Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Nieznane Opowieścitemat: Pytania i komentarze
komnata: Nieznane Opowieści
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 9 - 10 - 11

vinius PW
12 stycznia 2006, 22:31
Ekhm... wydaje mi się trochę głupie, że łuczink staje się magiem bitewnym. Rzucanie zaklęć wymaga przecież dużo pracy i poznawania arkanów magicznych, nie strzelanie do celu...

Acid Dragon PW
12 stycznia 2006, 23:21
Vinius - najwyraźniej jednak NIE zrozumiałeś.

Łucznik w świecie MM jest hybrydą - zarówno maga, jak i wojownika. Potrafi posługiwać się zarówno lekką bronią, jak i czarami z magii żywiołów. To, że łucznik, nazywa się 'łucznik' nie znaczy, że walczy tylko łukiem - znaczy, że się w nim specjalizuje. Dlatego też jego ulepszeniem jest mag bitewny - kolejna klasa potrafiąca zarówno walczyć bronią, jak i magią - ale gdy przypomnisz sobie tę klasę bohatera z H3, to dostrzeżesz, że z maga bitewnego ani najlepszy wojownik, ani dobry mag. Jest za to bardziej wszechstronny.

Nie sugeruj się też nazwą 'MAG bitewny' - ona po prostu lepiej brzmi niż np 'wojownik magiczny' :P.

Alamar PW
13 stycznia 2006, 12:25
Trochę posprzątane w tematach o magii i zasadach.
Zajrzyjcie do zasad i kart postci, bo "trochę" się różnią - m. in. poprawiono KP oraz punkty magii (Boryna w nawale tego wszystkiego zapomniał o premiach z UD). Dodałem róznież PM dla Krasnoluda (5pm), człowieka (10pm) i elfa (15pm - miał najmniejszą sumę pż i pm) - bo takie ustalenia zrobiliśmy z Boryną (a zamieścił starszą wersję premii).
Atak jest CHYBA dobrze policzony (nie sprawdziłem jeszcze wszystkiego).

Poprawcie co trzeba.
Jeśli jest napisane np. w PM: 10+8+premia za rasę, to wpisać sumę tej wartości - np. dla człowieka (10pm) będzie to 10+8+10=28 (i tą ostatnią wartość wpisać, a nie jak poprzednio 10,8,10).

vinius PW
14 stycznia 2006, 20:01
Ekhm.. czy dobrze nanioslem poprawki na PM? 2+2(dla paladyna)+10 za rasę=14?

@Kaazam
czy masz jakieś określone wyznanie w karcie postaci? bo jakoś nie widzę, a ja jako wyznawca Religii Kościoła Ernoth musze wiedziec, czy Cię lubić, czy nie :P

Alamar: Tak, pm się zgadzją. A Kaazama o wyznanie możesz zapytać podczas gry, jeśli tego nie poda(ł).

Alamar PW
14 stycznia 2006, 20:10
Trang: PM: 15 + 8 + 10 = na pewno nie 28.

BORYNA: Alamarze to ja to "poprawiłem". No wreszcie wiem o co chodziło. Teraz postaram się już dobrze poprawiać.

Alamar: OK, Trang masz moje przeprosiny.
Boryna - zajrzyj koniecznie do Tawerny, kiedy stawia się spacje, bo muszę ciągle twój tekst poprawiać.


EDIT:
Przypominam żeby przed rozpoczęciem gry pousuwać z kart zbędne komentarze typu: Co to jest buława?; Wypisz moje błędy; Informacje przekażę zaraz MG, itp.
I przejrzeć co najmniej 3 razy swoją kartę, by wyeliminować wszelkie błędy, czy to logiczne ("niewidzialne" przedmioty), czy też ortograficzne (w tym i brak spacji).

Kaazam:
Masz 3 UD. Nie wiem czy jakąś przegapiłeś, czy po prostu chcesz tak grać. W każdym razie masz miejsce na jedną UD.

Szawy:
Również tylko 3 UD (oraz brak historii - mam nadzieję że coś wymyśliłeś).

vinius PW
15 stycznia 2006, 10:11
ekhm... a czy mogę zmienić swą umiejętność z buławy na miecz?
otrzymałem pozwolenie na używanie zardzewiałego miecza zamiast buławy, a gdy taką mam umiejętność, to trochę głupie...

Alamar: Tak, jesli MG pozwolił, to możesz. Zresztą zamiast dyplomacji masz alchemię i Boryna też na to pozwolił.

Jeśli ktoś jeszcze chce coś zmienić w UD, to pytać się MG w tym temacie.

Holgar PW
16 stycznia 2006, 14:25
Ale mam szczęście, że jeszcze nie zaczęliście! Wczoraj czytałem posty z archiwum i zajęło mi to jakieś trzy godziny. Dziś doczytałem, że to właśnie dziś o godzinie 20 sesja ma się rozpocząć. Właśnie mam takie pytanie: czy mogę dołączyć? Mam już postać- możecie sobie o niej poczytać i tu mam następne pytanie (a nawet pytania)- czy wszystko dobrze wypełniłem i jak mam wypełnić te pola gdzie napisałem komentarze?

Nie znam zbyt dobrze miejsc i rzeczy z Might and Magic (klimat owszem), dlatego stworzyłem uniwersalną postać, która pochodzi nie wiadomo skąd i znajduje grupę, której się podporządkowuje (grupa lekko nim kieruje).

PS. Gdyby ktoś się nie domyślił dlaczego nie mam nic w ekwpiunku, to dlatego, że mnie okradziono na statku po uprzednim ogłuszeniu.

Alamar PW
16 stycznia 2006, 15:33
Holgar, a czy wysłałeś MG swoje zdolności specjalne? W tym przypadku kowalstwo. Bo MG musi to zaakceptować, inaczej nici z tego (czyli co daje dana zdolność i jak się ja rozwija).

Poprawiłem również co niektóre błędy. Historia co niektórych postaci jest niezbyt ciekawa, ale na chwilę obecną powinna wystarczyć.

Aha, moje wpisy do kart postci, znikną jeszcze dziś.

Holgar PW
16 stycznia 2006, 16:55
Czy MG jest Boryna? Jeżeli tak, to nie mogę mu tego wysłać, ponieważ nie podał e-maila i żadnego komunikatora. Dla pewności napiszę to tutaj.

Kowal

Obejmuje znajomość rodzajów broni, (nie chodzi mi o posługiwanie się nimi) w tym "broni artefaktów" (tak to nazwę) oraz umiejętność ich naprawy. Im mam większy poziom kowala, tym znam więcej broni (w tym broni artefaktów) oraz wiem lepiej jak je naprawić. Dam przykład: teraz mam Kowala P1, czyli mały. Mogę naprawić zykły, wyszczerbiony miecz, dorobić pęknięty trzonek do młotka itd. itp. Znam się na rodzajach broni i ich budowie, jednak jak dostanę w ręce jakiś starodawny artefakt to ni w kij nie powiem co to jest, bo nie jestem wystarczająco doświadczony. Aha i mogę produkować broń (o ile dostanę potrzebne rzeczy i jeżeli mam narzędzia).

Zbrojmistrz

To co wyżej tyle, że dotyczy to zbroi.

Jak to rozwijać?

Muszę naprawiać i robić dużo broni i zbroi. Rozmawiać z innymi kowalami w celu zdobycia nowych informacji itd. itp. Chyba starczy.

EDIT

Alamarze, widzę, że zmieniłeś wojownika na rycerza. Rycerzem nie jest każdy wojownik, rycerza się pasuje. Holgar nie był pasowany na rycerza, dlatego nie może się nim nazywać. No dobra, niech będzie jak uważasz, to moja opinia (szczerze to się zastanawiałem czy wpisać rycerz czy wojownik).

EDIT 2

Zauważyłem zmianę Kowala i Zbrojmistrza na Identyfikację przedmiotów i Naprawę przedmiotów. Spodobało mi się to bardziej niż tamto i niech tak zostanie ;). A Kowal? Moim ta umiejętność daje mi możliwość wyrabiania broni. Tylko czy mogę mieć jej wyższy poziom w trakcie przygody? Tzn. np. teraz mogę wyrobić krótki miecz (jeżeli mam potrzebne rzeczy i narzędzia), a w przyszłości np. długi.

EDIT 3

Jak jest Kowal, to czy mogę dopisać Zbrojmistrz?

EDIT 4

>>>PŻ: 20 + 1 pż za kuturystykę + punkty z rasy

Jak to się oblicza? 20 dla rycerza + 35 za bycie krasnoludem + 1 za kulturystykę, czy ta kulturystyka się mnie nie tyczy? Ona musi być w umiejętnościach żeby się liczyła? Chyba sam sobie na to pytanie odpowiedziałem :).

Alamar PW
16 stycznia 2006, 17:31
>>> Kowal? Moim ta umiejętność daje mi możliwość wyrabiania broni

Tak, w MM7 i MM8 byli NPC, którzy za rudę wyrabiali: broń, pancerz lub przedmioty. Jakość przedmiotu zależała od rudy.
Mogę Ci tylko poradzić, że ze wzrostem Kowalstwa, można obrabiać coraz lepszą rudę (i tworzyć lepsze przedmioty/broń).

A +1pż z kulturystyki - najpierw trzeba ją mieć.

>>>Jak jest Kowal, to czy mogę dopisać Zbrojmistrz?

Lepiej zostaw kowal, bo był bardziej uniwersalny, tzn. robił miecze, pancerze, podkowy i inne narzędzia. Zbrojmistrz z gotowych produktów robił zbroje (np. od garbarza dostawał wyprawioną skórę zwierząt, żeby zrobić z niej zbroję skórzaną)


>>>Rycerzem nie jest każdy wojownik, rycerza się pasuje.

Nie w tym uniwersum. Tutaj nazwy profesji pochodzą od imion czempionów (w tym przypadku nazywał się Rycerz, byli też Łucznik, Mag itd.), którzy kiedyś zmierzyli się z Władcami Żywiołów (no może nie do końca jest to prawda). W każdym razie rycerz czy paladyn to nie dokładnie to samo co w historii Średniowiecza.
Może niedługo zamieszcze te opisy profesji na miejsce (lub obok) tych Boryny.

EDIT:
Zmieniłem w historii Blacktown na Blackshire (Czarne Hrabstwo) - miasto na kontynencie Enroth (miejsce akcji H2), które słynie ze wspaniałych kowali. Lepiej pasuje do tego świata ;)

Qui PW
16 stycznia 2006, 19:28
Że tak zacytuję MG... "Oficialna data rozpoczęcia sesji to 16 stycznia godzina 20.Nieoznacza to że wszsycy musicie być o godzinie 20 przy kompach.O tej godzinie JA będe przy kompie". Czyli po jaką ciężką kunę domową jest komuś potrzebna jakakolwiek zagronostajona lista obecności?

Nevendar PW
16 stycznia 2006, 19:59
Niestety nie wiem jaki moja postac ma ATAK

Altair PW
16 stycznia 2006, 20:02
Swoją drogą wśród postaci najwięcej jest rycerzy i paladynów. Ciekawe dlaczego?

vinius PW
16 stycznia 2006, 20:04
Ha! Ale tylko jeden paladyn Religii Kościoła Ernoth!
a reszta to światło/ciemność/nie sprecyzowali.
Hej, jest już MG?

vinius PW
16 stycznia 2006, 20:11
e tam! lepiej mi powiedz, gdzie Boryna! zanim się sesja zacznie (miała być 10 minut temu) to mnie z kompa wywalą.

Qui PW
16 stycznia 2006, 20:16
Z tego co wkleiłem przed chwilą chyba jasno wynika że "każdy kiedy może", właśnie po to, żeby uniknąć takich sytuacji że ktoś nie może grać bo go wygonią sprzed komputera, wysiądzie mu net, monitor eksploduje mu w twarz, ręka mu się zaklinuje w imadle, rozdepta go spłoszone stado dzikich wielbłądów, wpadnie do otwartego szamba lub wściekłe łasice odgryzą mu nogę. Mam nadzieję iż ta barwna metafora wyjaśniła wszystko.

Alamar PW
16 stycznia 2006, 20:16
>>>Nikt się nie kłuci :P To jak z tym wariantem? Konkretna godzina czy każdy kiedy może?

Kiedy kto może.

@Nevendar
Nie za wcześnie zamieszczasz swoją postać :P
Zobaczymy czy Boryna pozwoli Ci grać (pewnie tak)...ale już nikt więcej nie dojdzie (oprócz mnie i Kathrin).
EDIT:
OK, jeszcze jest szansa do jutra rana (lub dłużej, jeśli MG się nie pojawi). Ale karta ma być gotowa (czyli zawierać również historię postaci - i to bez żadnych amnezji, jedna to i tak za dużo).


I oby nie było powtórki z poprzedniej rozgrywki, kiedy to MG nie dotarł.

Aha, posty już znikają.

Acid Dragon PW
16 stycznia 2006, 20:17
Vinius - jeśli miałbym się czepiać, to nie ma czegoś takiego jak religia (nie ma nawet religii :P) Kościoła (Kościoła przez duże K też nie ma :P) Enroth (tego..... no dobra, to może jest :P). Paladyni fabularnie w HoMM-MM byli po prostu rycerzami biegłymi nieco w magii jaźni (ducha, umysłu i ciała), lub wyznawcami kultu Słońca.

vinius PW
16 stycznia 2006, 20:19
Acidzie kochany (ew. drogi), ale skoro nie ma chrześcijaństwa, to tak mi napisac zalecił Alamar. I słusznie. Bo jest kompromis - po co owe katedry na Ernoth? Cośtam muszą chyba wyznawać, nie :) ?

Aha. Metafora metaforą, ale tu chodzi o MG :) ktory zapowiedział, że będzie. minęło 20 min. Szkoda, sesyjka miała być :(

EDIT:
zara zara zara. trochę mi w głowie namieszałeś, Acidzie. to czegoś takiego jak "religia" nie ma, ale "kult" jest? A jesli kult≠religia, to po cóż kapłani slońca/księżyca/gwiazd!?

Nevendar PW
16 stycznia 2006, 20:21
Przeciesz zdążyłem
Byłem 3 min i 1 sekunda przed (PLANOWANYM ;/;/;/;/;/;/;/;/)rozpoczęciem sesji.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 9 - 10 - 11
temat: Pytania i komentarze

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel