Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Kampanie Shadow of Death
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2

Seener PW
29 listopada 2006, 22:04
Jest jeszcze jeden problem. Otóż po każdej skończonej pojedynczej misji, gdy zaczyna się nową dalszą, to Comander zawsze zaczyna od pierwszego poziomu doświadczenia.

Acid Dragon PW
29 listopada 2006, 22:27
Tak, przenoszenie dowódców między kampaniami jak dotąd chyba nie było możliwe.... chociaż wydawało mi się, że ktoś to kiedyś próbował zmieniać.

Z trzeciej strony - jaki sens miałoby zaczynanie z super jednotką 20 poziomu na starcie mapy? możnaby sobie wogle darować wszelką strategię :P

Seener PW
30 listopada 2006, 00:50
Ale to jednak trochę bez sensu, bo naturalną koleją rzeczy dowódca powinien się przenosić wraz z zdobytym dotychczas doświadczeniem i umiejętnościami. A tak można go rozwinąć za każdym razem inaczej, np. na potrzeby misji. Inna sprawa, że gdy bohater awansuje już na maksymalny dopuszczany przez daną misję poziom to już ani comander ani zwykłe jednostki (!) nie zdobywają już expa.

Acid Dragon PW
30 listopada 2006, 17:55
Moim zdaniem bardziej bez sensu byłoby posiadanie na starcie następnej mapy super jednostki.

Zdobywanie doświadczenia przez jednostki i dowódców jest ściśle powiązane z doświadczeniem bohatera - one zdobywają doświadczenie WRAZ z bohaterem, a nie NIEZALEŻNIE od niego, więc tu raczej też nic się nie zmieni.

Vatras PW
30 listopada 2006, 20:31
Albo coś jest u mnie nie tak, albo wy rozmawiacie o czymś innym. Tak czy siak gram sobie obecnie zwogifikowane kampanie z HC (a dokładniej to w "Warlords of the Wasteladns") i dowódca normalnie przechodzi do następnej misji wraz z doświadczeniem a nawet z artefaktami.
Weźcie mi powiedzcie czy to ja dostałem jakiegoś zaćmienia umysłu i nie wychodzi mi czytanie ze zrozumieniem, czy to u mnie jest coś nie tak...

Acid Dragon PW
30 listopada 2006, 20:56
Czyżby to jednak naprawili na siłę?
Sprawdzę, ale wydawało mi się, że tak czy inaczej na jakimś etapie prac był z tym problem....

Dragonar PW
21 czerwca 2008, 23:57
Pakiet wypakowanych kampanii SoD można ściągnąć tutaj:

http://www.speedyshare.com/517336559.html

Ściągnięte kampanie umieszczamy w folderze "maps" w katlogu z grą.
By w nie zagrać, włączamy grę, przycisk "campaign" i włączamy "custom".
Wybieramy kampanię.

Dada PW
13 października 2009, 09:58
Witam,
mam nadzieję że mi pomożecie, mam problem z tym samym błędem w kampanii Igranie z ogniem, otóż po 2 misjii wyskakuje w/w bład i gra "wychodzi do windowsa". Zgodnie z radą pozbyłam sie wszystkich artefaktów, przekazałam je dwóm pobocznym bohaterom i zdymisjonowałam ich, tak że teraz mam tylko adrienne i drakona i nie mają żadnych artefatków. Czy może mam jednak coś zostawić? Jak mam przejść to dalej? Co zrobić żeby wczytała się następna, osatnia juz misja w tej kampanii?

Otóż wyczytałam gdzieś właśnie że taki problem może pojawiać się przy graniu w dwie różne wersje językowe, ja też mam chyba własnie tak że wersję sod i roe mam po polsku a dodatek ostrze armagedonu po angielsku, może tu coś się gryzie? bo wlaśnie na ab ten bład wyskakuje, wczesniej jak przeszłam te kampanie z sandro które były po polsku to nic się nie działo.

Solmyr PW
13 października 2009, 14:08
Błąd pojawia się pewnie po tym, kiedy potwierdzasz chęć wogifikacji podczas wczytywania mapy, tak? Kiedy mnie się on przydarza, a moi bohaterowie takżę nie mają żadnych artefaktów z WoG-a, to po prostu nie wogifikuję mapy. Nie wiem, czemu się tak dzieje, ale niektóre jego elementy wciąż pozostają, np.: doświadczenie jednostek i dowódcy. :P

Dada PW
13 października 2009, 18:54
Hej! Wstyd się przyznać ale nie wiem o co chodzi z tym Wogiem ;)) Nie mam nic takiego, tylko podstawową wersję SOD+ eratia i angielski dodatek AB.
Dobra, już doczytałam co to WOG. Miałam to chyba kiedyś ale coś mi się nie zgrywało, nie mogłam sobie z czymś tam poradzić, już nie pamiętam, w każdym razie na pewno nie mam WOGa, ten błąd wyskakuje mi na tej zwykłej wersji gry.

Dzięki za zainteresowanie moim postem :)

Solmyr PW
13 października 2009, 19:08
Skoro to nie WoG, to jesteś w złej komnacie.
Ale postaraj się jakoś sobie z nim poradzić, a zapomnisz o grze bez tego dodatku. ;)

arnizagloba PW
31 sierpnia 2013, 18:58
Czy można zagrać w kampanie Heroes III przez WOG. Tak i to dość prosto. 1. Rozpoczynamy pierwszy scenariusz jakiejkolwiek kampanii w Heroes III. Zapisujemy na samym początku scenariusza.2. Wchodzimy do WOG, wczytujemy nasz zapis z Heroes III. 3. Klikamy powtórz misję. 4. Na pierwsze pytanie podczas wczytywania gry "do you wish to WOGifi this map" zawsze odpowiadamy twierdząco. Na drugie pytanie dotyczące "WOG Options" możemy odpowiedzieć twierdząco (i zwogifikować mapę) ale wtedy na mapie mogą zmienić się szczegóły niezbędne do przejścia misji. Bezpieczniej więc w "Wog Options" kliknąć "nie", szczególnie w ostatnim scenariuszu kampanii. 5. W takiej formie bez problemu przechodzimy każdą kampanię z Heroes III (np dowódcy przechodzą między scenariuszami z doświadczeniem i artefaktami).6. Tuż przed zakończeniem ostatniego scenariusza kampanii musimy wrócić do gry przez zapis w Heroes III (dlatego nie powinniśmy wogifikować ostatniego scenariusza kampanii tj rozpoczynając ostatni scenariusz kampanii nie powinniśmy kliknąć "tak" w "WOG Options" przy wczytywaniu gry - patrz pkt 4). 7.Ostatni zapis ostatniego scenariusza kampanii przechodzimy w Heroes III. Grę zapisujemy w Heroes III (po przejściu pierwszych kilku kampanii otworzą się nowe kampanie Heroes III do przejścia). 8. Po rozpoczęciu nowej kampanii powtarzamy czynności z pkt 1,2,3,4 tj zapisujemy początek kampanii w Heroes III, wczytujemy grę przez WOG, powtórz misję i.t.d
strona: 1 - 2
temat: [H3/różne] Kampanie Shadow of Death

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel