Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [mod] The Halflings
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

avatar PW
14 kwietnia 2009, 16:31
Trochę wstyd nie? Każdy wierzy w ślepo i ekscytuje się nawet najmniejszymi wskazankami o nowych miastach a tu... po cichu, bez rozgłosu powstał mini-mod oparty na fajnym pomyśle. Co najważniejsze - można go od razu pobrać i cieszyć się grą. Nie ma wydumanych grafik, o nowych animacjach zapomnijmy - jest pomysł i wyobraźnia. W takich rzeczach jest siła WoGa, a tu nawet nikt nie napomknął o nim, mimo wielu czytelników heroescommunity.

http://www.wog.acidcave.net/halflings.php

AmiDaDeer PW
14 kwietnia 2009, 17:25
A po co o tym mówić? Niziołki nikogo nie obchodzą, wiem coś o tym...

Moda nie ściągałem, ale gdy popatrzyłem na screeny, jakoś mi się odechciało. Spodziewałbym się czegoś nieco lepiej przygotowanego... przynajmniej jakichś ładnych portretów. Sam pomysł - też kiepski. Golemy nie pasują do niziołków, rusałki też mi jakoś się tutaj nie widzą... No i nie ma - jak mi się dobrze zdaje - ani jednego człowieka wśród bohaterów. Same niziołki... no i drzewiec.

Drwal PW
14 kwietnia 2009, 17:44
Zgadzam się z Hobbitem, pomysł raczej kiepski. Na plus to, że udało się w ogóle go zrealizować, innych pozytywów raczej brak.

avatar PW
14 kwietnia 2009, 18:00
Cóż, widzę że przedmówców nie interesuje rozgrywka tylko graficzka. Można i tak.

AmiDaDeer PW
14 kwietnia 2009, 18:14
Nie tyle graficzka, co sam pomysł. No i klimat - jakoś miasto niziołków z golemami zupełnie mi nie pasuje...

Drwal PW
14 kwietnia 2009, 19:27
Ja traktuje Heroes 3 jako dzieło niemal idealne, więc po co kombinować i mieszać powstałe jednostki. Za np. tydzień pojawi się kolejny mod, w którym nie wiem, jednostką 1 poziomu będzie centaur, a drugiego harpia. Ja uważam, że jak dodawać to coś nowego, od siebie.

Dragonar PW
14 kwietnia 2009, 23:46
Mod pobrałem, trochę pograłem - nic nadzwyczajnego. Golemy zdecydowanie nie pasują do miasta niziołków. Najlepszą częścią moda są bohaterowie. :) Chciałbym zobaczyć chociaż kilka nowych jednostek, np. Dziki zamiast Golemów, oraz zmienione niektóre budowle w mieście. Rusałki w stajniach to lekkie przegięcie. ;)

Trang Oul PW
15 kwietnia 2009, 00:48
Cytat:
Nie tyle graficzka, co sam pomysł. No i klimat - jakoś miasto niziołków z golemami zupełnie mi nie pasuje...
Oj, nie grało się w H2...

marek11 PW
15 kwietnia 2009, 08:25
A czy jeżeli zainstaluje ten mod to podmieni mi on misato Rampart tak że w WOG-o opcjach będzie możliwy szybki powrót do orginalnej wersji gry wyłączając skrypt??? Co do golemów to faktycznie nie najlepszy pomysł.

avatar PW
15 kwietnia 2009, 09:48
Krasnoludy i Elfy w jednym mieście to cudowny pomysł :)

Dragonar PW
15 kwietnia 2009, 14:55
Owszem, mod podmienia Bastion, ale w opcjach WoG można zmianę szybko wyłączyć i włączyć. :)

Cytat:
Za np. tydzień pojawi się kolejny mod, w którym nie wiem, jednostką 1 poziomu będzie centaur, a drugiego harpia.
Heroes IV... Dobry pomysł. :P

Alamar PW
15 kwietnia 2009, 15:02
avatar:
Krasnoludy i Elfy w jednym mieście to cudowny pomysł :)
A owszem. :P
Kto powiedział, że te rasy nie mogą żyć wspólnie? Tym bardziej, że w mitologii skandynawskiej rasy te mieszkały obok siebie (wrogami krasnali były trolle).
No i nie zapominaj o początkach zamku czarodziejki - baśniowe istoty, w tym elfy i kurduple.
Wbrew pozorom te rasy mają dużo wspólnego ze sobą - wszystko zależy od punktu widzenia.
Mam nadzieję, że twój post to była ironia. ;P

AmiDaDeer PW
15 kwietnia 2009, 15:45
Trang Oul:
Oj, nie grało się w H2...
Grało się, grało. Niziołki jednak pasują zarówno do skał, jak i lasów, a golemy nie. Poza tym - to nie było miasto niziołków, tylko czarodziejów, a kurduple (fajnie nazywam pobratymców :P) tam tylko służyły.

Pomysł nie byłby aż tak zły, gdyby wśród bohaterów zdecydowaną większość stanowili ludzie (a niziołki jako "zapychacz") i gdyby dać coś innego na pierwszy i czwarty poziom... no i nie nazywać tego miastem niziołków. :P

Dark Dragon PW
15 kwietnia 2009, 16:54
W H2 było inne tło, klimat. Tutaj taki zamek, a raczej jego przeróbka, nie pasuje...
Portrety jedynie niczego sobie...

avatar PW
15 kwietnia 2009, 17:04
Alamarze: w świadomości większość fanów fantastyki zakodowane są zasady rodem z AD&D, według których elfy i krasnoludy zawsze pałały niechęcią do siebie :)
Ale ja się z tobą zgadzam i używając tych samych argumentów nie widzę podstaw by stwierdzić, że golemy nie pasują do Rampartu!

drwal-siekiery:
Za np. tydzień pojawi się kolejny mod, w którym nie wiem, jednostką 1 poziomu będzie centaur, a drugiego harpia.
No właśnie - ile jest tych modów? Co jakiś czas ktoś ogłasza, że robi super hiper mod, pełny nowych kampanii, ileś tam nowych jednostek, zamków, szmerów i bajerów. Prawda jest taka, że już dawno nie powstał skończony mod - zwykle kończy się na słomianym zapale. Dlatego naprawdę cieszą mnie takie małe rzeczy. Z pomysłem, bazujących na ogranych schematach. Niech to będzie kolejne "Neutralne miasto 2", ale niech to ktoś w końcu zrobi - a nie urwie dyskusje po paru postach na temat "czy jednostka X w mieście Y pasuje do klimatu Z mając statystyki a/b/c/d".

ziomal121 PW
22 kwietnia 2009, 15:29
A ja mam pytanka:
1.Jak zainstaluje się moda i włączy w opcjach WoG to co będzie np pierwszym poziomem w Confluxie?Bo jak Centaury to się nie opłaca...
2.Czy mod działa na łatkę spolszczającą???I czy WoGóle przetłumaczone są nazwy itp???
3.Co jest ulepszeniem Strzelca?(Złotego golema to się chyba domyślam...Czyżby to Diamentowy golem?)?
4.Jak to zainstalować?!?!

A na marginesie to Avatarze zapomniałeś o modzie Władcy Smoków ;p

avatar PW
22 kwietnia 2009, 18:26
Napisałem, że już dawno nie powstał skończony mod - pierwsza wersja modu Władcy już troszeczkę ma, więc... nie zapomniałem o nim :P

Mod na łatkę spolszczającą da się zainstalować. Część nazw i tekstów będzie znów po angielsku, gdyż gra wczyta angielskojęzyczny skrypt, to dość oczywiste. Jak to zainstalować? Przecież na stronie jest podany opis instalacji!

ziomal121 PW
22 kwietnia 2009, 19:19
Dobra już mam.A wszystko i tak jest po Polsku ;p.A ja mod WS uważam za nowy gdyż ściągnąłem go niedawno(z jakieś 3 miesiące temu xp).
temat: [mod] The Halflings

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel