Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [WoG, ERA] Skrypty ERM
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 46 - 47 - 48 ... 81 - 82 - 83

Dragonar PW
10 października 2008, 19:23
Mam tylko jedno ZVSE, a za nim 13 takich skryptów. Ale nie działa.

Jaki jest skrypt na to, by jakaś jednostka po ataku wracała na miejsce? Tak jak Smok Ciemności, Harpia, itp. Coś takiego było w skrypcie 46 ("Dzikie Ważki"). Niestety, nie wiem który to fragment.

jankes_begbie PW
10 października 2008, 20:18
Jest dosyć prosty sposób na dodanie takiego atrybutu poprzez edycję pliku odpowiadającego za doświadczenie jednostek (crexpbon.txt).

Altair PW
10 października 2008, 21:38
Jeśli chodzi o skrypt na te dzikie ważki to używa on systemu doświadczenia jednostek. Ma tylko 52 linijki i dokładne opisy w komentarzach. Dlatego nie wiem co w tym trudnego:

ZVSE

!#VRv3:Snr_stwora;
!#EAv3:F102/98/?v2;
!#EAv3:Bv2/1/102/98/1/1/1/1/1/1/1/1/1/1/1;

Dragonar PW
30 października 2008, 21:56
Dziękuję za skrypt. Teraz Bastion ma kolejnego 'łucznika'*.

Czy da się dodać za pomocą ERM (lub nie za pomocą ERM) zaklęcie (nie nowe, jest w grze) do księgi zaklęć? Fajnie byłoby mieć w księdze Truciznę Wiwern, Chorobę Zombie, albo Zabójczy wzrok Gorgon/Koszmarów. :) Grafiki dla zaklęć zrobię, proszę tylko o skrypt, jeśli się da.

* - zrobiłem, że Srebrne Pegazy powstrzymują kontratak i po ataku wracają na miejsce. To tak jakby strzelały. ;)

DAwidek1023 PW
1 listopada 2008, 22:42
Doszły mnie słuchy że jest taki plik lub skrypt, dzięki któremu można zmienić jednostki w mieście np. w lochu troglodytów na chłopów.Czy znacie taki plik ?

Aha i gdzie się wpisuje skrypty ?? xD

Nemomon PW
1 listopada 2008, 23:32
EDIT 3

AltairAltairNiektórzy mają inaczej ustawione wyświetlanie stron. Prawidłowy link powinien mieć konstrukcję: http://www.forum.acidcave.net/post.php?pid=18949. Kiedy się tego nauczycie?

Nemomon PW
2 listopada 2008, 14:09
Nauczymy się, tawariszcz Altair. Nauczymy!

ZVSE

!#UN:T$/X/Y/Z;


gdzie:

$ oznacza numer zamku, chyba wiadomo. W jakim typie (Castle, Bastion &c) zamków chcesz pozamieniać jednostki.
X - numer siedliska (0 - lv 1, 6 - lv 7) (np: siedlisko Szkieleta, to 0; siedlisko Lisza, to 4.
Y - jego level (0 - zwykły, 1 - upg). Czyli, czy chcesz podmienić Elementala Wody czy Lodu.
Z - oznacza numer jednostki, która ma zastępować aktualną jednostkę.

Przykład:

ZVSE

!#UN:T1/0/0/68;
!#UN:T1/0/1/154;
!#UN:T1/1/0/26;
!#UN:T1/1/1/151;
!#UN:T1/2/0/82;
!#UN:T1/2/1/155;
!#UN:T1/3/0/27;
!#UN:T1/3/1/134;
!#UN:T1/4/0/83;
!#UN:T1/4/1/135;
!#UN:T1/5/0/69;
!#UN:T1/5/1/196;
!#UN:T1/6/0/133;
!#UN:T1/6/1/132;

DAwidek1023 PW
5 listopada 2008, 14:44
Wpisuje

!#UN:T8/1/0/139 na 600 dzień do zdarzeń czasowych w ustawieniach mapy

I dalej nie działa...

A więc :

1. Robię Skrypt (!#UN:T8/3/0/77;)
2. Wpisuje W Zdarzeniach Czasowych w ustawieniach mapy(600 dzień)

ZVSE
!#UN:T8/3/0/77;

3.Włączam grę i kupuje budowle
4. Są dalej te same potwory

Dragonar PW
5 listopada 2008, 15:45
DAwidek1023:
!#UN:T8/1/0/139
Pewnie chodziło Ci o to, aby w Conflux, na drugim poziomie, nieulepszonym był Chłop?

Dlaczego nie działa?:

1. Dodałeś przed skryptem ZVSE? Jeśli nie, to skrypt nie będzie traktowany jako skrypt ERM i będzie tylko zwykłym komunikatem i nic w grze nie zmieni.
2. Zapomniałeś średnika (;) na końcu linijki skryptu (w tym wypadku po liczbie 139 - numer Chłopa).

Tak więc, by wszystko działało, Twój skrypt musi wyglądać tak:

ZVSE
!#UN:T8/1/0/139;


Jeśli teraz Ci nie zadziała to ja już nie wiem dlaczego. :P



Nemomon PW
5 listopada 2008, 17:10
Przyjacielu, nie mogłem w to uwierzyć i aż sam sprawdziłem skrypt, który Władca zapodał. Tutaj. Zaprawdę nie ma bata, żeby on nie działał. Opisz może krok po kroku, co Ty właściwie robisz, to może w tym znajdziemy nielogiczne rozumowanie, bo skrypt sam z siebie działa całkowicie poprawnie.

EDIT: Czekaj,

DAwidek1023:
np. w lochu troglodytów na chłopów.

W takim bądź razie, skrypt będzie wyglądał tak:

ZVSE
!#UN:T5/0/0/139;


ZVSE
!#UN:T8/3/0/77;


Innymi słowy, chcesz by w Conflux (Wrota Żywiołów), podstawowa jednostka czwartego levelu (czyli Żywiołak Ognia) zamienił się w Królewskie Meduzy, zgadza się?

Może zapytam inaczej. Jesteś pewien, że włączasz WoGa a nie SoD czy AB? Dalej, jesteś pewien, że edytujesz mapę w Edytorze WoG? H3WMAPED.EXE ? I ostatnie pytanie, czy zgadzasz się na wogifikację mapy? Nie powinieneś tego robić, gdyż mapa posiada własne skrypty.

Sam skrypt jaki podałeś, jak zresztą widziałeś na zapodanej grafice, jest prawidłowy. Patrząc na punkty, które zapisałeś, także działasz poprawnie. Nie zapomnij tylko zasejwować mapy po dodaniu skryptu, bo tego punktu nie podałeś.

Pozostaje więc, że używasz nieodpowiednich programów IMHO.

Dragonar PW
17 listopada 2008, 21:22
Czy da się rekrutować w mieście trzy rodzaje stworzeń w jednym siedlisku? Tak jak na tym screenie, tylko, że inne miasto i inne jednostki. Przykładowo: W Bastionie można rekrutować na trzecim poziomie, Leśne Elfy, Wysokie Elfy i Strzelców jednocześnie. Zrobiłem eksperyment (czy to WoGóle zadziała), napisałem skrypt:

ZVSE

!#UN:T1/2/2/137;


2 - pomyślałem, że skoro 0 to pierwsza jednostka w siedlisku, 1 to druga, więc trzecia jednostka to będzie 2.

Niestety, przy uruchamianiu mapy wyskakują błędy, które informują o tym, że można użyć tylko liczby 0 lub 1.

Czy da się tak zrobić jakimś innym skryptem? Nie wiem jak jest z jednostkami ósmego poziomu, ale działa to jakoś w WoGu, że są trzy jednostki w jednym siedlisku.

Altair PW
17 listopada 2008, 22:22
Wiele razy próbowałem, ale jak dotąd nie udało mi się osiągnąć tego efektu. Raczej nie się tego uzyskać korzystając ze standardowych funkcji. Pozostaje więc chyba tylko UN:C. Należałoby przechwycić "uchwyt" do tego okna dialogowego, a potem zmienić domyślne wartości. Jednak twój tok rozumowania jest dobry. Używając wartości z poza skali (jeśli nie są zablokowane) można niekiedy dostać się do ciekawych funkcji. :)

Dragonar PW
18 listopada 2008, 15:35
Próbowałem również ze skryptem, który określałby stworzenie w Portalu Przyzwania. Oczywiście skrypt możnaby zastosować tylko w Lochach, bo tylko tam można wybudować Portal Przyzwania. Przykład znów ze Strzelcami:

ZVSE

!#UN:T5/7/0/137;


7 - 0 - poziom 1 siedliska, 1 - poziom drugi siedliska... 6 - poziom siódmy siedliska, pomyślałem, że 7 to Portal Przyzwania.

0 - Portalu Przyzwania się nie ulepsza, więc 0.

Niestety, skrypt znów nie działa. Przy uruchamianiu mapy wyświetla się błąd - mówi o tym, że można użyć tylko wartości od 0 do 6.

Altair:
Należałoby przechwycić "uchwyt" do tego okna dialogowego, a potem zmienić domyślne wartości.
Wiesz, w którym skrypcie jest to, że jednostki ósmego poziomu pojawiają się w mieście, po podbiciu siedliska?

Altair:
Używając wartości z poza skali (jeśli nie są zablokowane) można niekiedy dostać się do ciekawych funkcji. :)
Udało Ci się znaleźć jakąś funkcję tego typu?

Altair PW
18 listopada 2008, 19:24
Władca Smoków:
Wiesz, w którym skrypcie jest to, że jednostki ósmego poziomu pojawiają się w mieście, po podbiciu siedliska?

W żadnym łatwo dostępnym. To jest opcja hard-coded wkodowana w grę. Czyli trzeba pogrzebać bezpośrednio w pamięci operacyjnej.

Władca Smoków:
Udało Ci się znaleźć jakąś funkcję tego typu?

Jest trochę tego. Najprostszy przykład to funkcja ustawiająca sojusze podczas gry.
OW:T#1/$2;
$1 - Kolor
$2 - Drużyna (0..6)

Jak widać oficjalnie (jak i edytorze) można ustawić tylko 7 drużyn. Jednak tak naprawdę można ustawić i 8 nawet jeśli aktywujemy opcje drużyn w edytorze! Na tej podstawie działa właśnie mój skrypt na zawieranie sojuszy podczas gry.

Inny przykład to pole bitwy. Można na przykład rzucać zaklęcia grupowe (animacja na wszystkich) tarczy ognia, pogromcy lub innych nie mających "grupowych" wersji. Za cel wystarczy podać wartość -1.

Jeszcze inny przykład (zaczerpnięty rosyjskiego forum WoGa http://forum.df2.ru/index.php?showtopic=6813). To komenda używana podczas bitwy BM:G#/$/d; pozwalająca (w wypadku podania ujemnych wartości) na np. pobranie/ustawienie ilości klatek animacji.

-87: Liczba animacji
-86: Liczba klatek animacji

Oczywiście aby z tego korzystać trzeba "trochę" znać ERM.

whisper PW
19 listopada 2008, 14:35
Problem!!
od tygodnia testuje WOG-a i jest bajecznie, aż tu wczoraj podkusiło mnie doinstalowanie "nowe ulepszone jednostki" czy coś takiego i nadal jest bajecznie, ale tylko do momentu aż zaatakuje zamek kościanych smoków.w tym momencie ekran robi sie czarny i wywala mnie do windowsa(XP).jak odinstalować tę łatke czy co to jest, albo w jaki inny sposób przywrucić działanie gry?jeśli ktoś ma pomysł to byłbym dozgonnie wdzięczny.
PROBLEM 2
właściwie to tylko mała uwaga, grając udało mi sie znależć kilka artefaktów które nie działają:
-hełm--------161
-tarcza------163
-płaszcz-----168
-zębaty pierścień---164
-buty--------169
-zbroja------167
komunikaty brzmią:TEN ARTEFAKT JEST PUSTY I NALEżY PRZYPISAć MU SKRYPT ERM
ALE NP.KLUCZ DO MIASTA, MIECZ OSTROśCI, STWARDNIAłA TARCZA DZZIAłAJą JAK NALEżY.nie mam pojęcia czy to tak ma być czy też ja coś poknociłem przy instalacji.pozdrawiam wszystkich wojowników i miłośników "herosów"

Dragonar PW
19 listopada 2008, 15:51
Problem I: Zamek Kościanych Smoków? Chodzi Ci chyba o Nekropolis. Nie wiem co może być przyczyną problemu.
Instrukcja instalowania i odinstalowania NU jest TUTAJ. Można odinstalować NU, jeśli zrobiłeś sobie kopię wymienionych w instrukcji plików.

Problem II: Tak ma być. Autorzy WoGa zrobili specjalnie puste artefakty, aby można było przypisać im odpowiedni skrypt ERM. Wtedy można mieć swój, nowy artefakt. Jeśli chcesz przykładowe skrypty na takie artefakty to jest skrypt który z pustego pierścienia robi artefakt "Pierścień Odwróćenia", a z pustego płaszcza - "Opończę Ciemności". Są to skrypty Altaira. Do pobrania TUTAJ.

Kamar PW
25 listopada 2008, 15:07
Witam!

Jestem nowy i uzywam scriptera ERM. Jak juz zrobie jakis scrypt zeby np ktos walil 2 razy pod rzad to jak zrobic zeby to zostalo uzyte w grze (chodzi o to ze nie wiem co zrobic zeby w grze to sie zmienilo)?

I szukam tez skryptu ze w zamku Zamek (pikinierzy itd) moge zmienic przyrost jednostek, ich koszt, zamiast pikinierow dac niziolkow i zrobic zeby mogli potem ewoluowac w halabardnikow i wogole wszystko z jednostakami (Od 1 do 7 poziomu z kosztem i ze wszystkim)

Z gory dzieki za pomoc!

@Edit:
Jak wstawic skrypt z np gadajacym zombie zamiast atakujacym w mape zeby stal w okreslonym miejscu i caly czas gadal to co chce (Powiedzmy ze wiem jak skrypty zrobic, teraz jak je wstawic?) Chce sie po prostu nauczyc obslugiwac Edytora skryptow i wstawiania skryptow na mape. Jeszcze jedno: Jak wy podajecie jakies skrypty to skad mam wiedziec gdzie je wpisac? Byle gdzie pasuje? Prosze niech ktos mi to wszystko wytlumaczy.

jankes_begbie PW
25 listopada 2008, 17:33
Konkretniej... Jakich zmian oczekujesz?

Nemomon PW
25 listopada 2008, 19:28
Drogi Kamarze, miło by było, gdybyś używał polskich znaków. Dla nas Kwasowa Grota nie jest jakimś chit-chatem, tylko normalnym forum, gdzie pisanie poprawnych zdań jest wymagane.

Nie rozumiem, o co Ci chodzi z "walil 2 razy", więc postaram się Ci pomóc z dwoma dalszymi pytaniami. Pikeman ma wartość '0'. Więc będziesz używał jej. Za przyrost odpowiada wartość 'G'. Więc G0/$; oznacza, że przyrost Pikeman będzie wynosił '$'. Za koszt odpowiada C0/X/$;, gdzie X, to surowiec a '$', to wartość surowca. Np, jeżeli chcesz by Pikeman kosztował 10 drewna oraz 15 złota, to musisz dać: C0/0/10; C0/6/15; By promować Pikemana w Niziołka, musisz użyć: U0/$;, gdzie '$' oznacza jednostkę, w którą ma się Pikeman przemieniać. We wszystkich mych przykładach '0' po nazwie funktora oznacza jednostkę Pikeman. Podsumowując, jeżeli chcesz by Pikeman:

- miał tygodniowy przyrost 33
- kosztował 1000 złota oraz jeden gem
- upgradeowany był w Anioła

musisz użyć:

ZVSE

!#MA: C0/6/1000 C0/5/1 G0/33 U0/12;


Pliki erm umieszczasz w zdarzeniach losowych w mapie oraz ustalasz dzień, któy teoretycznie nigdy nie nastąpi (np. 600).

Wszystko jest w dokumentacji praz poradnikach ERM Scripter.

Dragonar PW
25 listopada 2008, 19:33
Kamar:
I szukam tez skryptu ze w zamku Zamek (pikinierzy itd) moge zmienic przyrost jednostek, ich koszt, zamiast pikinierow dac niziolkow i zrobic zeby mogli potem ewoluowac w halabardnikow i wogole wszystko z jednostakami (Od 1 do 7 poziomu z kosztem i ze wszystkim) (...)

Przydatne, łatwe skrypty ERM:

-------------------------------------------------------------------

Zmienianie statystyk:

ZVSE

!#MA:Ax/y; [atak]
!#MA:Dx/y; [obrona]
!#MA:Px/y; [życie]
!#MA:Ex/y; [obrażenia maksymalne]
!#MA:Mx/y; [obrażenia minimalne]
!#MA:Sx/y; [szybkość]
!#MA:Nx/y; [liczba strzałów]
!#MA:Cx/u/y; [koszt]
!#MA:Gx/y; [przyrost]

gdzie:
x - numer jednostki (0...196)
y - liczba punktów/wartość, np. 10 ataku, 250 złota, 14 przyrostu, itd.
u - numer surowca (0-drewno, 1-rtęć, 2-kamień, 3-siarka, 4-kryształy, 5-klejnoty, 6-złoto, 7-mithril)


-------------------------------------------------------------------

Stwór w mieście:

ZVSE

!#UN:Tm/p/u/n;

gdzie:
m - typ miasta (0-Zamek, 1-Bastion, 2-Forteca...)
p - poziom siedliska w mieście (0 - to pierwszy poziom, 1 - drugi poziom...)
u - stopień ulepszenia (0 - nieulepszone, 1 - ulepszone)
n - numer stworzenia (0...196)


-------------------------------------------------------------------

Nowe ulepszenie:

ZVSE

!#MA:Ux/y;

gdzie:
x - numer jednostki nieulepszonej (0...196)
y - numer jednostki ulepszonej (0...196)


-------------------------------------------------------------------

Przynależność jednostki do miasta:

ZVSE

!#MA:Ox/y;

x - numer jednostki (0...196)

y - numer miasta

-------------------------------------------------------------------

Kamar:
(...)Jak wstawic skrypt z np gadajacym zombie zamiast atakujacym w mape zeby stal w okreslonym miejscu i caly czas gadal to co chce (...)

Sam nie będzie gadał co chce. :D Musisz określić komunikat.

-------------------------------------------------------------------

Gadające stwory:

ZVSE

!#VRz281:S^Tekst po kliknięciu PPM^;
!#TRx/y/p:P1;
!#TRx/y/p:E0;
!#OBx/y/p:T91;
!#OBx/y/p:S;
!#OBx/y/p:H281;
!?OBx/y/p;
!!IF:M^Tekst po zaatakowaniu^;

gdzie x, y, p - współrzędne stworzenia na mapie

aby stworzenie znikło trzeba na końcu dodać:
!!UN:Ov998/v999/v1000;


-------------------------------------------------------------------

Kamar:
(...)Chce sie po prostu nauczyc obslugiwac Edytora skryptow i wstawiania skryptow na mape. Jeszcze jedno: Jak wy podajecie jakies skrypty to skad mam wiedziec gdzie je wpisac? Byle gdzie pasuje? Prosze niech ktos mi to wszystko wytlumaczy

www.erm.acidcave.net

Z tej strony możesz dowiedzieć się dużo o skryptach ERM. Tak jest wyjaśnione gdzie wpisywać skrypty.
strona: 1 - 2 - 3 ... 46 - 47 - 48 ... 81 - 82 - 83
temat: [WoG, ERA] Skrypty ERM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel