Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Historia starego uniwersum
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7

Gnom PW
25 sierpnia 2004, 16:19
Co do krainy Mocy i Magii jestem raczej kompletnym ingorantem. Jedne co wiem, to trochę skrócona historia z H2. Biorąc pod uwagę swoją ciekawosc, pytam.. czy ktos ma może (lub ma może link), do historii swiata Antagarich? Jeżeli nie, to czy mógłby ją po krótce przedstawić?
I przepraszam za swoją ignorancję na ten temat...

Erdamon PW
27 sierpnia 2004, 17:01
Wydaje mi sie że nigdzie w internecie nie ma kompletnej histori świata M&M Antagarich jest tylko kontynentem na którym leży miendzy innymi Erathia.
Jednak jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć o świecie M&M polecam przeczytać historie świata M&M ze strony Acida ( jest to częśc histori nie rozgrywa się jeszce na Antagarichu)
Jeśli chcesz zobaczyc mapy Antagarichu to są pod tymi linkami:

http://biblioteka.heroes.net.pl/galeria/mapy_mapa_nasza.html

http://biblioteka.heroes.net.pl/galeria/mapy_erathia.html
(w tej drugiej maoie jest błąd polegający na tym żę pod mapa jest napisane "Map of Erathia",a w rzeczywistości jest to mapa Antagarichu.

Acid Dragon PW
3 września 2004, 02:59
[o pochodzeniu aniołów]

to to pytanie już było i raczej powinno być w "pytaniech BEZ odpowiedzi" (i tam chybe je przeniosę :P), gdyż właśnie tak skończy - bez odpowiedzi. Archanioły na pewno nie pochodzą z tego świata, ale innych informacji na ten temat nie ma. Po porstu nie zostały one ujawnione, a może miały być... możemy się jedynie domyślać.

Rabican PW
5 listopada 2004, 18:25
Acid, proszę Cię, zacytuj tu któryś z moich listów na ten temat. Może np. tamten, gdzie przedstawiłem Starożytnych jako ludzi po 'drobnych' zmianach genetycznych, a anioły jako sztuczną rasę, klonowaną, hipnotyzowaną i przeznaczaną od razu do walki. Ja jakoś go nie mogę znaleźć w 'wysłanych'.

Acid Dragon PW
7 listopada 2004, 12:21
czy jesteś tego pewien ? :P Dobijać ludzi uznających HoMM-MM za czyste fantasy jeszcze tak niesamowitymi teoriami? ale na twoją odpowiedzialność ;) - wyślę ci to na maila.

Rabican PW
8 listopada 2004, 13:38
Być może faktycznie wielu przyprawi to o zawał serca, ale od czego są zaklęcia wskrzeszające;)? Zresztą i tak po przeczytaniu Twoich dzieł bardzo dużej grupie istot (nie mogę napisać 'ludzi', bo nie wiadomo, czy są ludźmi;)) rozjaśniło się w głowach, co z pewnością przybliżyło ich wiedzą do Wiedzących, więc moje (szalone;)) teorie nie powinny ich aż tak bardzo zadziwić. Oczywiście, ewentualną odpowiedzialność za kłopoty biorę na siebie moją!

Tak więc najpikantniejsze cytaty z listów, które kiedyś wysłałem do Acida, to:

1) "o ile Strażnikom zdarzały się errory, o tyle anioły nie powinny zdradzać - Kreeganie również nie odchodzili od zła. Przynajmniej nie słyszałem o jakimś demonie-altruiście. Ale gdyby już trzeba było tworzyć taką jednostkę, to albo nieumarły anioł (zły, szkieletowy), albo upadły anioł (zły, demoniczny)."

To jeszcze wcale nie jest śmiałe ani szalone! Czytajcie dalej;).

2) [zaczyna Acid o Kreeganach - dop. Rabican] "Tworami starożytnych raczej nie są gdyż sami są.....
>>>hmmm.... starożytni :). Na świecie po prostu jest więcej sił niż dobro
>>>i zło.
>
>R> Ja również skłaniam się ku takiemu rozumowaniu.
>R> Podejrzewam, że Kreeganie, Władcy Żywiołów, Bogowie z WoG itp. to
>R> po prostu zbuntowani Starożytni, którzy odłączyli się od głównego
>R> nurtu swej cywilizacji ze względu na własną hierarchię wartości
>R> (zazwyczaj na pierwszym miejscu było krótkie słowo JA).
>
>Niezupełnie o to mi chodziło. Powyżej specjalnie napisałem
>"starożytni" z małej litery. Raczej szczerze wątpię, by panowie
>żywiołów, a także wysłannicy bogów i Starożytni wywodzili się z tej samej
>rasy. Nie widzę po prostu żadnych podobieństw oprócz ewentualnego czasu
>współistnienia. Są to raczej oddzielne rasy, które po prostu rozwijały
>się obok siebie przez tysiące lat i obecnie siłą przewyższają wszelkie
>istniejące obecnie rasy. Inna sprawa przy Kreegans. Otóż tu już pewne
>podobieństwa do Starożytnych dostrzec można i wg jednej z moich teorii
>być może rzeczywiście ewolucyjnie mogą pochodzić od tej samej rasy.
>Nie zmienia to jednak faktu, że obecnie różnice są na tyle duże, że z
>powodzeniem można dokonać ich rozdzielenia podobnie jak w przypadku
>ludzi i małp.

I tu dochodzimy do historii tego świata. Moim zdaniem wygląda ona następująco:
1) Była sobie rasa zwana ludźmi
2) Istniała wiele tysięcy, jeśli nie milionów, lat
3) Nauczyła się ingerować w geny i zaingerowała w swoje własne, tworząc chuchrowate stwory o potężnych umysłach
4) Doszła do umiejętności tworzenia nowych istot i zaczęła je tworzyć
5) Ich twory zaczęły nazywać ich 'Starożytnymi'
6) Oddzieliła się od niej inna rasa, uważająca się za ideał wcielony. Ta rasa nazwała się 'Kreatorami', jednak inne istoty zwały ją 'Kreeganami'
7) Kreatorzy dokonali u siebie modyfikacji genetycznych, wzmacniając się fizycznie kosztem urody i częściowo inteligencji
8) Kreeganie zaczęli usuwać dzieła Starożytnych z różnych światów i zapełniać je własnym parszywym pomiotem
9) Starożytni w celu ochrony światów przed Kreatorami powołali do życia dwie nowe rasy: Strażników (zwanych również androidami lub sztucznymi istotami), którzy mieli pilnować poszczególnych światów, oraz anioły - rasę przystosowaną do walki równie dobrze jak Kreeganie
I to chyba tyle. A Władcy Żywiołów i inni tego typu ludkowie mogli po prostu zmienić się nieco inaczej niż Kreeganie..."

To jest dopiero śmiała teoria! Co o niej sądzicie? Jak chcecie, to zacytuję jeszcze kilka innych moich maili (o np. pobudkach kierujących Kreeganami), ale to już raczej w innym temacie;). Prawda, Acid?

Acid: nie masz litości ;)

Dru PW
11 listopada 2004, 22:38
Jako ze powstało bardzo fajne podforum zadam parę pytań do co świata MM:

Oprócz jak nazywa się ta planeta na której znajdują się jadame, enrocht...i czy istnieją jakieś mapy z kontynentów Vorie i Karigor i jakie są jeszcze planety, co na nich się znajduje i jakie są na nich kontynenty.

Ostatnio zacząłem interesować się mrocznymi elfami w MM i byłbym wam wdzięczny jakbyście podali trochę informacji o nich; o ich przeszłości, kulturze, społeczności.

Z góry dzięki:).

Acid Dragon PW
12 listopada 2004, 13:09
Cóż - nie napotkałem informacji o tym, jak nazywa się ten świat, choć wg niektórych informacji (ale zdecydowanej mniejszości) kontynent, na którym znajdują się takie państwa jak Erathia, Avlee czy Nighon nazywany jest po prostu "Erathia", a nazwa "Antagrich" jest odniesieniem do całego świata.

Jak chodzi o inne światy, to:

VARN i CRON - Wiele istnieje takich małych światów - w rzeczywistości są one nawet mniejsze od kontynentów na Antagrichu. Są to płaskie planetoidy, które jednocześnie są gigantycznymi statkami kosmicznymi i przemierzają kosmos w jakimś konkretnym celu, wyznaczonym im przez Starożytnych. Z reguły VARN'y są przeznaczone, by na stałe wylądować na innych światach i wprowadzać tam nowe elementy ekosystemu (również ludzi). CRON'y z reguły mają kontrolować wszystkie VARN'y orbitujące wokół nich, choć same też czasami na stałe lądują na martwych światach, by 'zasiać' tam życie.
W MM1 można było zwiedzić VARN4, a w MM2 - jego macierzysty świat CRON.
Obecnie najprawdopodobniej VARN4 i jego CRON dotarły już do celów swojej podróży, a ich mieszkańcy mają się dobrze, choć ostatnia informacja o VARN4 mówi, że zapanowała tam wojna domowa między rycerzami.

Terra - jedna z małych planetoid, również płaska. Niegdyś martwa, obecnie rozwija się tam życie dzięki Starożytnym i jednej z CRON, która dawno temu tu wylądowała. Terra jest pokryta w większości powierzchni wodą, na której występują liczne wyspy. Występuje tam bardzo wiele gatunków różnych, dziwnych stworzeń (m.in. latające stopy, dwugłowe kondoro-roki czy minismoki :P). Nie ma tam ukształtowanej władzy, ani państw. Zwierzchnikiem i Strażnikiem tego świata był Sheltem. To tu zaczyna się cała akcja MM. (zwiedzamy ten świat w MM3). Obecnie panuje tu pokój i harmonia, chyba, ze Kreeganie przypomnieli sobie o tym świecie ;).

XEEN - Eksperymentalna planetoida, na której Starożytni rozwinęli nowy rodzaj środowiska. Na początku jest płaska i posiada dwie strony, ale Starożytni umieścili tam mechanizmy, które po pewnym czasie miały przekształcić ją w 'normalną', okrągłą planetę. Rozwija się tam ogromna ilość stworzeń i roślin. Wielkością XEEN jest jak ok połowa świata z Antagrichem i Enroth. Nie ma tam państw, choć są pewne krainy opanowane tylko przez konkretny rodzaj stworzeń. Oficjalnie władzę nad górną stroną Xeen przejął król Burlock, a nad dolną stroną - królowa Kalindra. Strażnikiem tego świata jest najprawdopodobniej Smoczy Faraon. (XEEN zwiedzić można w MM4-MM5). Obecnie XEEN "wypełniło" swoją przepowiednię i przekształciło się w nowy świat. Nie znamy jego dalszych losów, ale największe zło w postaci Sheltema zostało stamtąd usunięte.

Havec - O tym świecie wiemy niewiele. Jest to jeden ze światów, któremu Starożytni nie poświęcili wiele uwagi i może właśnie dlatego panuje tam chaos i zło. Stamtąd przybył nieumarły Lord Xeen przez pewien rodzaj magicznego portalu. Havec jest nieco większy niż połowa Xeen. Do zwiedzenia w MM5 SoX. Obecnie na Havec przywrócono względny spokój, ale nie wiadomo, na jak długo.

Axeoth - To świat znany z H4 i MM9, do którego uciekli mieszkańcy Antagrichu po wielkim kataklizmie. O jego geografii niewiele wiemy, choć najprawdopodobniej nazwy 'Lodwar' i 'Chedian' to nazwy jego kontynentów. Na nim też Starożytni niegdyś zasiali życie, ale z kompletnie nielogicznych powodów przestali się nim interesować (podobnie jak twócy H4 i MM9 przestali się interesować poprzednią fabułą :P). Na jego 'głównej' części, dzięki przybyszom z Antagrichu ukształtowało się już kilka państw - m.in. Great Arcan i Paleandra. Obecnie wszyscy tam żyją długo i szczęśliwie :P.

********
A wracając jeszcze do świata z H1-3 i MM6-8: Pytałeś o mapy krain:

Vorie - to kontynent-wyspa (analogicznie do naszej Grenlandii) na północnym zachodzie Antagrichu - i to właśnie na mapach Antagrichu możesz ją zobaczyć jako 'białą plamę' :P. Dokładniejszych map nie ma.

Karigor - wiemy NA RAZIE o nim tylko tyle, że jest gdzieś na wschód od Enroth i dość blisko Jadame.

********
Jeśli chodzi o mroczne elfy, to mało o nich wiadomo. Od bardzo dawna mieszkają na Jadame i stworzyły tam chyba najpotężniejsze państwa. Wybrane mroczne elfy posiadają też wiedzę, księgi i przepowiednie dotyczące CAŁEGO kontynentu. Są zdolnymi wojownikami i magami, choć nie są najwyższymi mistrzami w żadnej z tych dziedzin. Nieco inaczej, niż zwykłe elfy - wolą się raczej posługiwać bronią wręcz, choć cały czas mogą być arcymistrzami we władaniu łukiem. Są nieco awanturnicze i nie kierują się zwykle światłością i dobrem - raczej logiką i sporą wiedzą. To właśnie jeden z potężnych mrocznych elfów był inicjatorem potężnego przymierza różnych państw na Jadame, dzięki któremu podobno udało się ocalić świat przed zagładą (w rzeczywistości kluczem do tego okazała się pomoc Katarzyny, Rolanda i ich nadwornego wieszcza - Xanthora). Potężne mroczne elfy, które są zdolne sprostać trudnej próbie wyznaczanej im przez starszyznę mogą awansować na Elfich Patriarchów.

Dru PW
12 listopada 2004, 17:57
Wielkie dzięki Acid, właśnie o takie informacje mi chodziło wiec w skutek tego mam dla ciebie następną porcje pytań. Smacznego ;D

Gdzie względem siebie znajdują się kontynenty na Antargichu.

Czy istnieją jakieś mapy światów: Xeen, Havec, Varn i Cron?

Acid Dragon PW
13 listopada 2004, 18:34
Jak chodzi o kontynenty, to nie ma dokładnej mapy, CHOCIAŻ wg jednego z fanów wygląda to TAK .

Wg mnie nie jest to całkiem poprawne, gdyż kontynent Jadame powinien się znajdować zdecydowanie dalej na południe (występuje tam roślinność tropikalna i nie ma żadnej krainy pokrytej śniegiem), a Antagrich zdecydowanie bardziej na północ (na tej mapie krainy śniegu i Vorie są w strefie równikowej :P:P:P).

Enroth i Antagrich powinny też znajdować się w większej odległośći od 'krawędzi' mapy, gdyż (pamiętając, że tamten świat też jest kulą) takie ich ułożenie oznaczałoby, że z Antagrichu na Enroth krótszą drogą byłoby popłynięcie z Antagrichu na wschód, a nie na zachód (przez Jadame). Jednakże podróże Katarzyny i Rolanda mówią nam, że to właśnie droga przez Jadame jest krótsza.

Karigor powinien być gdzieś między Jadame i Enroth, prawdopodobnie nieco na południe (cały czas zakładając, że Jadame leży znacznie niżej niż na tej mapie)


Mapy VARN, CRON, XEEN, Havec i Terra istnieją oczywiście, ale jakoś w tej chwili średnio chce mi się ich szukać :P. Spróbuj sam poszukac w necie.

Dru PW
13 listopada 2004, 23:21
Zgodzie się z tobą Acid a żeby potwierdzić to dodam jeszcze ze Gościu który tą mapę składał nie grał chyba w MM VIII. Mianowicie dlatego bo za daleko (zbyt daleko) umiejscowił wyspę Regna od kontynentu Jadame. Zamiast na tym samym poziomie co jest Wyspa Krwawego sztyletu, Regna jest gdzieś wysunięta na południe, gdzieś na oceanie.

I jak zawsze parę pytań:)

Wracając jeszcze do tych mrocznych...:) Jaka jest ich hierarchia, czy mają jakaś religie, czy są może zaprzyjaźnione z jakimiś stworami?

Mógłbyś podać mi jakieś informacje o Ravenshone i Avalonie?

Co do map, nie mówię żebyś ich poszukał teraz ,natychmiast ale jak byś miał czas i nie miał co robić. A mapę Terry mam :P

Acid Dragon PW
14 listopada 2004, 20:54
mam ograniczony czas więc szybko:

Mroczne elfy właściwie nie mają jakiejś specjalnej hierarchi z tego co pamiętam. Oczywiście istnieją 'zwykłe' elfy - mieszkańcy oraz elfy - wojownicy, ale właściwie różnią się tylko długością noszonej broni :P. Elfy nie mają jako takiego króla czy władcy, choć najstarsi z elfów właściwie są odpowiedzialni za politykę całej krainy. To oni mają dostęp do prastarych zwojów i to oni mają największą wiedzę i autorytet. Mimo to, faktycznej, udokumentowanej władzy nie posiadają.

Z jakimi rasami się przyjaźnią? Z tego co widzieliśmy w MM8 zupełnie pozytywnie dogadują się z trollami. Również z minotaurami utrzymują jakieś bardziej pozytywne kontakty (czego dowodzi chociażby drugie zadanie w grze). Przebywają też czasami wśród ludzi, a Katarzynę i Rolanda wraz ze świtą ugościli po królewsku. Nie znoszą natomiast szczurołaków, piratów i chyba jeszcze gogów. Są raczej neutralni w stosunku do nekromantów i kleryków.

O Ravenshore i Alvar informacji musiałbym poszukać, a na to w tej chwili nie mam czasu.

Rabican PW
19 listopada 2004, 13:51
Sądzę, że oni po prostu są zwykłą, tolerancyjną rasą o predyspozycjach kupieckich. Dlatego nie mają nic przeciwko wpływowym i bogatym ludziom, minotaurom itp., a nie znoszą piratów (którzy są rozbójnikami) oraz szczurołaków (czyli przemytników).

Alamar PW
13 czerwca 2005, 17:45
Postanowiłem napisać ten post, ponieważ grając w MM3 znalazłem wiele ciekawych informacji dotyczących historii Starożytnych oraz Przywódców Żywiołów.

Według legendy, Terra (jak i inne światy) powstała podczas Wojen Żywiołów. Celem tej wojny było ustalenie, który żywioł i jak ma wypełnić Pustkę (Void). Jednak żaden z żywiołow nie uzyskał przewagi nad innymi. Podczas tych wojen powstało wiele żyznych i bogatych krain (światów). Nie wiadomo skąd, zaczęły w tych krainach pojawiać się różne bestie, w tym i humanoidzi. Jednak Żywioły zajęte swoją wieczną wojną, nie zwróciły na nie uwagi. Wysyłały słabe oddziały, aby pozbyć sie tych "najeŹdzców", ale wszystkie zostały pokonane. W końcu Lordowie Żywiołów postanowili na jeden dzień odłożyć walkę między sobą, by raz na zawsze zniszczyć te "bestie". Nawet połączone siły śmiertelników, nie mogłyby sprostać potędze Żywiołów.

Jednak wtedy wtrąciły się FORCES OF THE DOME, pięć MOCY (FORCES), które przekazały humanoidom potęgę wystarczającą żeby zaatakować Żywioły. MOCE te to:
1. COSMONIUM - "guided the elements and other forms of energy from place to place". Kontrolował i nadzorował (command) powietrze, ogień, wodę, ziemię oraz energię elektryczną (electric energy).
2. ESOTERICA - "power of inner self, the energy of life and the forms of life, with command of the mind and the ability for healing and inflicting"
3. GAIAM - "command the order of life in the forest and in the skies" Zachowanie i temperament natury oraz wola bestii były pod jego wpływem.
4. BELLUM - "was essence of war and violence"
5. LURKANE - "invisible, silence sheet of clandetine power that slipped its works into the world unseen".
Te MOCE po kryjomu obserwowały walki Żywiołów. Żyły ponad chmurami, ponad gwiazdami, przewodziły (guide) gwiazdom podczas ich podróży przez wieczną noc. Według legend nigdy nie wtrącały się do Wojny Żywiołów, jednak gdy dowiedziały się o planie zniszczenia wszystkich bestii (w tym humanoidów), zapoznały śmiertelników z potęgą wystarczającą do obrony ich życia. Inne legendy podają, że zjednoczona siła Żywiołów mogłaby zaatakować MOCE w ich domu, wciągając je w nieskończoną wojnę. W każdym razie, każda MOC nauczyła dwoje śmiertelników swoich, hm... mocy i tak powstało dziesięciu czempionów, którzy rozpędziły Żywioły na cztery strony Pustki (Void).
Następnie MOCE przenoisły całą krainę (świat) przez niebiosa do Terry, gdzie rozbiły krainę na poszczególne wyspy. Czempioni wybudowali 10 miast i wyszkolili swoich następców.


To na razie tyle o legendzie. Została ona spisana przez Coraka, więc można uznać ją za prawdziwą. Według mnie FORCES OF THE DOME to Starożytni. Rozproszyli oni humanoidów po Uniwesum, aby Żywioły nigdy nie mogły wszystkich ich wybić. Jeśli moje domysły są prawdą, to wyjaśnia po co wysyłano statki kolonizacyjne, a także znamy imiona pięciu Starożytnych, jak również niechęc Żywiołow do humanoidów i powód Wojny Żywiołów.

Acid Dragon PW
13 czerwca 2005, 18:57
Legenda jak legenda - żadnej nie można do końca ufać i żadnej nie można do końca zignorować. Osobiście byłbym BARDZO ostrożny co do wyciągania z niej jakichkolwiek wniosków (osobiście mam jakieś bardzo mgliste wspomnienie o tym, czy wogle to czytałem, ale to inna sprawa :P). Nie jestem nawet pewien, czy owe żywioły miały wogle coś wspólnego z żywiołami. Dodatkowo zwróc uwagę, że to wszystko może być po prostu metaforą, uosobieniem. Owe 5 mocy może być po prostu uosobieniem 5 głównych profesji obecnych w MM3. są tam bowiem trzy klasy magii i dwie klasy mocy (oraz klasy pośrednie). Oczywiście, może być to nawiązanie do świata Starożytnych, ale równie dobrze może nie mieć z nim nic wspólnego..... to w końcu tylko legenda ;). Corak ją opowiada, ale on sam przecież nie może potwierdzić jej autentyczności.

Alamar PW
13 czerwca 2005, 19:07
Czas wyciągnąć ciężką artylerię i jej użyć w obronie powyższej historii.

Acid, mogłeś tej legendy nie spotkać, bo nie ma jej w samej grze. Jest w miejscu do którego zagląda bardzo malo graczy - w instrukcji (dopiero niedawno ją znalzałem).
Lordowie Żywiołów byli nazwani po imieniu, m.in. Acwalander, więc są napewno Żywiołami znanymi ze świata MM.

MOCE nie są metaforą profesji. Każda z nich nauczyła dwóch czempionów swojej dziedziny. I tak czempioni LURKANE'a nazywali się: NINJA I ROBBER, zaś COSMODIUM: SORCERER i ARCHER.

Żeby być bardziej precyzyjnym zamieszczam legendę poniżej (którą poszukiwał Corak i znalazł dwie części):
"From the corners of the misty Void
Rang loud the battle cry
The Elemental lords of four
Had sworn to fight and die

The descended on the land
The Forces of Dome
To lend into mortal hand
Power before unknown

Five forces, they might and magic
Two champions forged by each
Ten heroes made the tale most tragic
For the Elemental beasts"

Niestety ostatniej części nie ma, ponieważ Corak musiał zająć się Sheltemem. Jak widać, w tej legendzie nie ma prawie nic o FORCES OF DOME, jednak Corak w swoim dzienniku (instrukcji) dokładnie podał ich nazwy oraz domeny władzy. Stąd mój wniosek, że są to właśnie imiona Starożytnych.

Erdamon PW
13 czerwca 2005, 22:47
Alamar czy mugłbyś wymienić wszystkie imiona Władców Żywiołów oraz jakim żywiołem władali ?

Alamar PW
14 czerwca 2005, 10:49
Mógłbym.
Wszyskich ich wprawdzie znajdziesz w MM2 i MM8, ale oto ich krótka historia, wraz z kolejnością w jakiej się pojawili (zgodnie z instrukcją MM2):

ACWALANDER - najpotężniejszy i najbardziej majestatyczny z Króli Wód (Water Kings). Nadnaturalna dzikość wraz z niesamowitą inteligencją pozwoliły mu na niekwestionowaną dominację nad innymi Żywiołakami.
SHALWEND - przerażający pan Duchów Powietrza (Spirits of the Air), które zaczęły walczyć z Żywiołakami Wody, aż do osiągnięcia punktu równowagi, która żadna ze stron nie mogła przechylić na swoją korzyść.
PYRANNASTE - władca Żywiołaków Ognia. Został przyzwany (wraz z Żywiołami Ognia) przez poddanych Acwalandera, aby pokonać Władców Wiatru. Jednak z powodu małej liczności jego oddziałów, nie udało mu się całkowicie wybić podwładnych Shalwenda. Pyrannaste'owi nie podobały się jednak, rządy żelaznej pięści Acwalandera i po 80 latach od przyzwania, zbuntował się i dołączył do Żywiołaków Powietrza. Jednak nie na długo.
Przez następne 50 lat każdy walczył z każdym, a sojusze były szybko nawiązywane i jeszcze szybciej zrywane.
GRALKOR - zwany Okrutnym władca Żywiołaków Ziemii. Gdy się pojawił wraz ze swoją armią, pozostałe żywioły zjednoczyły się przeciwko niemu. Jednak Żywiołaki Ziemii wydawały się niepokonane. Dopiero po 80 latach znaleziono sposób na ich pokonanie. Acwalander miał je zatopić, Pyrannaste wysuszyć na pył, a Shalwed rozwiać to co z nich zostało. Jednak Imperatorowie Ziemii (Emperors of the Earth) stworzyli wielki masę lądu, który oparł się powodzi, był odporny na ogień i nie dało się go rozwiać wiatrem. Walki trwały dalej, aż uformował się świat jaki znamy. Żywioły dalej walczyły każdy z każdym, aż do czasu pojawienia się "bestii" (w tym i humanoidów) i jednodniowego sojuszu Władców Żywiołów.

P.S. Dodałem legendę w wersji angielskiej do mojego poprzedniego postu.

Alamar PW
3 lipca 2005, 19:11
Szukając czegoś w Internecie natrafiłem na ciekawą stronę, opisującą historię Enroth tuż przed Ciszą oraz podział wśród elfów. Niestety jest ona po angielsku.
http://web.archive.org/web/20000816000922/www.3do.com/products/pc/mm7/

Co on niej sądzicie? Jak sie ona ma do wydarzeń znanych z MM6-8? I czy nie są to tylko wymysły fanów? Dodam że ta strona była wspierana przez 3DO.

P.S. Napisał(a) ją Bard Tanni (poznałem go(ją) w Castle White Goblin). Mimo wszystko, czy ta legenda ma coś wspólnego z prawdą?

Acid Dragon PW
3 lipca 2005, 20:19
Ta strona nie tylko była wspierana przez 3DO - ta strona BYŁA stroną 3DO - natrafiłeś na link prowadzący do archiwum internetowego oficjalnej strony MM7, z czasów, gdy jeszcze istniała.

Rzeczywiście, ta historia to nie jedynie wymysł fanów, ale wręcz spisana przez jednego z byłych członków NWC. Myślę, że z powodzeniem można potwierdzić jej autentyczność. Co prawda, już wcześniej słyszałem (a raczej czytałem) posty fanów, w których pojawiały się informacje o dokładnych wydarzeniach sprzed Ciszy, ale wzbraniałem się z uznaniem ich prawdziwości (i dołączeniem do spisywanej przeze mnie historii), gdyż nigdzie nie mogłem natrafić na ich potwierdzenie w samych grach i/lub instrukcjach.

Tym bardziej dzięki za znalezienie tego linka :).

PS. na marginesie - uzmysłowiłem sobie, że ten fragment o Starożytnych już gdzieś kiedyś czytałem, ale było to na długo zanim stałem się fanatykiem :P.
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7
temat: Historia starego uniwersum

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel