Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Jon van Caneghem
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3

MCaleb PW
26 września 2006, 09:13
>>> Gdyby tylko była jakaś możliwość stworzenia epilogu niedokończonych wątków...
Można by napisać opowiadanie. Kilka produktów Zamieci otrzymało ten status - Pan Grozy, SztukaWojny. Czemu miałoby się nie udać? W końcu kto powiedział, że taki epilog musi się znaleźć na ekranach [monitorów]?
No i łatwiej byłoby z prawami autorskimi.

Acid Dragon PW
26 września 2006, 12:19
To mogłoby się udać. Aczkolwiek tylko 'mogłoby'. Dochodzi tu subtelna kwestia języka literackiego i zatrudnienia dobrego pisarza. Co innego w końcu, gdy ważne momenty w grze odkrywa się praktycznie bez słów - patrząc na napotkane elementy lub na filmy, a co innego, gdy trzeba to ubrać w takie słowa i takie opowiadanie czy powieść, aby dalej zachowało to pewien charakter gier MM (tajemniczości, zaskakiwania na koniec, próby wytłumaczenia technologii oczami średniowiecza...). Poza tym jedna już książka MM powstała i... no właśnie - kto o niej wogle słyszał? Była słaba po prostu.

MCaleb PW
26 września 2006, 12:31
Czyli oznacza to, że gdyby stworzyć dobry scenariusz, utrzymujący klimat świata MM oraz zatrudnić dobrego pisarza, by to opisał zachowując to, to było najważniejsze w MM.
Obecnie dałoby się to zrobić, ale ktoś musiałby wyjść z inicjatywą. Może podsunąć ten pomysł do Ubi? :P
A co do tamtej książki, to rzeczywiście musiała być słaba, dlatego zaniechano kolejnych pomysłów na tym polu.

vinius PW
26 września 2006, 14:11
Gdyby zrobić filmy... hmmm... to by było coś - superprodukcje. Tylko producent i rezyser składają przedtem przysięgę (na Biblię, albo na coś innego, jak niewierzący), że dochowają wierności fabule, a nad nią będzie pracował sztab wybitnych znawców - ot, Acid na przykład ;)

Ale porzućmy marzenia (choc kto wie, czy aby na pewno nierealne). Widzę, że możliwa jest tylko kontynuacja przez JvC sagi KB - chyba, że Ubi i to wykupiło.

MCaleb PW
26 września 2006, 14:24
Jestem przeciwny ekranizacjom filmowym, zawsze coś spartolą, nie rozwiną wszystich wątków, spłycą charaktery, albo całkiem je wytną (np. Saruman - Powrót Króla) itp.
A co do specjalistów, to popieram, że jednak powinien sprawdzać to ktoś, kto siedzi już długo w fabule poszczególnych cykli (wszech)świata MM.

Dochodzę też do wniosku, tytułem offtopicu, że kiedy skończysz wreszcie nawijać o KB, to świat się skończy, a po tygodniu wyjdzie DNF.

Ginden PW
19 kwietnia 2008, 08:57
Odnawiając stary temat: może poszukać JvC na wszelakich MySpace, FaceBookach i innych amerykańskich Naszych-Klasach?

Tarnoob PW
19 kwietnia 2008, 12:41
A nie można odpalić te „zagraniczne nasze-klasy” i samemu poszukać? tu masz Davida Mullicha, ale chyba od dwóch miesięcy tam nie zaglądał.

EDIT
Aha, jeżeli się nie mylę, to JVC (współ)założył własną firmę by wraz z plejadą innych gwiazd tej dziedziny spełniać swoje marzenie o MMORPG…
EDIT

:-)

TOLBERTI PW
18 maja 2008, 14:58
-Jon Van Caneghem
President and Chief Creative Officer
designblog@trionworld.com
Znalazłem to na stronie jego firmy. Nie jestem pewien ale to chyba jest e-mail do JVC.

Acid Dragon PW
18 maja 2008, 15:03
Indeed, być może kiedyś będzie można spróbować wysłać mu maila od fanów ;).

TOLBERTI PW
18 maja 2008, 15:30
Odkupimy od ubisoftu prawa autorskie za 1, 5 mln euro i przekażemy mu w fanowskim mailu. Dobrze że gość ma firmę, może coś dobrego z tego wyniknie. Przykładowo elf Żellu ratujący państwo awli. ;P

Tarnoob PW
24 maja 2008, 10:25
HoMM… Coś w tym jest, zaiste. Skoro w czasach H2 „obcym” pozwolono wyprodukować oficjalną kontynuację w postaci PoL, to kto wie, czy teraz Ubival by nie pozwolił TWN na oficjalne, legendarne „Might and Magic Online”?

Poza tym osobiście wierzę, że wszelka kolejna gra, jaka będzie wyprodukowana przez Arcymistrza będzie praw­dzi­wą kontynuacją świata MM. Jeżeli realiami będzie świat fantasy, to będę przekonany, że to tylko kolejna opusz­czo­na kolonia Starożytnych. Jeżeli realiami będzie SF, to będę to traktował jak świat MM przed ciszą. A jeżeli wszys­t­ko będzie się działo na naszej kochanej Ziemi, to potraktuję to tylko jako dowód na to, że my i Terra znaj­du­je­my się w tym samym wszechświecie.

Taaak… Ze zniecierpliwieniem wyczekuję pierwszych konkretnych planów i tytułów.

Vatras PW
24 kwietnia 2009, 11:58
Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że JVC znów stracił pracę. Celestial Heavens podaje, że już nie pracuje w Trion, gdzie miał tworzyć MMORPG w klimatach fantasy. Więcej informacji pod linkiem.

Mitabrin PW
3 grudnia 2009, 11:22
News dodany przez Jego Kwasowość jakiś czas temu:
Dzisiaj, trzy lata później z krótkiej notatki wewnątrz artykułu o Electronic Arts dowiadujemy się, że JvC "przeniósł się" ("transitioned out") z roli prezesa Trion World Network do Electronic Arts właśnie, aby zająć się serią "Command and Conquer" i ją niejako "odnowić". Nie dowiadujemy się nic o powodach takiej decyzji Jona, ale dla mnie osobiście wygląda to nieco dziwnie. Co musi się wydarzyć, żeby zamienić posadę prezesa w swojej własnej firmie przy pracy nad wymarzoną grą fantasy MMORPG, nawiązującą do swoich największych dzieł, na posadę znacznie niższego szczebla przy pracy nad... wojennym RTS?

Troszkę dziwi mnie to, że dopiero teraz ktoś (czyt. Ja (czyt. Mitabrin)) o tym pisze, mianowicie nie tylko Acidowi wydaje się to dziwne. Co wy o tym sądzicie? Ja szczerze mówiąc jestem troszkę zaciekawiony, gdyż o ile pamiętam to 4 część C&C ma być ostatnią... A po niej...

Alamar PW
3 grudnia 2009, 11:26
JVC robi to co od dawna zamierzał - zajmuje się grą typowo nastawioną na rozgrywkę przez Internet. To, czy jest to RPG, MMO czy RTS nie ma chyba dla niego znaczenia, dopóki może realizować swoje dawne marzenia (o stworzeniu takiej gry).
Co z tego wyjdzie - zobaczymy.

Osobiście jego pomysły odnośnie C&C4 nie za bardzo przypadają mi do gustu.

Acid Dragon PW
3 grudnia 2009, 12:04
To jeszcze kilka linków (thnx Alamar):

O odejściu z Trion World Network
Nie ma tam jednak praktycznie nic szczególnego. Ogólnikowy komunikat firmy brzmi:
"Odejście Jona van Caneghema jest częścią naturalnej ewolucji rozrastającej się firmy. By zarządzać ambitną i udaną działalnością, firma musi polegać na podstawowym przekonaniu o tym, że świetne zespoły w połączeniu ze świetnymi realizacjami dają świetne gry."

Wywiad z JvC o swojej nowej roli przy C&C
W odniesieniu do Trion informacja jest krótka:
"Van Caneghem odmówił rozmawiania o Trion podczas wywiadu, ale zasugerował, że podążanie w kierunku gier online w Electronic Arts jest kontynuacją wizji, którą jest zainteresowany od bardzo dawna."

Wywiad w innym serwisie, również o C&C
JvC mówi tam m.in.:
"To wspaniała szansa i jestem nią bardzo podekscytowany. Tworzę gry strategiczne już od dłuższego czasu, a Command & Conquer są jednymi z moich ulubionych. Obecnie widzimy, że coraz więcej gier przesuwa się bardziej bezpośrednio do odbiorcy oraz w stronę online, więc jaka może być lepsza okazja niż wzięcie jednej z najbardziej znanych serii i pokierowanie nią na tą drogę?"
oraz:
"Nie mogę zdradzić zbyt wielu szczegółów o samej rozgrywce, czy wyglądzie/projekcie, ale jeśli pomyśleć o tym co rozgrywki online zrobiły dla RPG przez ostatnie lata, to sądzę, że niedługo zobaczymy to samo pod względem gier RTS, a ja wtedy chcę być w pierwszym szeregu [tych, którzy dokonają tych zmian]."

Sawyer PW
28 marca 2011, 21:37
Wiem że ożywiam temat ale...
Czy ma ktoś maila do JvC? Potrzebuje go bardzo, byłbym wdzięczny. ;)

Alamar PW
28 marca 2011, 22:31
Tak, wszyscy go posiadamy (maila, nie JVC), ale Ci nie podamy. :P

Irhak PW
28 marca 2011, 22:49
Rah - jeśli chcesz poznać jego mail, to masz go tutaj... a dokładniej w profilu osoby (wątpię, że osoby... może raczej istoty/czegoś? ;P) powyżej ;)

A na serio - nic mi nie jest znane, by został ujawniony jakiś drugi mail JvC (IIRC jeden już jest nieaktualny... i to mocno ;P)

Cytat:
wszyscy go posiadamy (maila, nie JVC)
hmm... to czemu mam, że w Grocie jest JvC? ;)

Ginden PW
29 marca 2011, 18:14
Nawet gdybyśmy mieli, to mógłby nas zwinąć GIODO, więc ci go nie podamy.
Szukajcie, a znajdziecie.

Dru PW
27 lipca 2011, 23:16
Oglądałem dzisiejszy wywiad z JvC i mam wrażenie, że trochę żałuje On wycofania się z propozycji tworzenia HV przez Ubisoft jak i kolejnej części. Jak sam mówi, gdy dostał propozycje udziału w tworzeniu HV zrezygnował bo chciał odpocząć od tworzenia gier po czym po 9 miesiącach wrócił do tego tylko przy innych produkcjach bo jak sam powiedział tworzenie gier nadaje mu sens życia.

Czyli wychodzi na to, iż jakby wtedy wiedział, że nadal chce produkować gry to możliwe, że przyjął by propozycje współpracy z Ubisoftem.

Co o tym myślicie? Czy jest jakaś szansa by JvC powrócił do tworzenia geir z serii M&M ?
strona: 1 - 2 - 3
temat: Jon van Caneghem

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel