Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Mroczna Świątynia (Heroes Online, Clash of Heroes)temat: Gra planszowa M&M?
komnata: Mroczna Świątynia (Heroes Online, Clash of Heroes)

Mitabrin PW
22 sierpnia 2009, 16:34
Otóż będąc małym przedstawicielem Inkubusów dawno temu gdy jeszcze nikt nie marzył o WoGu, grałem z bratem w pewną grę planszową...

Nie do końca pamiętam wszystkiego o tej grze, ale pamiętam, że:

1. Plansza do gry była kwadratem podzielonym i w miarę postępu w grze wchodziło się bardziej do środka tego kwadrata, w samym środku była karta ze smokiem (chyba był to boss).
2. Grało się "pionkami", czyli kartami z wizerunkami profesji postaci (pamiętam, ze wśród nich był kanibal) umieszczonymi na podstawkach.
3. Jako żetonów używało się kartoników kwadratowych (które szczerze mówiąc wciąż mam w szafie), były one takie: numerki na różnokolorowych tłach i sakiewki na żółtych tłach).

Ostatnio spytałem się o tą grę mego brata i powiedział mi, ze nazywała się Might&Magic... powiedzcie (wy znaczy się pewnie Alamar...) czy znacie tą grę, a jeśli tak to czy jest jakaś wersja skomputeryzowana?

Field PW
22 sierpnia 2009, 16:53
Kompletnie to nie ma związku oczywiście z M&M (dość powiedzieć, że za oryginał odpowiada Games Workshop) ;) Faktycznie, w Polsce była wersja "Magia i Miecz" (oryg. "Talisman" - czyli "Might & Magic" musiałeś sam sobie przetłumaczyć per analogiam do polskiego tytułu, bo ta nazwa nigdy nie funkcjonowała), oprócz tego adaptacja (moim zdaniem o niebo lepsza) - "Magiczny Miecz", osadzona w realiach dark fantasy i, co najważniejsze, w dodatkach przesycona czarnym humorem.

Wersja komputerowa raczej nie powstała (coś mi chodziły po głowie jakieś plotki, że GW chciał wypuścić jakąś mini grę w ramach kampanii marketingowej, ale na chceniu się skończyło), jednak ostatnia edycja - 4 i 4.5 są już totalnym cukierkowym badziewiem w zdzierskiej cenie 149, 90.

Mitabrin PW
22 sierpnia 2009, 17:48
Hmm pooglądałem zdjęcia w googlu i wszystkie które znalazłem mimo, ze miały niektóre elementy bardzo podobne (desing planszy) a nawet zupełnie takie same (aż łza mi się w oku pojawiła kiedy znów zobaczyłem kartę postaci minotaura), w każdym bądź razie wersja miecza i magii w którą ja grałem była inna... plansza była papierowa (i często się darła przez to wyglądała jak jakiś twór doktora frankensteina) i była mniej kolorowa... czy to była pierwsza wersja?

@edit
Hmm... nigdy nie zaglądałem do galerii awatarów (przecież mam własnego awatara więc na co mi oglądanie galerii), poza tym kiedy szukam nazw jakichś gier planszowych raczej nie zaglądam do galerii z postaciami z gry...

Alamar PW
22 sierpnia 2009, 18:07
Temat zamykam.

Do przeniesienia i ponownego otwarcia przez kogoś innego.

A przy okazji - trudno zajrzeć do Galerii Avataruw? :P
temat: Gra planszowa M&M?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel