Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)temat: [Poszukuję] Tłumacze
komnata: Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)
strona: 1 - 2

vinius PW
3 stycznia 2006, 15:23
zapewne zaznajomiliście sie z faktem, że ogłoszono konkurs na nowe miasto w H5. prawdopodobnie nie będzie to miało wpływu na produkcję (jeszcze nie wiadomo), jednak jest szansa - prace będą sprawdzane przez pracowników Ubi. regulamin konkursu jest przetłumaczony na język Angielski, jednak moje umiejętności nie pozwalają wnikliwie się z nim zapoznać. tak więc prosze kogokolwiek z chwilą wolnego czasu i odrobiną dobrej woli, aby przetłumaczył najważniejsze fragmenty. byłbym niezmiernie wdzięczny... sądzę, że niektórzy inni także. oto link:

http://www.heroesofmightandmagic.com/heroes5/car_rules_eng.shtml
a oto link do informacji na podstronie heroes.net.pl o H5:
http://mib.site.9o.pl/jb_h5/index.php?item=35

osobiście posiadam koncepcję na zamek, ale narazie Wam jej nie zdradze :) chyba, że zechcecie.

Alamar PW
3 stycznia 2006, 17:35
Masz tu skróconą wersję:

- Na poczatek nazwa miasta - krótka, jasna i orginalna

- Emblemat miasta - trzeba go narysować.

- Historia miasta/rasy. Jak dana rasa wymyslona przez Ciebie pojawiła sie w prequelach, opisz podstawowe wydarzenia w jej historii, itp.

- Opisz rasę: jak wyglądają jej przedstawiciele, czy są aktywni podczas pokoju, co uwielbiają, czego unikają, czyimi sa przyjaciółmi (jeśli wogóle są), czy sa w stałym konflikcie z kimś, itp. I nie zapomnij opowiedzieć o miejscu w jakim Twoja rasa żyje.

- Opisz unikalne zdolności rasy, ale nie przesadzaj (ma być zachowana równowaga gry).

- I oczywiscie pomyśl o siedmiu typach stworów, które będą bronić honoru Twojej rasy na polu bitwy. Napisz krótką charakterystykę każdego stworzenia: słabości i mocne strony, specjalne zdolności, magiczne właściwości (jeśli jakieś są). Nie zapomnij przemysleć i opisać ulepszenia każdego z siedmiu stworzeń.

- Ostatnie i najważniejsze: Nie zapomnij o głównej regule uczestnictwa w jakimkolwiek konkursie - zadanie powinno być wykonane z wielką uwagą na szczegóły i ciągle przeglądane by wyeliminować błędy. Nie spiesz się - im lepiej opiszesz rasę, im bardziej będzie ona zharmonizowana z uniwersum HV, tym większe są Twoje szanse na zwycięstwo.

Pracę finałowe należy wysyłać na adres heroes_konkurs@igromania.ru. Koniec terminu to 28 lutego.

Sędziami będą game designers Heroes V. Wyniki ukażą się w czwartym numerze "Gamemania".


I mała uwaga ode mnie:
Nie wiadomo czy ten konkurs dotyczy tylko mieszkańców Rosji, czy też reszta też może uczestniczyć. Na razie nie widziałem nigdzie potwierdzenia rozszerzenia konkursu poza Rosję.

vinius PW
3 stycznia 2006, 17:58
serdeczne dzięki. miło z Twojej strony, że posięciłeś swój cenny czas :)
teraz z innej beczki: czy jest gdzieś zamieszczona mapa świata Kashan? wszak piszą, aby opisać miejsce zamieszkania tejże rasy.
sądzę, że inni też moga uczestniczyć w owym konkursie. powinno być to zawarte w głównym regulaminie, a jeśli nie pisze, to się nie ma co martwić. idę do pracy :) no i innych tez zachęcam.

Alamar PW
3 stycznia 2006, 17:59
Mapy jeszcze nie ma, ale CDP dodawał jakąś do wersji kolekcjonerskiej - czyli coś takiego będzie.

EDIT:
Zresztą na mightandmagic.com jest zakładka MAP.

vinius PW
3 stycznia 2006, 18:09
czy w takim razie mieli oni na myśli opisanie położenia w tym typie:
"mieszkają w dolinie/ach oraz lasach iglastych"
pisząc
"nie zapomnij opowiedzieć o miejscu w jakim Twoja rasa żyje." ?
ale chyba tak, skoro mapy świata nie znamy :)

Aha, jeszcze jedno: jak jest liczony czas w tym świecie? przy kazdej rasie na CS sa podane najwazniejsze jej fakty historyczne. Czy liczą je "od ciszy"? A może inaczej?

Alamar PW
3 stycznia 2006, 18:14
Ad. 1
Chyba chodziło im właśnie o lasy, pustynie, brzeg morza, itp.

Ad. 2
Czas jest liczony od wydarzenia gdy Sar-Elam (mag) został Siódmym Smokiem:
Sar-Elam the first wizard reaches the conscience of the Dragon of Order who teaches him on the nature of matter and spirit and shows him the higher path of power. Enlightened by his new understanding, Sar-Elam becomes the Seventh Dragon.
Ogólnie to daty są określane YSD (Year (of) Seventh Dragon), czyli np. 969YSD (czyli czas akcji H5) to 969 Rok Siódmego Smoka.

Alamar PW
4 stycznia 2006, 15:04
Masz tu jeszcze uaktualnienie z Age of Heroes. Na razie nawet tego nie czytałem (nie mówiąc o tłumaczeniu), więc niech ktoś to streści na polski. Wim jedynie, że poniższy konkurs jest związany z tym, iż na razie Nival nie rozszerzył swojego konkursu poza Rosję.

So, Age of Heroes is holding the International Create a Town Contest! Here is a lowdown of the guidelines:

"1) The entries are to be posted in the Altar of Wishes forum of Heroes Community with a subject prefix ICTC: (International Create a Town Contest). For example: ICTC: The Arctic Town

2) The visitors are welcome to post Suggestions - to help the contest participant improve his/her entry. The authors can edit their entries and keep improving them. This is the chance to learn from others or to help your favourite author. Threads will be kept free of spam.

3) All entries will be finalised on 5th of February - no more suggestions or editing. Now the visitors will post their Ratings - any entry can be given a rating of 0 to 10 (10 is the best).

4) The threads will be closed on 15th of February - no more ratings. Age of Heroes Judges will now view the entries. Based on visitor ratings and their own judgement, the judges will select the top three entries. The combined visitor ratings will be a 50% factor in the decision, while the other 50% will be the combined ratings of the AOH judges.

5) The winners will be announced on 20th of February. The winning entries will be translated into Russian language and sent as entries into the Nival's official contest."

MCaleb PW
22 stycznia 2006, 21:43
Witajcie! Wybaczcie, ale podsłuchałem wasza rozmowę i udałem się pod wskazany adres w celu uzyskania informacji. Dowiedziałem się rzeczy następującej, cytuję:
"The Age of Heroes International Create a Town for Heroes V Contest has now been opened to all English-speaking fans of the game!"
Czyli w swobodnym tłumaczeniu: Konkurs na nowy zamek został otwarty również dla wszystkich, mówiących po angielsku, fanów gry.
Z tych informacji wynika że można stworzyc własny zamek, przetłumaczyć 'go' na język angielski i wysłac na konkurs.

Alamar PW
22 stycznia 2006, 21:52
>>>"The Age of Heroes International Create a Town for Heroes V Contest has now been opened to all English-speaking fans of the game!"
Czyli w swobodnym tłumaczeniu: Konkurs na nowy zamek został otwarty również dla wszystkich, mówiących po angielsku, fanów gry.

Tak, ale konkurs Age of Heroes, a nie Ubisoftu - a to jest różnica.
Choć Age of Heroes też ma własne nagrody (dzięki sponsorowi DGA):

1 miejsce:
1. Specjalna, tajemnicza nagroda od DGA Games. Nie wiadomo co to, ale podobno jest powiązana z H5 i lepiej ją mieć niż dostać kopię H5
2. Heroes IV CTG Starter Set i 6 booster packs (karcianka H4, ten zestaw zawiera też grę komputerową).

2 miejsce:
1. Heroes IV CTG Starter Set (karcianka).
2. Escape Velocity Nova Starter Set (karcianka).

3 miejsce:
1. Wybór dowolnej z Battlecards Starter Set (plus z 5 dodatków).
2. 3 Heroes IV CTG booster packs (karcianki - dodatki do wersji Starter).

MCaleb PW
22 stycznia 2006, 22:29
>>>Tak, ale konkurs Age of Heroes, a nie Ubisoftu - a to jest różnica.

Może to i nie Ubisoft zaczął ten konkurs, ale Nival jest w to zamieszany, wiec ciekawi mnie czy czegoś nie zrobią później z tymi projektami.

Pozatym chciałbym wiedzieć gdzie będą zamieszczane projekty nowych zamków.

EDIT: Dzięki za linka.

Alamar PW
23 stycznia 2006, 09:09
>>>Tak, ale konkurs Age of Heroes, a nie Ubisoftu - a to jest różnica.

Ups, literówka - chodziło mi cały czas o Nival. Nie wiem czemu napisałem Ubisoft. A prace mozna zamieszczać na Age of Heroes.

vinius PW
23 stycznia 2006, 16:10
czy sie nie mylę, czy age of heroes wysyła najlepsze prace do igromanii?

Alamar PW
23 stycznia 2006, 16:26
Zdobyli sponsora (AoH), więc zasady konkursu chyba się zmieniły - tym lepiej dla Ciebie. Ale popytaj się znajomych, może coś przekręciłem.

vinius PW
21 kwietnia 2006, 18:45
Jako że potrzebuję szybko kogokolwiek, kto ma chwilke wolnego czasu, trochę dobrej woli, lubi rycerzy w konserwach i pragnie mi pomóc. Aha, i jeszcze zna angielski :P

Otóż zwracam się z uprzejma i gorącą prośbą do wszystkich w/w, kto z tych osób może przetłumaczyć chociaż 1, bo o więcej nie pragnę prosić rozdział Złodzieja Berła? Oczywiście jeden z rozdziałów 5-10 (1-4 posiadam, ale mój brat, bardzo niemiła osóbka dalej tłumaczyć nie chce, i robić tego nie będzie :(). Jak ktoś chętny, to bee dozgonnie wdzięczy (tudziez uświetnię pamiątkowym podpisem pod moją pracą).

Mma nadzieję, że ktokolwiek dobrej woli się zgłosi...


Niech żyje Kochany Pan Gospodarz! Wiwat! Sto lat! Niech Jego Imperium rośnie w siłę!

Oczywiście Baszty Vinius'a :)

TeHniK PW
21 kwietnia 2006, 23:50
Vinious, przetłumaczyłem kawałek, ale teraz idę spać.Jutro ci dam resztę..A jeszcze później całość(cały tekst;wszystkie rozdziały)..Dobranoc :)

ZŁODZIEJ BERŁA
I


Krypta poniżej zniszczonej twierdzy była mroczna i stęchła.Wilgoć zastygła na ścianach, powoli skapywała na podłogę, formując małe kałuże.Dwójka brudnych rabusiów grobów stawiło czoło krypcie, przystępując do badania grobowców.




CANEGHOR MISTYCZNY


Caneghor Mistyczny, stary i przygarbiony, selekcjonował starożytne relikwia, pogrzebane wraz z równą im wiekiem, mumią.
Jego młody i nieco frywolny towarzysz, Łotrzyk Hack, poszukiwał skarbu w grobowcu starożytnej królowej wojowniczki.
Caneghor uśmiechał się, przewracając stronice w księdze, życząc po cichu Hackow'i powodzenia.Królowe wojowniczki nie były słynne ze swych łupów.


"Aha! Hack, chodź tutaj i popatrz na to, ", zachichotał Caneghor.Jego oczy lśniły jak bibliotekarzowi, który znalazł rzadki i cenny wolumin.Jedna z ksiąg, unosiła się w powietrzu przed Caneghor'em.Studiował ją on intensywnie, błyskawicznie przewracając strony, zaskakująco szybko, jak na jego wiek.

Hack kroczył dumnie, nosząc migoczące kosztowności, które właśnie uwolnił od Królowej Wojowniczek.Jego oczy zdradziły strach, gdy ujrzał lewitującą księgę."Chciałbym, abyś nie robił tego przy mnie.Nie nawidzę tego!"Hack przerwał i oszacował, "Księgi wyglądają na cenne...złota plomba na skórze...pozwól mi rzucić na nią okiem!"

Alamar PW
22 kwietnia 2006, 08:51
TeHnik - chyba Caneghor Mistyk, a apostrofy także się tak nie stawia po imieniu (jak są dwie samogłoski np. "Valsary'emu" to tak, ale jak jest "z Valsarym" to już nie - chyba, że znów coś nie wiem o wywodach prof. Miodka - ale z innej strony, ktoś widział Conan'a tak zapisanego?).
Poza tym Vinius napisał, że pierwsze rozdziały już ma.
(ja nie mam obecnie zbyt dużo czasu na tłumaczenie, poza tym bez zapłaty?)

TeHniK PW
22 kwietnia 2006, 09:44
Alamar, ja tylko chciałem pomóc, więc nie wymądrzaj się tutaj swoją tysiącletnią wiedzą, bo błędy niby przez mnie popełnione, nie wpływają na zrozumiałość i spójność tekstu.Zaoferowałem swą pomoc.To wszystko.Sam sobie tłumacz, jak taki z ciebie Miodek.

Alamar PW
22 kwietnia 2006, 13:15
Nie mam żadnej tysiącletniej wiedzy - ale błędy mnie denerwują (zwłaszcza gdy ostatnio ciągle widzę te apostrofy po spółgłoskach - wszędzie tylko nie w ksiązkach czy komiksach, czyli tam gdzie jest jakakolwiek korekta, więc coś jest z nimi nie tak).
Poza tym chciałem Ci wskazać, że nie ma potrzeby tłumaczyć rozdziałów 1-4, bo Vinius już je ma.
OK, a teraz już się zamykam.

vinius PW
22 kwietnia 2006, 14:24
TeHniku - dzięki Ci z całego sreca, lecz próżne Twoe trudy, pownieważ, jak przeczytałeś, potrzebuję rozdziałów 5-10, nie zas pierwszego. mimo to - dzięki serdeczne :)

TeHniK PW
22 kwietnia 2006, 14:30
A więc, to pomyłka z mojej strony.Już zabieram się za właściwe rozdziały.

Acid: ...ale ze spacjami po kropkach, proszę.
strona: 1 - 2
temat: [Poszukuję] Tłumacze

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel