Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Valley
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3

Alamar PW
28 kwietnia 2009, 14:23
Na razie jedynie zapowiedź nowego miasta (jak zwykle w takich przypadkach), ale chyba warto o tym wspomnieć..

W skrócie to co "zwykle" - nowe miasto z nowymi budynkami i nowymi potworami (drowami). Kilka potworów na początek:

Flower Drake


Rainbow Drake


Shadow


Shadow i Twilight


Autorem tego wszystkiego jest vladimir-maestro (jak ktoś nie kojarzy - autor moda zmieniającego grafiki w MM7, a w produkcji także do MM6).
Więcej szczegółów w tym temacie.

Ginden PW
28 kwietnia 2009, 14:52
A to nie powinno być w tym temacie? Tylu ludzi się już przejechało na tym, a nadal się pojawiają nowi... To jest jak lokata.

Dragonar PW
28 kwietnia 2009, 14:52
To chyba coś podobnego do Grove. Sam pomysł na takie miasto jest bardzo dobry, lecz jak na razie żadne nowe miasto nie zostało ukończone. Poczekamy - zobaczymy...
Znalazłem również to.

Alamar PW
29 kwietnia 2009, 14:46
In your faces :P

Duelist (Szermierz)


Blade Master (Mistrz miecza)



Grafiki tego projektu raczej będą ukończone (patrząc na poprzednie prace autora), ciekawe jak z wklejeniem tego do gry?


@WS
Link z Twojego postu aktywuje mojego antywira. :P

Dragonar PW
29 kwietnia 2009, 15:08
Alamar:
Link z Twojego postu aktywuje mojego antywira. :P
Przecież to zwykła strona o miastach do WoGa. :P U mnie nic się nie dzieje - mam F-Secure Anti-Virus...

Jednostki wyglądają bardzo dobrze i jeśli robi wszystko na bieżąco to również myślę, że grafika zostanie ukończona. Nie jestem pewny co do dodania miasta do gry - pewnie skończy się na podmianie.

Alamar PW
5 maja 2009, 23:35
Spider Enchanter i Spider Master (Zaklinacz i Władca Pająków)



...i pierwszy projekt miasta, który zastąpi najprawdopodobniej loch - włączany i wyłączany skryptem ERM (jeśli nie da się umieścić nowego miasta) - przynajmniej tak zamierza to rozwiązać autor:

link

Field PW
6 maja 2009, 00:12
Niby ok, ale nazwa miasta i jego projekt... Od kiedy dolina znajduje się pod ziemią? :P

Goldenraz PW
6 maja 2009, 07:51
Nieźle. Twórcy - realiści, zamiast tworzyć miasto z nadzieją, że komuś niedługo się uda dodać nowe miasta, albo że sami wprowadzą, od razu zamieniają miasto. Widok i jednostki wyglądają bardzo dobrze. No i od pojawienia się pierwszych informacji, są pokazywane coraz nowe jednostki, obrazy.

Field PW
6 maja 2009, 08:00
Pamiętasz Grove? To powściągnij swój optymizm. Też było super i stanęło na, dajmy to, 98%.

DyMeKsS PW
6 maja 2009, 10:12
f!eld proponuje zebys zrobil lepsze miasto a nie narzekal. Wiadomo ze nikt nie zrobi 100% zamku tak jak to zrobili NWC.... Po za tym wiekszosci z was nie pasuje to, nie pasuje to nie pasuje tamto, jak zrobicie cos sami to wtedy mozecie narzekac, puki co "LEPSZY RYDZ NIŻ NIC!!".

Pozdrawiam =)

My Bad!

Acid Dragon PW
6 maja 2009, 11:03
Czytaj z nieco większym zrozumieniem.

f!eld nie narzekał na jakość miasta, czy też na to, co mu "nie pasowało". Wręcz przeciwnie. Chodziło o to, aby to WOGLE zostało skończone.

Miasto, które będzie fantastycznie wyglądać, ale będzie skończone w 99, 999999% nie nadaje się do niczego, bo nie można nim zagrać.


Projektów miast do WoGa było już od groma. Jedne lepsze, drugie gorsze. Jedne bardziej zaawansowane, inne mniej.
ŻADEN nie został skończony w jakiejkolwiek formie.

I ja również jestem sceptyczny co do tego projektu.... zobaczymy co będzie, jak autor od bardziej fascynującej części (koncepcyjno-graficznej) będzie musiał przejść do tej nudniejszej - względem programowania i poprawiania błędów.

PS. Miasta w Heroes III były tworzone przez NWC, a nie 3DO. 3DO wydało grę, a nie tworzyło ją.

Dragonar PW
6 maja 2009, 15:20
Coraz lepiej... ;)
Jeżeli miasto ma zastępować Loch to widzę sprzeczność - tło nie pasuje trochę do układu budynków...
Poza tym - czy musi być aż tyle jednostek tej samej rasy? Z tego co widzę to mamy już trzy poziomy zajęte przez mroczne elfy. Może jakieś smoki, krasnoludy, bazyliszki?

Acid Dragon:
ŻADEN nie został skończony w jakiejkolwiek formie.
Żaden? A czy egipski Bastion nie jest skończony i nie wystarczy go "tylko" dodać?

Acid Dragon PW
6 maja 2009, 15:39
Cytat:
Żaden? A czy egipski Bastion nie jest skończony i nie wystarczy go "tylko" dodać?

Powiedziałbym, że "tylko" dodanie to WIĘKSZOŚĆ prac polegających na skończeniu miasta.
Co rozumiesz przez miasto skończone ale niedodane do gry? Zestaw grafik?

W poście niżej właśnie mówiłem o tym, że takie rozumienie tworzenie miasta to jest właśnie ta bardziej przyjemna część. A gdy przychodzi do części nudniejszej, a więc do faktycznego dodawania techniczne czegoś do gry, to jest już gorzej i wielu ludzi wysiada.

Chodzi mi o takie kwestie, jak kodowanie, bawienie się z plikami konfiguracyjnymi, poprawianie, dostosowywanie (np. do kombinacji skryptów 12, 57 i 158.5), usuwanie błędów (to potrafi być najbardziej czasochłonne :P), etc.

Tu nie wystarczy podmienić jakiegoś pliku z bitmapą, czy prostego defa, który za nas poskłada program napisany przez kogoś mądrzejszego.

Skończone miasto to postać patcha udostępnionego do ściągnięcia i dającego się zainstalować.

Field PW
6 maja 2009, 15:39
Najwyraźniej - nie :P
PS Dzięki, Acid.

Dragonar PW
6 maja 2009, 15:43
Właśnie dlatego to "tylko" było w cudzysłowu. Nieskończone miasto to dla mnie zestaw grafik, obwódek, skryptów, plików konfiguracyjnych, ale niedodanych do gry. Bastionu dodać nie mogą chyba ze względu na położenie budynków i "doczepienie" do kodu kawałka mówiącego, że możemy mieć 10 miast, a nie 9.

avatar PW
6 maja 2009, 16:21
Miasto skończone - to miasto, którym możemy zagrać. Nie wiem, jak można to inaczej rozumieć.

Aha, właśnie skoczyłem pisać powieść, to znaczy mam skończone słowa, są akapity i znaki interpunkcyjne. Zarys fabuły, bohaterowie - to wszystko było już dawno zaplanowane. Teraz pozostaje mi te słowa pozbierać i ustawić w zdania i rozdziały - ale jak powiedziałem, właśnie skończyłem powieść.

Alamar PW
10 maja 2009, 15:45
Plan jednostek w mieście drowów (obrazki to tylko ich "szkice", a nie właściwe grafiki):

1) Shadow -> Twilight (patrz wcześniejsze posty)

2) Duelist -> Blade Master (patrz wcześniejsze posty)

3) Spider Enchanter -> Spider Master (patrz wcześniejsze posty)

4) Dark Priestess-> Summoner (mhoczna kapłanka - przywoływacz)



5) Huntress -> Queen of Pain (łowczyni - królowa bólu)



6) Spider-drow -> Drider (pajęczy drow - drider (kosarz))

7) Draegloth -> Draegloth-Berserker

Jednostka przywoływana (przez summonera najpewniej): Black Widow (czarna wdowa)

Dragonar PW
10 maja 2009, 16:03
Same mroczne elfy i drowy - tylko pająk jest innej rasy. ;/ To miasto zaczyna mi się coraz mniej podobać...

Alamar PW
10 maja 2009, 17:25
Jakbyś przeczytał posty autora w podanym przeze mnie linku, to może byś się tak nie dziwił:

Cytat:
I will try to add new race into WOG - Drow or dark elves.

(...)

In Jadame are dark elves...
But I'm working with Drow dark elves, black ones. Some kind of a stereotip of the Spider Queen Lolth etc. Even in Heroes V - there are another ind of the dark elves...with gray skin?

So mine Drow dark elves will be differ from Jadame and Heroes V.

avatar PW
10 maja 2009, 19:24
Hehehe, każesz Władcy Smoków czytać jakiś temat do końca! Dobre, naprawdę dobre... :)
strona: 1 - 2 - 3
temat: Valley

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel