Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Edytor scenariuszy
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5

Dragonar PW
2 czerwca 2008, 12:29
Mam pytanie dotyczące edytora map WoG. Gdy chcę ustawić "Specialne Warunki Wygranej", takie żeby wygrać trzeba zdobyć, np. Drakolicza, ale w liście stworzeń go nie ma, tak jak wszystkich stworzeń WoG. Najlepiej by wyszła jakaś łatka do edytora. Nie wiem co zrobić! A chciałbym zrobić kampanię "Legenda Drakolicza". Opis był w "jednostkach neutralnych" (coś tam o królu liczu i kościach)Proszę mi pomóc w tym edytorze!

Trang Oul PW
2 czerwca 2008, 15:12
Istnieje patch do edytora map w wersji angielskiej i polskiej.

Dragonar PW
2 czerwca 2008, 18:52
Dzięki! A na przykład jak zrobić mapę taką, jak pierwsza mapa kampanii i WoG. Że gdy chce się walczyć z Krzyżowcamni lub innymi to tylko rozmawiają, lub że bohater tylko stoi i rozmawia albo tekst w danym miejscu (koło kamienia przed krzyżowcami), gdy się na nie wejdzie. Jak to zrobić?

Zainstalowałem patcha, ale nie można zrobić warunków wygranej, żeby było trzeba zdobyć Starożytnego Bazyliszka, Ifryta Radżę, żywiołaka Minerałów itd. z nowych Ulepszeń, ale chyba na to nie ma patcha...

Trang OulTrang OulDo Lucyfera Kreegana, naucz się edytować posty!

Kampanie WoG tylko za pomocą ERM, co do jednostek z NU, potrzebna jest specjalna wersja patcha do edytora, dostępna na tym forum.

AltairAltairA jeśli chodzi o rozmawianie z jednostkami to wystarczy poszukać w temacie o skryptach ERM lub skorzystać ze skryptu LERM.

Dragonar PW
3 czerwca 2008, 20:58
Mam pytanie. Jak zrobić mapę w której bohater nie ma zasobów?

AltairAltairPrzez ERM jak już było wspomniane lub odejmując zasoby pierwszego dnia w zdarzeniu czasowym. Na przyszłość proszę aby podobnego typu pytania zadawać w odpowiednim temacie (o skryptach).

czarnoki PW
20 listopada 2010, 19:55
miałem kiedyś taki edytor do wog w którym dało się pisać skrypty. nie w oddzielnym programie tylko w edytorze map dawno to było i mam pytanie czy jest jakiś path czy coś takiego żeby dao się pisać skrypty w edytorze?
ale nie chodzi mi o to żeby dało się podmienić np że chatka działa jak arena czy coś takiego tylko że da się pisać skrypty

Lyokoheros PW
21 listopada 2010, 00:39
O ile się nie mylę to skrypty zawsze można pisać w edytorze, ustawiasz zdarzenie czasowe na dzień dalszy niż 500 i wpisuje treść skryptu(poprzedzoną ZVSE), bo inaczej to chyba się nie da, ale nie wiem bo jestem zielony, jeśli o ERM chodzi

czarnoki PW
21 listopada 2010, 01:34
wielkie dzięki o to mi chodziło tylko że zapomniałem o tym (nie robiłem już skryptów a raczej kopiowałem od 5 lat)

Altair PW
21 listopada 2010, 18:37
Wystarczy poszukać http://www.erm.acidcave.net/arty.php?id=10. :)

Lyokoheros PW
24 stycznia 2011, 17:19
Teraz ja poprosiłbym o pomoc. Robiłem mapkę i dla celów artystycznych obiektu 68(tę górę niebieskich kryształów w LERMie służąca za kopalnie mithrilu) użyłem jako wejścia do podziemi, drugie ustawiłem w tym samym punkcie pod, w podtypie wpisałem taką samą liczbę, ale gdy docieram do tego miejsca pisze, że to przejście jest zagruzowane i nie można przejść(czy jakoś tak). Wie ktoś jak to naprawić.
(Mam patch do edytora i NU)

Laskuna PW
24 stycznia 2011, 23:56
ja najpierw ustawiam normalne obiekty a później zmieniam im wygląd na dowolny

Lyokoheros PW
25 stycznia 2011, 17:03
Tak też próbowałem, ale nic to nie dało.

Kergren PW
6 maja 2012, 19:11
Mam pytanie. Czy można w edytorze dodawać bohaterom dowódców? Jeśli tak to jak?

Kradziej PW
6 maja 2012, 19:15
Dowódców nie musisz dodawać przy tworzeniu mapy bo dostajesz ich już na początku mapy. Ma ich każdy bohater.

Irhak PW
6 maja 2012, 20:01
Tylko jeśli jest zaznaczona opcja "Dowódcy od razu dostępni" czy jakoś tak. Jest jeszcze druga "Dowódcy muszą być wynajęci", ale ta powoduje, że kupujesz ich i możesz mieć np. dla kleryka sukkuba (chyba, że coś pokręciłem, ale wątpię).

gruziak97 PW
6 maja 2012, 21:33
Żeby mieć dowódcę z innego zamku niż bohater trzeba jeszcze włączyć wybór klasy dowódcy lub coś w tym stylu. Poza tym masz chyba faktycznie rację. ;)

Kergren PW
7 maja 2012, 17:56
Wiem że pewnie powiecie, żebym poszukał, ale zupełnie nie mam pojęcia jak dowódców werbować w mieście.
EDIT: I dziękuję za odpowiedź:P

avatar PW
7 maja 2012, 23:28
Poszukaj w twoim katalogu Heroes3 plik WoG Features.htm

Kergren PW
8 maja 2012, 17:19
Thanks.

AmiDaDeer PW
10 sierpnia 2012, 16:02
Podczas tworzenia własnej mapy spróbowałem zmodyfikować numer bohatera w zamku poprzez edytor heksadecymalny tak, żeby zamiast Yoga otrzymać Korkesa z Horn of the Abyss (używam odpowiednio zmodyfikowanego pod Hotę edytora map WoG). Wszystko działało pięknie: mapkę zapisałem w formacie SoD, potem - zgodnie ze starym postem Acida - otworzyłem ją poprzez WinRAR-a, rozpakowałem istniejący tam plik, zmieniłem trzy czy cztery numerki (z 60 na 9d) - pięknie. Spakowałem (WinRAR 2.9), próbuję odpalić... i tu zaczynają się schody, bo gra nie widzi w ogóle scenariusza. Okazało się, że WinRAR (nawet w tej starej wersji) zapisuje cały plik we własnym formacie, różniącym się kompletnie od tego z oryginalnych mapek. Jakby tego było mało, próba "wciśnięcia" mapki w już istniejący plik w dobrym formacie zakończyła się niepowodzeniem ("WinRAR może dodawać pliki tylko do archiwów RAR lub ZIP").

Pytanie moje brzmi: czy którykolwiek z naszych ekspertów zna sposób na to, żeby spakować "plik wewnętrzny" mapki do formatu *.h3m bez żadnych przeinaczeń? Zauważyłem jedynie, że gdy testowałem zapisy tej samej mapki, lecz z różnicą numeru jednego bohatera, to w samym pliku *.h3m bodajże pierwsze i ostatnie kilkanaście znaków (z pierwszej i ostatniej linijki) się nie zmienia, niestety próba uczynienia czegokolwiek w tym kierunku również zakończyła się niepowodzeniem (zbyt duże różnice między oryginalnymi mapkami a tymi zapisanymi w WinRarze).

Z góry dziękuję za pomoc.

Lyokoheros PW
10 sierpnia 2012, 18:25
Wydaje mi się, że Total Commander obsługuje wiele formatów i być może właśnie ten program będzie wstanie wpakować pliki wewnętrzne do mapki w formacie .h3m
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
temat: [H3/różne] Edytor scenariuszy

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel