Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Najbardziej rażące błędy w WoGu
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3

Acid Dragon PW
20 maja 2008, 19:47
Cytat:
WoG 3.58F + script update + NU

Może to jest problemem. Ta wersja NU nie jest dostosowana bowiem do script update. Nie wiem jednak, czy to mogłoby powodować na tyle poważny błąd.

Trang Oul PW
20 maja 2008, 19:49
To jest błąd ERM, z poewnością to nie jest wina systemu.
Najbardziej bezawaryjna jest na razie wersja 3.58f + script update. Wszelkie inne dodatki mogą nie być kompatybilne z oficjalnymi skryptami i powodować błędy.

jankes_begbie PW
25 maja 2008, 15:12
Smoku, po Twojej wypowiedzi nasuneło mi sie pytanie poniekąd związanie z tym, co Altair zalecił mi te parę postów temu: czy w tej sytuacji zaleca się instalację script update na WoG 3, 58 + NU? Albo też odpowiednio odwrotnie (po reinstalce całości?
Nie znalazłem nigdzie żadnej informacji odnośnie kompatybilności obu tych "komponentów" i nie chciałbym w ciemno update'ować ryzykując, że mogę coś spierniczyć w NU.

Acid Dragon PW
25 maja 2008, 16:19
Nie, każda kombinacja script update i NU jest ryzykowna, ale z dwojga złego wydaje mi się, że ta z NU instalowanym na końcu *może* jeszcze działać w miarę poprawnie. W odwrotnej kolejności na pewno wynikną kwestie braku kompatybilności przynajmniej w niektórych skryptach.

Wersja NU kompatybilna ze script update w sumie już chyba od roku być powinna, ale ciągle nie mogę jej skończyć, tudzież wyłapać błędów.

jankes_begbie PW
25 maja 2008, 16:23
rozumiem. thx za info.
PS. jest może jakiś wykaz błędów, które w/w update naprawia?

Black_Shin PW
1 lipca 2008, 21:10
Witam!
Zauważyłem, że szkieletornia w Nekropolii nie działa jak powinna. Znaczy się działa bezbłędnie tylko wtedy, kiedy nie mamy wybudowanej kuźni. Jeżeli mamy w mieście kuźnię, to:
1) Jeśli bohater jest w garnizonie miasta, a miejsce dla odwiedzających jest puste to wszystko działa jak powinno.
2) Jeżeli jednak miasto odwiedza jakikolwiek bohater, to zamiast szkieletorni wyświetla nam się kuźnia.

Błąd niby niewielki, ale w praktyce trochę denerwujący, bo jeśli np. mamy w mieście dwóch bohaterów, a jednostki, które chcemy zamienić w szkielety zajmóją powiedzmy 8 miejsc, to musimy wyjść z miasta jednym bohaterem i w tym czasie drugim zamienić jednostki w szkielety, a potem znów wejśc drugim do miasta, a tym pierwszym z niego wyjść wyjść ;P
Mam WOG'a 3.58F + script update, chociaż nie wiem czy to ma duże znaczenie.

Altair PW
1 lipca 2008, 22:53
To nie tyle według mnie błąd WoGa co WoGifikacji. Jednak ja osobiście się z nim nie spotkałem. Bez zapisu stanu gry trudno powiedzieć coś więcej.

Black_Shin PW
3 lipca 2008, 18:38
Masz rację, dzięki, sprawdziłem to i jest to błąd wogifikacji. Jednak błąd jest poważniejszy niż myślałem, bowiem obejmuje praktycznie wszystkie miasta poza Wrotami Żywiołów i, można powiedzieć, Twierdzą.

"Błąd", polegający na pokazaniu się okna kupowania machin wojennych zamiast domniemanego budynku, pojawia się, kiedy w mieście jest bohater odwiedzający, wybudowana jest kuźnia i mamy włączoną opcję wogifikacji "Enhanced War Machines III" i dotyczy poniższych budowli:
Zamek - Bractwo Miecza
Bastion - Skarbiec
Forteca - Biblioteka
Inferno - Wrota Wymiarów
Nekropolis - Szkieletornia
Lochy - Portal Przyzwania
Cytadela - Obelisk Krwi

Zawsze jak klikniemy na którąś z tych budowli mając w mieście heroesa "odwiedzającego" to miasto i wybudowaną kuźnię, to wyskoczy nam okienko kupowania machin wojennych, co np. czyni Wrota Wymiarów budynkiem całkowicie bezużytecznym!! ;( :/ Bowiem tylko bohater odwiedzający może się teleportować do innego miasta, a tak to sobie co najwyżej może katapultę kupić... xD Jak sądzicie, czy w razie wychodzenia przyszłych poprawek czy nowszych wersji WOG'a można by liczyć, że ten bug zostanie poprawiony? :|

MCaleb PW
3 lipca 2008, 19:22
Chyba balistę, a nie katapultę.

Poza tym, to błąd dotyczy wszystkich budynków unikalnych dla danej nacji - istotnie jest to poważny błąd (głównie dla Nekropolii, Lochów i Inferna - reszta sobie da radę bez odwiedzania ich).

Altair PW
3 lipca 2008, 20:57
Black_Shin:
Jak sądzicie, czy w razie wychodzenia przyszłych poprawek czy nowszych wersji WOG'a można by liczyć, że ten bug zostanie poprawiony? :|

Po co tyle czekać? Już poprawiłem. Skrypt należy przekopiować do katalogu Data/s (tam gdzie inne skrypty). Jak dalej coś nie działa to mogę poprawić. ;)

Black_Shin PW
3 lipca 2008, 21:29
Dzięki wielkie, już wszystko działa poprawnie ;]
Chodziło mi MCaleb nie o balisty, lecz jak napisałem o katapulty, w końcu przy odpowiednich opcjach WoGifikacji katapulty mogą brać udział w bitwie i można je kupować, a w Inferno balist nie ma :)

Dragonar PW
14 lipca 2008, 13:57
Ja mam błąd taki. Jak robię opcje szybkiej walki i robię to ciągle, szybka walka, szybka walka, szybka walka, to nagle pokazuje się: "Trace_detalis" i crash! Lub, jak mam bohatera w zamku i szybko przewijam ruch, to też "Trace_detalis" i crash! Może ktoś wie, dlaczego tak się dzieje?
strona: 1 - 2 - 3
temat: Najbardziej rażące błędy w WoGu

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel