Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Zastępowanie jednostek i pliki WOG
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3

Ginden PW
4 sierpnia 2008, 09:56
Nie da się. To hardcoded.

Dark Dragon PW
4 sierpnia 2008, 12:25
Ginden ma racje, kiedyś proponowałem coś podobnego, bodajże w temacie "Co by tu zrobić żeby WoG był bardziej zaje...interesujący"

Dragonar PW
4 sierpnia 2008, 22:35
1. Znalazłem w "h3sprite.exe" pliki:
- AVCramp0.def
- AVCramx0.def
- AVCRAMZ0.def

Czy ich edycja i podmiana wystarczy, by Bastion był inny na mapie przygody? Czy trzeba zmienić coś jeszcze?

2. Co zrobić, by Bastion nie nazywał się Bastion tylko Vori? Np. gdy 'najeżdżamy' myszką na miasto wyświetla się zawsze: rodzaj miasta - nazwa miasta, czyli w tym wypadku: Bastion - (np.) Twierdza Losu, a ja chcę, żeby było: Vori - (np.) Twierdza Losu. Jak to zrobić?

avatar PW
4 sierpnia 2008, 23:25
Władco. Kolejny raz dajesz do zrozumienia, że modder z ciebie nie będzie. Gdyż:

AD1. A czemu sam nie spróbujesz podmienić i przekonać się, że to wystarczy? Jeśli podmiana jednego, dwóch, trzech tych plików wystarczy - to wystarczy. Jeśli nie, trzeba szukać coś jeszcze innego.

AD2. Kiedyś zasugerowałem, żebyś przejrzał wszystkie pliki tekstowe. Napisałeś, że przejrzałeś. Okazuje się, że nie. Albo przejrzałeś bez ich otwierania i zrozumienia. A nazwy miast siedzą w pliku TownNames.txt (piszę z pamięci, więc mogę się mylić).

Dragonar PW
4 sierpnia 2008, 23:48
Co do 1:
Przepraszam. Tak, nie spróbowałem sam. Zawsze boję się o błędy i nie próbuję. Od teraz będę sobie kopiował cały folder Data i wszystko sprawdzał sam, a potem zapytam.

Co do 2:
Przejżałem pliki. TownName był od nazw miast, ale ja chciałem zmienić nie nazwę miasta tylko, np. Bastion, Zamkek, Forteca, itd (typ). Był tam plik TownType, ale myślałem, że on jest od wyświetlania typów miast w menu, gdy się wybiera miasto.
Spodziewałem się, że nazwa i typ miasta będą w jednym pliku txt i dlatego nie podejżewałem pliku TownType, za ten który chcę zmienić.

EDIT: Jednak nie. Ani zmiana pliku TownType, ani TownName nie pomaga.
Nadal jest, np. Twierdza Losu, Bastion, a miało być: Twierdza Losu, Vori.

Altair PW
5 sierpnia 2008, 01:23
Cytat:
Przepraszam. Tak, nie spróbowałem sam. Zawsze boję się o błędy i nie próbuję. Od teraz będę sobie kopiował cały folder Data i wszystko sprawdzał sam, a potem zapytam.

Tak zdecydowanie moddera z ciebie nie będzie :> (przynajmniej dopóki nie zmienisz swojego podejścia). Wystarczy raz (po kompletnej instalacji) skopiować sobie cały folder z grą w bezpieczne miejsce. Żadnych błędów nie trzeba się wtedy bać. W razie czego korzysta się z kopii (przywraca się oryginały plików, które zostały uszkodzone). Co do samego typu miast to wyszukanie odpowiedniego pliku zajęło mi 10 sekund. Skopiowałem wszystkie pliki tekstowe z H3bitmap.lod do nowego katalogu. Następnie wybrałem opcje "wyszukaj"->pliki i foldery. "Cała nazwa pliku lub jej część": *.txt, a w pole "wyraz lub fraza w pliku" wpisałem bastion. Pierwszym wyszukanym wynikiem był ARRAYTXT.TXT i to zmiana w nim zmienia nazwę typu miasta. Trudne? Zapewne. Jak więc widać nie chciało ci przejrzeć nawet plików na literę "a", nie mówiąc już o korzystaniu z jakże skomplikowanej opcji szukaj.

Dragonar PW
5 sierpnia 2008, 15:32
Mam problem. Podmieniłem jednostki. Rdzawego Smoka na własną jednostkę. Zmieniłem wszystko: animację w walce, na mapie przygody, portret, ikonkę przyrostu i obraz po zaatakowniu na mapie. Wszystko jest dobrze, oprucz tego, że gdy zaatakuję jakąkolwiek jednostkę, na mapie przygody zmienia się na sekundę w dwóch halabardników! Jeden obok drugiego. Dlaczego tak się dzieje?

PS.: Obrazy po zaatakowaniu jednostki na mapie przygody są w pliku: "AVWATTAK.DEF".

jankes_begbie PW
6 sierpnia 2008, 13:37
1. Ginden: "Nie da się. To hardcoded."

Czy to samo dotyczy atrybutu kryształowego smoka: +1 kryształ /dzień?
W jaki sposób można (jeśli można) usunąć w/w właściwość dla nowej, podstawionej za kryształowego smoka jednostki?

2. Władco Smoków: mnie też się coś pierniczy z nowymi jednostkami. Wrzuciłem sobie do gry nowe krasnoludki i też mam podobny problem. Zauważyłem, że jak zostawiam je na mapie przygody to są wyświetlne jeden koło drugiego, mimo iż stanowią jedną i tę samą jednostkę.

3. Znowu krasnale, ale problem znacznie poważniejszy. Animacja całej jednostki jest chyba w porządku, portret i ikonka również, jednak...
Krasnal ma kuszę, więc logiczne wydawało mi się, że jest jednostką strzelającą. Podstawiłem go za niziołka, czyli w zasadzie jednostkę tego smego typu. A tymczasem w momencie oddania strzalu słychać tylko dźwięk miotanej kuli gremlina / procy nizołka (to chyba ten sam sound) i gra mi się wywala :( Nadmieniam, iż reszta animacji (w tym atak wręcz) nie powoduje żadnego krachu.
Co może być przyczyną? Czy winny jest sam strzał jednostki (albo jego brak)?? Pomóżcie...

Dragonar PW
6 sierpnia 2008, 13:57
2. Właśnie. Mam prawie taki sam problem.
3. A w tym Twoim def'ie jest animacja strzału? Może ta kusza jest tylko do walki?

jankes_begbie PW
6 sierpnia 2008, 14:15
Jest animacja ataku, tu: strzał z kuszy. Widać to tylko w bezpośredniej walce. Jeśli w rachubę wchodzi dystans to gra się wywala - w momencie kiedy powienien zostać wystrzelony bełt. :(

Altair PW
6 sierpnia 2008, 16:01
Po pierwsze jednostka MUSI mieć przypisany plik dźwiękowy. Jeśli go nie ma pojawia się okno z komunikatem informującym o brakującym pliku. Ponadto musi być przypisany "pliku strzału". Bez zrzutu ekranu trudno cokolwiek więcej powiedzieć. Jest to opcja zakodowana w grze. Jeśli go brak gra się wysypie. Aczkolwiek są skryptowe sposoby na poradzenie sobie z tym (a nawet zmusić nigdy nie strzelającą jednostkę do strzelania :P).

jankes_begbie PW
6 sierpnia 2008, 18:39
Altairze,
prawdopodobnie to będzie przyczyna. Niestety - komunikatu o błędzie nie jestem w stanie przeczytać, bo momentalnie ekran robi się czarny i widać tylko strzałkę kursora.
W samym temacie "pliki strzałów" nie ma zbyt wiele informacji i nie za bardzo wiem, jak się do poprawy tego błędu zabrać. Czy mógłbyś wskazać jak przypiąć dźwięki oraz plik lecącego bełta? Jeśli natomiast już kiedyś takowy skrypt pisałeś - prosiłbym o przesłanie. Będę naprawdę wdzięczny. W razie potrzeby służę dodatkowymi informacjami...

Altair PW
6 sierpnia 2008, 22:01
Cóż... prosiłbym najpierw o plik z błędem oraz zrzut(y). Aby go wykonać należy uruchomić grę w trybie okienkowym i gdy ekran zrobi się czarny zwinąć go do paska a potem przywrócić. Wtedy wszystko widać.

jankes_begbie PW
6 sierpnia 2008, 23:29
AS YOU WISH - via mail.

Altair PW
7 sierpnia 2008, 01:45
Jak widać nawet podmienianie jednostek to nie taka prosta sprawa jak się niektórym wydaje. Nie można wziąć sobie pierwszej lepszej jednostki strzelającej i zamienić ją na inną. Musi się zgadzać liczba klatek animacji strzału. Ten krasnolud ma ich osiem, a niziołek... no cóż znacznie więcej. Gra więc głupieje i próbuje odtworzyć nieistniejące klatki stąd crash. Rozwiązanie jest proste. "Dorysujcie" brakujące klatki (animacji strzelania) tak aby ich liczba zgadzała się z zastępowaną jednostką albo podmieńcie kogoś kto ma 8 klatek strzałów (np. łucznik).

jankes_begbie PW
7 sierpnia 2008, 15:24
No to pokombinuję.
Zastanawia mnie natomiast to, co powiedziałeś jakiś czas temu: że można oskryptować jednostkę tak, by uzyskała umiejętność strzelania... Czy takie rozwiązanie niesie za sobą konieczność rysowania dodatkowych klatek animacji?


I jeszcze takie pytanie: jak rozumieć, który pcx dotyczy ataku z dystansu? Czy ładowanie kuszy / procy należy traktować również jako klatkę strzału? Skoro ta liczba klatek animacji musi być jednakowa to wolałbym się upewnić.

Altair PW
7 sierpnia 2008, 19:56
Liczbę klatek animacji strzału można sprawdzić za pomocą H3DefTool. Jeśli jednostka ma strzelać to musi posiadać klatki strzelania to chyba logiczne. Niektóre jednostki je mają choć nie ich używają np. Centaury i Grelinołaje (tylko rzucają zaklęcia). Co do reszty (niestrzelających) to nie wiem czy samo "dorysowanie" wystarczy. Oczywiście jeśli ktoś zapragnie by np. gremlinołaje strzelały to potrzeba jeszcze skryptu który ustawiłby typ pocisku bo inaczej będzie crash. Można go znaleźć na forum http://forum.df2.ru/index.php. :)

jankes_begbie PW
8 sierpnia 2008, 09:29
Faktycznie. DefTool jest jakby znacznie bardziej skomplikowany, ale też bardziej funkcjonalny. Spróbuję. A swoją drogą: ten niziołek jest jakiś dziwnie zanimowany - zaobserwowałem, że jak strzela prosto to jest 16 klatek animacji, jak na dół - 17, a jak do góry - aż 19 - i do tego w nieco innej kolejności ;/

No i kto powiedział, że gry komputerowe nie uczą... teraz jeszcze czeka mnie przyspieszony kurs języka zza wschodniej granicy ;-)))

Dzięki.

Dragonar PW
25 października 2008, 00:44
Dlaczego, gdy instaluję swoją łatkę, i wskaźnik procentów dochodzi do 90%, instalacja się przerywa i wyświetla się komunikat w stylu: "file *.wog is my broken"? Łatka tworzona przy pomocy WinRara 2.90.

avatar PW
25 października 2008, 17:18
Władco! Zdarza Ci się okazyjnie włączać myślenie?

Błąd pojawia ci się, gdyż w którymś pliku wewnątrz pliku *.wog jest jakiś błąd, który uniemożliwia 'kompilację' pliku przez instalator.
strona: 1 - 2 - 3
temat: Zastępowanie jednostek i pliki WOG

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel