Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Jak grać przez neta?
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

kwiatek PW
9 maja 2010, 12:41
Jak wchodzę normalnie przez Heroesy do gry w neta to klikam serwer internetowy (może już tu robię błąd). Wychodzi mi z gry i pojawia się małe okienko (coś tam o heroesach bodajże przez neta i mam tam jakieś 3 ikonki). Klikam next i mi też z tego wychodzi. Klapa
Ściągnąłem GameSpy Arcade'a, ale tam mam tylko SoD, a nie WoG. Co zrobić, żebym mógł grać przez neta z tym dodatkiem?

Lord Pawello PW
9 maja 2010, 12:47
Spróbuj zainstalować hamachi i wybierz opcje gry przez sieć. U mnie działało ;)

kwiatek PW
19 maja 2010, 20:27
Zainstalowałem, ale nie wiem co dalej. Czy ktoś mnie poinstruuje krok po kroku jak mam pograć z kumplem (on też ten program ma)?

Goldenraz PW
19 maja 2010, 21:32
Spróbuję:
1) Instalujecie i włączacie hamachi.
2) Jedna osoba zakłada jakąś sieć (nowa sieć, wpisuje się nazwę i ew. hasło).
3) Druga osoba dołącza do tej sieci (wpisuje nazwę i hasło).
4) Jesteście jakby w sieci lokalnej.
5) W HoMM3 wybieracie połączenie TCP/IP.
6) Jedna osoba zakłada grę.
7) Druga osoba dołącza, jeśli widzi. Jeśli nie wpisuje IP z hamachi drugiej osoby (będzie to 5.X.Y.Z gdzie X, Y i Z to liczby od 0 do 254)

kwiatek PW
20 maja 2010, 21:36
Dzięki, wszystko działa pięknie, ale nie wiem czemu nie zawsze wogifikuje się mapa? Od czego to zależy? Pomocy.

Goldenraz PW
21 maja 2010, 09:46
W sumie ciekawe, nigdy się nie zastanawiałem, jak WoGifikacja miała by działać w multiplayerze...
Może WoGifikacja jest tylko u hosta, a reszta dostaje już mapę zWoGifikowaną?

Najlepiej opisz kiedy WoGifikacja występuje, a kiedy nie. Nie wiem, czy ja będę umiał pomóc, ale na pewno będzie łatwiej tym którzy pomogą ;)

kwiatek PW
23 maja 2010, 14:09
Właśnie nie wiem od czego to zależy. Jak pierwszy raz z kumplem próbowałem zagrać, to się nie zwogifikowało, a za drugim tak. Niestety nie zrobiłem save'a, więc trzeba było od początku. Tym razem też się nie udało, choć próbowałem kilka razy.

kwiatek PW
1 czerwca 2010, 16:34
Nikt jeszcze nie odpisał na mój post, więc spytam ponownie: dlaczego nie wogifikuje mi się mapa (przynajmniej w całości- nie mam bohatera od 5 levelu i 2x il. ruchu)? Czy ktoś wie od czego MOŻE to zależeć? jakby co używam hamachi.

Goldenraz PW
2 czerwca 2010, 17:59
Spróbuj opisać konkretne przypadki, czyli:
1) Jakie opcje gracze mają ustawione;
2) Jaka mapa została wybrana (przede wszystkim RoE, AB, SoD, czy WoG);
3) Kto hostuje;
4) Czy mapa zostaje zwogifikowana, czy nie.

kwiatek PW
3 czerwca 2010, 18:17
Opcje WoG zapisałem, następnie załadowałem, obydwaj gramy przez hamachi, ja hostuję i mamy moją mapę, tzn. Huzia na Wikinga!, ale pod inną nazwą, bo pododawałem tam parę rzeczy (nie wiem jaki format, ale domyślam się, że WoG, bo dodałem z tego moda stwory i korzystałem z tego edytora). Ustawiłem automatyczną wogifikacje i za pierwszym razem się nie udało, za drugim tak, a za następnymi już nie, tzn. Potwory się podmieniają, ale nie mam opcji, które pojawiają się na 2 stronach po zwogifikowaniu, min. 2x ilość ruchu, bohaterowie zaczynają od 5 levelu, itd.

kwiatek PW
5 czerwca 2010, 18:50
Opisałem problem, a i tak nikt się nie kwapi mi pomóc.

AmiDaDeer PW
5 czerwca 2010, 20:41
Niecierpliwi mieszkańcy nie są tu mile widziani. :P

Irhak PW
5 czerwca 2010, 21:10
INFORMACJA

Aktualnie w grocie przebywają ci, którzy nie znają się na tej sprawie.
Prosimy CIERPLIWIE CZEKAĆ...

Acid Dragon PW
6 czerwca 2010, 20:06
Cytat:
Opisałem problem, a i tak nikt się nie kwapi mi pomóc.

Po pierwsze - nikt nie ma obowiązku udzielania Ci pomocy. Przychodzisz do grona fanów/graczy takich samych jak Ty, z takimi samymi prawami. Więc może przyjmij trochę mniej "roszczeniową" postawę.

Po drugie - mi również nie jest znany błąd, w wyniku którego wogifikacja następowałaby tylko czasami. Nigdy się z nim nie spotkałem i nie potrafię pomóc.

Po trzecie - wewnątrz pliku "Documentation/WoG MP Compatibility.txt" masz listę skryptów dotyczących *pola bitwy*, które są wyłączane podczas rozgrywki sieciowej. Jednakże skrypty w stylu "map rules" teoretycznie nie powinny mieć ograniczeń.
temat: Jak grać przez neta?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel