Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)temat: Rzut Goblinem
komnata: Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)

tomek_ka PW
18 września 2008, 22:04
Witam,

jak wszyscy wiemy Cyklopy mają możliwość rzucenia Goblinem, jeśli takowe stoją przy Cyklopie. Co zrobić jednak jeśli właśnie stoją, a ja nie chcę nimi rzucać, a wykonać Cyklopem zwykły atak wręcz? Co najeżdżam na wrogą jednostkę kursor zmienia mi się na strzałę, czyli atak z dystansu... No właśnie, co zrobić? :P

Alamar PW
18 września 2008, 23:45
To samo co przy innych łucznikach, gdy chcemy walczyć wręcz - wcisnąć klawisz control.

vinius PW
19 września 2008, 15:19
...dobrze wiedzieć :) a tak przy okazji: jest do tego jakaś animacja? Bo mi się sytuacje rzutu goblinem nie zdarzały...

EDIT:
...ale ze mnie głąb. Gdybym czytał dokładniej, to bym się zorientował, że chodzi o H5 :P przepraszam za zamieszanie.

mancias_sc PW
19 września 2008, 18:06
Hmmm jak sama nazwa wskazuje amunicją są... (napięcie rośnie ;) ) gobliny. Wystarczy umieścić na sąsiadującym z cyklopem polu gobliny (nieważne jaki rodzaj) i gotowe :).

Field PW
19 września 2008, 18:10
...a jak się ładnie rozlatują :)

Dragonar PW
19 września 2008, 18:49
Jak śmiesznie to wygląda! :D Szkoda, że nie ma tak w H3... ;)

Ginden PW
19 września 2008, 21:32
Wymień graficzkę strzału cyklopa na lecącego goblina.

Goldenraz PW
19 września 2008, 22:02
Albo zmienić ulepszonego cyklopa na miotacza goblinów :)
Do każdej grafiki dorobić leżące/stojące/siedzące gobliny i zmienić pliki grafiki strzałów.
Może zamiast któregoś nowego ulepszenia w "Four Upgrades" Twierdzy, ulepszenie cyklopa :D

Alamar PW
19 września 2008, 22:43
I co jeszcze? Może wyrzutnia goblinów?
...jakby niewystarczająco zrzynania z Warhammera było w HV. :P

Field PW
20 września 2008, 00:03
Myślisz, że to celowo, czy po prostu Nival za dużo grał w warmłotka i Warcrafta?

Alamar PW
20 września 2008, 07:11
Problem w tym, że Warcraft "czerpie" pomysły z pewnej innej gry na W. Starcraft tak samo. :P

I tak, osoby z Nivalu za dużo grały w bitewniaka.

Dragonar PW
20 września 2008, 15:35
Ginden:
Wymień graficzkę strzału cyklopa na lecącego goblina.
Ale grafika strzału Cyklopa to również grafika strzału z katapulty. Jak to zrobię, to powstanie to co napisał Alamar - wyrzutnia goblinów. :)
To nie jest komnata o H3, więc nie idźmy wgłąb tematu.

tomek_ka PW
20 września 2008, 15:45
dzięki!
to kolejne pytanie o specjalność:
- Miażdżący Cios Dzikiego Cyklopa - "Atak trafia wszystkie cele na obszarze 2x2 pola, włączając w to jednostki sojusznicze" - które pola? na prawo i w górę, lewo i w górę od atakowanego? pytam głównie po to, by wiedzieć, jak zaatakować tego Cyklopa, by w rewanżu trafił też jakiś swoich ;)
- Złe Oko Krwawego Cyklopa - w opisach jednostki nic nie ma, ale on też potrafi zaatakować więcej niż jedno pole jednocześnie, ale na jakiej zasadzie?

Field PW
20 września 2008, 16:00
Primo: Dość chaotycznie - idzie o to, że jak masz linię wyznczoną pzez kursor, to będzie zaatakowany też następny kwadrat na linii (wedle półprostej o początku na cyklopie).
Secundo: Na zasadzie takiej jak smoki.

mancias_sc PW
20 września 2008, 18:43
Najlepiej polecam otworzyć instrukcję stworzoną przez fanów, wszakże wszyscy mają oryginalne TOE;) Jednak co ciekawsze nie jest opisany sposób w jaki atakuje Cyklop (podobnie jak nie jest opisany sposób ataku Rakszy Kszatriji). Osobiście zauważyłem, że cyklop zawsze na wprost, na dół i do góry. Czyli oba kwadraty 2x2 są w jednej linii. Jedyny wyjątek stanowi atak na ukos.
temat: Rzut Goblinem

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel