszczamy w katalogu Data.

5. Przeciągamy nasz plik *.def na program h3sprite.exe, lub h3bitmap.exe (zależy jak nazwaliśmy program SimpleLod.exe). Powinno to wyglądać tak.

6. Po opuszczeniu pliku def na program, powinno się ukazać na ułamek sekundy czarne okno.

7. Koniec! Plik *.def został podmieniony!
(by Dragonar)

Drwal PW
25 maja 2010, 09:22
Cytat:
1. To są same animacje czy statsy też zmienione?

To co pokazałeś to zdjęcia jednostek, które o ile się nie mylę mają swoje pliki *.def. Jeżeli ściągniesz te pliki i podmienisz to zmienisz tylko animacje.

Statystyki, nazwę jednostki zmieniasz edytując pliki: CTRAITS.TXT, CTRAIT0.TXT, ZCTRAIT.TXT. Znajdują się one w h3bitamap.lod. Pliki wyciągasz oczywiście programem Resedit. Do edycji plików *.txt jest wiele programów, kiedyś Dragonar polecał TXTEdit i rzeczywiście jest on bardzo dobry.

Cytat:
2. Jest gdzieś na forum jak te jednostki podmienić?

Poradnik Mitabrina: Aby podmienić jednostkę trzeba podmienić plik Def z jednostką, który znajduje się w pliku H3sprite.lod w folderze data w folderze z hirołsami. Najszybciej można tego dokonać za pomocą programu SimpleLod, który można pobrać Tutaj.
Gdy już pobierzemy program to zmieniamy jego nazwę na H3sprite i wrzucamy go do folderu data w folderze z hirołsami.
Teraz gdy chcemy podmienić wygląd jakiejś jednostki to bierzemy jakiś plik def, zmieniamy jego nazwę na nazwę defu jednostki, której wygląd chcemy podmienić, kopiujemy ją do folderu data i przenosimy na ikonę programu SimpleLod (powinien się przy tym pojawić na chwilę czarny ekran) i to wszystko, def podmieniony. Można tym sposobem podmienić defy jednostek na polu bitwy i na mapie oraz pliki MSG i MSK.

Skazo PW
25 maja 2010, 16:25
ma ktoś może gg do Mitabrina?

Mroczny Łowca PW
25 maja 2010, 16:45
O takie sprawy lepiej pytac drogą e-mailową (zazwyczaj w profilach danych użytkowników są), ewentualnie zobaczyc, czy nie ma w w/w profilu.

Skazo PW
26 maja 2010, 00:07
ehhh brakuje mi tylko tego ametystowego smoka :(

większość jednostek już mam, dziękuję za pomoc Drwalowi siekiery, mam też pytanie do AcidDragona. Stworzyłeś Efreet Raja, chciałbym nim zastąpić arktycznego strzelca czy jakoś tak, masz może pliczek podmieniający jego staty itd?

Acid Dragon PW
26 maja 2010, 12:41
Jego grafiki, jak i statystyki są wewnątrz patcha Nowych Ulepszeń. Wystarczy rozpakować i poszukać plików będących oryginalnie plikami arktycznego strzelca (bodajże z numerkiem 170 w nazwie lub w tych okolicach).

Skazo PW
26 maja 2010, 22:22
no dobrze wiem jak podmienić pliki def ale zapene do iryt rahji będzie potrzeba jeszce jakieś inne podmienić żeby był zamiast arktycznego strzelca, może mi ktoś wyjaśnić jak? i czy ma ktoś może tego ametystowego smoka co znajduje się na samym początku obrazka co wkleiłem?

Goldenraz PW
26 maja 2010, 23:35
Powinieneś zacząć pisać po polsku. Ciężko zrozumieć o co Ci chodzi.
Domyślam się, że oprócz animacji chcesz też zmienić nazwę, miniaturę itp. To wszystko już było opisywane, spróbuj przeszukać forum.

Skazo PW
27 maja 2010, 00:24
Sory klawa mi nawala. Chodzi mi o że tak powiem "właściwości" jednostki. Jej statsy, umiejętności itd. Domyślam się że żeby Ifryt Radżę zmienić z Arktycznym strzelcem trzeba też podmienić jakiś inny plik oprócz tylko defa żeby były statsy i umiejętności Ifryt Radży a nie strzelca.

BTW. Nie można by było zrobić gdzieś na forum albo w grocie miejsca na download? Chodzi mi o taki konkretny download gdzie można by było ściągnąć dodatkowe jednostki defy itd bez przeszukiwania forum. Można by tam było wklejać tylko linki i opis co zawierają, bez żadnych komentarzy itd. Trudno jest przeszukać forum gdzie jest ponad 30 stron postów żeby znaleźć link do potwora itp. Zaoszczędziło by to np moich próśb na forum o defy potworów i łatwiej byłoby się odnaleźć. Po prostu wszystko co było by do pobrania wklejałoby się do tego tematu czy też miejsca na grocie

Mroczny Łowca PW
27 maja 2010, 14:16
Ależ można. I najbardziej zaszczytna funkcja zebrania i zuploadowania defów przypadnie tobie, rzecz jasna. No i oczywiście tylko wtedy, jeśli Łasica i Smok udzielą ci jeszcze na to miejsca.

Poza tym, co ma "klawa" do pisania bardziej zrozumiałych zdań? ;p

Skazo PW
27 maja 2010, 21:50
jak byś przeczytał poprzednie posty to pewnie byś zrozumiał, dobra mniejsza o to, przecież mi chodzi o same linki żeby linki do kupy pozbierać a nie uploadować na serwer.

Mroczny Łowca PW
28 maja 2010, 07:31
O tym właśnie mówię. Wątpię, by komukolwiek chciałoby się szukac tych linków od nowa (zwłaszcza, że są na stronie Mitabrina), albo uploadowac defy, gdy linków do danego defa jeszcze nie ma. Napewno nie dla jednej osoby.

Drwal PW
20 czerwca 2010, 13:39
Udało mi się wreszcie znaleźć trochę czasu i stworzyłem stronę, chyba nawet na tym samym serwerze co Mitabrin, z której można ściągnąć pliki *def jednostek do Woga. Plików jest jeszcze niewiele, ale postaram się codziennie dodawać troszkę nowych rzeczy. Podziękowania dla Mitabrina, gdyż skorzystałem z jego obrazków.

Link do strony: http://www.wogjednostki.dbv.pl

Sawyer PW
20 czerwca 2010, 13:42
Up@
Mogę ci pomóc chętnie w prowadzeniu strony.

Drwal PW
20 czerwca 2010, 13:43
Bardzo chętnie, napisz do mnie na gg, numer w profilu.
strona: 1 - 2
temat: Podmienione jednostki

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel