Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Nasze własne jednostki WoG
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 77 - 78 - 79 ... 162 - 163 - 164

Dragonar PW
25 stycznia 2010, 19:47
Haregar:
Jak go nazwiesz? Może "Założyciel" ?
Dziwna nazwa... Sam nie wiem jak go nazwać... Może "miotacz"? Nie jako broń, lecz jako człowiek, który miota pociskami laserowymi? :P

Drwal PW
25 stycznia 2010, 19:54
Trith:
Ten feniks kicha! Ptasia grypa!... A tak na poważnie: Czy to konwersja do formatu *.gif zepsuła jakość?
Chyba raczej ja zawiniłem, to moja pierwsza jednostka i nie wszystko wygląda tak jakbym tego chciał. Dla pocieszenie dodam, ze w trakcie gry aż tak źle to nie wygląda.

Tarnoob PW
26 stycznia 2010, 13:29
Cytat:
Sam nie wiem jak go nazwać… Może „miotacz”? Nie jako broń, lecz jako człowiek, który miota pociskami laserowymi? :P
Ojciec dyrektor? Ojciec założyciel? Facet z miotaczem? Snajper? Pierwszy laserowy? Strzelec honorowy? Sługa Kastore’a? Spiskowiec? Psychopata? Wódz? Technokrata? Technomanta? Laseromanta? Światłowładny? Lu­ksolog?

Dragonar PW
26 stycznia 2010, 13:50
Cytat:
Dragonarze, pytanie chyba do Ciebie, bo wiem że to kiedyś robiłeś:D. Otóż tak jak Ty odwróciłem kolory jednej jednostce(pamiętasz jeszcze swojego kwasowego feniksa?). Niestety oprócz samej jednostki, kolor zmieniło same tło. Masz na to jakiś sposób? Czy zmieniasz tło każdej klatki po kolei? Oczywiście pomoc innych mieszkańców Groty także mile widziana.:)
To nie było odwrócenie kolorów, tylko zwiększenie wartości 3 kolorów (RGB) w IrfanViewie. Albo zmniejszenie, nie pamiętam. Tło można zmienić ręcznie za pomocą palety kolorów, albo w DefToolu ustawić ten kolor który nam wyjdzie jako tło. :P
Wybacz, że tak późno.

Drwal PW
26 stycznia 2010, 19:40
Dzięki za pomoc Dragonarze, teraz biorę się za następną jednostkę. Na pewno skorzystam z Twoich rad.

Dog Master PW
8 lutego 2010, 11:40
Przeczytałem kilka stron tego tematu i zachciało mi się zrobić własną, na razie przemalowaną, jednostkę. Niestety nie wiem jak wyciągnąć klatki z pliku def. Mógłby ktoś mi powiedzieć jak to się robi? Z góry dziękuję za odpowiedz.

Trang Oul PW
8 lutego 2010, 13:30
Otwieramy plik DefViewem, zaznaczamy interesującą nas klatkę, naciskamy F3 i zapisujemy.

Artov PW
13 lutego 2010, 12:58
Gdzie mogę znaleźć pliki .def do poszczególnych jednostek?
Chcę zrobić przekolorowankę :P

Dragonar PW
13 lutego 2010, 14:34
W katalogu Data są pliki *.lod. W 'h3sprite.lod' są pliki *.def jednostek.
*.lod można otwierać ResEditem. TU jest poradnik do ResEdita.
Najpierw dowiedz się gdzie co jest, nim zaczniesz cokolwiek zmieniać w grze. :P

AmiDaDeer PW
13 lutego 2010, 14:37
<przedszkolanka mode> Za pomocą programu Resedit który możemy znaleźć w dziale download znajdującym się w dziale WoG Kwasowej Groty otwieramy plik H3sprite.lod i wyciągamy odpowiednie pliki o rozszerzeniu .def, które potem za pomocą DefViewa możemy otworzyć i zamienić na szereg map bitowych.</przedszkolanka mode>

EDIT: Dragonarze, dlaczego mnie wyprzedziłeś? No dlaczego?

Dragonar PW
13 lutego 2010, 19:17
Hobbit:
EDIT: Dragonarze, dlaczego mnie wyprzedziłeś? No dlaczego?
Bo masz pecha? :P

Muszę dokończyć mój poradnik, który pomaga w zaczęciu modowania HoMM3 - ale jakoś mi się nie chce. ;P
Ale w końcu to zrobię i chyba będzie mniej pytań. :)

AmiDaDeer PW
13 lutego 2010, 20:05
Dragonar:
chyba będzie mniej pytań. :)
Wręcz przeciwnie - zaczną się pytania, gdzie takowy poradnik się znajduje.

Dragonar PW
13 lutego 2010, 21:16



Pełna animacja pomidorka!
Zrobiłem go całkowicie od nowa.

Mitabrin PW
13 lutego 2010, 22:09
Fajna... A masz wersję odefioną?

Dragonar PW
13 lutego 2010, 22:24
Nie, ale zrobię... Jak znajdę sposób na dobre umiejscowienie jednostki bez użycia GIF Animatora, który psuje jakość takiej prostej grafiki. :P

Master13 PW
13 lutego 2010, 22:55
Chcialem zaprezentowac moja pierwsza jednostke i zapytac czy warto robic jej pelna animacje

AmiDaDeer PW
13 lutego 2010, 22:58
A co to jest? :P

Master13 PW
13 lutego 2010, 23:00
centaur, lub cos w tym stylu
nazwijmy to centaurem wojennym

Drwal PW
14 lutego 2010, 00:05
Mi się wydaję że jak najbardziej warto, nie jestem specem od grafiki, ale wygląda to dosyć hirołsowo i ciekawie, zwłaszcza od pasa w dół. Góra tak sobie pasuje, więc może popraw coś kolorystycznie. Sama broń jest w porządku, jestem ciekaw jak będzie wyglądała animacja ataku, jeśli oczywiście dokończysz projekt.:)

AmiDaDeer PW
14 lutego 2010, 16:49
Akurat broń mi się najmniej podoba. Nie wiem nawet, co on w tej łapie trzyma - włócznię, piorun czy parasol!

Acid DragonAcid DragonJa myślałem, że to skamieniała bagietka ;)

Trang OulTrang OulDwustronny miecz świetlny? :P
strona: 1 - 2 - 3 ... 77 - 78 - 79 ... 162 - 163 - 164
temat: [H3/różne] Nasze własne jednostki WoG

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel