Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Wszędzie mityczne stwory... Może coś innego?
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2

ziomal121 PW
10 lutego 2009, 08:58
Yo.
Słuchajcie właśnie se uświadomiłem(mój mózg pracuje trochę wolno xD),że większość gier strategicznych,rpg itd jest o potworach ,stworach,potworkach i jednostek mitycznych.
Podajcie mi chociaż jedną grę rpg(średniowiecze i prehistoria...no i jeszcze wcześniej),która nie jest o tych mitach itp,itd.
Ktoś ma jakieś propozycje???

Nivelus PW
10 lutego 2009, 09:05
Wyszla taka gra Mount&Blade ale nie gralem i nie wiem czy to jest strategia czy cos innego... w kazdym razie jest to Symulator Sredniowiecza bez zadnych stworow itp.

ziomal121 PW
10 lutego 2009, 13:00
A rpg?Strategie to znam...np Twierdza(ang.Stronghold)Twierdza 2(Stronghold 2)Twierdza Krzyżowiec(Stronghold Crusader) Twierdza Krzyżowiec Extreme (Stronghold Crusader Extreme)...można powiedzieć Polanie ale nie całkiem.No co by tu jeszcze... mniejsza z tym.Teraz chodzi mi o rpg...zna ktoś jakieś tego rodzaju?

Dobra poprawiłem te znaki zapytania więc się nie czepiaj ;p

A ja myśle, że Gothic (Chyba do jedynki dodatku nie ma...), Gothic 2, Gothic 2 Noc Kruka i Gothic 3 (zapomniałem jak się dodatek nazywa)to są o mitycznych stworach.Aktualnie gram w Gothic 2(chciałem se przypomnieć jak w to się grało)to wiem, że tam są choćby np Orkowie (moja nazwa:Olkowie)kościotrupy itp.
Inne przykłady?

filus PW
11 lutego 2009, 00:23
Cytat:
Ktoś ma jakieś propozycje???

Tak, ja mam jedną do obu Panów - przyłóżcie się do pisania PO POLSKU, a nie po polskiemu. Pewien Pan na N już wcześniej napisał "od teraz będę starał się używać polskich znaków" - coś słabo Ci to idzie...

Więc obu Panów zobowiązuję do poprawy swoich postów w najbliższym czasie. Jeden znak pytający naprawdę wystarczy...

A do tematu: mi przychodzi do głowy tylko jeden miodny tytuł - Gothic;). Poza tym rasowego (i dobrego) RPGa (w pełnym rozumieniu tego słowa), bez uniwersum fantasy raczej nie znajdziesz.

Alamar PW
11 lutego 2009, 12:06
Akurat. :P
Deus EX, Fallout (bez F3, bo to nie cRPG :P), KotOR (czyli NWN1 w kosmosie :P), Arcanum (rasy i owszem, ale świat już nie), Albion, Wizardry 6-8, Revenant, Septerra Core (i inne jRPG-i) i gra czysto w realiach średniowiecznych - Darklands.
Zapewniam Cię, że tytułów nie związanych z typowym fantasy jest dużo więcej.

W Gothiku masz orki, smoki, trolle, czary, wojownika, złodzieja/łucznika lub maga (standardowa trójka w grach fantasy) i inne "typowe" rzeczy dla gatunku fantasy - jedynie nie masz wyboru ras.

AmiDaDeer PW
11 lutego 2009, 14:12
Alamar:
Arcanum (rasy i owszem, ale świat już nie)
Oprócz ras: magia (i to sporo rodzajów), dziwne smokowate stworzenia, błędne ogniki i inne cuda - jesteś pewien, że to nie jest fantasy? :P

Tu nie chodzi o tytuły związane z typowym fantasym, tylko żeby było BEZ JAKIEGOKOLWIEK FANTASY.

A żaden taki erpeg nie przychodzi mi do głowy.

Alamar PW
11 lutego 2009, 14:14
Zagraj technologiem, to magii nie będziesz miał. :P
I nie jest to fantasy w pełni tego słowa rozumieniu, lecz steampunk.
Co do świata Arcanum - to nie jest świat magii i miecza (jak w Might and Magic, Gothiku, Warhamerze, D&D, itd.), lecz pary i nauki, gdzie magia "wymiera".

ziomal121 PW
12 lutego 2009, 17:30
Fallout to jest fantasy tak na marginesie ;]]

Alamar PW
12 lutego 2009, 20:25
A słyszałeś o sci-fi - czyli fantastyce naukowej?

Acid Dragon PW
13 lutego 2009, 01:03
Nie to żeby to było na temat, ale wg moich informacji fantastyka (czyli utwory z motywami/miejscami/postaciami nierealnymi, nieistniejącymi i nie mogącymi zaistnieć) dzieli się m.in. na fantasy (elfy, magia, rycerze, te sprawy) i na sci-fic (technologia, lasery, miecze świetlne, etc).
Fallout więc nie podpada mi pod fantasy, ale należy do fantastyki.

Goldenraz PW
13 lutego 2009, 17:19
Wg moich informacji, grę/utwór/inne można zaliczyć do sf nie wtedy gdy występują jakieś wynalazki, urządzenia z przyszłości, ale wtedy, gdy jest wyjaśniany sposób ich działania, technologie jakich użyto itp. W innym wypadku nadal mamy doczynienia z fantasy, które ma bardzo dużo podgatunków. Nawet Gwiezdne Wojny to nie sf a fantasy - dokładniej space fantasy. W Fallouta mało grałem i nie pamiętam, czy tam jest omawiana technologia, sposoby działania itp. więc się nie wypowiem czy to sf czy nadal fantasy.

ziomal121 PW
13 lutego 2009, 17:26
Raczej technologia nie jest omawiana czyli zostaje fantasy...

A i ma ktoś inne propozycje?Ja wszystkie te gry, które są tu podawane szukam w internecie ;)

Alamar PW
13 lutego 2009, 19:19
Nie, broń gaussa, pochodzenie i działanie wirusa FEV, pancerz wspomagany czy inne rzeczy wcale nie są w Falloucie wyjaśnione. :P
Graliście w tę grę, czy ją tylko przeszliście?

Goldenraz PW
13 lutego 2009, 21:46
Ja grałem w 1 i 2, ale jakiś czas temu i nie za bardzo pamiętam, o czym można było rozmawiać :)
Nie jestem też pewien czy w wątku fabularnym nikt nie mówi o technologiach i jeśli tak, to jak takie coś zakwalifikować.

mancias_sc PW
13 lutego 2009, 22:39
-cut-
A wracając do tematu, to ciężko wskazać grę RPG, której akcja ma dziać się, nazwijmy to umownie w średniowieczu, lub przeszłości, a w której nie ma być fantastycznych stworów. Powód jest banalny, to nuda. Trochę ciężko, tłuc się ciągle ze zwykłymi rycerzami.;) A choćby taka głupia wiwerna potrafi urozmaicić życie;)
Jednak wspomniana już gra Mount & Blade, to jest właśnie takie średniowiecze, bez elfów i magii.
Drugą grą, która jest IMO warta obejrzenia to Planescape: Torment. Gra bardzo ciekawa, która jednak jest poważniejszą grą cRPG, niż Diablo :P

Mroczny Łowca PW
14 lutego 2009, 21:28
Assassin's Creed to realia czysto średniowieczne.

ziomal121 PW
14 lutego 2009, 21:37
-cut-

A na marginesie to ta gra powyżej(lipna ;pp)to nie jest o jakiś tam ludziach z mocą itp?Np asasyni(nie wiem czy się tak pisze czy assasyni albo assasynii albo assassyni albo asassyni albo asassynii albo assassynii itp ;ppp)

RabicanRabicanSprawdź w słowniku.


Hobbit fajny avek...xD

AmiDaDeer PW
14 lutego 2009, 23:13
Assasin's Creed akurat jest chyba w prawdziwych realiach średniowiecznych... ale czy to jest naprawdę takie fajne?

Grałem tylko raz, u kolegi. On to zachwalał, ja nudziłem się cholernie (jeśli kogoś uraziło to wyrażenie, to trudno :P). Nie dla mnie taki typ gier.

Właściwie to takie gry RPG, gdzie jest się w średniowiecznym świecie bez magii itp., byłyby po prostu nudne. Bez takich innowacji gra staje się szara i monotonna. Przykładem na to, że bez magii czy dziwnych stworzeń gra RPG (i cRPG) staje się gorsza, jest druga edycja Dzikich Pól - co z tego, że system został poprawiony, skoro już nie ma nic na temat czarnej magii, zabobonów czy nieznanych nam duchów?

Mroczny Łowca PW
15 lutego 2009, 17:00
Właśnie to jest najlepsze w tej grze. Ten realizm. Niby nic ciekawego (łazisz typkiem i mordujesz ważne postacie historyczne), a jednak to nadaje grze charakteru. Bez elementów fantasy w grach RPG jest łatwo przeżyć. ;p


A poza tym, każdy gra w co chce ;p

tymolord PW
14 sierpnia 2009, 23:26
Właśnie Assasin's Creed jest bardzo interesującą grą, w każdym razie ja tak twierdze. Niemal nieograniczone możliwości przemieszczania się po miastach to dla mnie wspaniała sprawa - czuje się wolność. Są jeszcze inne ciekawe elementy, ale nie skupiajmy się aż tak bardzo na tej grze ;p

Celtic Tales - Balor of the Evil Eye - niewiele magii, tylko 2 rasy (ludzie i trole, w każdym razie tylko tyle znam).. możesz spróbować.. jeśli się nie poddasz albo nie znudzisz.

Ewentualnie poszperaj wśród wyrobów conanopodobnych.

RabicanRabicanFixed. Tymolordzie, radzę popracować nad ortografią - ostatnio pewne osoby mają skłonność do klątw. Alamarze, byłbym wielce zobowiązany, gdybyś czasami opanował swą manię - przynajmniej przy tym stoliku.
strona: 1 - 2
temat: Wszędzie mityczne stwory... Może coś innego?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel