Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/mod] HD Mod
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4

Antzuch PW
9 kwietnia 2010, 18:38
Nie znalazłem informacji więc napisze. Nie testowane przeze mnie, ale podobno działa.
Więcej info:
http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=31525&pagenumber=2


Damianis PW
9 kwietnia 2010, 21:46
Dla tych co nie umieją znaleźć tego na HeroesCommunity zamieszczam linki do plików

Na pewno każdy to wie i umie, ale zamieszczę krótki opis instalacji.

1.Ściągamy pliki i wypakowujemy je.
2.Folder Data i pozostałe 2 pliki kopiujemy do folderu z Heroes.
3.Kopiujemy plik HiRez.dll z folderu poprawki do katalogu gry zastępując stary i włączamy plik Heroes3HDSetup.exe .
4.W linijce Resolution wpisujemy jaką chcemy mieć rozdzielczość i klikamy przycisk Apply, następnie przycisk Launch i cieszymy się grą w wysokiej rozdzielczości.

Edit: Aktualizacja linków (17-03-2012)
http://sites.google.com/site/heroes3hd/files/HoMM3HD2.98f.7z?attredirects=0

Archol PW
13 kwietnia 2010, 12:05
Nawet niezłe, w VCMI też jest obsługa wyższych rozdzielczości...

Elia PW
13 kwietnia 2010, 13:44
Działa bardzo dobrze, a szczególną różnicę robi na monitorach LCD - zwiekszone pole widzenia na mapie przygody to miły bonus, ale w przypadku LCD najgorszy jest problem rozmycia w rozdzielczościach innych niż natywna, eliminowany skuteczne przez tego moda.

Szkoda tylko, że autor wykazał się typowym podejściem rosyjskiego modera HoMM i nie opublikował absolutnie żadnych szczegółów technicznych, podczas gdy ten program nie współpracuje jeszcze z wieloma wersjami HoMM, a nikt poza autorem tego obecnie nie zmieni...

mancias_sc PW
13 kwietnia 2010, 14:49
Enleth, powiadasz, że nie ze wszystkim wersjami działa. A jak to jest z tymi naszymi polskimi? Sprawdzał może ktoś? Sam niestety muszę najpierw ponownie kupić Herosów.
EDIT: Wielkie dzięki za informacje!

Elia PW
13 kwietnia 2010, 15:06
Kup Złotą Edycję I-III i po instalacji ściągnij plik wykonywalny SoD 3.2 używany przez Polską Ligę Heroes (a przy tym najlepiej też inne patche turniejowe, żeby mieć wszystko tak jak się uznaje, że powinno być), z nim będzie działać.

Damianis PW
8 kwietnia 2012, 21:32
Z racji tego, że pojawiło się już kilka modów zwiększających rozdzielczość mam pytanie, który z tych dodatków jest najlepszy? (Chodzi mi w sumie o to, który najlepiej ma dostosowany układ okien, itd. do większej rozdzielczości, by wyglądało to w miarę ładnie.)

Masław PW
8 kwietnia 2012, 21:39
Kilka modów zwiększających rozdzielczość? Nie przypominam sobie żadnego innego niż tytułowy.

Irhak PW
9 kwietnia 2012, 14:35
Z tego co się orientuję, pozostałe korzystają po prostu z tego jednego. I tyle.

majaczek PW
10 kwietnia 2012, 11:48
Jedyny MOD dodający nowe rozdzielczości to HD-mod, chociaż sam HD-mod dodaje kilka nowych możliwości moddingu (Jeśli widziałeś mod w wysokiej rozdzielczości i nie wyglądał jak HD-mod to z niego korzystał).

Jest jeszcze VCMI, ale VCMI to nie mod - to odważny projekt mający zerwać raz na zawsze z technicznymi niedogodnościami WoGa i ułatwić maksymalnie tworzenie nowych modów. Zastosowali totalne podejście - tak jakby "nie będziemy grzebać w binarce Heroes3 - napiszemy nową od podstaw mającą funkcje starej i to na otwartym kodzie" - podejście iście Heroiczne, ale mają już prawie całą mechanikę SoD. Główną rzeczą której im brakuje do zastąpienia SoDa to konsekwentny tryb multiplayer na odległość (planowany od dawna, ale przynajmniej hotseat jest) i dobrze działające AI (póki co jest dużo gorsze od tego z SoD, ale wszystko zmierza do tego że będzie lepsze niż w WoG, bo będzie rozumiało, że gra ma mody). Z WoGa brakuje jeszcze wiele rzeczy np. dowódcy ale niektóre już są np. doświadczenie jednostek, ale najważniejszą której brakuje to wybór które opcje WoG są włączone i oczywiście sprawy związane z ERM.

Masław PW
15 lipca 2012, 16:46
Ukazała się najnowsza wersja beta moda - HoMM3 HD 3.0 beta 11

Dru PW
1 stycznia 2013, 21:30
Hej

Ostatnio ściągnąłem sobie najnowszą modyfikacje HD moda o numerze 3.27f. Po instalacji HoMM 3 złota edycja, HoTy 1.2 i ustawieniu w opcjach "tryb kolorów na 32-bit MMX (stretchable) i odpaleniu gry, grafika ma przekłamania.

W menu połowa filmiku pozostaje w menu głównym do czasu przejścia dalej [patrz obrazek 1], przy uruchamianiu ekranu księgi zaklęć bohatera lub ekranu budowy budynków w mieście okno się jakby otwiera bo wyświetla się na pasku tekstu tekst co aktualnie wybieram, ale samo okno otworzy się na sekundę i znika, pozostawiając poprzedni nieruchomy ekran [patrz obrazek 2]. Dodatkowo czym jest opcja HD+ ? Po odpaleniu jej ekranu wyboru budowy lokacji w zamkach pojawia się błąd i wywala do Windowsa [patrz obrazek 3]...

Dodam także, że używam Windows 8, który na początku WoGle nie chciał odpalić Heroesów bez ustawienia zgodności z Windows SP 3 i odpaleniu jako Administrator...

AmiDaDeer PW
1 stycznia 2013, 22:46
To kwestia braku kompatybilności HD Moda w wersji beta 11 3.27 z najnowszą Hotą (o ironio Picolan mówił o zwiększeniu takowej :P). baratorch już rzekomo pracuje nad tym problemem.

Dru PW
2 stycznia 2013, 08:36
Aha, dzięki za informacje ;) Wiadomo kiedy ta wersja może się ukazać? Bo przy ustawieniu trybu koloru na 32-bit GDI, obraz jest trochę rozmyty, ale przynajmniej działa normalnie...

Cytat:
- pełna kompatybilność z HD-modem

Radziłbym zmienić w skarbcu informacje o pełnej kompatybilności z HD- modem bo jak widzisz nie jest to jednak prawda...

AmiDaDeer PW
2 stycznia 2013, 09:59
Gdybym tylko miał możliwość takowej zmiany... ;P

Chris PW
6 stycznia 2013, 12:14
Wiadomo coś o tym nowym HD modzie? Ja jak odpalam hote 1.2 i próbuje wejść do miasta to mi wywala takie coś
http://zapodaj.net/cef4c54179bee.png.html

Zauważyłem, że błąd wywala tylko na mapach do hoty. Jak odpale np. Arogancję to wszystko śmniga

AmiDaDeer PW
6 stycznia 2013, 13:53
Trzy posty wyżej:
To kwestia braku kompatybilności HD Moda w wersji beta 11 3.27 z najnowszą Hotą (o ironio Picolan mówił o zwiększeniu takowej :P). baratorch już rzekomo pracuje nad tym problemem.
Popełniłem gafę, chodziło mi o tę najnowszą wersję HD Moda. Za nieporozumienie przepraszam.

Z tego co widzę nic się nie zmieniło w tej kwestii.

Dru PW
6 stycznia 2013, 19:15
Swoją drogą wyszła nowa wersja HD 3.28f, chociaż nie wiem co ona zmienia bo w moim przypadku nie naprawia błędu z wyświetlaniem...

Chris PW
6 stycznia 2013, 23:10
A mi już działa na tym najnowszym HD modzie :). Dzięki za info

Ursus PW
29 września 2016, 13:30
Mam pytania co do H3:
1) W jakiej kolejności instalować - HD Mod czy HotA?
2) Jak instalować HD Mod?

DrwalDrwalPrzeniesione z innego stolika.
strona: 1 - 2 - 3 - 4
temat: [H3/mod] HD Mod

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel