Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Zmiana rozdzielczości
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

yojo2 PW
30 lipca 2008, 13:05
Czy jest możliwość, by odpalić WoGa w rozdzielczości innej niż 800x600? Mam monitor panoramiczny 22" (rozdziałka natywna 1680x1050) i WoG nie wygląda zbyt atrakcyjnie.

Gandalfica PW
30 lipca 2008, 13:12
Ja także mam panoramiczny, żeby było ładnie widać i by była dobra ostrość, muszę ustawić na 1440 x 900. Trzeba znaleźć jakąś komendę, i wpisać we właściwościach skrótu, jak np. NOSOUND. Jak się te komendy nazywają?

Acid Dragon PW
31 lipca 2008, 17:49
Raczej we właściwościach karty graficznej poszukajcie odpowiedniej opcji związanej ze skalowaniem, coby zachować współczynnik proporcji.

u mnie wygląda to tak

H3 została zaprojektowana 10 lat temu, gdy 800x600 było standardem i trudno oczekiwać, aby była dostosowana do obecnych rozdzielczości i panoramicznych monitorów.

yojo2 PW
1 sierpnia 2008, 12:53
Musze Cię zawieść, ale posiadam kartę graficzną GeForce 4 MX 440 z najnowszymi sterami, w których nie ma jeszcze opcji wyboru sposobu skalowania (z zachowaniem proporcji czy bez). W monitorze (Belinea b.display 22" 112208) też nie mam wyboru, zawsze jest rozciągnięte bez zachowania proporcji.

Zresztą mi osobiście nie rozchodzi się o proporcje.
Aktualnie mam monitor podłaczony przez złącze D-Sub (analog) bo moja karta graficzna nie ma DVI (cyfrowe). Gdy monitor jest podłączony przez DVI to obraz o niższej rozdziałce jest ładnie rozmywany (sprawdzone na drugim kompie), a gdy jest podłączony przez D-Sub to obraz wygląda jak rozciągnięty w Paincie. I co lepsze, niektóre piksele są wtedy węższe, drugie szersze... Ogólnie to strasznie pokracznie wygląda.
A zmiana rozdzielczości byłaby tu idealnym rozwiązaniem.

Trang Oul PW
1 sierpnia 2008, 13:04
Rozdzielczości gry raczej nie zmienisz bez grzebania w kodzie źródłowym. Zauważ, że autorzy nie dali nawet możliwości uruchomienia H3 w rozdzielczości 640x480. Pozostaje jedynie uruchomienie H3 w oknie (F4 podczas gry, wymagane kolory 16-bitowe).
temat: Zmiana rozdzielczości

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel