Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: problem ze zrobieniem łatki wog
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2

zbigniew PW
6 czerwca 2010, 20:23
Dzięki Warmongerze ale udało mi sie rozwiązać problem. Po prostu skasowałem pustą ostatnią linijkę w plikach ZCRTRAIT.TXT, CRTRAIT0.TXT, CRTRAITS.TXT, którą wcześniej sam zrobiłem.

Łatka jest już w pełni funkcjonalna i przetestowana. Planuję ją umieścić jutro w kwasowej i na HC. Jest jednak drobny defekt który nie ma żadnego wpływu na grę. Co najwyżej na estetykę w edytorze map. Może ktoś mi powie dlaczego mimo iż załączyłem plik CRTRAIT0.TXT (plik się poprawnie zainstalował bo jest w katalogu data po instalacji) do łatki to wszystkie stwory w edytorze (i tylko w edytorze) nazywają się pikeman? Gdyby ktoś mi wyjaśnił o co chodzi to byłbym bardzo wdzięczny i usunąłbym ten ostatni, niewielki (ale zawsze) defekt przed jutrzejszym udostępnieniem.


Irhak PW
6 czerwca 2010, 21:24
Zbigniew:
...mimo iż załączyłem plik CRTRAIT0.TXT (plik się poprawnie zainstalował bo jest w katalogu data po instalacji)...

W katalogu data? A czy czasami nie powinien być w h3bitmap.lod?

zbigniew PW
6 czerwca 2010, 22:12
Może być w data. Ja sprawdziłem obie możliwości (przynajmniej tak mi się wydaje). Jutro na wszelki wypadek sprawdzę jeszcze raz z plikiem lod.

Dragonar PW
7 czerwca 2010, 15:36
Ja bym te trzy pliki odpowiedzialne za statystyki dodał do *.lod i do Data.

zbigniew PW
7 czerwca 2010, 19:44
Wiem już o co chodzi. Na starym edytorze wogowym wszystkie stwory mają nazwę "monster". Po wstawieniu pliku CRTRAIT0.TXT wszystkie mają nazwę "pikeman".

Na nowszych edytorach map- wogowych stwory mają normalne nazwy jak w edytorach sod. po wstawieniu CRTRAIT0.TXT do data mają te stwory taką nazwę jaką wpisaliśmy w plik CRTRAIT0.TXT.

Czyli nie jest to wina łatki. Dobrze mieć po prostu path do edytora map i podejrzewam że większość graczy woga ma go.



strona: 1 - 2
temat: problem ze zrobieniem łatki wog

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel