Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: DEF programy, dodawanie plików def ORAZ Problem z edytorem
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

Darkspirit28 PW
27 maja 2009, 14:07
Witam

Chciałbym się dowiedzieć, jakie programy nadają się najbardziej do tworzenia plików DEF; i co zrobić by te pliki dołączyć do gry.

Mam takie programy:
Resedit PL
Defmaker PL
Defview PL

I chciałbym, aby ktoś napisał szczegółowo, jak zaplanować, zgromadzić, stworzyć , i wreszczie dodać ( zastąpić ) pliki DEF. Byłbym bardzo wdzięczny. Przeglądałem Forum, ale jak na mój problem, to jest jeden wielki bajzel...

I jeszcze jeden problem, a mianowicie:
Często z edytorem (spatchowanym) mam taki problem, że obiekty się zamieniają
( te sformatowane ), edytor się wyłącza i wyskakuje okienko z informacją o błędzie. Czasem też po prostu już nie uruchomie danej mapki edytowanej w całości na edytorze map (oczywiście spatchowanym), i całe moje starania poszły do s**nia.

Cichy PW
27 maja 2009, 15:05
Najlepszym programem do tworzenia plików *.DEF jest H3DefTool (do pobrania w skarbcu Groty). Jeśli np. ma się wszystkie klatki animacji jednostki, wystarczą 3 minuty, aby znalazła się w grze. Na prawdę polecam. W połączeniu z Reseditem (wyciąganie plików) i DefViewem (przeglądanie) tworzy potężne narzędzie.

Cytat:
I chciałbym, aby ktoś napisał szczegółowo, jak zaplanować, zgromadzić, stworzyć, i wreszczie dodać ( zastąpić ) pliki DEF. Byłbym bardzo wdzięczny. Przeglądałem Forum, ale jak na mój problem, to jest jeden wielki bajzel...

Widać, że niedokładnie przeglądałeś. Jeśli ci zależy to nic nie stoi na przeszkodzie, byś przejrzał po razu drugi, tym razem dokładniej. Tutaj masz mały worek linków:

1. Podmienianie pliku DEF

2. DefLista

3. Tworzenie pliku DEF -> tutaj odsyłam do pomocy DefToola. Wszystko przejrzyście opisane.

Cytat:
Często z edytorem (spatchowanym) mam taki problem [...]
Też kiedyś miałem podobny problem. Chodzi ci o modyfikacje czerwonych i żółtych kwadratów w budynkach? Należy z tą opcją bardzo uważać. Zauważyłem, że jeśli grafika jednego budynku jest podmieniana na grafikę drugiego, to prawie zawsze po chwili wyskakuje błąd, gdy nie zgadzają się układy kwadratów obu budynków.
temat: DEF programy, dodawanie plików def ORAZ Problem z edytorem

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel