Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [miasto] Grove
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4

vinius PW
8 października 2008, 15:54
Władco Smoków, zważ na postępujące wciąż VCMI! Dodanie nowych miast miejmy nadzieję, że stanie się proste (a kto wiem, czy VCMI nie wyjdzie wcześniej, niż nowa wersja WoGa).

Dragonar PW
8 października 2008, 16:06
Pisałem, że nie można zrobić miasta wyłączanego jedną opcją (bo normalne miasto, jeśli ma się kod źródłowy, dodać się da), bo gra ma z góry ustalone miejsce, gdzie grafiki dla danego miasta się znajdują, np. nazwa folderu z H3/Data/h3bitmap.lod/plik X. Nawet, gdy zmienimy ów miejsce, mając kod źródłowy, to gra nie będzie mogła korzystać z dwóch miejsc jednocześnie. Nawet VCMI nie pomoże, choć udostępni do modyfikacji/dodawania bardzo dużo.

PS.: Liczę (liszę :P) na VCMI. Jak wyjdzie ten projekt, to po co nam wyłączane miasto? Będzie można dodawać miast i jednostek ile wlezie! Grove, nowy Bastion (miasto egipskie), Vori, Regna (o ile będą do nich wszystkie grafki i animacje), itd.

Goldenraz PW
8 października 2008, 20:15
:)

Myślę, że w VCMI takie rzeczy, jak wyłączane miasta będzie banalne (jakaś zmienna określająca liczbę miast, miasta jakoś ułożyć w kolejności, a opcjami zmieniać tą zmienną, albo zmienne logiczne do każdego miasta (0 - wyłączone, 1 - włączone), później sprawdzać które z tych miast są włączone, zsumować i dopiero wetdy generowanie listę dostępnych w grze miasr), a wyłączać, żeby nie grać z tym miastem (chyba proste :D ).
Dopóki nie można dodać miasta do gry, każde nowe wydaje się super i chciałoby się mieć wszystkie, ale jak się je policzy (w tym momencie, oprócz Grove przypomina mi się Egipskie, Forge, Vori i Regna) to wychodzi sporo. Mając tyle miast w grze jest większa szansa, że będzie się miało różne miasta, niż kilka takich samych - tym samym mniejsze armie/morale :)

Dragonar PW
20 stycznia 2009, 16:28
Zrobiłem przynależność do Grove:



Do pobrania tutaj:

-----------------------------------------
POBIERZ - przynależność do Grove (19 KB)

Aby zainstalować kopiujemy pliki *.pcx do katalogu H3/Data.
-----------------------------------------
Screen
-----------------------------------------

Jest tylko jeden, malutki problem - jak się dobrze przyjżeć, to w grze jest trochę brązowych pixeli na obrazku. :} Jakby ktoś wiedział dlaczego, to proszę, niech pisze.

Ginden PW
20 stycznia 2009, 16:34
A po co to zrobiłeś, tak się spytam? Jeśli dla nich, to opublikuj to na HC.

Dragonar PW
20 stycznia 2009, 16:37
A nie wiem po co. ;P Oni już to mają, bo robiłem to właśnie ze screena z HC.

AmiDaDeer PW
20 stycznia 2009, 16:52
Pewnie te brązowe piksele są dlatego, że część kolorów na obrazku jest używana jako przezroczyste.

EDIT: Ale ja tych pikseli i tak nie widzę. :P

Nivelus PW
20 stycznia 2009, 18:12
A ja tam nie widze zadnych brazowych pixeli.

Dragonar PW
20 stycznia 2009, 19:19
Na obrazkach na forum ich nie ma, ale są na screenie - dokładnie się przyjżyj.

Hobbit:
Ale ja tych pikseli i tak nie widzę. :P
Nivelus:
A ja tam nie widze zadnych brazowych pixeli.
Pobierzcie ten obraz (kopiuj, wklej) i zróbcie powiększenie w Paincie. Z resztą - i bez powiększenia widać.

AmiDaDeer PW
20 stycznia 2009, 20:36
Dobra, widzę. Ale czy to psuje jakość gry? Równie dobrze można się uczepić wielu innych rzeczy, które się wypatrzy tylko za pomocą lupy. Gracze zwykle nie zwracają na to uwagi.
A tak poza tym, to nie wiem. Najpewniej gra kiepsko odbiera czarne piksele i zamienia je na brązowe tło.

Dragonar PW
21 stycznia 2009, 16:13
Tak WoGóle to czemu Grove jeszcze nie wyszło? Na forum przeczytałem, że mieli kataklizm i, że robią wszystko od nowa.
Sądząc po tym i wielu innych screenach z HC, miasto było prawie skończone. Chyba brakowało im tylko kilku jednostek.

vinius PW
21 stycznia 2009, 17:01
Powiem tak - to, co widać na screenach, było w totalnej przebudowie, jak choćby jednostki :P poza tym najwięcej trudności sprawia dodanie miasta do gry, a nie samo jego stworzenie (graficzne).

Dragonar PW
21 stycznia 2009, 17:56
Ale przecież miasto ma podmieniać Cytadelę, a nie być nowym miastem - jak mają marnować czas na myślenie: "Jak tu dodać to miasto?" to wolę już podmienić i stracić Cytadelę, niż czekać XX miesięcy/lat/wieków/tysiącleci. :P

Goldenraz PW
21 stycznia 2009, 18:11
Moży twórcom HotA udało się dodać - niedługo się dowiemy. Wtedy szkoda tracić miasta.

AmiDaDeer PW
21 stycznia 2009, 18:35
Tia, ale wtedy wszyscy będą chcieli dodać nowe miasta. Obawiam się jednak, że nie dla wszystkich starczy (słyszałem, że numer miasta jest w kodzie gry zapisany jako jeden znak, a to oznacza, że miast może być maks. 16).

avatar PW
21 stycznia 2009, 22:07
Wszyscy będą chcieli dodać, ale... nikt nie doda. Ile obecnie jest gotowych pojedynczych jednostek do podmiany?

Poza tym nowe miasto to nie tylko jednostki, to także obwódki, integracja z tłem, mury zamku, fosy, wieżyczki, puzzle układanka itd. Strasznie dużo roboty. Poza tym czekanie na WoG 3.59 to dla mnie ściema. Gdyby miasto było w 100% gotowe - już by je opublikowali do podmiany.

Goldenraz PW
21 stycznia 2009, 23:37
Jeden znak? W takim razie 256! (znak - char ma jeden bajt, więc przyjmuje 2^8 wartości, co daje 256). Poza tym, jak avatar powiedział, nie ma gotowych projektów - aktualnie jest 9 miast, HotA chce dodać 3, do tego Grove, Bastion (Egipskie miasto), The Forge dają w sumie 15 miast. Nie wiem, w jakim stopniu są dokończone, ale wątpię, że na tyle wysokim, żeby niedługo były gotowe do dodania do gry (jeśli to będzie możliwe).

Trzeba też pamiętać o VCMI - jeśli im się uda (co wg mnie jest pewniejsze od innych projektów - w przeciwieństwie do innych projektów, w VCMI nie mają żadnych ograniczeń związanych z oryginalnym kodem gry) to będzie można zapomnieć o ograniczeniach liczby czegokolwiek (ograniczenia oczywiście muszą być, ale zapewne będą nieosiągalne)

AmiDaDeer PW
22 stycznia 2009, 15:39
Nawet, jeśli już zrobimy wszystkie grafiki do miasta, to pytanie - jak sprawdzić, jak to będzie wyglądało w samej grze? I tu mamy błędne koło (prawie ;)) - WoG 3.59 mogłoby mieć nowe miasto, jednakże twórcy tego nowego miasta muszą mieć kod gry do tego miasta dostosowany, żeby to sprawdzić. Z drugiej strony bez wszystkich grafik do nowego miasta nie warto robić kodu. To trochę tak, jakby przepisać jakiś ważny dokument piórem z pamięci, a dopiero po całej robocie sprawdzić, czy rzeczywiście dobrze się go zapamiętało.

Z tego właśnie powodu Grove jest chyba najlepszym rozwiązaniem - robić powoli grafiki i za każdym razem sprawdzać, czy się nadają, podmieniając grafiki innego miasta. Dopiero po zrobieniu wszystkiego dać plik podmieniający, a do WoGTeamu wysłać wszystkie te pliki, żeby coś pokombinował.

Inna sprawa, że projekt wygląda na martwy, grafiki nie są najlepszej jakości, a i tak świat Warcrafta nie za bardzo pasuje do świata MM. Ale niech tam. :P

Nivelus PW
22 stycznia 2009, 16:20
czemu nie pasuje? Klimat jest dobry itp. a czy "Forge" pasuje do Heroesow? to ma byc miasto do WoGa a nie do MM i fakt grafika nie jest najlepsza ale znosna ja wolalbym Grove zamiast cytadeli

avatar PW
22 stycznia 2009, 20:53
Tak, tylko trzeba sobie zadać jedno pytanie... Kto grając w pojedyncze scenariusz, mapy zwogifikowane, kierując armiami i bohaterami ma na uwadze jakąś tam fabułę? Grając w oficjalne kampanie - owszem. Ale potem? Gdy załączając jakiś scenariusz pojawiło się okienko z tekstem, szybko go klikając rzucają jedynie okiem by od razu zająć się rozgrywką. Dlatego rozumiem tych, którym element sci-fi przeszkadza w bajkowych herosach, gdyż 99.9% naszej percepcji poświęcamy grafice (która by zgrzytała) a pozostałą część - fabule, która gdzieś, kiedyś tam była i uzasadniała wszystko. Dlatego dla mnie argument że wprowadzenie Forge ma uzasadnienie fabularne jest miałki - H3 nie jest grą fabularną. I fabuła jest jedną z ostatnich rzeczy, do której się przywiązuje uwagę (oprócz oficjalnych kampanii).

Z drugiej strony - dziwię się ludziom zabraniania komuś tworzenia jakichkolwiek modów. Ktoś chce robić moda? A prącie Cię bardzo. To twój czas, to twoje umiejętności, to twoje poświęcenie. JESZCZE NIE SPOTKAŁEM SIĘ Z PRZYPADKIEM, BY JAKIŚ MOD WŁAMAŁ SIĘ KOMUŚ DO KOMPUTERA I NIECNIE PODMIENIŁ PLIKI. A takie mam wrażenie czytając wypowiedzi przeciwników Forge. Mod jest gotowy, umieszcza się go na stronie a potem horror. Włączam sobie swoją ulubioną grę a tak widzę (o zgrozo!) goblina z miotaczem ognia czy meduzę na gąsienicach. Powiedzcie - czy to nie jest głupie i dziecinne?
strona: 1 - 2 - 3 - 4
temat: [miasto] Grove

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel