Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Zmiana położenia budynków w mieście
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2

Dragonar PW
21 kwietnia 2009, 21:05
Zmiana położenia budynków w mieście

To już możliwe! :) Dziś próbowałem przesunąć budynek w mieście w inne miejsce - udało się! Dzięki temu będą mogły zaistnieć takie projekty, jak egipski Bastion, czy futurystyczne The Forge.

Screen

To nie jest fotomontaż. Jako budynku testowego celowo użyłem czarnego kwadrata z czerwoną literą 'B' - to nie żaden błąd. Jedynym problemem jest to, że budynek pojawia się w grze trochę dalej, niż ustawiliśmy. Tę trudność można jednak pokonać.
Pliki testowe, podmieniające nieulepszone siedlisko Żywiołaków Ognia na czarny kwadrat i zmieniający jego położenie do pobrania tutaj:

------------------------------------------------
POBIERZ - (2 KB)
------------------------------------------------
Pliki *.pcx proszę umieścić w katalogu 'Data', a instrukcja podmiany plików *.def znajduje się TUTAJ.
------------------------------------------------

Mam nadzieję, że twórcom miast się to przyda. Proszę o przetestowanie plików. Niedługo napiszę jak to zrobiłem...

vinius PW
21 kwietnia 2009, 21:18
Bardzo ładnie, powodzenia w dalszej pracy życzę ;) chociaż zapewne projekty już powstające pokonały te trudności. Ale rozumiem satysfakcję, gdy samemu się do czegoś dojdzie ;).

Dragonar PW
21 kwietnia 2009, 21:26
Vinius:
Bardzo ładnie, powodzenia w dalszej pracy życzę ;)
Jakiej dalszej pracy? Ja nie zamierzam robić nowego miasta przecież.

Vinius:
chociaż zapewne projekty już powstające pokonały te trudności.
Skąd jesteś tego pewien? W każdym razie Acid napisał w pewnym temacie, że jak do czegoś sensownego dojdę, to mam dać znać. ;)

ziomal121 PW
21 kwietnia 2009, 21:53
Władco Smoczków czyli ten prostokąt to budynek do żywiołaków ognia(nie pamiętam jak się to nazywa, bo dawno nie grałem Confluxem ;])???

Dragonar PW
21 kwietnia 2009, 21:55
Tak, wszystko jest napisane w pierwszym poście. Na screenie widać przeniesione siedlisko Żywiołaków Ognia.

Goldenraz PW
21 kwietnia 2009, 22:22
A ja mam inne pytanie :)
Siedlisko (prostokąt B) i zamek/cytadela/czy-jak-to-się-nazywa nachodzą na siebie... Co jest na wierzchu (wyświetlane), co się zakreśla po najechaniu myszką, co się dzieje po kliknięciu i czy ma znaczenie kolejność budowania?
Wiem, że mogę sprawdzić, ale nie chce mi się bawić, a jestem ciekawy :)

Dragonar PW
21 kwietnia 2009, 22:34
Goldenraz:
Siedlisko (prostokąt B) i zamek/cytadela/czy-jak-to-się-nazywa nachodzą na siebie...
Jeśli chodzi Ci o to, że to błąd, to to nie jest błąd. Wybrałem akurat takie miejsce na ekranie miasta, a potem nie chciało mi się zmieniać. ;)

Goldenraz:
Co jest na wierzchu (wyświetlane), co się zakreśla po najechaniu myszką, co się dzieje po kliknięciu i czy ma znaczenie kolejność budowania?
1. Na wierzchu jest siedlisko.
2. Po najechaniu myszką na siedlisko zakreśla się siedlisko, po najechaniu na fort, zakreśla się fort. Jak zwykle...
3. Po kliknięciu na siedlisko rekrutuje się Żywiołaki Ognia, a cóż innego? :P
4. Kolejność... Nie wiem, nie sprawdzałem. Przetestuj pliki, a wszystkiego się dowiesz.

Może ktoś jeszcze wyrazi swą opinię o tym, że tak powiem - odkryciu? ;)

Acid Dragon PW
21 kwietnia 2009, 22:47
Szczerze gratuluję.

Proponuję następne wyzwanie - teraz przemieść powiedzmy Ratusz (w formie mocno pomniejszonej) gdzieś indziej a w JEGO MIEJSCE spróbuj postawić siedlisko żywiołaków ognia.

Chciałbym wiedzieć, czy faktycznie można przemieścić obiekt w miejsce zupełnie dowolne.

Dragonar PW
21 kwietnia 2009, 22:55
Cóż, dziękuję. :)
Spróbuję, ale jutro, bo już muszę iść. Jednak myślę, że jest w tym jakiś haczyk. :P
Czy jakiejkolwiek grupie tworzącej miasto udało się już przesunąć budynki?

Goldenraz PW
21 kwietnia 2009, 23:15
Wcale nie uważałem tego za błąd i też ci gratuluję.
A co do tych innych grup, nawet jeśli zrobili to co ty teraz, a nie umieli zrobić tego, co mówi Acid, to nie znaczy, że twój sposób jest taki jak ich, więc nie poddawaj się i próbuj.
Jeśli do tej pory nikt w pełni nie umie poprzestawiać budynków, możesz być pierwszą osobą, która w znaczny sposób przyczyni się do zamienienia miasta w grze ;)

Altair PW
21 kwietnia 2009, 23:38
Super! Jak rozumiem można przesuwać obiekty w poziomie i pionie? Bo przesuwanie w poziomie było już chyba wcześniej znane?
Tak czy owak punkt za staranie. ;)

Acid Dragon PW
21 kwietnia 2009, 23:58
To ja może uściślę:
- nie wiem, czy to, o czym mówiłem jest możliwe
- nie wiem, czy jakiejś grupie tworzącej nowe miasto się to udało - o ile się dobrze orientuję, nie udało się to w projekcie Forge i nie udało się w Two Islands, a sądząc po układzie budynków w Grove - tam również nie.
- nie wiem na ile grupie CoreWoG udało się to przezwyciężyć.

Prawdę mówiąc, spodziewałem się, że istnieje jakiś sposób na ustawienie tych budynków i że nie jest to twardo zakodowane w kodzie gry, ale nigdy nie zagłębiłem się w to wystarczająco, aby zbadać jaki. Założyłem jednak (oceniając próby innych), że nie jest to proste.

Ginden PW
22 kwietnia 2009, 09:15
Hihi. Spróbuj przesunąć budynek w górę, albo w lewo - mi się udało tylko w prawo i w dół...

avatar PW
22 kwietnia 2009, 10:59
Jestem sceptyczny. Przesunąć może i można, ale... budynki w defach mają ściśle określone granice konturów i widzę spore problemy z wtopieniem się przesuniętego budynku w nowe tło.

ziomal121 PW
22 kwietnia 2009, 15:24
A poza(albo po za[nie pamiętam jak się to pisze ;p]) tym chyba budynki w "nowym" mieście muszą mieć ten sam rozmiar, nie?

Dragonar PW
22 kwietnia 2009, 16:58
Wykombinowałem takie coś - POBIERZ. Screen.
Jednak nie działa to idealnie. :/ Coś jest z tymi obwódkami, bo aby "wejść" do budynku, powinno się kliknąć na niego - a tu budowle się jakby "wylały" i gdy klikniemy trochę poza budowlą, budynek się uaktywnia. ;( Może wie ktoś, co z tym zrobić?

ziomal121 PW
22 kwietnia 2009, 18:19
Władco smoków A mógłbyś pokazać obrazki budynków zamiast tych prostokątów z literkami?

Dragonar PW
22 kwietnia 2009, 20:02
Nie chce mi się robić specjalnie nowej obwódki dla budynku - to przecież tylko testy.

Goldenraz PW
22 kwietnia 2009, 20:25
Tu raczej chodzi o to, czy działa dla dowolnych kształtów (tak mi się wydaję) ;)

ziomal121 PW
23 kwietnia 2009, 13:59
WS a gdy się ściągnie to już normalne są budynki?
strona: 1 - 2
temat: [H3/różne] Zmiana położenia budynków w mieście

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel