Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 128 - 129 - 130

Warmonger PW
4 stycznia 2010, 18:25
Ze wsparciem ERM związanych jest kilka problemów:
-Nikt z obecnie aktywnych programistów nie zna / nie chce znać tego języka
-Mamy mnóstwo innych, pilniejszych sprawa do zrobienia
-Trzeba nie tylko dodać interpreter dla komend ERM, ale też poprawić je na tyle, aby nie pojawiały się błędy podczas działania programu
Swego czasu pomoc zaoferował niejaki Beholder, współtwórca WoGa, ale od tamtego czasu nie pojawiła się ani jedna linijka kodu C++. Ale kto wie...

Rozważamy języki skryptowe Lua lub Python, ale to techniczne dyskusje i właściwym dla nich miejscem jest nasze forum. Do czasu wydania w miarę grywalnej wersji 0.8 nie będziemy temu poświęcać czasu.

Goldenraz PW
4 stycznia 2010, 18:56
W sumie mam co robić jakbym się nudził - poczytam trochę o ERM i postaram się o program zamieniający to na Lua/Pythona (nieduża różnica, można do obu od razu) ;] (nie zacząłem jeszcze, dzisiaj nie zacznę i nic nie obiecuję, ale jakby była wersja beta, to napiszę ;) )

Altair PW
4 stycznia 2010, 19:43
Napiszcie to wszystko tak aby był łatwy dostęp do wszystkich podstawowych funkcji (uchwyty) operacji I/O i na plikach i poprawcie błędy, a napiszę do tego interpreter ERM. ;P

BTW: Swoją pomoc też chyba swojego czasu oferowałem. :P

buczus2 PW
7 lutego 2010, 21:54
dziwne...
już 2 miechy mineły a tu nowego VCMI nie ma...
mam nadzieję, że prace nie staneły a brak nowej wersji jest spowodowany zasłużonymi feriami autorów...

Sawyer PW
7 lutego 2010, 22:56
Też mnie dziwi to że nie ma nowej wersji VCMI.
Ale spokojnie, na pewno autorzy chcieli zrobić sobie parę dni wolnego no bo co, są dorośli mają życie prywatne etc a VCMI to tylko ich hobby.
Albo po prostu pracują nad Mega łatą.

Goldenraz PW
8 lutego 2010, 00:23
To jest już otwarty projekt. Autorzy pracują pewnie w dużej mierze niezależnie od siebie. Ale tym bardziej nie ma się czym martwić. Skoro tyle pracy zrobionej zawsze znajdzie się programista, który zrobi coś dalej.

Warmonger PW
8 lutego 2010, 07:42
Akurat w ferie projekt ruszył pełną parą i na początek marca planujemy wersję 0.8.

Wystarczy spojrzeć na ilość commitów: http://sourceforge.net/projects/vcmi/

Altair PW
9 lutego 2010, 21:58
A będą skrypty? :)
Błagam chociaż w C++ lub czymkolwiek innym.

Warmonger PW
10 lutego 2010, 08:43
W C++ nie da się robić skryptów, bo kod trzeba kompilować przed każdym uruchomieniem ;)

Ale powoli zaczynam się przymierzać do dodania obsługi Pythona. Niestety, obsługa skryptów jest znacznie trudniejsza, niż napisanie funkcji skryptowych lub samego skryptu. W 0.8 na pewno nie będzie takiej funkcjonalności.

Altair PW
10 lutego 2010, 15:10
Cytat:
W C++ nie da się robić skryptów, bo kod trzeba kompilować przed każdym uruchomieniem ;)

Trudno mi akurat niespecjalnie przeszkadzają takie "małe" niedogodności. ;P

Warmonger PW
2 marca 2010, 07:00
VCMI 0.8 już jest!

zbigniew PW
2 marca 2010, 20:46
Nie wiem czy ta nowa "dokładniejsza" mapa puzzle to taki dobry pomysł. Poprzednia była trudniejsza do rozwikłania. W związku z czym gracz musiał się bardziej nagłówkować żeby zlokalizować gralla. Niemniej, oczywiście miło jest dowiedzieć się że odtworzony jest jakby nie mówić już prawie cały SoD.

Rozumiem że skoro SoD jest już prawie odtworzony, to w kolejnych wersjach będziecie już realizować wsparcie dla modów? W tym oczywiście najważniejszego- WoGa?

Dragonar PW
2 marca 2010, 21:13
No i trzeba w końcu dodać Grove. ;)

Drwal PW
2 marca 2010, 21:23
Ciekaw jestem czy VCMI wyjdzie przed Wog 3.59, czy odwrotnie. A może oba teamy współpracują ze sobą i nowy Wog będzie już częścią VCMI? Autorzy VCMI wspominają że ich dzieło będzie wydane na przełomie bodajże roku 2011 i 2012, trochę byłoby bez sensu gdyby Wog wyszedł po.

Warmonger PW
3 marca 2010, 09:56
Po naradzie doszliśmy do wniosku, że skrypty i mody wymagają dość spójnej i sensownie zaprojektowanej architektury całej gry, także AI oraz gry sieciowej. Poza tym niektóre elementy były robione szybciorem i są dość chaotycznie porozrzucane w kodzie, co może prowadzić do dość nieoczekiwanych problemów na wielu płaszczyznach. Tak więc na pewno nie udostępnimy tych funkcjonalności, dopóki nie będą dopięte na ostatni guzik, tzn. pod koniec tworzenia VCMI.

zbigniew PW
3 marca 2010, 12:37
"Tak więc na pewno nie udostępnimy tych funkcjonalności, dopóki nie będą dopięte na ostatni guzik, tzn. pod koniec tworzenia VCMI."

Mówi się trudno. Zawsze lepiej mieć coś później ale dobrze zrobione niż wcześniej ale źle.

"Ciekaw jestem czy VCMI wyjdzie przed Wog 3.59, czy odwrotnie."

Wcale bym się nie zdziwił gdyby Wog 3.59 wyszedł później. W przypadku VCMI wiemy jakie było tempo ukazywania się kolejnych odsłon, Więc na tej podstawie, w jakimś tam przybliżeniu możemy określić przybliżony termin ostatecznej wersji. W przypadku projektów takich jak Wog 3.59 i Hota nic właściwie nie wiadomo.

Goldenraz PW
3 marca 2010, 19:46
Jak jest, czy raczej będzie z AI w VCMI? Napisanie gry jest koncepcyjnie znacznie łatwiejsze, wiadomo jak co ma działać, w przeciwieństwie do sztucznej inteligencji. Powinniśmy się raczej spodziewać słabego AI, czy raczej podobnego do oryginalnego, albo nawet lepszego?

buczus2 PW
7 marca 2010, 00:37
Mam pytanie: w jaki sposob chcecie rozwiazać problem gry sieciowej - proponuje aby byloby to tak zrobione, żeby nie trzeba było używać programów do wirtualnej sieci lokalnej takich jak np. hamahi (czy jakos tak)

Goldenraz PW
7 marca 2010, 11:58
To nie zależy od programu. Rzecz w tym, czy masz zewnętrzne IP i czy inni mogą się podłączyć do serwera, który masz na swoim komputerze (np. serwer z grą Heroes3 (jeśli jesteś hostem)). Hamachi i podobne programy pomagają w tym.

buczus2 PW
7 marca 2010, 17:13
Chodziło mi o to aby funkcje programu Hamachi dodać do kodu VCMI.

Hmm... czyżby VCMI zaczęło wychodzić co 3 miesiące??
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 128 - 129 - 130
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel