Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] Horn of the Abyss - archiwum
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8 ... 34 - 35 - 36

Dragonar PW
3 lutego 2009, 20:44
FILIP22:
BTW ktoś wspomniał o "innych" projektach porzuconych. Można przykłady :P ?
http://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=851

AmiDaDeer PW
6 lutego 2009, 14:48
FILIP22:
Jak wyjdzie bez WoGa to będzie lipa, bo nie zagramy w to i to jednocześnie. A jak z Wogiem to spoko.
Nie do końca rozumiem, o co chodzi.

HotA to jest dodatek do H3, a nie do WoGa, tak więc nie potrzeba będzie WoGa, by go odpalić.

Inna sprawa, że chcą sporo (jeśli nie wszystkie) elementów z WoGa wyrzucić, m.in. dowódców (zrobią własnych), jednostki 8 poziomu (jeśli dobrze zrozumiałem wypowiedź z rosyjskiego forum) i sporo skryptów (cały język ERM? Nie, to by było przegięcie). Pytanie - co z tego wyniknie?

Mroczny Łowca PW
7 lutego 2009, 12:57
Ano to, że jeśli HotA powstanie, to może okazać się dla WoGa konkurencją.

J@kubek PW
7 lutego 2009, 19:47
Ale to chyba będzie na silniku WoG-a.

Dragonar PW
7 lutego 2009, 20:09
J@kubek:
Ale to chyba będzie na silniku WoG-a.
Tak, HotA jest tworzona na silniku WoGa. Ale to nie eliminuje możliwości, że HotA może stać się konkurencją dla WoGa... :(

avatar PW
7 lutego 2009, 21:04
To zależy. WoG jest podatny na modyfikacje, co znacznie przedłuża jego żywot. Zobaczmy jak będzie z HotA (jeśli wyjdzie, bo jestem sceptyczny).

AmiDaDeer PW
7 lutego 2009, 21:57
Ten, którego nicka nie wolno wymawiać:
Tak, HotA jest tworzona na silniku WoGa
I tu - znowu - nie mamy pewności. Z wypowiedzi z rosyjskiego forum trudno coś wywnioskować - co prawda mówią, że wzorują się na WoGu (i część elementów z niego zostanie wykorzystana), ale mówią też, że to ma być samodzielny dodatek wzorowany na AB (czyli nowy zestaw kampanii, nowe miasto, nowe potwory neutralne, nowe możliwości).
A zresztą - do marca zostało 21 dni. Premiera ma być pod koniec lutego lub na początku marca - czy to aż tak dużo dni? Po prostu zobaczymy, co będzie, i będziemy to komentować.

FILIP22 PW
7 lutego 2009, 22:13
Kurde xP

Dla mnie te 21 dni to kupa czasu xD
Najlepiej by było żeby to się połączyło czy coś dzielenie graczy dzieleniem, ale opcje WoGa FTW i nic go nie zastąpi D:

Dragonar PW
7 lutego 2009, 22:31
Hobbit:
Ten, którego nicka nie wolno wymawiać:
Nawet dobrze brzmi... :) Mój nick można wymawiać.

Avatar:
To zależy. WoG jest podatny na modyfikacje, co znacznie przedłuża jego żywot.
Ale ci, którzy tylko* grają "polecą" na nowe miasta i jednostki.

* - nie umieją modyfikować gry; nie chce im się tego wszystkiego uczyć i czytać, żeby umieć zmodyfkować grę

Goldenraz PW
8 lutego 2009, 11:09
Jestem chyba jednym z tych, którzy nie (bardzo) umieją modyfikować i nie mam zbytnio czasu na naukę. Nie zgodzę się jednak z tym, że tacy gracze polecą na HotA-ę. W WoG-u najbardziej przeszkadza mi brak balansu, szczególnie map losowych po wogifikacji. Jeśli HotA będzie to miała, to (czyli zbalansowane mapy losowe z wszystkimi możliwościami, nowymi, znaczącymi obiektami) prawdopodobnie ją zainstaluję i będę grał, niezależnie od tego, czy będzie wymagała/instalowała/dawała takie możliwości jak WoG.

Nie oznacza to, że WoG-a odrzucam. WoG jest jedynym projektem, który jakoś się trzyma przez bardzo długi czas. Z tego co pamiętam, w tym droga jest spora szansa na nową wersję WoG-a i nie wiemy, co może przynieść. Nadal też nie wiadomo w jakim stopniu twórcy HotA-y się wywiążą z tego, co planują.

EDIT: /poprawiłem pisownię/

Tarnoob PW
9 lutego 2009, 11:55
HotA-ę. WoG-a. HotA-y.

Wątpię, czy niekompatybilność z WoG-iem wzbudzi aż tak wielką falę krytyki. Bardzo wielu graczy jest do WoG-a wręcz uprzedzona, przez co TE cieszy się stosunkowo małą popularnością (“I expected sth less wogish” etc), wielu dziwnie patrzy na VCMI i mało komu się chce zobaczyć, jakie możliwości daje ERM. To dla nabuf.

Nie wierzę, że zespół HotA nie wziął ani bita z silnika WoG-a. Wprowadzanie od zera tylu podobnych zmian za­ję­ło­by im za dużo wysiłku, zresztą – to by była tylko strata czasu. Nie spodziewam się niczego innego, niż po­dziu­ra­wio­ne­go, starego Wake of Gods z paroma nowymi grafikami, samodzielną instalką, masą bugów i nowym szyldem. Jeśli WoGóle można się czegoś spodziewać.

avatar PW
9 lutego 2009, 14:15
Mi nawet nie o to chodzi. Spójrzmy: gdybym np. kilka lat temu robił swojego moda. Stworzyłbym jakieś graficzki, jakieś swoje elementy a np. z dodatku Armageddon's Blade wziął animację Feniksa, Chłopa, grafikę tytułowego artefaktu ird. Następnie spakował to wszystko w zgrabnego zipa, umieścił na stronie www z opisem wielkimi literami: "Aby zagrać w mój mod nie potrzeba AB, potrzeba jedynie wersji podstawowej, gdyż wszystkie potrzebne rzeczy są dołączone!". Analogicznie - przygotowując innego moda biorę również z Shadow of Death grafiki artefaktów łączonych, nowe pola walki i grafiki fos przy zamkach. Mój mod reklamuję: "do działania niepotrzebny jest SoD, wystarczy jedynie AB, reszta jest w instalce..." Ale chyba nikt by mi nie przyznał racji, że w pierwszym przypadku to mod do RoE (a nie do AB) czy w drugim - mod do AB (nie SoD).

Do czego zmierzam. Jak dla mnie, jeśli HotA weźmie parę rzeczy (np. IDEĘ stworów 8 poziomu i dowódców) to dla mnie formalnie będzie modem do WoGa a nie SoD (mimo chciejstwa autorów). Analogicznie do powyższych przykładów.

AmiDaDeer PW
9 lutego 2009, 17:53
Ten z avatarem:
Do czego zmierzam. Jak dla mnie, jeśli HotA weźmie parę rzeczy (np. IDEĘ stworów 8 poziomu i dowódców) to dla mnie formalnie będzie modem do WoGa a nie SoD (mimo chciejstwa autorów). Analogicznie do powyższych przykładów.
Tak, tylko ile elementów będzie HotA brało z WoGa? Na pewno dowódców, raczej ERM i raczej część jednostek neutralnych, ale co więcej? Tyle rzeczy nie wystarczy, żeby nazwać to modem do WoGa (choć to nie jest i tak mod, to jest dodatek) - co najwyżej "wzorowane na WoGu".

FILIP22 PW
10 lutego 2009, 21:19
Widzieliście to xd?

Wyje..fajne xD

Albo porównanie
-- dziura po kwasie --

Drwal PW
10 lutego 2009, 21:34
Ja myślę, że tego screana widział już każdy, nie potrzebnie się fatygowałeś ze wstawieniem go.

AmiDaDeer PW
11 lutego 2009, 14:16
Co do screena (grafiki?) - lepiej już nie dawaj niczego, przy czym jest zamierzchła data. Albo nie dawaj nic - co najwyżej linka. Jak ktoś chce, to niech poszuka.

Zombie PW
28 lutego 2009, 09:31
nie FU nie two island nie inne mody tylko wlaśnie tan na tego moda czekam już od wzeszłego roku już od pierwszego screena i pierwszej info zaczął mi się podobać. Dlatego czekam cierpliwie aż im się uda wykonać to.. a czy ktoś zna przybliżoną datę?

Goldenraz PW
28 lutego 2009, 10:34
Pierwsza wersja beta ma wyjść na początku marca - ma dodać nowe miasto, część (?) artefaktów i pierwszą część kampanii.
W przyszłym tygodniu się okaże ile prawdy jest w screenach :)

Wiwern PW
28 lutego 2009, 11:37
Zgadzam się z poprzednikiem bo też czekam tylko na niego. Zapowiada się znakomity dodatek. Nowe miasto z piratami spodobało mi się, krasnoludy też a ten trzeci (Cathedral?)oryginalny ale jednostki średnio do mnie trafiają. Nowe artefakty, kampanie, czary mam gdzieś. Za to ciekawa będzie wersja 0.2. Nie tylko nowe miasto ale też alternatywne jednostki, machiny oblężnicze dla każdego miasta inne (!) i strażnicy miast. Premiera prawdopodobnie jutro :-) Oby tylko nie przełożyli premiery...

Goldenraz PW
28 lutego 2009, 12:25
Jacy strażnicy? Pierwszy raz słyszę :)
Bierzcie pod uwagę słowa Acida. Nie należy zachwalać, dopóki się nie zobaczy działającej wersji.
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8 ... 34 - 35 - 36
temat: [ważne] Horn of the Abyss - archiwum

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel