Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] Horn of the Abyss - archiwum
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 16 - 17 - 18 ... 34 - 35 - 36

Dragonar PW
28 czerwca 2009, 19:27
Cytat:
Yyy to po co temu piratowi pistolet?;P
Nie domyślasz się, że to animacja ataku podczas, gdy wroga jednostka jest za blisko, aby móc strzelić?

ziomal121 PW
29 czerwca 2009, 08:04
Ja bym najpierw zrobił animacje ataku z daleka.
Mieczykiem to dużo potworków/ludzi "wali" w heroesach ;]

Dragonar PW
29 czerwca 2009, 10:33
Cytat:
Mieczykiem to dużo potworków/ludzi "wali" w heroesach ;]
To jest szabla. :P Atak szablą również jest potrzebny, np. leśne elfy, gdy wroga jednostka stoi zbyt blisko nie mogą użyć łuku, tylko atakują sztyletem.

vinius PW
29 czerwca 2009, 10:34
A ja mam taką prośbę: może ktoś podrzucić znów linki do jakiejś ruskiej strony, gdzie były osobno dla każdego miasta pokazane animacje wszystkich jednostek ze statystykami, bohaterowie i takie tam? Bo przeszukałem pierwsze 3 strony tematu, gdzie owe odnośniki być powinny, ale ich nie moglem znaleźć (został skwasowane)? Z góry dziękuję ;)

Dragonar PW
29 czerwca 2009, 10:47
To było na stronie o miastach do WoGa. Linki podawałem w tym poście. Jednak radzę tam nie wchodzić, bo mój program antywirusowy wykrywa od niedawna na tej stronie konia trojańskiego!

EDIT: Kasperskiego. Niedawno miałem Avasta, też wykrył trojana.

vinius PW
29 czerwca 2009, 10:49
Dzięki!
PS. Jakiego antivira używasz?

ziomal121 PW
29 czerwca 2009, 14:03
Dragonaru mnie nie interesuje czy to szabla, czy miecz ja tak powiedziałem ogólnie xD
No i z tymi Elfami to racja jednak ciekawe jeszcze czy z tego pistoletu pirat będzie mógł strzelać na odległość czy normalnie tak jak mieczem czyli bezpośrednio ;]


EDIT:A poza tym to jest pałasz lub rapier ;)

Alamar PW
29 czerwca 2009, 14:27
Powiedziałbym, że prędzej już kordelas.
A ogólnie przypomina mi to jedną z broni w grze "Pirates" (Gold).

Dragonar PW
29 czerwca 2009, 15:54
Cytat:
No i z tymi Elfami to racja jednak ciekawe jeszcze czy z tego pistoletu pirat będzie mógł strzelać na odległość czy normalnie tak jak mieczem czyli bezpośrednio ;]
Z pewnością będzie mógł, bo jak nie to po co mu ten pistolet?

Cytat:
Dragonaru (...)
Dragonarze. :P

Cytat:
Powiedziałbym, że prędzej już kordelas.
Też chciałem napisać kordelas, ale nie byłem pewny, czy pisze się "kordeas", czy "kordelas". :P

vinius PW
29 czerwca 2009, 16:49
Nie zgodzę się. to nie jest krodelas, gdyż ten:
a) jest krótki;
b) nie osłania dłoni.
Ale na rapier też to raczej nie wygląda, na szable marynarską - też nie, chociaż ciężko orzec, bo mała rozdzielczość ;).

Nie_mam_nicka PW
29 czerwca 2009, 21:09
Acidzie może jestem bardziej pesymistycznie nastawiony od Ciebie (oO), ale swoje już w internecie od 2005 widziałem i zdanie na temat takich "sensacji" sobie wyrobiłem. Żeby nie być gołosłownym - Wymieniane wyżej Star Wars; Krypta, czy chociażby Apolypton Civ3 Mod (Czy jakoś tak), wielkie plany i nadzieje, multum nowych nacji, rzekome złamanie kodu odpowiedzialnego za wybór cywilizacji i bliskość w złamaniu kodu źródłowego całkowicie ;]. Prace graficzne też był bardzo daleko poruszone, a jak się to skończyło - Wtajemniczeni wiedzą.

Acid Dragon:
Ja dopuszczam do siebie możliwość, że to będzie ukończone. Podobnie jak dopuszczałem taką możliwość w przypadku Forge, Bastionu, Grove, czy nawet Two Islands.
Ja nie dopuszczam, ponieważ dwiema rzeczami już się zdradzili. "Rzartem" z linkiem do HoTY i kilkurazowym przesuwaniem w nieskończoność premiery (Brało mnie na śmiechy jak widziałem, jak ludzie kupują te bajeczki xD).

Acid Dragon:
Tylko że wszystkie znaki na niebie i ziemi, moje doświadczenie i wiedza mówią mi, że to naprawdę mało prawdopodobne.
Mi podobnież, ile ja takich "sensacji" już nie widywałem, ehh...

Acid Dragon:
Co najwyżej kolejne przeliczenie się z własnymi siłami i wyolbrzymianie.
Pycha, pycha i jeszcze raz bezczelność, to to, co wieje od autorów tego dodatku. Najśmieszniejsze jest pisanie że nie opiera się na WoGu, robiąc to o.O.

Shin0bi:
natomiast Cathedral w moim mniemaniu jest dość dobrym pomysłem, a ich jednostki nie są aż tak podobne do tych z H5
To że mają całkowicie inny układ niż Castle należy zaliczyć na plus, ale czy nie uważasz że koegzystencja Cathedral i Castle to CZYSTY NONSENS? Ja rozumiem gdyby Cathedral zastępowało Castle, ale dwa miasta ludzkie to idiotyzm. Osobiście nazwę to rzeczą równie, jak nie bardziej idiotyczną, co koegzystowanie państwa Franków i Francuzów, czy Persów i Irańczyków (Pozdro CivIV i Free Civ ;p).

Dragonar:
Szkoci w spódniczkach w kratkę.
Ahahaha, że też o tym zapomniałem xD.

Moje zdanie jest skrajniejsze nie tylko od Acid Dragona, ale i od Altaira. Mnie nie nudzi ciągłe czytanie i pisanie o tym "dodatku", mnie krew zalewa jak widzę nowe posty na jego temat xD.

Kirin PW
29 czerwca 2009, 22:05
NMN:
To że mają całkowicie inny układ niż Castle należy zaliczyć na plus, ale czy nie uważasz że koegzystencja Cathedral i Castle to CZYSTY NONSENS? Ja rozumiem gdyby Cathedral zastępowało Castle, ale dwa miasta ludzkie to idiotyzm. Osobiście nazwę to rzeczą równie, jak nie bardziej idiotyczną, co koegzystowanie państwa Franków i Francuzów, czy Persów i Irańczyków (Pozdro CivIV i Free Civ ;p).

Patrząc na projekty jednostek z Cathedral, miało by być to raczej miasto antagonistyczne do Zamku, więc porównywanie Cathedral i Zamku do państwa Franków i Francuzów jest trochę... dziwne. Lepsze byłoby porównanie elfów i mrocznych elfów (w większości światów fantasy takie porównanie by się sprawdziło).

AmiDaDeer PW
29 czerwca 2009, 22:30
Mr. Noname:
Ja nie dopuszczam, ponieważ dwiema rzeczami już się zdradzili. "Rzartem" z linkiem do HoTY i kilkurazowym przesuwaniem w nieskończoność premiery (Brało mnie na śmiechy jak widziałem, jak ludzie kupują te bajeczki xD).
Ten żart i przesuwanie premiery nie były oficjalne, jakbyś nie zauważył.

Mr. Noname:
To że mają całkowicie inny układ niż Castle należy zaliczyć na plus, ale czy nie uważasz że koegzystencja Cathedral i Castle to CZYSTY NONSENS? Ja rozumiem gdyby Cathedral zastępowało Castle, ale dwa miasta ludzkie to idiotyzm.
Każde miasto jest w pewnym sensie ludzkie, to raz. Dwa - może nie idiotyzm, ale - podobnie zresztą jak w zdecydowanej większości nowych miast - zapomina się o ustalanych przez twórców H3 pewnych standardów, m.in. o tym, że - prócz Castle - jest maksymalnie jeden człowiek i maksymalnie dwie istoty tej samej rasy w jednym mieście, co potępiam. Jest to jednak niezłe miasto pod względem klimatu, nie uważasz?

To tyle.

Alamar PW
30 czerwca 2009, 01:34
Cytat:
m.in. o tym, że - prócz Castle - jest maksymalnie jeden człowiek i maksymalnie dwie istoty tej samej rasy w jednym mieście, co potępiam.
Policzmy inne zamki:

2. Bastion
- centaur - nie człowiek
- kurdupel - też nie (o pochodzeniu z innej planety niż ludzie już nie wspominając)
- elf - też nie
- pegaz z elfką - też nie (drugi elf)
- ent
- jednorożec
- smoczek
wniosek: rożne rasy (skupione wokół lasu)

3. Fortecowieża
- gremlin
- maszkaron (sztuczny twór magów)
- golem (druga istota tej samej "rasy")
- mag (w końcu człowiek)
- dżin
- przerozoskorpena
- tytan
wniosek: różne rasy (skupione wokół magii)

4. Nekropolia
- szkielet (trup)
- głombie (trup)
- widmozjawa (trup)
- wampir (trup)
- lisz (trup)
- straszny czarny rycerz (trup)
- latające kości nakryte prześcieradłem (trup)
wniosek: miasto jednorasowe ;)

5. Inferno
- imp (z piekła rodem)
- gog (z wymiaru ognia)
- cerber (z piekła rodem)
- demon (z piekła rodem)
- władca dziury (z piekła rodem)
- ifryt (z wymiaru ognia)
- Kreegan (z piekła rodem... a właściwie to gorzej)
wniosek: kolejne miasto niemal jednorasowe ;)

6. Donżon ;)
- poseł... eee, troglodyta
- harpia
- gały
- meduza
- byczek
- chimerokora
- ubrudzony smoczek
wniosek: różne rasy (skupione wokół eksperymentów czarnoksiężników)

7. Twierdza
- goblin
- goblin na wilku
- ork (też zielony niczym goblin)
- ogr (również zielony)
- rok gromu
- cyklop
- behemot
wniosek: rożne rasy (skupione wokół "Hulk będzie bić!")

8. Cytadeloforteca
- gnoll
- jaszczurka z łukiem
- ważka
- jaszczurka
- byczek
- smokopodobne
- hydra
wniosek: rożne rasy (skupione wokół dzikości i natury)

9. Wrota żywiołów
- duszki
- żywiołak
- żywiołak
- żywiołak
- żywiołak
- żywiołak
- żyw... ptak z wymiaru żywiołu ognia
wniosek: znów niemal jedna rasa ;)

Podsumowanie: Zamek, Nekropolia, Inferno i oczywiście Wrota Żywiołów - 4 na 9 zamków, to jednorasowe. I w nich wszystkich (odejmując sam Zamek) znalazł się... aż jeden człowiek, za to istot tej samej "rasy" było więcej niż dwie.

ziomal121 PW
30 czerwca 2009, 08:41
Przepraszam Cię bardzo lecz:
Po drugie:W Nekropolii(jak ja tego zamku nie lubię ;/)są umarlaki tak?I taki np.kościotrup.Był on także człowiekiem lecz umarł, lub go przekształcono.
Po pierwsze:(Arcy)magowie to nie muszą być ludzie.Takim (Arcy)magiem może być także elf/elfica.
Po trzecie:Te duszki(rusałki/nimfy)to skąd wiesz, że to nie przebrani ludzie?:P:P

Alamar PW
30 czerwca 2009, 09:13
Cytat:
Po pierwsze:_(Arcy)magowie to nie muszą być ludzie._Takim (Arcy)magiem może być także elf/elfica.
Jakoś ten gość z siwą broda nie wygląda mi na elfkę. W razie problemów ze wzrokiem obejrzyj intro RoE. I mówimy o Heroesach (a dokładnie to co widać), a nie MM-ach. Tam to nawet goblin może być arcymagiem. :D

Cytat:
Po drugie:_W Nekropolii_(jak ja tego zamku nie lubię ;/)_są umarlaki, tak?_I taki np._kościotrup._Był on także człowiekiem, lecz umarł lub go przekształcono.
Wampir tez był człowiekiem (czy pochodził z innej rasy), zombi, duch, lisz, czarny rycerz także. Ale właśnie, był. Teraz to jest trup.

Cytat:
Po trzecie:_Te duszki_(rusałki/nimfy)_to skąd wiesz, że to nie przebrani ludzie?_:P:P
Z MM7. :P

Rabican PW
30 czerwca 2009, 09:38
Alamar:
Podsumowanie: Zamek, Nekropolia, Inferno i oczywiście Wrota Żywiołów - 4 na 9 zamków, to jednorasowe.
Popatrzmy raz jeszcze:

- w Necropolis na każdym poziomie jest inny rodzaj nieumarłego, można więc uznać je za odrębne rasy - tyle że wszystkie nieumarłe;
- w Inferno na dwóch (5 i 7) bądź trzech (i 4) poziomach występują Kreeganie, na pozostałych niezależne rasy z nimi sprzymierzone;
- w Confluksie prawie wszystkie żywiołaki reprezentują odmienne żywioły, ergo różnią się między sobą bardziej niż np. rasy ludzkie;
- z Castle się zgadzam, cholerni rasiści.

Pozdrawiam serdecznie.
R.

Alamar PW
30 czerwca 2009, 15:02
Wszystko zależy jak głęboko wejdziemy w szczegóły, bo Bastion też można zakwalifikować jako jedną rasę - Baśniowe Istoty (Fey) - że porównam do WBC II. ;P

A nieumarły to nieumarły, tak jak żywiołak to żywiołak - "standardowa" kwalifikacja wrzuca je do jednego worka (tzn. nieumarli do jednego, żywiołaki do drugiego).

BTW - nawet ludzie nie są rasistami - inaczej gryfa i anioła by tam nie było (za to palant by się znalazł).

Dobra, starczy o miastach, pora wrócić do tego mieczyka - kordelas, rapier czy coś innego? ;)


PS
@Avatar - niezłe podsumowanie na HC.

AmiDaDeer PW
30 czerwca 2009, 15:41
Alamar:
Dobra, starczy o miastach, pora wrócić do tego mieczyka - kordelas, rapier czy coś innego? ;)
IMO coś, co miało być rapierem, ale nie wyszło. Przypomina mi to dyskusję na HC na temat, jakich pistoletów będą używać piraci...
Nie wie ktoś, w której wersji według zapowiedzi pojawią się alternatywne jednostki?

EDIT: Nie lubicie mielonki? :P

Alamar PW
30 czerwca 2009, 16:04
Spokojnie Hobbit. Najpierw niech się ukaże ta pierwsza wersja, bo bez niej o reszcie można zapomnieć.
Co Ci po wiedzy, że dana jednostka "X" będzie w wersji dodatku "Y", skoro nawet wersji "Y-n" nie będzie?
strona: 1 - 2 - 3 ... 16 - 17 - 18 ... 34 - 35 - 36
temat: [ważne] Horn of the Abyss - archiwum

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel