Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Nasi Kochani P.T. Strażnicy
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2

Mitabrin PW
12 grudnia 2009, 16:52
Gildia Mrocznych Tajemnic:
W 'górnym' świecie Xeen (Xeen miał dwie strony podobnie jak nasz księżyc - ciemną (dolną) i jasną (górną) ) pojawił się pewien potężny, nieumarły licz. Nazywa siebie po prostu Lord Xeen. Do tej pory Strażnikiem tego świata był Crodo, jednak został on porwany przez sługi Lorda i uwięziony w magicznej wieży. Niedługo potem zdetronizowano dobrego króla Burlocka. Nieumarły ogłosił się jedynym władcą jasnej strony Xeen.

Crodo nie był strażnikiem? To kim był? :P

Btw. Krieger - Drugi Corak? Mógłbyś troszkę mi o nim napisać? :3

Alamar PW
12 grudnia 2009, 16:57
Gildia ma sporo nieaktualnych tekstów (które dotyczą raczej detali niż ogólnej fabuły). I racz z łaski swojej przejrzeć tematy w tej komnacie, tam się "dopisać", zamiast zakładać nowy.

Crodo był doradcą króla Burlocka (overseer), a nie Strażnikiem (Guardian).

Krieger PW
12 grudnia 2009, 17:20
Drugi Corak to ten którego drużyna napotyka w dobrym zakończeniu MM7. Nadzoruje on pracę stacji "Webstation Beta-5" przy czym nie jest tym Corakiem z MM1-5 co nawet specjalnie zaznacza. Poszukaj sobie ten filmik:)

Acid Dragon PW
12 grudnia 2009, 22:13
Crodo najprawdopodobniej faktycznie nie był Strażnikiem Starożytnych. Był "opiekunem" jasnej strony Xeen. Podobnie Ellinger pełnił podobną rolę na ciemnej stronie. Jednakże opiekunem całego XEEN, jak i najpewniej wysłannikiem Starożytnych (pada wobec niego również sformułowanie 'Strażnik') był Smoczy Faraon.

Smoczy Faraon jednak przyjaźnił się z Ellingerem, a wygląd tego drugiego jest dość podobny do wyglądu Coraka.
Wg mnie istnieje prawdopodobieństwo, że Ellinger, a przez to - również i Crodo byli jakoś związani ze Starożytnymi pełniąc funkcje podobne do Strażników, tyle, że na przeciwstawnych stronach XEEN. Nie ma na to jednak dowodów wprost.


Wg mnie lista Strażników zawiera również Escatona, Niszczyciela z MM8, jako "Strażnika do zadań specjalnych", Smoczego Faraona oraz Przodków z Heroes Chronicles. Oczywiście z tym ostatnim Alamar w dalszym ciągu się nie zgadza. Wg mnie jest to jednak oczywiste mimo pewnych niedociągnięć autora fabuły do tych gier. Ostatecznie jednak niech każdy najlepiej sam to oceni. Postów z argumentami obu stron na ten temat w Grocie nie braknie.

Alamar PW
12 grudnia 2009, 22:17
Co do Przodków i bogów z Arselgardu, to nawet twórcy gier nie wiedzą kim oni są (a raczej nigdy na poważnie się nad ich problemem nie zastanawiali).
Te byty są w każdym razie opiekunami tych światów, ale co ich łączy bądź nie ze Starożytnymi, nie wiadomo.

Co do Ellingera - mało tam niebieskoskórych istot na Xeenie? Choćby Yog i inni barbarzyńcy, Seymur też jest niebiestki (podobnie jak Kastore w MM3).
A Smoczy Faraon nie dość, że przedstawiał się jako Strażnik Xeenu, nie dość, że tylko Strażnik mógł przeprowadzić Unifikację Xeenu, to jeszcze w jego dzienniku dokładnie opisano jego trzy dyrektywy. Nie ma wątpliwości kim on był - 100% Strażnikiem.




A teraz przeniesie ktoś te posty do już istniejącego tematu?

Mitabrin PW
12 grudnia 2009, 22:36
trzy Dyrektywy? Dowiedziałem się, że Gildia Mrocznych Tajemnic nie jest do końca dokładna, ale wątpię by Acid zrobił aż tak dużą pomyłkę (chyba, że Smoczy Faraon miał dodatkową dyrektywę ekstra)...

Btw. Gdzieś wyczytałem, że przy rozliczeniu portale do Axeoth też były sprawą któregoś ze Strażników (albo Starożytnych... Te polskie nazwy są podobne do siebie, więc mogłem się pomylić). Czy to prawda i jeśli tak, to który strażnik był autorem tej wielkiej emigracji?

Alamar PW
12 grudnia 2009, 22:42
Nie

Acid Dragon PW
14 grudnia 2009, 00:18
Cytat:
trzy Dyrektywy? Dowiedziałem się, że Gildia Mrocznych Tajemnic nie jest do końca dokładna, ale wątpię by Acid zrobił aż tak dużą pomyłkę (chyba, że Smoczy Faraon miał dodatkową dyrektywę ekstra)...

W Gildii może są pewne nieścisłości (wszak ta część była spisywana 6 lat temu!), ale nie ma tam "aż tak dużej pomyłki". Napisałem m.in.:

Księga Pierwsza, Ciemna Strona Xeen:
Przybył tu, aby dopilnować spełnienia się niezwykłej, pradawnej przepowiedni Xeen (co każe nam myśleć iż może być wysłannikiem Starożytnych, chcących sfinalizować swój eksperyment).

Generalnie nie ma żadnej sprzeczności. Brakuje za to jasnego powiedzenia, że był Strażnikiem.

Co do portali z H4 - ich pochodzenie nigdy nie zostało wyjaśnione. Oficjalne źródła milczą. Nie ma nawet sugestii, które wskazywałyby na Starożytnych.

Niemniej jednak JAKOŚ musiały się pojawić. Magowie z Antagarichu nigdy nie mieli mocy, by przenosić się pomiędzy światami. Tylko jedna rasa w historii gier HoMM-MM tworzyła portale (wyposażone w odpowiednią technologię), zdolne do podróży międzyplanetarnej (pozostałości tej technologii wykorzystali podróżnicy z Terry w MM7 do konstrukcji podobnego portalu).

Jeśli więc przyjąć JAKĄKOLWIEK teorię bez mnożenia bytów ponad potrzebę, to istnieje chyba tylko jedna. Dowodów lub poszlak jednak brak.

Mitabrin PW
14 grudnia 2009, 17:08
Rozumiem. Bardzo dziękuję, za informacje dostarczone przez wszystkich, bardzo mi pomogliście. Chciałbym podsumować to wszystko (odnośnie strażników). A zatem:

Strażnikami byli:

Melian - Strażnik Enroth.
Sheltem - "Popsuty" strażnik Terry.
Corak - Strażnik, który miał powstrzymać Sheltema
Corak - Strażnik Webstation Beta-5.
Smoczy Faraon - Strażnik Xeen.
Orango Seventeen - Strażnik, który miał za zadanie przetransportować wraz z Corakiem Sheltema do Starożytnych.
Escaton - Strażnik "do zadań specjalnych".

Wg. "niektórych" ekspertów jako strażników można zaliczyć także:
Crodo - Opiekun jasnej strony Xeen.
Ellinger - Opiekun ciemnej strony Xeen.
Choć nie byli oni strażnikami.

Oraz przodków z Kronik (jako strażników... nie wiem czego :P).
Is it correct? :3

Btw. Acidzie czy dopiszesz kolejne stronnice Gildi Mrocznych Tajemnic?
Ew. Zrobisz komnatę o książkach rozgrywających się w światach M&M?

Acid Dragon PW
14 grudnia 2009, 17:33
Cytat:
Orango Seventeen - Strażnik, który miał za zadanie przetransportować wraz z Corakiem Sheltema do Starożytnych.

Z tego, co się zorientowałem jest tylko epizodycznym "głosem" w jednym z komunikatów z MM1. Mówi ze dwa zdania o schwytaniu "obiektu" i nie pojawia się więcej. Nie potrafimy nic powiedzieć o tej postaci.

Cytat:
Wg. "niektórych" ekspertów jako strażników można zaliczyć także:
Crodo - Opiekun jasnej strony Xeen.
Ellinger - Opiekun ciemnej strony Xeen.
Choć nie byli oni strażnikami.

Chyba tylko wg mnie ;). Gdybym dziś spisywał tę sagę, nie użyłbym słowa "Strażnik", choć ciągle myślę, że autorzy jednak chcieli nam pewnymi wskazówkami coś przekazać odnośnie ich związku ze Starożytnymi.

Cytat:
Oraz przodków z Kronik (jako strażników... nie wiem czego :P).

Są dwie możliwości - mniej prawdopodobna to ta, że byli Strażnikami Antagarichu. Bardziej - że również byli "Strażnikami do zadań specjalnych", a ich głównym zadaniem było dopilnowanie wielowiekowej misji Tarnuma, tudzież działaniem w krytycznych sytuacjach zagrażających istnieniu tego świata (Tarnum zaś byłby dobrym narzędziem). Niewykluczone, że to oni mogli stać za portalami do H4 - sami wszak "przeszli" do nowego świata, kontynuując potem "opiekę" nad Tarnumem.


Cytat:
Btw. Acidzie czy dopiszesz kolejne stronnice Gildi Mrocznych Tajemnic?

Odkładanie tego jest jednym z moich największych błędów w tworzeniu Groty. Oczywiście, że dopiszę, ale nie w tym roku ;).

Cytat:
Ew. Zrobisz komnatę o książkach rozgrywających się w światach M&M?

Nie, gdyż zwyczajnie ich nie czytałem i nie znam. Generalnie jednak z zasłyszanych informacji - te książki nie mają praktycznie nic wspólnego z fabułą gier. Co najwyżej pewne postaci w książkach mają imiona epizodycznych postaci z gier (np. jakiś nic nie znaczący bohater z H3). Z czystym sumieniem można te "dzieła" pominąć.

Mitabrin PW
14 grudnia 2009, 17:46
Tak jak można było pominąć WoMM? :3

Poza tym - z mojego źródła wiedzy:
Cytat:
Choć historia przedstawiona w nowelach nie jest bezpośrednio połączona z wydarzeniami w uniwersum New World Computing, posiada wspólne mniej ważne elementy takie jak statki kosmiczne w kształcie komet, kryształowe pałace a także bezpośrednio nawiązuje do Starożytnych, Strażników i Wire, wspomnianego w Might and Magic V. Motyw podróżników między światami jest także wspólny.
strona: 1 - 2
temat: Nasi Kochani P.T. Strażnicy

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel