Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Nieznane Opowieścitemat: Pytania i komentarze
komnata: Nieznane Opowieści
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11

vinius PW
29 grudnia 2005, 12:08
czy będzie alchemia?

Boryna PW
29 grudnia 2005, 12:09
Tak będzie alchemia.Dzięki że mi przypomniałeś.Muszę jeszcze listę mikstór zrobić.

Boryna PW
29 grudnia 2005, 12:45
Tu pytajcie się o wszystko co związane z sesją np.czy będzie alchemia itp.Jak nastąpi reaktywacja strażników to przeniosę tu pytanie Viniusa.

vinius PW
29 grudnia 2005, 12:48
Ja tylko proszę, żeby MG nie zachęcał mnie od razu do heroicznych ataków na nieumarłych. Wszak moim obowiązkiem jest ich tępienie :)

Boryna PW
29 grudnia 2005, 12:53
MG postara się nizachęcać od razu Viniusa do heroicznych ataków na nieumarłych.

Alamar PW
29 grudnia 2005, 14:34
>>>Wszak moim obowiązkiem jest ich tępienie :)

A obowiązkiem nieumarłych jest tępienie Palantów...tfu Paladynów ;)

A na serio, to obowiązkiem Paladyna jest pomaganie potrzebującym, a nie tępienie wszelkiego zła (wtedy zostałbyś Łowcą czarownic czy Inkwizytorem).
Dla przykładu grupa ludzi chce zabić małego goblina i co wtedy zrobisz:
a) Zabijesz goblina (w końcu to zła istota - akurat w tym przykładzie).
b) A może go obronisz (czy zrobił coś złego, czy to jego wina, że urodził się goblinem)?
Tak samo z wampirami czy wilkołakami - ktoś mógł paść ofiarą ukąszenia, ale pozostać dobry (lub pomagać potrzebującym).
Zresztą przykład jak powinien zachowywać się Paladyn jest w quescie promocyjnym MM9 (wiem, że ta gra to kicha, ale kilka dobrych rozwiązań ma i to jest jeden z tych wyjątków).

Przemyśl Vinius swojej zachowanie i swoją postać.

vinius PW
29 grudnia 2005, 16:13
oto odpowiedź na pytanie pytaniem:
dlaczego chcą go zabić!? od tego zalezy moje postępowanie. osobiście do goblinów nic nie mam.
nie powinienem przemysleć postaci, lecz tok mojego myślenia i zachowania. w owym wydarzeniu w strażnicy nieumarły sam ujawnil swe zamiary.

Altair PW
30 grudnia 2005, 19:40
Czy w klasie Kleryk nie powinno być tak?

Imię:(wedłgu własnego uznania)
Rasa:Według własnego uznania.Dostępne to:Człowiek,Elf,Krasnolud,Goblin,Troll,Minotaur.
Profesja:Kleryk
Wiek:(według własnego uznania)
Bóstwo:Śiatło,Ciemność,Słońce,Księżyc(wybrać jedno)
Ekwipunek:Kapłańska buława 2d3,Zbroja skórzana KP5
Wygląd:Według własnego uznania.
Osobowość:Według własnego uznania.
Biegłości:Łuk P1,lub Kusza P1,Zbroja skórzanaP1,Magia umysłu P1,Magia ciała
Zbroja skórzana P1,
Atak(szansa trafienia):65%(jak to wypełnić podane jest dalej)
Obrażenia:2d3
KP:5(KP5)
Zaklęcia:Usunięcie strachu,Leczenie(5 pm)
PŻ:4pż+punkty z rasy
PM 5PM+punkty z rasy

Alamar PW
30 grudnia 2005, 20:13
>>>Alamarze jeśli się nie mylę to przy tarczy na poziomie Mistrza powinno być tak
4. Tarcza
P - punkty biegłości dodawane są do Klasy Pancerza
E - brak kar za ciężar tarczy
M - punkty biegłości dodawane są do Klasy Pancerza(x2)(brak kar za ciężar tarczy)
AM – obrażenia od pocisków zredukowane o połowę (zaokrąglając w górę)

Masz rację, zwyczajna literówka - zabrakło (x2).


>>>Czy w klasie Kleryk nie powinno być tak?
(...)
Biegłości:Łuk P1,lub Kusza P1,Zbroja skórzanaP1,Magia umysłu P1,Magia ciała

Tak, kolejna literówka - mam nadzieję, że Boryna ją poprawi (inne też).
Aha, karta złodzieja jest zdublowana.


A teraz czekam co wpisać w kradzieży, rozbrajaniu pułapek, dyplomacji, kupiectwie i uczeniu się. W tym ostatnim na pewno NIE MA być premii do XP, tylko np. łatwiejsze zrozumienie innych języków, szybsza nauka czarów, znalezienie danego tekstu w księdze szybciej, itp (co komu sensownego przyjdzie do głowy).

Boryna PW
30 grudnia 2005, 20:52
I jeszcze powinna być Klasa Łowca.Zaraz ją dodam.Dziwne że nikt niezauważył.

Alamar PW
30 grudnia 2005, 20:54
Bo na razie ciężko się tam rozczytać - może byś pogrubił nazwy profesji lub napisał je wielkimi literami?

Kaazam PW
2 stycznia 2006, 18:03
No własnie a sesja będzie się odgrywać w danych godzinach czy kiedy kto może??????????
Prosze o jak najszybszą odpowiedż. Dla mnie to ważne.

Boryna PW
2 stycznia 2006, 20:01
Sesja raczej niebędzie się odbywać w określonych godzinach.To co pisał Alamar zaczyna do mnie docierać.Teraz proszę Alamara o przedstawienie mi swojego pomysłu sesji bez określonych godzin grania.Najlepiej z przykładami.

Alamar PW
2 stycznia 2006, 20:58
Przykład masz w Tawernie - poprzednia rozgrywka (oczywiście weź poprawki na błędy), 217 postów chyba wystarczy?
A przykłady jak to miało wyglądać też są w Tawernie w tym temacie.

Nie mam dzisiaj czasu na opisanie moich wyobrażeń (tym bardziej, że ma to być sensowne i na temat). Może jutro lub w kolejnych dniach (od czwartku będę miał trochę wolnego).
Ogólnie to ma być coś w rodzaju jednego postu dziennie (lub jeden rano i kolejny wieczorem). Oczywiście jeśli będzie rozmowa między graczami, sprzedawcą, karcmarzem, itp., ten warunek nie będzie dotyczył.
Wszystko zależy od tego, jak często MG (lub jego zastępca) będzie na forum.

vinius PW
2 stycznia 2006, 21:00
przyznam, to, co robilismy ostatnio, to zdrowe przegięcie :)(2 strony). dobrzeby było, jakby oprócz MG były chociaż 2 osoby.

Alamar PW
3 stycznia 2006, 17:44
Zapomniałem czegoś opisac przy wszystkich postaciach magów, kapłanów (tudzież paladynów, łowców czy łuczników). Otóż aby rzucać zaklęcia, oprócz many potrzebna jest księga magii - dopiście ją do swojego ekwipunku.
Oczywiście podczas walki nie korzysta się z niej. Służy ona do opisywania czarów, robienia notatek, przepisywania czarów z innych ksiąg, itp. Ale jeśli komuś taka księga zginie, to ma spore szanse na nieudane rzucenie czaru (to zależy od poziomu czaru i humoru MG).

Przydałoby się też dodać do ekwipunku przedmiot w którym nosicie zbędne szpargały (plecak, torba, pas, płaszcz z kieszeniami, kij z tobołkiem). A jak ktoś ma przybory do pisania, też je umieścić w ekwipunku (bo później okaże się, że papier i pióro z kałamarzem weźmie się niewiadomo skąd).

I jeszcze jedno - kto może, niech napisze kiedy jest dostępny w sieci (rano, południe, poniedziałek, weekend, itp.), najlepiej w nowym temacie. Ułatwi to MG prowadzenie szybszej akcji, bez zbędnego chaosu.

Ja chwilowo (miesiąc, dwa?) nie gram. Za dużo będzie się działo w tym miesiącu na mojej uczelni (i pewnie nie tylko mojej). Choć służę pomocą do wszelkich opisów i gdzie co się znajduje.
Życzę Wam powodzenia.

Kathrin PW
4 stycznia 2006, 18:55
Kaazam mam wielką prośbę, w tej chwili nie mogę grać (muszę skończyć książkę), ale chciałabym może w następnej rozgrywce wziąć udział. Czy pomógłbyś mi stworzyć postać? (oczywiście krasnolud:))

vinius PW
4 stycznia 2006, 19:24
ekhm.. krasnolud? nie człowiek/elf kobieta :) ? ale do rzeczy:
nie będziesz sie mogła dołączyć do sesji w trakcie trwania (gdzieś na początku)? zaczyna się przecież conajmniej za tydzień, a w zespole płci pięknej brak...

Alamar PW
4 stycznia 2006, 19:28
Jeszcze jeden zauważony brak przy opisie profesji: Złodziej nie ma ekwipunku. Najlepiej Boryna przeczytaj w wolnej chwili cały tamten temat i popraw co trzeba.
Aha, postaram się jutro zamieścić te dodatkowe, brakujące czary (potem je przeniesiesz do odpowiednich rubryk).

I jeszcze jedno, gdzie i kiedy ma się rozpocząć przygoda, bo chciałem przygotować krótki opis krainy (który byś najwyżej uzupełnił).


EDIT:
Kathrin pewnie dołączy po drodze w jakieś karczmie (ja pewnie też).

>>>a w zespole płci pięknej brak...
Jedna jest (a raczej jej brak) ;)

vinius PW
4 stycznia 2006, 20:04
wybacz, ale zapomniałem :) i przeciez zapowiadałes, że dołączysz dopiero podczas sesji.
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11
temat: Pytania i komentarze

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel