Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Inne strony o HoMM-MM - linki, recenzje...
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2

Acid Dragon PW
6 stycznia 2008, 00:46
Chciałbym trochę nakłonić Was do wychylenia łba (tudzież głowy, czaszki lub innej odpowiadającej części ciała) poza Grotę i do prób zrecenzowania innych stron o HoMM-MM (**koniecznie z podaniem nazwy i linka!**).

Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że Portale w Grocie nie prowadzą do wszystkich stron, gdzie można znaleźć coś ciekawego, tudzież nie prowadzą do stron nieciekawych, o których jednak zawsze można wspomnieć ;). Warto więc może odwiedzić inne miejsca?
Po drugie - z czystej ciekawości. zobaczmy do jakiej strony Grotowiczom jest najbliżej, a do jakiej najdalej.

Tylko o jedno proszę - bez osobistych wycieczek, a także bez porównań do Groty (wiadomo wszak, że skoro piszecie tutaj, to najprawdopodobniej uznaliście tę stronę za bardziej (nie)przyjazną od innych, a nie zależy nam chyba na chwaleniu samych siebie).

Na ten przykład:


Heroes-fan
www.heroes-fan.sztab.com

Pamiętam, jak niegdyś była to naprawdę licząca się strona na polskiej arenie. Był nawet moment (krótki, ale zawsze :P), kiedy była to druga w Polsce najlepsza strona o HoMM. Niestety, gdy dziś spojrzymy na stronę główną i ostatni nius z października ...2006 roku, to odniesiemy raczej słuszne wrażenie, że strona została przez autorów zapomniana. Na forum tamtejszym też praktycznie nic się nie dzieje. Strona zamieniła się praktycznie w archiwum.
I to archiwum, na które nie do końca przyjemnie się patrzy. Nie twierdzę przy tym, ze zawartość merytoryczna strony jest zła - jest po prostu źle przedstawiona. Większość działów to czysty text nieokraszony żadną grafiką, co w przypadku takich działów jak "jednostki" czy "czary" jest cokolwiek dziwne. Działy H1 i H2 do dziś praktycznie świecą pustkami, a dział H5 jest głównie z czasów przedpremierowych. Obecnie jedyne, co wg mnie zasługuje na uwagę na tej stronie to autorskie artykuły-recencje o poszczególnych częściach HoMM. Przynajmniej są czymś oryginalnym.

Nie mniej jednak ta strona raczej niedługo zniknie z Portali w Grocie... a szkoda, bo już przy dodaniu nieco grafiki, a w najlepszym wypadku uzupełnienia informacji o H1 i H2 byłaby stroną na niezłym poziomie - nawet gdyby wciąż miała być martwa.

Ptakuba PW
6 stycznia 2008, 20:32
No to może pójdę na pierwszy ogień. I tak ostatnio mam dość życia (jutro sprawdzian z geografii)

Tawerna

Nie należy zrażać się adresem: ta strona ma również rzetelne informacje o pozostałych częściach. Można znaleźć mnóstwo wiadomości dotyczących mechaniki gry, co do Heroes V to jest kilka miejsc dotyczących ich fabuły. Strona posiada również miłe forum. Polecam ludziom, którym znudziło się czytanie w kółko o Starożytnych i Forge na AC ;P Wg. mnie te dwie strony znakomicie się dopełniają.

PS. Zacząłem tam operację "nawracanie na starą fabułę" Poszukajcie pomiędzy moimi postami tam jeśli chcecie wiedzieć o co chodzi ;)


@Edit: Haha, wiedziałem, że smok mnie potłucze ;P

Tarnoob PW
6 stycznia 2008, 21:16
Might and Magic Wiki – swojego czasu strona ta miała chyba nawet własny temat w Bibliotece. W pierwszej chwili uznałem to za spełnienie moich marzeń, zacząłem karmić się (nie) wzbudzającymi zachwyt mrzonkami, wy­ob­ra­ża­łem sobie całe rzesze nadzwyczaj licznych w Polsce fanów (Xo)MaM tworzących stosy długich artykułów/ opisów/ definicji, wszystkie tematy określone mianem nieposzerzanych, same „och!”-y i „ach!”-y…

Jak się pewnie (nie) domyślacie, emcoje szybko opadły. Zobaczyłem, że wszelkie informacje są skąpe, newsy nie pojawiały się prawie wcale, że o treściach już nie wspomnę. Z czasem zacząłem zaglądać tam coraz rzadziej, aż w końcu przestałem.

Kiedy to niedawno przypadkiem tam wróciłem, ogarnął mnie (żeby nie powiedzieć przytulił) strach. Istna nekropolia – nawet lisz by się zasmucił, takie to to było martwe. Ostatnia zmiana miała miejsce w marcu roku pańskiego 2006, ciekawostka o motywie Czterech Kontynentów tkwiła tak samo, jak (grubo ponad) rok wcześnej, że już o nie­roz­wią­za­nych (jeszcze) problemach technicznych nie wspomnę. Zacząłem się tam jako-tako rozglądać, za­re­jes­tro­wa­łem się (aczkolwiek konto me błyskawicznie znikło), poprawiłem kilka błędnie wstawionych znaczników. Pró­bo­wa­łem nawiązać kontakt z „administracją”, jak o sobie mówią (czyt. jednoosobowym, chyżym, zacnym sztabem). Bez­sku­tecz­nie – podany numer GG administratora chyba się zdezaktualizował, a następnie został zajęty przez kon­to jakiegoś mniej więcej równego mi wiekiem bachora.

Myślę również, że bachorem (albo nawet [wstaw tu najbardziej żałosne i obraźliwe określenie, jakie znasz]) można nazwać również tego [wstaw tu najbardziej żałosne i obraźliwe określenie, jakie znasz], który nieświadom istnienia tzw. prawa autorskiego wkleił tam bezczelnie solidny kawał Kwasowej – cały dział o smokach! [wstaw tu naj­bar­dziej prze­ra­ża­ją­cy Cię, najbardziej złowieszczy tsz. wyraz okrzyko/dźwięko-naśladowczy] (!*). Bluźnierczo, tak po prostu, ewentualnie z dopiskiem:
ten atawistyczny patafian:
materiały z ac
W związku z tym, jeżeli wciśniesz odnośnik „losuj stronę”, istnieje [wstaw tu największą liczbę, jaką znasz]% szans, że przed twymi oczyma (ew. oczodołami) pojawi się wyciąg z naszej zacnej, (niekoniecznie) przytulnej Groty.

O ile problem ze smokami da się zaiste łatwo rozwiązać, to nieżywość tej strony o jakże przeogromnym potencjale szczerze mnie martwi (od martwego).

Acid Dragon PW
6 stycznia 2008, 22:12
Ptakuba o niejakiej Tawernie:
Polecam ludziom, którym znudziło się czytanie w kółko o Starożytnych i Forge na AC ;P Wg. mnie te dwie strony znakomicie się dopełniają.

Tak, znacznie lepiej poczytać sobie o artefaktach i umiejętnościach - fascynujące ;P. W sumie znajduje się tam niewiele więcej ponad to, co można znaleźć w instrukcjach obsługi do gier. Myślę, że można się tam udać jedynie po to, by poczytać bardzo niewielką liczbę autorskich artykułów (działy "ogólne informacje").

Ptakuba o niejakiej Tawernie:
Strona posiada również miłe forum.

Tu za to polecam odwiedzić :). Dla czystej rozrywki, coby podziwiać cudowny poziom tamtejszych wypowiedzi :). Tamtejsze stopki, podwójne avatary oraz inne, wszelkiego rodzaju bombki choinkowe także doskonale obrazują, dlaczego my ich NIE mamy ;P. Wielopoziomowość forum z kolei sprawia, że jest to chyba najgorzej zorganizowane pod względem nawigacji forum o HoMM, jakie widziałem.

Tarnoob PW
8 stycznia 2008, 14:54
Nie, nie, proszę, nie, tylko nie to, nie…

Stanęło się – Might and Magic Wiki zostało oficjalnie uznane za porzucone, przetłumaczone na angielski i nie­ch­luj­nie nazwane „Heroespedia” (jakby nie mogli wymyślić niczego bardziej banalnego :-P).

Aczkolwiek czy nie dałoby się jakoś tego przejąć/odbić? Nie należę do ludzi/człowieków przekonujących, ponadto w pojedynkę nie mam zbyt dużej siły przebicia.

Przed nami wielka szansa – schwytajmy w swe szpony (lub też inne narządy chwytające) encyklopedię i wy­ko­rzy­s­tu­jąc naszą popularność w środowisku (Xo)MaM rozgłośmy o niej wieści, rwijmy się do pracy, dokonajmy tego, co nie udało się Michałowi P.!

Acid Dragon PW
8 stycznia 2008, 15:11
Myślę, że to dobry pomysł i zapewne byłoby miło mieć coś takiego pod opieką.
Siłą przebicia mogę służyć :P Jakieś szczegóły co z tym można zrobić? No i czy byłbyś w stanie się tym zaopiekować?

Alamar PW
8 stycznia 2008, 15:29
@Tarnum
Albo czegoś nie rozumiem, albo pomyliłeś linki.
Heroespedia to twór osób z Celestial Heavens i właśnie do niego podałeś link.

Natomiast portal o MM nadal istnieje - tutaj i jest w takim stanie, jak go opisałeś.

Tarnoob PW
8 stycznia 2008, 16:39
Nie, to nie błąd – pod tym adresem znajdowała się jeszcze całkiem niedawno polskojęzyczna encyklopedia, którą wymieniono w tym temacie. A podany przez Ciebie portal to najwyraźniej projekt kompletnie niezależny od tego, o którym mówię (czyt. piszę).

Co do opieki, to pod względem technicznym sprawa ma się jasno – nie, nie znam się na php i tego typu za­a­wan­so­wa­nych (jak dla mnie, bo człowiek jest miarą wszystkiego) technologiach.

Jeżeli chodzi o takie cusie jak korekta, tworzenie artykułów, działa trollobójcze i tym podobne, odpowiedź dia­me­t­ral­nie się zmienia. O ile nie poradziłbym sobie jako odpierający zewnętrzne ataki botów tudzież eksterminujący bugi w mechanizmie admin, to wielką przyjemność i satysfakcję sprawiałoby mi piastowanie urzędu głównego moda so­cjo­tech­nicz­ne­go (jest wogóle coś takiego? :-P). No, chyba że załatwienie formalnościo-trudności miałoby charakter definitywnie jednorazowy.

[edit]
Eh, chyba znowu nie miałem pełnej racji – to mówi (czyt. pisze) samo za siebie.
[/edit]

Micki PW
13 lutego 2008, 20:37
Jakiś czas temu był tu poruszany temat polskiej encyklopedii Might and Magic.
Również jakiś czas temu (choć nieco później) znalazłem w sieci takie coś:
http://old.pl.mightandmagic.wikia.com/wiki/Portal
Co o tym sądzicie?

vinius PW
13 lutego 2008, 21:07
To, co znalazłeś, to encyklopedia, o której już mówiliśmy wyżej:
Cytat:
Nie, to nie błąd - pod tym adresem znajdowała się jeszcze całkiem niedawno polskojęzyczna encyklopedia, którą wymieniono w tym temacie.
Czyli widać, że jednak jeszcze istnieje, tylko pod innym adresem.

Tarnoob PW
20 kwietnia 2008, 15:35
Cierpliwym, ale teraz to już nie wytrzymałem.

Polska Might and Magic wiki pomimo licznych zawirowań, oczyszczenia z łamania praw autorskich (za pomocą cał­ko­wi­tej kasacji tejże wiki :-P) i zaczęta od nowa, dalej przypomina puste mauzoleum i marnuje swój potencjał. Nie­daw­no ją odwiedziłem i ku mojemu rozczarowaniu dalej mamy ledwie 39 niekompletnych i dziurawych, w więk­szoś­ci żałośnie krótkich pseudoartykulików. Zero wzbogaconego designu, zero użytkowników. Po prostu pustka, aż razi – do Wielkiej Ciszy toto nawet porównać można.

Dlatego jeszcze raz, jakem podżegacz, nawołuję mieszkańców, strażników, starożytnych i przybyszów Kwasowej Groty, by zainterweniować i odbić ten fragment cyberprzestrzeni. Petycja jakaś? Najazd? atak hakerski? Zrzutka na łapówkę? Inne dyrdymały? Zróbmy coś, bo wielka szkoda, by coś takiego obumierało niezauważone w cichym ką­cie. Poza tym to wielka szansa dla Kwasowej Groty. Tylko czy tamtejszy namiestnik – Michał P., nie uzna nas mo­że za zaborcę? W gruncie rzeczy, w ostateczności nasze strony mogłyby stworzyć swoistą Unię. Na dłuższą metę to by mogło aktywnie i prężnie dążyć do uzyskania statusu supermocartswa.

Tak więc przeprosiwszy za chaotyczność wypowiedzi otwieram listę tych, którzy są za fuzją/ wchłonięciem/ pak­tem/ konfederacją ze stroną http://pl.mightandmagic.wikia.com. Mamy dosyć duże szanse na przegłosowanie tego pomysłu – jesteśmy co najmniej kilkunastokrotnie liczniejsi :-P

rEwolucjoniści Mufinków, Liszokraci i inne poczwary! Łączcie się i reaktywujcie, nadchodzą dni rewolucji! Roz­sze­rza­nia terytorium! Jednym paktem możemy wzbogacić się o nową hiperkomnate! Do chochli zagłady, nim nastąpi powtórne rozliczenie! Zanim polskie MMW stanie się siedzibą hien cmentarnych! Podburzać tłum, agitować, wy­ra­żać zgodę, przekonywać, ustalać, planowac! Taka okazja może się nie powtórzyć! Tylko w Tesco!

vinius PW
20 kwietnia 2008, 19:10
Ano, uboga. W sumie to przy takiej ekipie z taką wiedzą, jaka jest wśród wszystkich tu, to niejedną encyklopedię można by napisać :) a ja ze swoim skromnym wkładem (King's Bounty, ma się rozumieć!) też może i bym się wtrącił. Ale czy większość tutaj stworków ma do tego zapał? Jeżeli tak, to czemu nie! Jeżeli nikt się tym nie zainteresuje - czy nie szkoda zachodu? No i gdzie się podały niegdysiejsze śniegi? (a nie, zaraz, coś mi się pokiełbasiło :P)

Będąc już przy mikrofonie, Wysoka Izbo, pragnę wyrazić zaciekawienie, czy (padnij!) Smoczy Władca (powstań!) kończy swe prace nad sagą Antagarichu, o których niegdyś wspominał?

EDIT: no, powiedzcie, co ja poradzę? Współczuć tylko mogę.
Acid DragonAcid DragonA czy Smoczy Władca wspominał o wychodzeniu z domu o 7.00, wracaniu o 19.00, zaległościach w programach do zdania, zbliżającej się sesji i kolokwiach, tym, że jest chory i że za cholerę nikt w Grocie nic nie może (nie chce?) zrobić? Nie? ojej....

Alamar PW
21 kwietnia 2008, 20:45
Cytat:
Będąc już przy mikrofonie, Wysoka Izbo, pragnę wyrazić zaciekawienie, czy (padnij!) Smoczy Władca (powstań!) kończy swe prace nad sagą Antagarichu, o których niegdyś wspominał?
Odnośnie zapomnianych spraw - jak tam postępy nad spisem historii z King's Bounty i co z aktualizacją Twojej stronki? :P
I jeszcze jedno - skoro zajmujesz się KB w wiki, to warto byłoby tam wspomnieć o "King's Bounty: The Legend" (w Polsce, jak i na świecie, premiera ma mieć miejsce po wakacjach - w Rosji chyba pod koniec kwietnia lub w maju).


@Tarnum - "Kazał pan, musiał sam" - chcesz by coś zostało zrobione, sam się za to weź. Na ewentualną pomoc w korekcie czy wyjaśnieniu nieścisłości możesz zawsze tutaj liczyć.

Field PW
21 kwietnia 2008, 22:18
Quba Drake:
Bracia Grotowicze! Nie mogę siedzieć bez czynnie . I za pozwoleniem szanownego Acida, napisze sagę, sagę Antagarichu (napisze bo lubię ten kontynent :D ). Przydał by mi się pomocnik ;]. Ktoś kto pomógłby mi zebrać wszystkie dane w jednom całość, ktoś rozgarnięty kto umie współpracować z osobami takimi jak Ja.
Co do samej encyklopedii to, no cóż przyda się jakiś PiS tego wszystkiego żeby ktoś nie zadawał bezsensownych pytań( tak to też do mnie :P).
Czyli w gruncie rzeczy chcesz, żeby ktoś odwalił za Ciebie z 60 (jak nie więcej) % roboty. Fajnie.

Ogólnie: wszystkim polecam spojrzenie do tego tematu i przemyślenie wszystkiego jeszcze raz.

RabicanRabicanLink srogi! :O

Tarnoob PW
22 kwietnia 2008, 10:34
Czemu ja mam talent do bycia niezrozumianym i zrażania do siebie ludzi? :-P

Nie szukam niewolników, ani chłoporobotników. Wyrażam tylko gorącą chęć wchłonięcia MMW, toż to byłoby nie lada wydarzenie dla nas (a może i innych stron o HoMM-MM), a jaki prestiż! Nad tworzeniem czegokolwiek za­s­ta­no­wi­my się później. :-P

@F!eld: Nie, ja nie chcę, żeby ktokolwiek za mnie odwalał jakąkolwiek robotę. WoGóle nie oczekuję, że wszystko będzie tętniło życiem i będziemy świadkami powstawania całej fali superobszernej treści. A ten link toto już ociera się o zniesławienie. :-P

(BTW: sarkazm to dla mnie język obcy, żeby nie było niedomówień)

Nemomon PW
22 kwietnia 2008, 12:03
Tarnum:
@F!eld: Nie, ja nie chcę, żeby ktokolwiek za mnie odwalał jakąkolwiek robotę. WoGóle nie oczekuję, że wszystko będzie tętniło życiem i będziemy świadkami powstawania całej fali superobszernej treści. A ten link toto już ociera się o zniesławienie :-P

Słowa F!elda były akurat do kogo innego, kto stracił swój post (został zedytowany) a potem został on usunięty.

Quba Drake PW
22 kwietnia 2008, 13:14
Tak, to do mnie :]. Drogi F!eldzie ja tylko oferuje swoją skromną pomoc, nic więcej, no ale z tego co widzę to chcesz mnie zniechęcić .

Tarnoob PW
22 kwietnia 2008, 15:01
World of Heroes – prężnie rozwijająca się liga Heroes III. Co prawda ma dosyć banalną nazwę, a szata graficzna jest wysoce chaotyczna i nieprzemyślana, ale gromadzi wokół siebie czołówkę polskiego heroes-netu. Użytkownicy reprezentują wysoki poziom, ale tylko rozgrywki – całe forum to praktycznie tylko suche raporty dziamgolenie o sporcie.

Forum nawet nie ma regulaminu :-P Pomijam to, że z nacjonalistycznym zapałem gardzą ludźmi, którym zależy na klimacie. Podejrzewam, że gdyby mieli odpowiednie narzędzia i uprawnienia, skasowaliby naszą Grotę. :-P Przy­naj­m­niej tyczy się to tych przeze mnie spotkanych osobników.

96,498 522 348 235 417(926 234)% treści shoutboxa brzmi:
Cytat:
cze zagra ktos H3
Pozostawiam bez komentarza. :-P

vinius PW
22 kwietnia 2008, 15:33
Alamarowicz:
Odnośnie zapomnianych spraw - jak tam postępy nad spisem historii z King's Bounty i co z aktualizacją Twojej stronki? :P
1. no, niestety, z przyczyn obiektywnych praca stoi. Powody:
a) nie wydano KB: L, a co to za saga KB bez najnowszej i prawdopodobnie najrozleglejszej części (inna sprawa, że raczej, a własciwie na pewno nie powiązaną ze starymi światami)?
b) nie mam dostępu do PS2 (HoMM: QftDBS), ale sztab wybitnych specjalistów nad tym pracuje.
c) Historia "Theft of the Sceptre" jest tłumaczona przez najwyższej klasy filologów (znaczy się, chwilowo, to nie :P).

2. A kogoś wogóle interesi moja kiczowata i nudna stronka ^^ ?

Jak wyżej.:
I jeszcze jedno - skoro zajmujesz się KB w wiki, to warto byłoby tam wspomnieć o "King's Bounty: The Legend" (w Polsce, jak i na świecie, premiera ma mieć miejsce po wakacjach - w Rosji chyba pod koniec kwietnia lub w maju).
Jak bym miał czas... chęci... no i czas. (o chęciach wspominałem?) Jestem leniwy, przykro mi :)

Rabican PW
22 kwietnia 2008, 16:38
Quba Drake:
Tak, to do mnie :]. Drogi F!eldzie ja tylko oferuje swoją skromną pomoc, nic więcej, no ale z tego co widzę to chcesz mnie zniechęcić .
Jest takie ładne polskie przysłowie o piekle i dobrych chęciach.


Pozdrawiam serdecznie.
R.
strona: 1 - 2
temat: Inne strony o HoMM-MM - linki, recenzje...

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel