Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [przyspawany] Problemy techniczne i półtechniczne z HoMM
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
strona: 1 - 2 - 3 ... 21 - 22 - 23

gen_maczek PW
13 kwietnia 2005, 17:19
POMOCY

problem dotyczy braku/nie dzialania(u mnie) opcji INTERNET w MULTIPLAYER
po kliknieciu na ten przycisk h3wog i h3sod(oryginalny;) ) ucieka
tzn. program gry sie od razu wylacza

niech to smok zje ;( ;)
(Acid: sam się o to prosisz :P)

RATUNKU

Haregar PW
13 kwietnia 2005, 17:37
Eee, co ma piernik do wiatraka? Ja bym na ciebie klątwę rzucił. Jak chcesz pytać o wog to pytaj w komnacie wog... -.-

Acid Dragon PW
13 kwietnia 2005, 20:58
A teraz do tematu - jeśli problem występuje zarówno w SoD, jak i WoG, to nie ma nic wspólnego z WoGem. Problem więc tkwi albo w twojej wersji HoMM3 (piracka?), albo też w twoich ustawieniach internetu. Jeśli używasz firewalla, wyłącz go. Jeśli łączysz się przez jakiś serwer, to zapytaj czy możesz wyłączyć na nim firewalla :P. Jeśli masz piracką wersję H3, lub taką, która nie jest kopią oryginału, to nie mam pojęcia co mogło się spi... zepsuć, ale mogło się zepsuć bardzo wiele rzeczy :P. Jeżeli masz dostęp do innego kompa, to sprawdź, czy na nim też występuje taki sam błąd. Jeżeli występuje, to pewnie twoja wersja H3 jest wadliwa. Jeżeli nie występuje, to znaczy, że problem jest gdzieś przy twoim połączeniu. Spróbuj też sprawdzić, czy nie masz na kompie wirusów i ewentualnie raz jeszcze zainstalować grę.

gen_maczek PW
31 maja 2005, 10:39
gdzie znalezc patch sod 3.0->3.1
wszedzie w necie jest 3.1->3.2
a ja mam sod 3.0 :/

PS: nie wiem czy powinienem zalaczyc wiadomosc w tym miejscu czy w przekletej machinie

Acid Dragon PW
31 maja 2005, 10:46
Nie znałem odpowiedzi na twoje pytanie, ale wpisałem adres www.google.com, a następnie w okienku 'patch shadow of death 3.0 3.2'. I od razu wyskoczyła ładna lista ze stronkami, z których można to pobrać (druga na liście na przykład).

Takie to było trudne :P

Dru PW
1 czerwca 2005, 19:24
No cóż..... Nie każdy jest taki inteligentny, nie każdy jest taki błyskotliwy, nie każdy jest smokiem tak jak w jego wypadku, on jest tylko zwykłym generałem maczkiem który nie potrafi sie znaleźć w tym gąszczu stron :P

Boryna PW
16 czerwca 2005, 11:32
Mam problem z H3.Gdy przejdę jakąś kampanię i chcę grać w następny scenariusz tej kampani to gra się zawiesz i wyskakuje komunikat że wystąpił błąd z aplikacją.

Acid Dragon PW
16 czerwca 2005, 12:16
Napisałeś ledwie jedno zdanie opisujące problem, więc trudno cokolwiek powiedzieć. Cóż..... skoro występuje 'jakiś' błąd to możesz spróbować naprawić go np. instalując łatkę, reinstalując grę lub spróbować zmienić ustawienia uruchamialnego pliku (to się tyczy głównie trybu zgodności i windows XP).

Boryna PW
16 czerwca 2005, 12:44
Ech próbowałem reinstalacji,zmian w zgodności bez skutku.

Alamar PW
17 czerwca 2005, 09:28
Boryna, nie napisałeś czy grasz w kampanie RoE z H3:SoD, ze zwykłej H3:RoE, czy też masz wszystkie części zainstalowane. Wbrew pozorom jest to bardzo ważne.
Jeśli grasz z H3:SoD, to ściągnij z Jaskini Behemota fanowską poprawkę (w dziale WoG). Jeśli masz zainstalowane wszystkie 3 części, to włóż do kompa płytkę H3:RoE.
Mam nadzieję, że któryś z powyższych sposobów pomoże. Aha, problemy z kampanią RoE sa też w H3 Complete (podziękowania za to prosze wysyłać do CDProjektu).

Boryna PW
17 czerwca 2005, 09:58
Gram w kampanie na zwykłym h3 Roe bez dodatków.Acha ściągnąłęm z jaskini becemota plik campaigns_completed i ten błąd występuje tylko w kilku kampaniach.mianowicie w kampani"niech żyje królowa"i "podziemia i diabły".

Acid Dragon PW
20 czerwca 2005, 11:00
problemów może być kilka. Po pierwsze: firewall, jeśli masz jakiś aktywny (lub twoi koledzy), to go wyłącz. Po drugie: jeśli masz tzw 'wewnętrzne' IP (czyli jesteś członkiem jakiejś sieci lokalnej podłączonej do jednego serwera (lub twoi koledzy), to rozwiązania właściwie nie ma, ale z tego co pamiętam da się wtedy dołączyć do gry (choć nie można hostować). Po trzecie: jeśli masz dynamiczne IP (np masz neostradę), to uważaj, jakie wpisujesz, gdyż jeśli po włączeniu HoMM3 przerwiesz połączenie i następnie je wznowisz, to gra nie poda nowego (a więc prawidłowego) numeru IP. Po czwarte: niezgodnośc wersji - wszyscy gracze muszą mieć dokładnie tę samą wersję HoMM3 (lub tę samą wersję WOGa). Jeśli ktoś ma zainstalowane SoD, a drugi ktoś SoD+AB, to ma prawo wystąpić błąd.

Jest jeszcze kilka możliwości, ale poszukam ich, jeśliby powyższe nie rozwiązywały sprawy. Powiedz także co dokładnie dzieje się po próbie połączenia. Jeśli dostajesz jakiś komunikat z błędem, to dokładnie napisz jaki.

Boryna PW
20 czerwca 2005, 13:49
Dzięki.U mnie działa sposób z wyciągnięciem płyty tylko w kampani"Podziemia i Diabły".

Rebbe: wiadomość dla niekumatych: odpowiedź do postu Wilka z 2005-06-17 12:04:28.

To-ja PW
8 stycznia 2006, 13:39
Jak wyłączyć firewalla?

Rebbe: jeśli to jeszcze aktualne :P to podaj łaskawie, jakiego masz...

czar1985 PW
24 stycznia 2006, 12:45
W wersji HoMM III z ekstra klasyki nie widać, jaką ma ilość wojska wrogi bohater. W angielskiej wersji było np. pack, few, legion, itp. W polskiej nie ma nic. Można coś na to poradzić? Może podmienić jakiś plik? Podczas gier z komputerem jest to denerwujące, ale o wiele bardziej przeszkadza jak się gra z żywym człowiekiem.

Acid Dragon PW
24 stycznia 2006, 12:53
obawiam się, że to nie błąd, ale jedna z cech gry. Z tego, co pamiętam tak, jak mówisz było w H3 RoE - natomiast w AB i SoD (a więc i w wersji Complete, zwaną po polskawemu Złotą Edycją) uznano to najwyraźniej za zbytnie ułatwienie. Aby zobaczyć, jakie wojska ma wrogi bohater musisz albo podejć wystarczająco blisko niego (choć to też chyba zależy od niektórych umiejętności), albo użyć czaru 'wizje'.

Alamar PW
24 stycznia 2006, 12:55
A nie wystarczy mieć wystarczającą ilość Tawern (a w nich gildii złodziei)? To chyba od tego zależało, ile i jakie info mozna zobaczyć o wrogim herosie czy obronie zamku.

Acid Dragon PW
24 stycznia 2006, 12:57
a to chyba też, faktycznie....

co nie zmienia faktu, że w RoE takie informacje były dostępne zawsze, a w AB i SoD często pod ikonkami jednostek nie widać żadnego określenia liczebności oddziału.

czar1985 PW
24 stycznia 2006, 13:03
Chyba jednak nie do końca. Aby zobaczy ile wojska w zamku trzeba mieć dwie tawerny. Jednak w przypadku odziali nie widać, rzucałem nawet wizję(mistrz) to się dowiadywałem o współczynnikach wrogiego bohatera, a nawet o ilości many, jaka mu została, ale nie o ilości wojska. Ja się zastanawiam, czy to nie przez tłumaczenie, bo: w niektórych czarach nie widac kosztu many, bo się nie zmieścił, w gildzie złodziei nie ma napisu wiedza, tylko wartości liczbowa i kilka mniejszych , których w tej chwili nie pamiętam.

MCaleb PW
24 stycznia 2006, 21:03
To jest błąd rozmiaru czcionki. Wiem bo to miałem, i specjalnie po to rozkładałem AB na części pierwsze (bo w AB widać było bez problemu). Całość po spakowaniu zajmuje mniej niż 50 kilo. Niestety są tego konsekwencje, takie jak zmniejszenie wszystkich czcionek w H3 i przez to mogą się stać nieczytelne (zwłaszcza te na polu walki opisujące ilość jednostek), no i na nich nie widać zaawansowania (belek) jednostek z najnowszego WoG'a.
Ale za to poprawiłem lekko ilość (słowną) wojsk wroga, bo w polonijnej wersji pisało "::" (dwa dwukropki) przed słowem określającym ilość.
strona: 1 - 2 - 3 ... 21 - 22 - 23
temat: [przyspawany] Problemy techniczne i półtechniczne z HoMM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel