Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [H3] Artefakty na mapie przygód - RoE a inne wersje
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)

nortonex PW
13 marca 2010, 15:37
Mam do was pytanie natury raczej technicznej.
Pamiętam, jak kiedyś, dawno dawno temu, miałem czystą angielską wersję H3:RoE - był tam taki motyw, że jak się na mapie znalazło artefakt, to czasami trzeba było za niego zapłacić, albo nawet zawalczyć o niego - odbywało się to losowo, bez udziału eventów na mapie.
Gdzież się to podziało w późniejszych wersjach H3? Funkcjonalność ta nie występuje nigdzie w AB/SOD/Complete/Złotej Edycji
Moje więc pytanie: WTF? co się z tym stało? jak dla mnie, to był dobry bajer...

Alamar PW
13 marca 2010, 17:43
Akurat to "udogodnienie" jest rodem z H2. Usunięto je w którymś z patchy (polska wersja RoE to chyba 1.2, a opłaty, walka bądź konieczność posiadania dowodzenia nadal tam są). Dlaczego? Nie wiem, ale trzeba by przejrzeć forum NWC z okresu wydania RoE, by poznać szczegóły.

Field PW
13 marca 2010, 22:36
Z tego, co pamiętam, gracze się wkurzali, bo koszta i armie były niezbalansowane w stosunku do artefaktu. Poza tym okazywało się, że walki dochodziły też np. o klepsydrę, która raczej aż tak pożądanym artefaktem nie jest.

Ale masz rację - było (moje pierwsze HIII dostałem świeżo po premierze). I żałuję, że skasowano, bo jednak było to coś ciekawego.

Altair PW
13 marca 2010, 23:30
Ależ występuje! Nic nie skasowano! To nadal siedzi w kodzie gry. Oczywiście uaktywnić najprościej można to w WoGu i jest na to nawet stosowny skrypt! (jedno-linijkowy)
Swoją drogą to bardzo ciekawe urozmaicenie gry. :)

Ginden PW
14 marca 2010, 09:08
Altair - skoro jest okazja, to może nam podasz ten skrypt? :P

Altair PW
14 marca 2010, 15:45
Na pewno nie w tym temacie ;P

Disparity PW
26 maja 2011, 10:56
A o co chodzi z tym, że kiedy podchodzę do wybranego artefaktu, to czasem nie muszę zapłacić ani nawet walczyć, tylko jest jakaś 10 linijkowa, wyśrodkowana notka o tym, że ta osoba posiadająca ten artefakt odda ją prawdziwemu dowódcy. Jaki warunek muszę spełniać, aby być owym dowódcą?

Alamar PW
26 maja 2011, 11:06
Posiadać umiejętność Dowodzenia.

Disparity PW
26 maja 2011, 11:45
Obojętnie na którym poziomie?
temat: [H3] Artefakty na mapie przygód - RoE a inne wersje

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel