Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [Poradnik] Początki, jak zrobić prostą animację.
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3

Dragonar PW
1 stycznia 2010, 15:42
Acid Dragon:
Lecz jednak - postawcie się na miejscu Darklore'a - zakładając, że oni mają oryginalne pliki Grove, byli pierwsi z pomysłem reaktywacji miasta, a potem pojawia się drużyna, która wzięła tą samą koncepcję, grafiki wzięła ze screenów zasobów, które są "ich" (choć przejęte) i w dodatku jako pierwsza wypuściła miasto zgarniając chwałę za pierwsze fanowskie miasto do WoGa, to... wydaje mi się, że jest to powód do lekkiej irytacji ;).
I niestety - byli pierwsi, ale tylko z pomysłem. Gdyby było widoczne, że projekt wciąż żyje, że cokolwiek się dzieje, np. jak w przypadku Bastionu (informacje są co jakiś czas, ale są) to nawet nie wpadłbym na pomysł wskrzeszania miasta.

Acid Dragon:
Ostatecznie - liczą się fani, owszem.
A my nie robimy niczego w celu uzyskania sławy, czy uznania.
Ale jednak nie da się po prostu być buddyjskim mnichem i mieć gdzieś to, że było się pierwszym, wymyśliło się coś, ale to kto inny pierwszy zrealizował projekt i zgarnął oklaski.
Ja głównie robiłem wskrzeszenie po to, żebym ja i inni fani mogli zagrać nowym miastem, nie dla oklasków. A że już te oklaski są to miło, ale nie to było głównym celem projektu.

Mitabrin PW
1 stycznia 2010, 15:52
Wasza Kwasowość:
Lecz jednak - postawcie się na miejscu Darklore'a - zakładając, że oni mają oryginalne pliki Grove, byli pierwsi z pomysłem reaktywacji miasta, a potem pojawia się drużyna, która wzięła tą samą koncepcję, grafiki wzięła ze screenów zasobów, które są "ich" (choć przejęte) i w dodatku jako pierwsza wypuściła miasto zgarniając chwałę za pierwsze fanowskie miasto do WoGa, to... wydaje mi się, że jest to powód do lekkiej irytacji ;).

Ale spójrz na to z innej strony - Nie jestem pewien co do tego czy Darkloke ma pliki K1nga, ale porównaj oda projekty (K1nga i Darkloke'a) - Oba mają zupełnie inną grafikę (nie jestem pewien portretów bohaterów) i z tego co pamiętam to troszkę inne ustawienia jednostek. Poza tym z tych wszystkich Rosjan co tak narzekają na Grove, Darkloke tak naprawdę należy do tych co najmniej narzekają (nie jestem pewien, ale z tego co mi tłumaczył google to nic złego o nim nie napisał), najgłośniej krzyczą akurat ci co WoGóle się modyfikowaniem WoGa nie zajmują.

Dragonar PW
1 stycznia 2010, 16:13
I trzeba jeszcze zwrócić uwagę na to: Grove było ukończone w takim stopniu, że brakowało tylko i wyłączenie niektórych animacji jednostek na polu bitwy. Wystarczy w takiej sytuacji dorobić te jednostki i można wydawać miasto. Ale grupa osób która chciała "wskrzesić" Grove (Darkloke i reszta) po prostu wyrzucili prace grupy K1nga i zaczęła projekt całkowicie od nowa. I to tylko z powodu zniknięcia głównego autora... Grove mogło wyjść rok czy dwa lata temu.

Haregar PW
1 stycznia 2010, 16:15
Cytat:
(...)Dlatego nie zgadzam się z Haregarem, który napisał, że lepiej nie robić własnych jednostek do WoGa. Jasne, że robić - ale nie z myślą o sobie.
Źle się zrozumieliśmy albo ja niezrozumiale napisałem - tworzenie jednostek to piękna rzecz, czy to do gry czy do czegoś innego. Mi chodziło bardziej o to, że traktowanie to jako hobby i szansa rozgłosu jest bezsensowe (mam na myśli oczywiście robienie jednostek czy tego typu rzeczy), po czym podałem swój przykład jak łatwo można być dumnym (fajnie WoG team zrobił Sylvan Centaura, nie wiem kto wpadł na to pierwszy, ale fajnie) oraz jak łatwo można być smutnym (przywłaszczenie sobie autorstwa) .

Jeszcze słowo do robienia filmu - masz rację, to jest trochę chamskie, że ci ludzie, co rzeczywiście robili czarną robotę są dalej nawet od mało znaczących w show-biznesie aktorów, którzy występowali w filmie.

Aha, jeszcze dosłownie ostatnie słówko. Czy koledzy z postów wyżej mogliby dać mi link do porównania grafik Grove obu grup? Bo o ile widziałem jedną jednostkę z grupy K1ng, to reszty nie. I jak to było, ta druga grupa powiedziała wszystkim "to nasz pomysł!" odnośnie miasta?
I słówko o samym mieście - pomysł, wykonanie b. dobre, aczkolwiek Mroczne Elfy w M&M były biało albo czerwonoskóre o ile dobrze pamiętam. Te są z Warcrafta3 pomieszanego tak jakby z pomysłem na jednostki z H5 (jeździec bazyliszka, genialnie wykonany!)

Acid Dragon PW
1 stycznia 2010, 16:17
Cytat:
Ja głównie robiłem wskrzeszenie po to, żebym ja i inni fani mogli zagrać nowym miastem, nie dla oklasków. A że już te oklaski są to miło, ale nie to było głównym celem projektu.

I bynajmniej nie oskarżam Was o to.
Ja jedynie tłumaczę dlaczego tamta grupa ma prawo być niezadowolona.
Miałaby prawo nawet wtedy, gdybyście wymyślili projekt Grove zupełnie niezależnie i tylko przez przypadek byłoby podobne do ich.

Każdy kij ma dwa końce.
Wy macie prawo korzystać z koncepcji autorstwa kogoś innego, a także zrobić dany projekt szybciej, lepiej i zgarnąć za to "chwałę", ale nie macie prawa wymagać, aby inni byli zadowoleni z tego, że tak zrobiliście. Inni mają prawo wyrażać swoje niezadowolenie, czy nawet żal, że to Wy zgarnęliście coś, co w innym przypadku przypadło by im. Co innego, gdyby Wasz projekt był zupełnie niezależny i nie pokrywał się z pomysłami i planami innych.

Przy okazji - w mojej opinii to naprawdę źle, że Betę podpisaliście tylko własnymi imionami jako autorzy, a nawet nie wspomnieliście o pierwotnych autorach grafik, z których korzystaliście. Naprawdę tłumaczenie, że zrobiliście to ze screenów nie jest akceptowalne. Nawet jeśli K!ng udostępnił screeny publicznie, to i tak pozostaje ich autorem (co więcej - technicznie jeśli grafiki są jego autorstwa, to i tak powinniście najpierw mieć pozwolenie na ich przerabianie). A Wy, wycinając coś ze screena, przerabiając i tworząc defa NIE jesteście autorami tejże grafiki.

Cytat:
Ale spójrz na to z innej strony - Nie jestem pewien co do tego czy Darkloke ma pliki K1nga, ale porównaj oda projekty (K1nga i Darkloke'a) - Oba mają zupełnie inną grafikę (nie jestem pewien portretów bohaterów) i z tego co pamiętam to troszkę inne ustawienia jednostek.

Bezsprzecznie jednak oba projekty - Darklore'a i Wasz wywodzą się z projektu K!nga. Wy nie mieliście grafik ani pozwolenia pierwotnych autorów. Czy oni mają? Nie wiem, ale wydaje mi się, że Darlore chyba był w pierwotnym zespole.

Cytat:
Poza tym z tych wszystkich Rosjan co tak narzekają na Grove, Darkloke tak naprawdę należy do tych co najmniej narzekają (nie jestem pewien, ale z tego co mi tłumaczył google to nic złego o nim nie napisał), najgłośniej krzyczą akurat ci co WoGóle się modyfikowaniem WoGa nie zajmują.

Po pierwsze - miałem na myśli "Darkolore'a i spółkę", bo nie znam składu jego drużyny ;).
Po drugie - no cóż... znowu zarzucę porzekadłem: "empty drums make the most noise". Najgłośniej zwykle krzyczą Ci, co nic nie robią ;). Najbardziej (statystycznie) polityków krytykują Ci, co nie głosowali w wyborach. Najgłośniej przy odsunięciu Forge krzyczeli fani, którzy mieli najmniejszą wiedzę o grach HoMM-MM.
Ot, krzyczeć jest zawsze najprościej.

Mitabrin PW
1 stycznia 2010, 16:25
Drużyna Darkloke'a:

-Darkloke
-Cris Werewolf (choć on o ile mi wiadomo dawno odszedł)

ps. Darkloke nie był w pierwotnym teamie.

Dragonar PW
1 stycznia 2010, 16:30
Nie dodanie poprzednich autorów jest złe - potwierdzam. Nie to, że chcieliśmy podkreślić, że tylko i wyłączenie my jesteśmy autorami, lecz nie mogliśmy WoGóle znaleźć listy, kto był w starym zespole. Znaliśmy tylko 3 nicki. Teraz już wiemy, kto dokładnie tam był i na pewno w następnej wersji poprzedni autorzy zostaną dodani...
I nie, nie wymyślam wymówek.

Acid Dragon PW
1 stycznia 2010, 16:41
Tak czy inaczej, ostatecznie owa rosyjska grupa fanów powinna sobie uświadomić to, o czym pisałem na początku - że na końcu i tak się liczy efekt i to, co udało się zrobić dla innych fanów. A ich niezadowolenie z powodu utraconych oklasków, choć w jakimś stopniu zrozumiałe, nie jest powodem do bojkotu Waszego projektu.

A ogólnie -
Haregar:
WoG to fanowski projekt, ale panuje już wspomniana przeze mnie moralność, polegająca na tym, że ludzie szanują autorów i nie plagiatują ich dzieła

No właśnie. Najlepiej po prostu będzie, jeśli - pomijając już kto do czego ma prawo - będziemy po prostu szanować się wzajemnie i swoją pracę.
Przecież trzeba tak niewiele - dopisać czyjś nick do listy autorów (choćby i w sekcji "special thanks to"), wysłać maila "hej, my też postanowiliśmy zrobić ten projekt, ale nieco inaczej - mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko, ze wykorzystamy ten pomysł?", czy też napisać gdzieś jakieś pozytywne słowo o "konkurencji" (zaznaczam, że w tym słowie cudzysłowy są wyjątkowo ważne - nie chodzi wszak o realną konkurencję, pamiętajmy o tym).
strona: 1 - 2 - 3
temat: [Poradnik] Początki, jak zrobić prostą animację.

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel