Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Dlaczego (nie) lubię D&D (i nie tylko)
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2

Trang Oul PW
29 marca 2008, 21:30
Cytat:
Bronie w M&M zadają obrażenia na takiej samej zasadzie jak w D&D.
A powiedz mi, czy w DnD używa się kości d2, d3, d5, d7, d9? Bo w MM jak najbardziej.

To, że obrażenia są przedstawione w postaci adb+c / akb+c, a nie "od x do y" jeszcze o niczym nie świadczy.

EDIT: Wiem, że bryły o takich kształtach istnieją. Ale żadna broń (ani nic innego) w DnD nie wymaga rzutu takimi kośćmi.

Nemomon PW
29 marca 2008, 22:52
Trang:
A powiedz mi, czy w DnD używa się kości d2, d3, d5, d7, d9? Bo w MM jak najbardziej.

Na upartego, to można mieć wszystkie z przedstawionych przez Ciebie wariantów :P.

Trang:
To, że obrażenia są przedstawione w postaci adb+c / akb+c, a nie "od x do y" jeszcze o niczym nie świadczy.

Well, w Oku Yrrhedesa jednak coś to świadczyło.. ;).

TOLBERTI PW
30 marca 2008, 01:17
1. Zasady są po to żeby je łamać (parz: różne strony dla mistrzów podziemi)
2. Można dodawać różne opcje i je usuwać np: umiejętności.
3. W MM obrażenia są obliczane jak rzut kostką.(1d7 znaczy jeden rzut kością siedmiościenną)Chodziło mi o to że jest na takiej samej zasadzie(rzut kostką) a nie o to że jest identyczny system.
4. Na zakończenie w D&D używa się: k2, k7, k9 pod warunkiem posiadania programu(własnej bądź nie produkcji)lub też papierowej wycinanki posklejanej w bryłę czy cokolwiek innego co się wymyśli.

Ginden PW
30 marca 2008, 10:00
A jak wygląda kostka trójścienna? Ma ktoś ilustrację?
Za kostkę dwuścienną może służyć moneta.

Nemomon PW
30 marca 2008, 11:03
Ginden:
A jak wygląda kostka trójścienna? Ma ktoś ilustrację?

Kostka trójścienna, to 1d6/2.

Trang:
EDIT: Wiem, że bryły o takich kształtach istnieją. Ale żadna broń (ani nic innego) w DnD nie wymaga rzutu takimi kośćmi.

Każdy system uczy czego innego. Dedeki uczą jak rzucać setką kości naraz, KaCety ułamków.

Tolberti:
1. Zasady są po to żeby je łamać (parz: różne strony dla mistrzów podziemi)

Się zgodzę, niemniej Ty nie zrozumiałeś o co mi chodzi. Wcześniej postawiłeś tezę, że tylko dedeki mają tą zaletę. Wychodziło by więc, że w innych systemach odpowiednik Mistrza Podziemi nie ma takiej możliwości. Dlatego też spytałem o przykład takiego systemu, w którym MG musi grać zgodnie z mechaniką do bólu.

Tolberti:
2. Można dodawać różne opcje i je usuwać np: umiejętności.

Jak usuniesz połowę katalogu Windows, to także będzie Ci działał, ale jak... :P?

Tolberti:
4. Na zakończenie w D&D używa się: k2, k7, k9 pod warunkiem posiadania programu(własnej bądź nie produkcji)lub też papierowej wycinanki posklejanej w bryłę czy cokolwiek innego co się wymyśli.

Hmmm, niby mam dedeki u siebie, ale nigdy nie miałem tyle samozaparcia, by przeczytać je od deski do deski (na szczęście ja byłem MG od WFRP). Jednakowoż myślę, że nie pomylę się jak stwierdzę, że skoro wszystkie kości jakie posiadamy, to bryły platońskie i jest ich tylko 5 sztuk, to niestety podręcznik jaki wymyślny by nie był, to nie będzie nakazywał rzucać kostką siedmiościenną. Podręcznik nie będzie liczył na szczęście, że będziesz przy sobie miał kostkę elektroniczną lub sesjował przy komputerze czy też losował z kapelusza (jak zresztą Sapkowski sugerował o Yrrhedesie). Z drugiej strony, to po co byś tego potrzebował?

Alamar PW
30 marca 2008, 14:50
Ginden:
A jak wygląda kostka trójścienna? Ma ktoś ilustrację?
Google d3 dice:
Prawda, że brzydkie? ;P

Nemo:
Podręcznik nie będzie liczył na szczęście, że będziesz przy sobie miał kostkę elektroniczną lub sesjował przy komputerze
Żebyś się nie zdziwił przy D&D 4. ;P

TOLBERTI PW
30 marca 2008, 15:52
Podawałem tylko przykład(D&D)odnośnie łamania zasad. W każdej grze papierkowej można łamać zasady. Odnośnie windowsa słyszałem o gościu, który posegregował sobie pliki.(zrobił folder "exe" i wszystkie *.exe tam wrzucił itd.) W D&D usuńcie umiejętność stosowanie liny i dajcie graczom możliwość używania liny bez umiejętności i testów. Można też coś dodać od siebie.(Proponuję spróbować z innymi zasadami.) Co do kostek możesz ale nie musisz używać elektronicznych ani robić własnych.
strona: 1 - 2
temat: Dlaczego (nie) lubię D&D (i nie tylko)

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel