Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Nasze własne jednostki WoG
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 61 - 62 - 63 ... 162 - 163 - 164

vinius PW
12 lutego 2009, 21:44
Bez względu na to, w palecie zmieniając kolor różowy na jakiś inny zmienisz jednocześnie kolor cienia postaci. Radziłbym ręczne kolorowanie np. w Gimpie.

Dragonar PW
12 lutego 2009, 22:09
Vinius:
Bez względu na to, w palecie zmieniając kolor różowy na jakiś inny zmienisz jednocześnie kolor cienia postaci.
W palecie jest kilka różowych kwadratów. Niektóre odpowiadają za cień, niektóre za coś innego. Wystarczy nie zmienić tych pierwszych.
Proszę o pomoc z tą chustą (patrz: mój poprzedni post).

Trang Oul PW
13 lutego 2009, 00:05
Jedyne, co przychodzi mi do czaszki, to zaznaczenie chusty w Photoshopie (różdżką, tak, żeby nie zaznaczyć cienia) i zmiana koloru (Ctrl+U). Owszem, trzeba tak zrobić z każdą klatką, ale wbrew pozorom nie zajmuje to tak długo, na pewno krócej niż ręczne poprawianie pikseli w Paincie.

Dragonar PW
13 lutego 2009, 16:48
Zrobiłem Wężoczłeka z MM8.

POBIERZ - plik *.def Wężoczłeka (70 KB)

Co sądzicie o jednostce?

vinius PW
13 lutego 2009, 19:44
Mym zdaniem średnio pasuje ze względu na inne ułożenie ogona, niż u przeraz czy meduz.
Wracając do kolorowania: Trangu Oulu, operację można jeszcze przyspieszyć. Oczywiście, wystarczy zaznaczać obszar głowy i zmieniać barwę jedynie koloru różowego, a potem można szybko powtarzać akcję na każdej klatce (ctrl+F bodajże).

Dragonar PW
15 lutego 2009, 20:10
Chyba coraz lepiej mi idzie z tym przerabianiem jednostek z MM8... :)

Tym razem zrobiłem Nekromantę.

POBIERZ - plik *.def Nekromanty

Ginden PW
15 lutego 2009, 20:45
Uzurpator:
Gdy otwieram gif IrfanViewem nie mogę już importować/eksportować palety.
Albowiem otwiera się nim klatki w formacie GIF, nie GIFy.

Mroczny Łowca PW
16 lutego 2009, 19:30
Władco ekhem, tego no, smoczków ;p xD, stworzenia z MM są zrobione, a my conajwyżej konwertujemy je. ;p Ale to tylko dla szczegółu.

Dragonar PW
16 lutego 2009, 19:36
Wiem.
Jak prezentują się jednostki w grze? Podobają Wam się?

AmiDaDeer PW
16 lutego 2009, 20:45
Prezentują się okropnie i mi się nie podobają. Tyle powiem.

Nie rozumiem, czemu ludzie tak bardzo lubią jednostki z MM - co z tego, że pasują klimatem, jak graficznie ni w ząb? Zła perspektywa, brak niektórych animacji, często też dziwna paleta (ale to już zależy od grafika)... Lepsze są już jednostki zrobione z innych jednostek (choć i tak nie zawsze).

Mroczny Łowca PW
16 lutego 2009, 21:26
Hobbit, nie wszystkie są takie złe. Palety są dobre, jak dla mnie. Perspektywa, owszem - średnia, ale w tym przypadku "niekażdy może poczuć róznicę" ;p

mancias_sc PW
16 lutego 2009, 21:32
Dla mnie perspektywa jest do luftu. ;) Cóż smutna prawda, ale w tych grach jednak jest różnica w przedstawianiu jednostek, jednak z drugiej strony na bezrybiu...;) A, że była prośba o opinie, to opinie są. :)


BTW proponowałbym Władcy Smoczków, żeby, skoro ma tak dużo zapału, pobawił się i stworzył mod poprawiający wygląd Wrót Żywiołów. Być może jest już taka łatka, jednak ja przyznaje się nie słyszałem o takiej.

Dragonar PW
16 lutego 2009, 21:41
Hobbit:
Prezentują się okropnie i mi się nie podobają. Tyle powiem.
Każdy ma swoje zdanie. Rozumiem, że mówisz tu o wszystkich jednostkach wyciągniętych z MM.

Mancias_sc:
BTW proponowałbym Władcy Smoczków, żeby, skoro ma tak dużo zapału, pobawił się i stworzył mod poprawiający wygląd Wrót Żywiołów. Być może jest już taka łatka, jednak ja przyznaje się nie słyszałem o takiej.
Co masz na myśli, pisząc o poprawianiu Wrót Żywiołów? Co jest w nich nie tak?

PS.: I nie "Smoczków", tylko "Smoków". :P

mancias_sc PW
17 lutego 2009, 08:53
To przyjrzyj się temu obrazkowi. Uwaga podpowiedź! :) Zwróć uwagę na Wir ognia, a dokładnie na to jak jest ociosana góra.

Dragonar PW
17 lutego 2009, 12:54
POBIERZ - łatka poprawiająca wygląd Wrót Żywiołów (107 KB)

Screen

No i jak? :)

PS.: Dlaczego forum się tak na tej stronie rozciągnęło? :/

AmiDaDeer PW
17 lutego 2009, 16:54
Nie zauważyłem, żeby się rozciągnęło.

Podobnie jak i nie zauważyłem różnicy na screenie. :P

EDIT: A, góra. Nie zwracałem wcześniej na to uwagi - po co więc ściągać coś, co robi aż tak niewielkie zmiany? :P

Assassin PW
17 lutego 2009, 17:10
Jak sie dobrze przyjrzeć to na screenie Władcy Smoków (Smoczków) wir ognia jest przesunięty.

Dragonar PW
2 marca 2009, 16:39
A nie może być przesunięty? Jaką to robi różnicę? Przynajmniej góra nie jest taka "kwadraciasta". :P

--------------------------------

ZOBACZ
Gnolli Centaur

ZOBACZ
Jaszczuroczłek Wojownik

Mroczny Łowca PW
2 marca 2009, 21:18
Gnolli centaur? Ciekawe połączenie... Kiedyś tu padały nazwy typu "halabardnicki łucznik", ale to były czasy kiedy tu mnie jeszcze nie było. Lepiej tą hybryde nazwać inaczej ;p

Drugi potworek jest średni. xD Aczkolwiek pomysł był/jest ok.

Goldenraz PW
2 marca 2009, 21:28
Wg mnie jaszczuroczłek wojownik powinien dostać zbroje - jaszczurki w zbroi jeszcze nie widziałem.
strona: 1 - 2 - 3 ... 61 - 62 - 63 ... 162 - 163 - 164
temat: [H3/różne] Nasze własne jednostki WoG

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel