Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Inne strony o HoMM-MM - linki, recenzje...
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2

Quba Drake PW
22 kwietnia 2008, 20:05
Tak, znam. Ale co to ma do rzeczy. No chyba że chodzi Ci tylko o konkret, a nie moje dobre intencje. Czy tak?

kraken PW
7 maja 2008, 20:16
pl.mightandmagic.wikia.com/wiki/Portal

Jeśli ktos już podawał, to do skwasowania.

vinius PW
7 maja 2008, 20:43
Zastanawiam się, po co Wielki dwugłowy Łasic zainstalował w Grocie tą wyszukiwarkę :P ... wybaczcie, nie mogłem się powstrzymać od komentarza. Naprawdę, wybaczcie.

BlackMoses PW
14 maja 2008, 22:02
Tarnumie niesłusznie oparłeś osąd po ataku Pentacza na Ciebie który jest adminem PLH !! a nie u nas. Jansen wystosował zresztą ostrzeżenie za tego typu zachowania. Grafika nie musi się każdemu podobać - tworzyłem ją sam a jakiś specialnie uzdolniony nie jestem.

Co do regulaminu forum to nie uważam, że takowy jest potrzebny. Zakładam, że wszyscy jesteśmy dorośli, a gdy ktoś się nie umie zachować jak Pentacz to świadczy to tylko o nim a nie o Lidze. Jestem przeciwnikiem usuwania i edytowania cudzych postów.

Ja mam szacunek do każdego człowieka bez względu na wszystko i niewydaje mi się żebym Ciebie obraził albo którykolwiek admin z WOH.

Pozdrawiam.

Acid Dragon PW
14 maja 2008, 22:40
Ja się może do jednej kwestii odniosę:

Cytat:
Co do regulaminu forum to nie uważam, że takowy jest potrzebny. Zakładam, że wszyscy jesteśmy dorośli, a gdy ktoś się nie umie zachować jak Pentacz to świadczy to tylko o nim a nie o Lidze. Jestem przeciwnikiem usuwania i edytowania cudzych postów.

Ano tu się mylisz. Jeśli gospodarz domu toleruje u siebie takie zachowania, to nie świadczy to tylko o jego gościach, ale również o nim samym i jego domu. Wg mojego rozumowania dobry gospodarz dba o swój dom i nie pozwala gościom na wnoszenie brudów. A jeśli się jakiś taki delikwent znajdzie, to gospodarz powinien go wyprosić. Oprócz tego już obecność jednego takiego "brudzącego" osobnika najczęściej źle wpływa na to jak o domu gospodarza myślą inni goście tudzież osoby z zewnątrz(!). (Zaznaczam, że mówię ogólnie, a nie konkretnie o Pentaczu - nie mi go oceniać (przynajmniej póki nie nabrudzi znowu w naszym domu ;)).

Ja uważam, że regulamin forum nie tylko jest potrzebny, ale jest krytycznie ważny i wręcz niezbędny do utrzymania w 'domu' porządku oraz jasnych zasad odnośnie tego co komu wolno, a czego nie (z moderatorami i administracją włącznie).

A co do "dorosłości", to z przykrością stwierdzam, że nie zaznałem jeszcze miejsca w internecie, gdzie przebywaliby sami dojrzali, kulturalni i potrafiący się zachować ludzie. Twe założenie jest więc błędne.

BlackMoses PW
15 maja 2008, 12:24
Raz tylko mieliśmy ochotę napisać owy regulamin gdy jeden osobnik strasznie bluzgał przez kilka postów pod rząd. Dostał on ostrzeżenia i przeprosił.

Jeżeli ktoś będzie pozwalał sobie na za dużo to dostanie bana. Nie będe mu tego argumentował regulaminem itp bo ewidentne złamanie etycznych zasad - które chyba każdy zna.

Forum dla mnie to nie jest dom a miejsce w którym można się wypowiedzieć - może to zrobić normalna osoba jak i głupiec. Nie wiem czy wiecie ale regulaminy jak np na JB odstraszają i zniechęcają ludzi. Moderatorzy są tam "bogami" którzy mogą zmienić i usunąć Twojego posta bez Twojej wiedzy robiąc z Ciebie przy tym najgorszego. Ale rozumiem i szanuje takie regulaminy. U nas Admin nie jest ważniejszy od pojedynczego użytkownika i chce aby przywileje z tej funkcji akurat w tej dziedzinie były wykorzystywane jak najrzadziej.

Sporo ludzi ma kłótliwy charakter. Różnie reagują na różne sytuacje. Pozostawiam im w tym wypadku pewną wolność i liczę na rozsądek. Gdy ktoś naprawdę przegnie to zostanie ukarany. Ale mam nadzieje, że do takiej sytuacji nie dojdzie.

Ps. Nie wykluczam powstania regulaminu jeżeli powtórzą się nieprzyjemne sytuacje. ( ale mam nadzieję, że się nie powtórzą )

filus PW
15 maja 2008, 12:45
Pozwolę sobie wtrącić. W moim przekonaniu na forum muszą(tak jak w życiu) być ustalone zasady. Twój argument o usuwaniu delikwenta, który będzie sprawiał problemy jest moim zdaniem nieco nieadekwatny do strony, którą bronisz. Wynika to z faktu, że w świecie panuje demokracja, a jedną z jej zasad jest ukaranie kogoś zgodnie z prawem. W takim wypadku, jeśli kogoś usuniesz(nie mając regulaminu i nie zmuszając użytkownika do jego akceptacji) teoretycznie złamiesz prawo, bo działasz na zasadzie bezprawia. A licząc na rozsądek można sie nieźle przejechać, przykładów w historii każdego forum znajdziesz mnóstwo. A zasady etyczne, każdy może powiedzieć, że ma inne i co gorsza będzie mieć rację. Jeżeli na prawdę nie chce Wam się ułożyć sensownego regulaminu, to przyklejcie przynajmniej temat, który odsyła do Netykiety. A co do moderatorów - bogów. Sam właśnie postąpiłem jak bóg i poprawiłem 7 błędów w Twoim ostatnim poście. I nie piszę tego po to, że pokazać Ci moją "Moc" tylko po to, żeby ukazać Ci moderatorów z dobrej strony. Poprawiając błędy, moderator stara się, by użytkownik(który pisze z błędami) nie wyszedł na głupka(mówię ogólnie), więc zarzucanie moderatorom zabawę w bogów również odrzucam jako Twój argument w dyskusji.

Acid Dragon PW
15 maja 2008, 13:12
Być może rzeczywiście inaczej widzimy istotę forum.

Dla mnie forum, a na pewno Smocze Forum Kwasowej Groty to nie hyde park, gdzie może przyjść każdy, powiedzieć wszystko co mu na wątrobie, czy innym organie wewnętrznym, leży, bez obawy o cenzurę i o innych przebywających w okolicy.

Nasze Forum jest nasze. Nie należy do całego świata - jedynie do nas i do tych, którzy zdecydują się z nami zamieszkać lub nas odwiedzić. Ale jeśli ktoś się na to decyduje, to musi zaakceptować zasady wg których tu żyjemy. A jeśli kogoś "odstraszą" to najpewniej znaczy to, że dany osobnik nie potrafi lub nie chce tych zasad przestrzegać, a przez to MY nie chcemy go wśród nas. Innymi słowy - to, co Ty pojmujesz za wadę, ja pojmuję za zaletę.

Jeszcze raz - dla mnie forum to nie hyde park, gdzie każdy może mówić nie zważając zupełnie gdzie jest i czy komuś to przeszkadza. To bardziej pewna społeczność ludzi o podobnych zainteresowaniach, którzy chcą ze sobą przebywać, bo współmieszkańcy, jak i samo miejsce po prostu im się spodobały. A przez to - o współmieszkańców i miejsce należy DBAĆ. Również poprzez moderację i usuwanie/cenzurowanie wypowiedzi niezgodnych z naszymi zasadami, aby nasz "dom" utrzymać w porządku.

A odnośnie JB, to z tego, co kojarzę, to prędzej właśnie Jaskinia nie ma jasno ustalonego regulaminu ;). Grota pod tym względem jest chyba znacznie dokładniej określona.

Natomiast odnośnie zasad etycznych, to zapewniam Cię, że 99% społeczeństwa ich nie zna ;P. Powiem więcej - obiektywne zasady etyczne *nie istnieją*. Wszystko zależy od systemu wartości, jaki przyjmie dany człowiek. Wiem, bo przez pół roku uczyłem się etyki na studiach ;). Takie rzeczy jak moralność, etyka, kultura czy dobre zachowanie dla bardzo wielu ludzi są *WZGLĘDNE*, czy nam się to podoba, czy nie i właśnie dlatego potrzebne jest PRAWO - obiektywne, jasne, bezwzględne, jednakowe dla wszystkich.

Odnoszę wrażenie, że chcesz na siłę nieco do wszystkiego podchodzić na zasadzie "zdrowego rozsądku" i lekkiej anarchii. Być może przekonasz się kiedyś, jak i ja, że jest to niestety utopijne. Każdy człowiek bowiem przynajmniej trochę inaczej pojmuje świat, a także to, co jest dobre/złe, właściwe/niesłuszne, sprawiedliwe/niesprawiedliwe. Dlatego potrzebne są obiektywne, jasne zasady, które wszyscy decydujemy się akceptować, nawet jeśli nie wszystkie każdemu z osobna odpowiadają.

Przykładowo - mówisz, że jak ktoś "przegnie", to zostanie ukarany. A co lub kto zdecyduje czy ktoś "przegnie", czy nie? Co jest "przegięciem", a co nie? Czy to, co Ty uważasz za "przegięcie" jest tak samo uważane przez innych? A może inni uważają za przegięcie coś, co u Ciebie jest jeszcze w granicach normy? Gdzie są granice "przegięcia"? Co byłoby jeszcze dopuszczone u Was, a co już nie? Czy przegięciem jest napisanie 5 niecenzuralnych postów pod rząd? a może 10? 20? Za co grozi ban? Czy naprawdę myślisz, że jako administrator masz prawo do własnego ustalania co jest przegięciem, a co nie, w zależności od sytuacji? Czy to właśnie nie jest robieniem z admina "boga", jak to określiłeś?

BlackMoses PW
15 maja 2008, 16:09
Zapewniam Cie ze jestem bardzo tolerancyjny i jak ktoś przegnie to sam będzie to widział. (jak już się zdażyło) W takim wypadku nie dostanie on bana, ale zostanie ostrzeżony, że takie zachowanie jest niepożądane (i następnym razem zostanie ukarany).

Mi to odpowiada, że ludzie mówią językiem potocznym (naturalnym dla nich). Licze także iż każdy gracz H3 prezentuje jakiś poziom (raz wyższy raz niższy), nie przekraczający (dolnej granicy) poziomu typowego "łysola spod bloku", którego co drugie słowo to kur**. Może za bardzo ufam ludziom. :)

Regulamin powstanie jeżeli będzie to konieczne. Oby Wasze przewidywania się nie sprawdziły. :)

Quba Drake PW
15 maja 2008, 21:13
Zasady są potrzebne, chodź by po to żeby je łamać. Jeśli jednak umiesz opanować lud na forum to jestem pełen podziwu.

Ps. Jeśli chodzi o regulamin to czy mógłbym kilka punktów i podpunktów z Konstytucji Groty zapożyczyć? Jest mi to potrzebne, a po co to się niebawem dowiecie :p.

Acid Dragon PW
15 maja 2008, 21:15
Cytat:
Ps. Jeśli chodzi o regulamin to czy mógłbym kilka punktów i podpunktów z Konstytucji Groty zapożyczyć? Jest mi to potrzebne, a po co to się niebawem dowiecie :p.

Trudno się zgodzić na wykorzystanie czegoś w zupełnie niewiadomym celu. Póki co, jako główny redaktor tego textu, jestem zmuszony odmówić.

Quba Drake PW
15 maja 2008, 21:22
No a po co może mi to być? Żebym stworzył inny regulamin. Tekst pozmieniam ;].

Ps. BlackMoses grafika strony jest nawet ładna:P.

Acid Dragon PW
15 maja 2008, 21:32
A zgodziłbyś się na wykorzystanie Twoich textów przez kogoś innego, jeśli nie wiedziałbyś gdzie, w jakim kontekście i w jakim świetle?

Przykro mi, może później.

Quba Drake PW
15 maja 2008, 22:11
W ogóle tego nie wykorzystał bez Twojego pozwolenia(jeśli mogę się tak zwracać), więc dlatego się grzecznie pytam.

Ps. Przepraszam za ten mały offtop jeśli można to tak nazwać.
strona: 1 - 2
temat: Inne strony o HoMM-MM - linki, recenzje...

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel