Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [H3] Miasta
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
strona: 1 - 2 - 3 - 4

Irhak PW
7 kwietnia 2010, 19:41
Temat ten założyłem z myślą o wszystkich moderach (moderatorach?).
Z zamierzenia piszemy tutaj o miastach, które lubimy i nielubimy w HoMM3.

Sam najchętniej gram Confluxem lub Strongholdem. Nie przepadam za Fortress...

Dragonar PW
7 kwietnia 2010, 20:21
Ja mógłbym usunąć Cytadelę, Wrota Żywiołów oraz Zamek. Wiem, że ten ostatni jest podstawowym miastem w HoMM, ale jak dla mnie nie reprezentuje sobą niczego ciekawego - prawie jednorasowość, bo mnóstwo ludzi, tyle, że każdy z innym sprzętem bojowym.

Eniphoenix PW
7 kwietnia 2010, 20:59
Ja tam nie jestem modderem, ale i tak napiszę. Nie lubię Twierdzy i Zamku. W tej pierwszej jest klimat barbarzyńskiej wioski... którego nie lubię. Poza tym nie lubię zielonoskórych. A co do tego drugiego, to prawie sami ludzie tam są... i to mi się nie podoba. Gdybym miał usuwać miasto, to usunąłbym jedno z tych.

Trith PW
7 kwietnia 2010, 22:44
A mi jakoś osobiście Inferno nie przypadło do gustu. Nie ze względu na klimat, lecz ze względu na kiepskie jednostki. Gdzieś się spotkałem z opinią, że to miasto jest drogie, słabe i ma nieduży przyrost. W sam raz do zagospodarowania czymś przesadzonym.

AmiDaDeer PW
8 kwietnia 2010, 10:27
Każde miasto jest klimatycznie w porządku, ale:
- Conflux jest bardzo nieprzemyślane (szczególnie bohaterowie)
- Inferno jest za słabe.

Choć i tak najlepiej nie podmieniać żadnego miasta.

Field PW
8 kwietnia 2010, 10:55
Faktycznie Inferno ssie, bo w gruncie rzeczy to gorszy klon Forteca (wysokie koszta, przyrost na jeża...). Najbardziej mi do gustu przypadła Cytadela, zaraz po niej Forteca.

Za to jestem przeciwnikiem Bastionu. Przepraszam bardzo, ale Sorceress z Heroes 2 odpowiadała mi O WIELE bardziej. Gdzieś ten klimat diabli wzięli.

Ginden PW
8 kwietnia 2010, 15:18
Osobiście nie lubię Twierdzy i Wrót Żywiołów. Po prostu nie pasują mi. A Wrota żywiołów są do tego dość brzydkie (miejscami wyglądają, jakby były płaskie).

Wiwern PW
8 kwietnia 2010, 15:19
Dziwny temat. Trochę podobny do tych z cyklu "Ulubiona jednostka 5 poziomu" czy "Najładniejszy budynek", czego bardzo nie lubię ale co mi szkodzi się wypowiedzieć.

Uważam, że nie ma miast złych. Nie ma złych graficznie, nie ma złych w balansie, nie ma złych w klimacie i nie ma nie przemyślanych. Każde ma to coś co przyciąga i komponuje się z grą. To, że w zamku ludzi jest najwięcej, inferno i cytadele są przeciętne siłowo a wrota mają specyficznych bohaterów to tylko plus gry. Wiem, bo gram różnymi nacjami. Odpowiedni sposób gry wykorzystujący zalety i wady miasta wystarczy na takie (pseudo) problemy.

Ale i tak moim ulubieńcem zostanie Cytadela. :P

Dragonar PW
8 kwietnia 2010, 16:05
Wiwern:
a wrota mają specyficznych bohaterów to tylko plus gry.
Specjalizacje bohaterów Wrót są po prostu skopiowane kilka razy - to na pewno nie jest plus... Jak wymyślę jakieś ciekawe specjalizacje to zrobię może patch. :P

Wiwern PW
8 kwietnia 2010, 16:06
Ale doskonale pasują do bohaterów wrót. W żadnym innym mieście nie ma takich specjalizacji. Poza tym nic innego by nie pasowało. W takiej sytuacji to najlepsze rozwiązanie z możliwych.

J@kubek PW
8 kwietnia 2010, 17:39
Cytadela jest świetna na obronę, ale to i tak moje ulubione miasto. Inferno nie jest złe zwłaszcza przy farmieniu demonów. Którego miasta najbardziej nie lubię? Zamku i Twierdzy. Zamek jest taki nie ciekawy, jednostki sa z tej samej rasy (wyjątek gryf). Twierdzy nie lubię, ponieważ jakoś nie przepadam za małymi, wnerwiającymi i zielonymi stworkami.

Woyto PW
9 kwietnia 2010, 17:39
Forteca, Zamek i Bastion
Troche trudno mi wybrać bo te trzy są najnajlepsze
Ale najlepszy jest Zamek
Najgorsze jest inferno

Dragonar PW
9 kwietnia 2010, 17:59
Wiwern:
Ale doskonale pasują do bohaterów wrót. W żadnym innym mieście nie ma takich specjalizacji. Poza tym nic innego by nie pasowało. W takiej sytuacji to najlepsze rozwiązanie z możliwych.
Nie, NWC po prostu nie miało czasu z powodu wstrzymania prac nad Forge i zrobili to co zrobili. :P

Artov PW
9 kwietnia 2010, 18:51
Cóż...
Tutaj wyprzedzę avatara, który jak natknie się na ten temat na pewno o tym napisze ;)
Każde miasto jest dobre i wyliczanki typu moje ulubione nie przypadają mi do gustu. Przecież każdym miastem gra się inaczej na innej planszy.
Np. na plansze M w dużym stopniu nadaje się cytadela (fortess), bo zwykle już w trzecim dniu rozgrywki można rekrutować wiwerny, co zapewnia nam przewagę w krótkim czasie.
Na plansze duże nadają się zamki, które mają droższe jednostki, ale za to mocniejsze i silniejsze. Można wtedy rozbudowywać armię silnymi stworami, aż stanie się niezwyciężona

No, ale jeżeli oceniamy pod względem wyłącznie osobistym to moje ulubione zamki to właśnie cytadela (fortess) i twierdza (stronghold). Bardzo podoba mi się klimat cytadeli. Takie tajemnicze, nieodkryte...:)
A co do twierdzy to podoba mi się muzyka i wygląd miasta. Lubię do niego wejść i po prostu tam siedzieć i oglądać.
Jednostki są też bardzo ładnie pokazane. Rzadko zdarza się, żeby zielonoskórzy byli ukazani w dobrym świetle. Taka interpretacja bardzo mi się podoba.

Ginden PW
9 kwietnia 2010, 19:21
Bohaterowie Confluxu mają kiepskie specjalizacje - jest po dwóch specjalistów od każdego żywiołaka. Nuda.

Lyokoheros PW
29 września 2010, 18:12
Może ale ma też fajnego grala, jednostki i klimat. Moje ulubione miasto!
Lubię też
-Fortece - za większe gremliny, magów i tytanów oraz galeon niebios, klimat też ma całkiem fajny, a nagi i dżiny tez są niczego sobie
-Lochy - cóż klimat także dobry cenie je przede wszystkim za smoki, choć minotaury, złe oczy, meduzy czy harpie tez są całkiem fajne
-(w pewnych sytuacjach) Nekropolia - będę miał Isrę(lub kogoś innego ze specjalnością nekromancja), założę płaszcz nieumarłego króla i nikt mi nie podskoczy
coś ciekawego znajdę też w
-twierdzy - no nie powiem ze specjalnie przepadam za tym miastem, ale bardzo podoba mi się zdolność cyklopów
-Inferno - lecz nie zamek a dowódce, za jego umiejętność - napadnę nawiedzoną kopalnie i już wygrałem mapę(chyba że ktoś inny zrobi to samo)
-Bastion - nie nadaje się na główny zamek(choć oczywiście czasem można go brać ale są przecież lepsze opcje), ale jest świetny na poboczny ze względu na to że jest najlepszy gospodarczo(magiczna fontanna, skarbnica)
Nie przepadam za to za Zamkiem, bo miasto ludzi, jakoś tak nie ma żadnego klimatu, tak samo ich jednostka siódmopoziomowa. Choć fakt mają dużą zaletę - kapłanów, wysoko poziomowy strzelec robi swoje(ale i tak w tej kwestii forteca bije ich na głowę)
Co do cytadeli ta mam raczej neutralne zdanie
Ale i tak Wrota Żywiołów wymiatają!

caladan PW
29 września 2010, 19:35
Moim ulubionym zamkiem są Lochy pod wzgledem taktycznym, . Mają bardzo fajnych bohaterów i budynki. Również lubię Bastion, Twierdzę i Fortecę. Nie cierpię Nekropolii, Wrót Żywiołów. W podstawce bez woga cytadelę uznaje bardzo słabą, a inferno ciężką do prowadzenia. Do zamku mam neutralny stosunek. Jednostki fajne, ale klimat taki zwykły.

Lyokoheros PW
30 września 2010, 15:05
Co do tego czego nie lubisz, to mi w sumie miasto umrzyków tez nie do końca odpowiada(choć czasem mam nastrój nim grać), a wrota żywiołów to moim zdaniem też najbardziej kontrowersyjne miasto, ma wielu zwolenników i wielu wrogów. A co do zamku to doskonale to ująłeś(mam na myśli klimat)

caladan PW
30 września 2010, 16:53
Z nekropolii lubię może dwie jednostki(wiadomo które), ale taktyka na masową ilość jednostek nigdy mnie nie rajcowała. Nie wiem czemu, ale nie lubię nieumarłych:). Wolę wziąść Inferno i pomęczyć się, albo dojść do Tytanów z fortecą, albo coś wskórać bez Woga Cytadelą, lub grając w sojuszu wziąść Twierdzę. Wrota żywiołów uznaje za słaby zamek, mimo inicjatywy Fenixów itd. Wystarczy dobrze zbalansowany heros, mający armię Twierdzy(Craig Hack) i Lochów(Gunnar, Maelekith), czy Bastionu i po żywiołakach. W wrotach nie ma fajnych herosów. Ciele jeszcze jakoś da przeżyć. jedyne co dobre to mają bibliotekę. Zawsze lubię mieć wszystkie magie na maxa;).


Bohaterowie:
Maelekith
Solmyr
Craig Hack
Mephalla
Orrin


Drwal PW
17 listopada 2010, 18:46
Ciężko byłoby mi zrezygnować z jakiegoś miasta. Jeśli już bym musiał to chyba z Wrót Żywiołów. Bohaterowie mają słabe i niebyt oryginalne specjalizacje, poza tym inny niż u reszty miast przyrost trochę denerwuje. Co do jednostek to tak naprawdę tylko 1 jest bezużyteczna, a więc Żywiołaki Ziemi/Lawy, inne są albo bardzo szybkie albo strzelają lub też są bardzo silnymi Żywiołakami Umysłu.

W moim przypadku podmiana miasta na jakieś inne raczej nie wchodzi w grę.:-)
strona: 1 - 2 - 3 - 4
temat: [H3] Miasta

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel