Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Nasze własne jednostki WoG
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 81 - 82 - 83 ... 162 - 163 - 164

Artov PW
31 marca 2010, 14:06
Może trochę nie do tematu, ale tylko tutaj zamieszczamy defy więc:
Dlaczego w H3 cmentarz na mapie wygląda tak?

Pomyślałem sobi, że cmntarz z H4 wygląda o niebo lepiej (jak cmentarz) dlatego zrobiłem to:

Nawet fajnie wygląda na mapie
Jak ktoś chce to tu jest def.
Nazwa defa cmentarza to AVGZOMB0.DEF

Irhak PW
7 kwietnia 2010, 21:49
Wpadłem na pomysł zrobienia Płomiennego/Wulkanicznego Łucznika jako downgrade Wulkanicznego Strzelca. Zrobiłem... ekhm, tzn. przerobiłem elfa w kilka warianty:
Wersja 1 - paint
Wersja 2 - IrfanView
EDIT: Wersja 3 - Photoshop

Ginden PW
7 kwietnia 2010, 22:11
Tragicznie to wygląda? Przykro mi.

hugo PW
8 kwietnia 2010, 00:58
tragiczne wręcz okropne
mozna by zmienić i dodać trochę cienia i powiedzmy kolor niebieski bo to paskudztwo aż w oczy parzy

Trang Oul PW
8 kwietnia 2010, 08:09
To już było, nawet lepsze, ale odpadło ze względu na samo tylko przekolorowanie:


Irhak PW
8 kwietnia 2010, 15:47
Ma to być DOWNGRADE Wulkanicznego Strzelca, więc...
I tak, taka sama technika jak tych trzech...
(byłby trzeci (czyt. nelf) bez pokazywania, gdybym miał klatki chodu tego trzeciego, a nie chciało mi się szukać kolorów użytych w tej wersji ;))
to nawet Wersji 4 nie będę dawał...

BTW. zobacz to - pierwszy z HoMM3:SoD, pozostałe z oficjalnego WoGa (a nie jego moda), więc mi tu nie kadź o przemalowywaniu...

... albo dobra - Wersja 4

AmiDaDeer PW
8 kwietnia 2010, 16:14
Cytat:
więc mi tu nie kadź o przemalowywaniu...
Chcesz kontynuować stare błędy WoGa? Proszę bardzo - ale zastanów się, czemu jednostki w kolejnych wersjach nie były zwykłymi przekolorowankami...

Irhak PW
8 kwietnia 2010, 17:05
Bo to WoG? Bo to istoty z innych terenów i potrzebowały "specjalnych" zdolności mimo, że wywodzą się ze starych? Bo...

Gdybyś się przyjrzał jednostkom niewogowskim to odkryłbyś podobne jeżeli nie takie same "błędy"...

Artov PW
8 kwietnia 2010, 17:45
Cytat:
Bo to WoG? Bo to istoty z innych terenów i potrzebowały "specjalnych" zdolności mimo, że wywodzą się ze starych? Bo...
Ale to co piszesz jest tylko "podciąganiem" przekolorowanek pod grę, a w tym temacie (chyba) ocenia się głównie wykonanie jednostek. Poza tym jednostki wyłącznie przekolorowanki w grze zwykle wyglądają słabo (powielanie tego co było).
Lud pragnie nowości ;)
A ta na boku to to wygląda jednak lepiej niż to
Cytat:
Gdybyś się przyjrzał jednostkom niewogowskim to odkryłbyś podobne jeżeli nie takie same "błędy"...
Gdzie w jednostkach nieWoGowych są przekolorowanki? Chyba jedyna to duchowy smok:

ale to jest zupełnie coś innego!

Irhak PW
8 kwietnia 2010, 18:02
np. golemy z Tower, gargulce...

Artov PW
8 kwietnia 2010, 18:07
Co?
Golemy to przecież nie przekolorowanki. Gargulce też nie. Zauważ, że i do ulepszonych golemów i do innych stworzeń są dodawane pewne elementy! Przecież zmieniają one w dużym stopniu wygląd jednostki np. rogi i ogon gargulców, zupełnie inna zbroja (powłoka) u golemów. Nie mów mi, że to i to lub to i to się niczym nie różni oprócz kolorów

Irhak PW
8 kwietnia 2010, 19:52
To SĄ przekolorowanki i "nikt nie wmówi nam, że białe jest białe a czarne jest czarne"! Są jeszcze gryfy, ale znowu się przyczepisz jak do monk/zealot, centaurów, ELFÓW (sic!), jedno... (nie za dobry przykład), gremliny, demony, czarty, umarłe smoki już wspomniałeś, harpie, mantykory (tu mi wskaż różnicę, bo jej za bardzo nie widzę), behemoty, GNOLLE, GORGONY, żywiołaki powietrza i ziemi...

Nawet tu są niezbyt fortunne przykłady ale są też przekolorywanki!

Wiwern PW
8 kwietnia 2010, 20:39
Dobra! Załóżmy, że to są przekolorowanki. Co prawda nie są ale na tą krótką chwilę załóżmy. Czyli nieulepszony i ulepszony gargulec to kolorowanki. Podobnie jest w przypadku golemów. Elfów też. To ja się pytam po co nam kolejny przekolorowany elf? W końcu to kolejna przekolorywanka.

Elf nie jest tragiczny, jest zjadliwy nawet. Dobry na początek (chyba większość zaczynała od takich rzeczy). Potem będzie lepiej. Tego dokończ. Zawsze jakieś doświadczenie nabędziesz.

A tak swoja drogą... Gdybyś wydał od razu to mam wrażenie, że opinie byłyby lepsze. :P

Trang Oul PW
8 kwietnia 2010, 20:48
O jednym zapomniałeś. Nawet gdyby zmiany były jednopikselowe, są to jednostki NWC, a więc są kanoniczne i zasługują na specjalne traktowanie.

Artov PW
8 kwietnia 2010, 23:35
Ale posłuchaj!
Przekolorowaki cechują się przecież tym, że dwa elementy nie różnią się niczym oprócz KOLORU! Głupie dodanie hełmu, paska, rogów, ogona, już świadczy o tym, że autor bardziej się postarał, bo nie tylko zmienił KOLOREK, ale dodał też jakiś element który zanimował! Przecież do gargulców są dodane elemeny! Do elfów też! Do Gnolli TEŻ i nie wmówisz mi, że jest tam zmieniony tylko sam kolor!
Np:

Dodane rogi, przedłużony ogon, i elementy na skrzydłach! To TEŻ trzeba było animować!

No cóż, tu masz rację, poza jednym wyjątkiem dodania hełmu, który ostaje nieco od jednostki! Świadczy to o tym, że nie został zrobiony podczas przekolorowania!

No nie! Tu już różnica ewidentna! Rogaty ma dwa rogi, kolce na ogonie, oraz większe kły odstające od 'pyska' (To samo co u elfa)

Chciałeś różnic? Proszę! Choć ich niewiele to skorpikora (chyba... nie wiem... bądź co bądź ulepszona mantikora) ma większy kolec na ogonie i inaczej zrobione skrzydła!
Chcesz więcej? Mogę przytoczyć przykłady do każdego stworzenia.
Ale musisz przyznać, że te jednostki mają zmieniony nie tylko KOLOR co nie?

Trang Oul PW
9 kwietnia 2010, 01:22
Owszem, są zmiany, ale powstały one w oparciu o model 3D. Łatwiej jest dorobić coś na modelu, przedstawić w odpowiednim rzucie i zrobić z tego animację 2D, zamiast dodawać kilka pikseli jako (np.) róg i liczyć, że będzie to dobrze wyglądać, zwłaszcza po paintowych przekształceniach.

Irhak PW
18 kwietnia 2010, 13:48
Dobra... elf "zrobiony" i nazywa się Płomienny Łucznik... a tak wygląda jego animacja...

...i tak, wiem, że jest co najmniej dziwny...

Mitabrin PW
18 kwietnia 2010, 13:52
Słyszałem o mrocznych, wysokich, leśnych, śnieżnych, nieumarłych, nocnych, przeklętych, zwykłych, opętanych, pół, skrzydlatych, wodnych, dzikich i kilku innych odmianach elfów... Ale z czymś takim się jeszcze nie spotkałem... (radioaktywny elf?)

Irhak PW
18 kwietnia 2010, 14:02
Powiedzmy, że ten "elf" żył na Fiery Moon zanim tam przybyli Kreeganie (czy kto tam inny...)

A poza tym to jest PŁOMIENNY ŁUCZNIK a nie Plomienny ELF (Fiery Bowman)

Irhak PW
18 kwietnia 2010, 14:26
Zwykła kolorowanka i już cała ideologia robiona... *wzdycha z "osłabienia"*
strona: 1 - 2 - 3 ... 81 - 82 - 83 ... 162 - 163 - 164
temat: [H3/różne] Nasze własne jednostki WoG

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel