Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [WoG, ERA] Skrypty ERM
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 41 - 42 - 43 ... 81 - 82 - 83

Dragonar PW
7 czerwca 2008, 21:02
Altairze!
1.Czy mógłbyś mi napisać skrypt który powoduje, że zamiast ulepszenia Pinkier-Halbardnik-Nomad byłoby Chłop-Pinkier-Halbardnik? I żeby w forcie też były wyświetlane animacje chłopa na tle zamku. I we wszystkich MENU zmienione byłoby na "chłopów"
(np. Strażnica pozwala rekrutować chłopów) Halbardnika pozyskiwałoby się za pomocą Niebiańskiej Wieży jako ulepszenie pinkiera. I trzebabyłoby podkręcić lub zniżyć statystyki, żeby pasowały. Nomada jużby nie było w Zamku. Proszę napisz skrypt jeśli możesz i ci się chce. Mam NU, WoGa 3.58f.
PS: Jeśli zrobisz to wyślij mailem w postaci łatki WoG lub skryptu do wklejenia do foldeu "s".

2.drugi osobny skrypt
W Zamku Obiekt "Ochotnicza Chłopia Straż" zastępował by obiekt o nazwie "Stajnie" (w zamku i w ratuszu, przy kupowaniu budynku obraz taki jak stare stajnie, ale tekst inny)
Rekrutowałoby się tam chłopów (animacja- chłop na tle zamku)Oczywiście bez ulepszenia.W forcie (tak jak w Lochach byłaby kolejna jednostka chłopi na tle zamku. Ulepszenie pinkier-halbardnik-nomad zostałoby nie zmienione. I żeby wszędzie były stosowne napisy (np.Ochotnicza Chłopia Straż pozwala rekrutować chłopów)
Bardzo proszę o napisanie tych 2 skryptów jeśli to możliwe.

Altair PW
8 czerwca 2008, 18:30
Jeśli chodzi o zmienianie ulepszeń czy ich przypisania do danego miasta to wszystko już było omawiane wielokrotnie w tym temacie. Co zaś tyczy się zmieniania grafik, nazw budynków w mieście za pomocą ERM jest to raczej niemożliwe w 3.58F.

Władca Smoków:
I trzeba byłoby podkręcić lub zniżyć statystyki, żeby pasowały.

Do zmiany statystyk moja pomoc jest niepotrzebna. Dokumentacja na ten temat jest bardzo obszerna.

Na koniec dodam tylko, że aby była nowa grafika w grze trzeba ją najpierw dodać. Dlaczego to tak trudno niektórym zrozumieć?

Dragonar PW
9 czerwca 2008, 19:40

To może zamiast tych skryptów, o które prosiłem, mógłbyś mi napisać jeden skrypt.
Skrypt który dodaje artefakt "Miecz króla Śmierci" (jako ten miecz z edytora).Byłby to artefakt składany. Trzebabyłoby mieć: Płaszcz Nieumarłego Króla, Zbroję Przeklętego. Powodował by: zwiększenie nekromacji (niezależnie jaki procent posiada bohater) do 100%. Trzymany w prawej ręce daje po 1 punkt ataku i obrony dla bohatera.Miałby też wszystkie właściwości Zbroi Przeklętego i Płaszcza Nieumarłego króla. No oraz twój skrypt UN. Zamiast płaszcza, żeby możnabyło wybierać, trzebabyłoby mieć "Miecz króla Śmierci". W opisie miecza (przy kliknięciu PPM na artefakcie)napisz te jego właściwości.
Czy mógłbyś napisać skrypt na taki miecz? Jesli zrobisz to przyślij mailem z instrukcją zainstalowania. Bardzo proszę o napisanie skryptu. Zrobię z nim kampanię.

MCaleb PW
9 czerwca 2008, 20:04
Od kiedy zacząłeś działać na swej maszynie? Dwa dni?

Masz trzy wyjścia - kliknąć prawym przyciskiem gryzonia na linku i wybrać "zapisz jako", albo zamiast tego, po otwarciu skryptu dać "Plik > Zapisz" (zależy od przeglądarki), lub też zaznaczyć całość, skopiować, utworzyć nowy dokument tekstowy na pulpicie, wkleić do niego to co zaznaczyłeś, zapisać i na końcu zmienić nazwę.

Na Eris, jeżeli jeszcze jedna osoba się tu taka trafi - co nie umie obsługiwać własnej machiny - poszczuję Caerbannogiem!

Dragonar PW
9 czerwca 2008, 21:05
To akurat każdy wie. Zrobiłem tak, ale gdzie ten plik wkleić?

Dobra, przepraszam za te głupie pytanie. Więc, czy mógłbyś mi napisać ten skrypt?
Trang OulTrang OulTam gdzie pozostałe skrypty, czyli Heroes III\data\s (oczywiście w formacie .erm). Zaczynam już tracić liszową cierpliwość.

AltairAltairMoja legendarna cierpliwość także jest na wyczerpaniu. Szczególnie, że dokładna instrukcja obsługi skryptów jest w dziale download gildii oraz w tym temacie, ale kto by tam czytał jakieś zbyteczne dokumentacje. ;>

MusX PW
14 czerwca 2008, 18:23
Witam
Byłem dość ambitny i chciałem zrobić własny skrypt, dokładnie skopiować tamten i zmienić aby jednostki kosztowały 75% swojej ceny, a nie 50% jak jest obecnie w tym skrypcie, co wydaje mi sie lekka przesada... Niestety szybko 'utknełem', to co udało mi się znaleźć zamieszczam poniżej. A pytanie takie: jak to skopiować do nowego pliku i co zmienić aby nowy skrypt pojawił się w menu woga i zmniejszał cene jednostek 7 dnia do 75% ich ceny? możliwe że nie jest to trudny skrypt dla ludzi którzy się tym zajmują, albo może już ktoś zrobił taki skrypt, to prosiłbym o zamieszczenie go gdzieś.
Z góry dzięki

fragmenty z pliku script01.erm:

** Initialization Code

!#VRv577:S0; [creatures are normal price]

** Timer routine

1. !!FU709:P3; [check for rule 3]
2. !!VRy-5:S0; [assume creatures should be normal price: y-5]
3. !!VRy-5&3/-1000:S1; [for AI with this rule they're always half price]
4. !!VRy-5&3/1000/y-2=0:S1; [for humans just half price on sunday]
5. !!DO694/0/173/1&y-5=1/v577=0:P; [make creatures half price when needed]
6. !!DO695/0/173/1&y-5=0/v577=1:P; [make creatures double price when needed]
7. !!VRv577:Sy-5; [remember whether creatures currently are normal or half price]

AltairAltairPrzeniesione. Piszcie we właściwych tematach!

Dragonar PW
15 czerwca 2008, 00:07
Zainstalowałem plik "Tiny" Altaira na czcionkę, czy ktoś mi może przysłać stary
plik? Jednak nie chcę tych czcionek, a co dopiero kasowałem i instalowałem grę, więc nie chcę tego robić kolejny raz. Proszę o pomoc. Mój email:
kondzio09-10@wp.pl

Tilogour PW
15 czerwca 2008, 01:06
lepiej niech ktoś wrzuci na turboupload.Przynajmniej kazdy będzie mógł sobie pobrać...[przepraszam za offtop]

Altair PW
15 czerwca 2008, 02:30
A kto kazał ci to instalować? Wystarczyło przekopiować do katalogu Data. Jeśli się nie podoba to wystarczy usunąć ten plik. Proste? Jak tu nauczyć ich czytania ze zrozumieniem?

Tilogour PW
15 czerwca 2008, 11:44
Ja tego usuwać nie zamierzam.
BTW:Poproszę o skrypt, który rzuciłby klątwę działającą 9dni na jednostki bohatera
chodzi mi o czar "klątwa".
Poproszę o jeszcze jeden skrypt.
Bohater dostaje zwój z zaklęciem modlitwa.

Dragonar PW
16 czerwca 2008, 00:36
Robię samouczek do NU. Tylko przeszkadza mi moja wiedza o ERM na poziomie zerowym. czy ktoś napisze mi skrypty na:
- życie bohatera bez miasta.
- obiekt uniemożliwia przejście i po wykonaniu danej czynności znika.

Tilogour PW
16 czerwca 2008, 07:20
Władca Smoków:
- życie bohatera bez miasta.
To już było tyle razy, że na miejscu Altaira po raz 100 bym tego nie napisał.
(tak, tak...złośliwy jestem, ale przecież wystarczy przeczytać dokładnie temat!!)

Dragonar PW
16 czerwca 2008, 15:59
Napisałem skrypt na życie bohatera bez miasta:

ZVSE

!!OW:D1/250;

nie działa!
Jak włączam mapę to pokazuje się że skrypt ma złą składnię i zostanie wyłączony i pokazuje:
:D1/250;

nie wiem co zrobić.

Ginden PW
16 czerwca 2008, 16:52
Bo !! używamy w obiektach, przedmiotach itd., ogólnie dla mapy powinno być !?.
AltairAltairNie !? a !#, ale po co ja to wszystko tłumaczę skoro i tak czytać niektórym się nawet nie chce.

Dragonar PW
17 czerwca 2008, 16:00
1.Jest pewien skrypt, a dokładniej skrypt 99. Chyba do ulepszeń jednostek w NU. Czy ktoś znający się na ERM, może powie mi jak zmieniać ulepszenia i gdzie co wpisać?
Zajrzałem do skryptu i widzę ogrooomną liczbę liter cyfr i znaków. jakoś nic mi to nie mówi...


2. Zrobiłem inne jednostki w zamku (chłopi). Ustawienie jest dostępne tylko w jednej mapie, a chciałbym mieć to na stałe, we wszystkich
mapach. Czy da się z tego zrobić STAŁY skrypt, a nie jednomapowy? Jeśli tak to jak?

3.Jak zmienić tekst wyświetlany w mieście, np. Strażnica pozwala rekrutować
pinkierów, jak chciałbym inny tekst?

4. Napisałem skrypt na ulepszenie chłopa do niziołka:
ZVSE
!!MA&:U139/138;
Jaka flagę trzeba podać zamiast & (NIE tylko dla przykładu: chłop - niziołek)?

skrypt nie działa, a podczas wczytywania mapy pokazuje mi tą linijkę i wyłącza skrypt. Co robić?
Tak samo jest ze skryptem na przynależność chłopa do Bastionu:
ZVSE

!#MA:O139/1;

nie działa!

Czy ktoś poda mi działające skrypty (wiem, że to już było, ale tamte skrypty nie działają) na przynależność jednostek do danego zamku i ulepszanie ich?



Dragonar PW
22 czerwca 2008, 01:07
Chciałbym zapytać się o ulepszanie stworzeń na stałe. Robię mod, w którym każde miasto będzie miało jeszcze 1 dodatkowe ulepszenie. Będzie dodawał jeszcze kilka innych rzeczy. Co wpisać, i w jakim skrypcie, żeby "dołożyć" do gry jeszcze jedno ulepszenie dla danego zamku? I co i gdzie napisać, żeby dany potwór należał do danego zamku (bez kar -minus- morale)? Bardzo, ale to bardzo proszę o odpowiedź! Gwarantuję, że temu kto odpowie i wszystko będzie działać jako pierwszemu wyślę "premierową" wersję mojego moda. Bardzo proszę o odpowiedź!

Altair PW
22 czerwca 2008, 01:58
Władca Smoków:
Bardzo, ale to bardzo proszę o odpowiedź! Gwarantuję, że temu kto odpowie i wszystko będzie działać jako pierwszemu wyślę "premierową" wersję mojego moda. Bardzo proszę o odpowiedź!

Ja natomiast proszę (ostatni raz) abyś dwa razy nie pytał o to samo oraz pisał w odpowiednich tematach.

Skrypt na przynależność chłopa do bastionu:

ZVSE

!#MA:O139/1;

Ulepszanie chłopa do niziołka:
ZVSE

!#MA:U139/138;

Zaznaczam że dodanie ulepszenia nie powoduje dodania budynku w mieście ani zmiany tła portretu jednostki (tylko w oknie jednostki). Jeśli chodzi o ulepszanie innych jednostek w mieście to już jest temat dla bardziej zaawansowanych.

Tilogour:
Ja tego usuwać nie zamierzam.
BTW:Poproszę o skrypt, który rzuciłby klątwę działającą 9dni na jednostki bohatera
chodzi mi o czar "klątwa".
Proszę oto przykładowy skrypt:

ZVSE
!?LE22/25/0;

!!OW:C?y1;
!!VRy1:+9100;
!!VRvy1:Sc+9;

!?BR&1000/v997=-1;
!!BH0:N?y1;
!!VRy2:S-1;
!!HEy1&y1>-1:O?y2;
!!VRy3:Sy2+9100;
!!VRy4:Sc;

!!DO10555/0/20/1&y2>-1/vy3>=y4:P;
!!BH1:N?y1;
!!VRy2:S-1;
!!HEy1&y1>-1:O?y2;
!!VRy3:Sy2+9100;
!!VRy4:Sc;

!!DO10555/21/41/1&y2>-1/vy3>=y4:P;

!?FU10555;

!!BMx16:N?x5;
!!BMx16&x5>0:M42/900/3;



Dragonar PW
22 czerwca 2008, 17:12
Bardzo dziękuję Altairze, że powtórzyłeś to specjalnie dla mnie! Bardzo mi pomogłeś. Pozostała tylko jeszcze jedna sprawa - jak zrobić ulepszenia na STAŁE, a nie w jednej mapie?

Trang Oul PW
22 czerwca 2008, 17:19
ZVSE
!!MA:U139/138;

Zapisać jako .erm .

AltairAltairA dokładniej nazwa_mapy.erm lub dodać do któregoś skryptu Wogifikacji albo napisać własny.

Dragonar PW
22 czerwca 2008, 18:51
Jak to nazwa_mapy.erm? Z tego co pamiętam to skrypt *.erm nazywaliśmy jak mapa do której ma on być. Ja pytałem się, co zrobić żeby skrypt wpłynął na CAŁĄ grę, we wszystkich mapach.
PS: jak dodać do skryptu Wogifikacji?
strona: 1 - 2 - 3 ... 41 - 42 - 43 ... 81 - 82 - 83
temat: [WoG, ERA] Skrypty ERM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel