Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [Archiwum] Piractwo i pomoc
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)

Dada PW
25 listopada 2009, 09:35
Co do posta o błąd runtime error o którym pisałam: mam oryginalne heroes chronicles i oryginalnego windowsa xp a gre heroes mam od tylu lat że pewnie jeszcze nie kosztowała wtedy 20 zł. Ale co z tego, przecież nie chodzi tu o szukanie piratów tylko o pomoc, dodam że nigdy nie pisałam na żadnych forach - i pewnie już nie będę bo skoro nie chcecie mi pomóc lub nie potraficie to żałuję że w ogóle prosiłam - żegnam wszystkich!

Acid Dragon PW
25 listopada 2009, 10:35
Cytat:
Co do posta o błąd runtime error o którym pisałam: mam oryginalne heroes chronicles i oryginalnego windowsa xp a gre heroes mam od tylu lat że pewnie jeszcze nie kosztowała wtedy 20 zł.

W takim razie przynajmniej teraz mogłabyś sobie kupić oryginał.

Cytat:
Ale co z tego, przecież nie chodzi tu o szukanie piratów tylko o pomoc

Nie do końca. Prawda jest taka, że jeśli ktoś sam jest sobie winien, to i pomocy
nie powinien oczekiwać. Jeśli już coś ściągasz, to na własną odpowiedzialność.

Pomijając już, że oczekiwanie pomocy jest wtedy lekko dziwne dla mnie, to trzeba powiedzieć, że decydując się na ściągnięcie nielegalnej kopii gry nie masz ŻADNEJ gwarancji, że będzie działać poprawnie, czy też chociażby - że nie będzie zawierać iluś wirusów. Z tego powodu - pomijając już etykę i moralność - pomoc na forach ma sens tylko w przypadku oryginalnych wersji. Bo nikt nie jest w stanie przewidzieć co może się dziać w przypadku wersji pirackich.

Od siebie dodam, że w przypadku legalnych wersji gier z problemem, który opisałaś się nigdy nie spotkałem. Wg mnie jest więc to albo błąd Twych pirackich wersji (być może są jeszcze wczesne i niespatchowane), albo błąd
systemowy.

A teraz przestań się obrażać na SŁUSZNE uwagi kolegów, tylko zaoszczędź 25 zł na nową wersję albo nawet 6 zł na wersję używaną i spróbuj w ten sposób.

Dada PW
25 listopada 2009, 11:04
pewnie że mogę kupić sobie oryginał, ale jaką mam gwarancję że jak wgram tego sejwa to błąd nie wyskoczy? zależy mi na tym żeby przejść dalej, a nie od początku powtarzać całą kampanię na oryginale. więc jeśli piszesz że nie spotkałeś się z tego typu błędem i nie wiadomo jak go obejść na tej dziwnej wesji to muszę iść od początku po prostu - w takim razie kupię jakąś normalną wersję. i nie obrażam się, tylko się wkurzyłam że tyle kampanii na marne skoro nie da się dalej. pozdrawiam.

Field PW
25 listopada 2009, 14:08
Ja bym jednak proponował spróbować kupić. Wiadomo, że cracki modyfikują plik *.exe, w związku z czym mógł się wytworzyć śmietnik w kodzie. Mogło być tak, że save jest uszkodzony i wtedy diabli wezmą każdą próbę.

Mitabrin PW
25 listopada 2009, 15:43
Cytat:
pewnie że mogę kupić sobie oryginał, ale jaką mam gwarancję że jak wgram tego sejwa to błąd nie wyskoczy? zależy mi na tym żeby przejść dalej, a nie od początku powtarzać całą kampanię na oryginale

Rozwiązanie jest w takim przypadku bardzo proste. Wpisujesz w czasie kampanii tyle razy kod na wygranie mapy aż dojdziesz do miejsca, w którym skończyłaś. Jak wtedy będziesz miała za słabego poziomowo bohatera to dopingujesz się kodem na poziom i voila, nie trzeba powtarzać...

Dada PW
25 listopada 2009, 18:17
To dzięki bardzo, ale czy mógłbyś podać mi te kody?, bo nigdy nie przechodziłam gry w ten sposób.

Mitabrin PW
25 listopada 2009, 20:17
Choćby i na tej stornie znalezionej w google w 15 sekund

Acid Dragon PW
25 listopada 2009, 20:54
Gwoli ścisłości - akurat te kody są do podstawowej wersji H3.
Do AB były inne, a do SoD jeszcze inne.

Dada PW
26 listopada 2009, 09:01
Ok, dzięki. Ale jak już kupię oryginał to myślę że postaram się przejść od poczatku bez kodów. Żeby mieć satysfakcję... ;)

Acid Dragon PW
26 listopada 2009, 11:50
jasne - natomiast kody mogą posłużyć do testowania.

Możesz załadować swój sejw, wpisać kod na wygranie mapy i zobaczyć czy wyskoczy błąd.
Podobnie możesz zacząć od zera, wpisywać kody aż do "krytycznego momentu" w którym jesteś i znów sprawdzić czy wyskoczy błąd (aczkolwiek tutaj w wypadku oryginału wątpię).
Potem oczywiście załadować ponownie sejw lub ponownie zacząć od zera i grać już bez kodów.

Cieszę się, że kupisz oryginał.
Co prawda nikt z nas nie jest święty, ale gdy gra kosztuje grosze i jest wciąż dostępna - to nie tylko nie mamy już żadnej wymówki, ale zwyczajnie nie opłaca się ściągać niepewnych piratów.

Dada PW
27 listopada 2009, 11:25
Hej, no chylę czoła przed tobą Acid Dragon - kupiłam wczoraj w empiku oryginał - ta wersję I-III złota edycja - wgrałam sejwa i poszło dalej!!! Czyli jednak nie opłaca się grać w piraty i wkurzać potem że coś nie chodzi. Dzięki że mi doradziliście zakup, teraz mogę spokojnie grać sobie dalej i być pewna że przejdę całą grę - jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam wszystkich!!

dambibi PW
27 listopada 2009, 13:49
Tak trzymaj =).

Acid Dragon PW
27 listopada 2009, 15:00
Nie ma sprawy.
Ciesze się, że wynikło z tego coś dobrego, a temat ten będzie służył w Grocie za dobry przykład, że jednak warto zainwestować w oryginały.
temat: [Archiwum] Piractwo i pomoc

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel