Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: Heroes III vs Heroes IV (znowu ;)
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
strona: 1 - 2 - 3

Trang Oul PW
13 stycznia 2006, 22:44
Pod koniec kampanii armia jest wcale niepotrzebna, szczególnie, jeśli się ma bohatera ze Zwiadem (ukrywanie się na mapie), Magią Natury (przywołania 4-poz. istot, smocza siła) i Magię Śmierci (przywoływanie diabłów).

Boryna PW
14 stycznia 2006, 11:22
Właściwie jak ktoś juz pisał H4 takie złe nie jest.Jako osbna gra podobałoło mi się ale nie jako kontynuacja.Jednak wolę H3.H4 ma trochę mało jednostek i fabuła taka dobra niejest chociaż kampanie o nekromancie i kampania "Córka pirata" były dość fajne.Jednak wolę 3-ójkę.Potrafię w nią grać op wiele dłu.żej niż w czwórkę.

Acid Dragon PW
14 stycznia 2006, 13:38
>>> olo_123

wybacz, ale ja akurat osobiście staram się być tutaj naprawdę obiektywny i chyba NIE możesz zaprzeczyć, że przytoczone przeze mnie argumenty są nieprawdziwe. A już na pewno nie są oparte na emocjach.

Uważam, że na siłę próbujesz znaleźć usprawiedliwienie dla faktycznej klęski, jaką poniosło H4. Jeśli spojrzysz na główną stronę - Kwasowa Grota jest poświęcona CAŁOŚCI gier HoMM-MM, ze szczególnym uwzględnieniem strony fabularnej i stricte nie ma nic wspólnego z H3 - ba! nawet działu o H3 nie ma, więc argument, jakoby gromadzili się tutaj fanatycy H3, czy osoby o podobnym do mnie światopoglądzie jest dla mnie absolutnie wyssany z palca. Jak widzisz - są bardzo różne opinie co do np tych kampanii w H4, jak i do kwestii walczącego bohatera.... ALE prawda jest taka, że osób, które stawiają H4 nad H3 jest po prostu bardzo, bardzo mało. Osobiście, odkąd uczęszczam na polskie fora internetowe o HoMM-MM (tak od trzech lat, powiedzmy) to osób, które kiedykolwiek napisały, jakoby H4 podobało im się bardziej od H3 z całą pewnością było mniej niż 10, a z nicka, znanych mi osobiście potrafię (prócz ciebie) wymienić ledwie czterech.

spójrz chociażby na Jaskinię Behemota - tam władcy defacto nie ma, a na głównej dział H3 jest na równi z działem H4 - jak wytłumaczysz fakt, że tam też o H4 nawet rozmawiać się nie chce?

Wiwern PW
17 lipca 2007, 14:50
W sumie stary temat ale chyba trzeba go wskrzesic bo to dobry temat na wymiane opinii. Będe porównywał elementy w grze i przydzielał punkty.

Grafika
H3:Można powiedziec, że przestarzała ale są gry w których nic się nie starzeje.
Pozatym wszystko jest przyjemne dla oka. Sam bardzo lubię oglądac miasta bo
wyglądają świetnie.
H4:Niby dobra ale troche,, bajkowata'' i kolory troche dziwne.
2:0 dla H3

Muzyka i Dźwięki
H3:Muzyka stoi na świetnym poziomie (czyt. Inferno, Nekropolis i Forteca rządza!). Wszystkie dźwięki są przyjemne dla ucha.
H4:Też dobrze.
1:1

Miasta
H3:Mamy 8 (w AB 9) miast. Każde ma swój klimat i motyw, dobrze dopasowane jednostki. Same miasta wyglądają bardzo dobrze, w ekranie miasta jak i na mapie przygody. Przyjemnie się patrzy jak mała osada zmienia się w ogromną stolicę.
H4:Zaczne od plusów. Wygląd miasta zmienny od terenu. Koniec. Miasta nie wyglądają tak fajnie są takie jakby puste i bez życia. Mamy tylko 6 miast i bezsensowne połaczenie inferna i Nekropolis.
2:0 Dla H3

Jednostki
H3:Każde miasto ma 7 jednostek + ich ulepszenia i sporo jednostek neutralnych. Wykonanie jak na dawne czasy dobre (i w sumie dale takie są).
H4:8 jednostek na miato i sporo neutralnych. Grafika do mnie średnio przemawia.
1:1

Artefakty, Lokacje i Magia
H3:Sporo artefaktów w tym łączone. Dużo obiektów i system magii bez zarzutów (dla mnie przeciętny).
H4:Masa artefaktów, są łączone, doszły nawet mikstury i eliksiry, lokacji dużo a system magii świetny. Najlepszy w sadze.
2:0 dla H4.

Interfejs
H3:Bardzo prosty.
H4:Też dośc prosty ale troche duży.
1:0 dla H3.

Zmiany
H3:Opisujem oczywiście zmiany w H4 :)
H4:Świetny pomysł na zmiany w przyroście. Bardziej realistyczny i sprawiedliwszy. Walczący bohater to dobry pomysł ale H3 + Wog=Dobry system. Doszły karawany. Brak jednak machin oblężniczych (doszły jako jednostki).
2:1 dla H4.

Balans
H3:Wydaje się niesprawiedliwy ale to zależy od umiejętności, więc H3 wychodzi z obronną ręką.
H4:Bohaterowie są zbyt silni.
1:0 dla H3.

Dodatki
H3:3 dodatki. Mamy ciekawe kampanie, nową nacje i artefakty łączone. Nie ma jednak zbyt wielkich zmian. W WoGu mamy masę nowych opcji (dowódcy, mithril, budynki, jednostki i wiele inncyh).
H4:Dodatki robione dla kasy, prawie bez zmian.
3:0 dla H3

Grywalnośc
H3:Zagraj nie pożałujesz. Gra nieśmiertelna.
H4:Gra dobra ale to nie to samo. Jakby zmienic jej nazwe to gra zapewne by miała lepsze oceny. Jednak polecam.
4:2 dla H3!

Podsumowanie
16:8 dla H3!




selene PW
13 sierpnia 2007, 20:10
Wywern, zapomniałeś jeszcze wspomnieć o historii samej w sobie. Bo jak dla mnie to H3 jest o wiele lepsza fabularnie od H4. Ale nie wydaje się wam, że twórcy całej serii mieli już dość ciągnięcia tej historii i stwierdzili: "zrobimy 'wielkie bum' i zaczniemy od nowa, ale żeby się nie czepiali to trochę przeniesiemy ludu z tamtego świata"? Bo ja odnoszę takie wrażenie. Taką piękną historię zaprzepaścić... ech, szkoda znaków.

Wiwern PW
14 sierpnia 2007, 11:33
Masz racje. Najwyraźniej chcieli zrobic coś nowego i lepszego, więc zniszczyli tamten świat (który był nie raz przez nas ratowany). Dotego dwa mieczyki mają wszystko zniszczyc? WoG na szczęście pokazał, że przed tym coś się jeszcze działo np:8 poziomy stworów, emisariusze mithril itp. Z drugiej strony nawet lepiej zrobili bo nie zniszczyli klimatu świata H3.

TopFunny525 PW
18 lutego 2012, 13:14
No dobra, pora żebym ja wtrącił swoje dwa grosze.
Ekhym. Moim zdaniem Heroes IV jest całkiem przyjemną grą. Potężni bohaterowie jednakże kosztem liczby miast.
Kampanii jak i misji jest dużo więcej niż w Heroes III. Jeśli na początku.
Kolejna sprawa. Jednostki mogą się poruszać same po polu bitwy. Co jest całkiem przyzwoite i bardzo pomaga.
Kolejna sprawa:
Cytat:
H4:Niby dobra ale troche,, bajkowata'' i kolory troche dziwne.
A Wrota żywiołów w Heroes III to co? Też mówicie że bajkowe hę?)
Następny punkt z którym się nie zgodzę:
Cytat:
H4:Zaczne od plusów. Wygląd miasta zmienny od terenu. Koniec. Miasta nie wyglądają tak fajnie są takie jakby puste i bez życia. Mamy tylko 6 miast i bezsensowne połaczenie inferna i Nekropolis.
A miasta w Heroes III hę? Podobna sprawa. Może i nie ma jakiś tam domków i w ogóle. Ale animacja jest i wszystko w miarę jest w porządku.
Następny punkt:
Cytat:
Bohaterowie są zbyt silni!
Kosztem liczby miast. Zwiększyli siłę bohaterów! Ale coś za coś:D.
To tyle. Ale się rozpisałem^^. W każdym bądź razie:
Have a nice Day. :)

IrhakIrhakCytaty otagowane. Proszę zapoznać się z tym tematem. Have a nice Day :)

Winthrop PW
5 września 2012, 19:48
Cóż...Heroes 4 nie jest złą grą. Problem w tym, że po wspaniałej "trójce" ludzie chcieli... No właśnie czego? Powtórki z rozgrywki tyle, że w lepszej grafice? Studio postanowiło jednak zaryzykować i dodało do gry wiele innowacyjnych elementów, które niezbyt się fanom spodobały. Niestety, jest to typowy problem sequeli gier - brak pomysłu jak dodać coś nowego jednocześnie nie wyrzucić najlepszych rzeczy._Teraz o fabule kampanii w H4. Well.. Kilka z nich jest moim zdaniem dosyć hmm.. luźnych. Elwin i Shaera: gdy przeczytałem opis kampanii pomyślałem, że to coś a'la telenowela._Na szczęście później fabuła tej kampanii się rozwinęła. A fabuła kampanii dodatków..._cóż,do dziś mam po tym traumę.

Lwie Serce PW
30 października 2012, 15:16
Mi jakoś obie części się bardzo podobają, która lepsza? Trudne pytanie zważywszy że gry się różnią od siebie bardzo. Ale pomysł w H4 z wyborem jednostek jest jakiś poroniony. Cztery poziomy jednostek czyli w sumie pięć oddziałów w armii z jednego miasta. W H3 było 7 poziomów a więc różnica jest i miały one ulepszenia. Jednak muzyka z H4 jest lepsza, bohaterowie walczą w polu ale... w H3 jednak grałem dłużej i jakoś wolałem w tą część grać. Ale najlepiej mieć obydwie części, właściwie to jestem szczęśliwym posiadaczem Heroes od 1 do 5 więc te gry się wzajemnie uzupełniają znakomicie.
strona: 1 - 2 - 3
temat: Heroes III vs Heroes IV (znowu ;)

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel