Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [WoG/różne] Wasze pomysły i propozycje
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 23 - 24 - 25

Acid Dragon PW
27 sierpnia 2004, 07:59
W tej części komnaty podawać możecie wszelkie propozycje i pomysły, jakie macie dotyczące WoG. Nie mogę obiecać, że będą one zrealizowane, ale na 100% będą przeczytane przynajmniej przez jednego członka WoG Teamu ;).
Tu też możecie owe pomysły oceniać i sami próbować je realizować.

Dru PW
10 listopada 2004, 21:22
To mam parę pomysłów:


W oknie miasta, w dolnym lewym rogu, znajdują się iklony stworzeń i ich cotygodniowy przyrost. kliknięcie prawym przyciskiem myszy na taką iklnone stwora wyświetla informacje (nie pamiętam teraz jakie) a klikniecie lewym przyciskiem nic nie robi i czy można właśnie to wykorzystać? Np. kliknecię lewym przyciskiem powoduje otwarcie się okna rekrutacji stworzenia (zależy na jaką iklone stwora się kliknęło)

W oknie rekrutacji potwora znajduje sie suwak który jest domyślnie ustawiony na zero stworzeń lepiej by było go zmienić na maximum stworzeń bo i tak gracze zawsze kupują pełny zapas stworów.

Acid Dragon PW
11 listopada 2004, 15:16
Jak chodzi o te ikonki przyrostu to raz próbowano to wykorzystać przy skrypcie ulepszania siedlisk, by zwiększyć ich przyrost (obecnie ta funkcja została przesunięta na ikonę zamku nad ikonami stworzeń). Jednakże z bliżej mi nieznanych powodów, usunięto to, więc może napotkano pewne trudności w realizacji tego planu.

Co do nastawienia suwaka na max, to nie ma to chyba większego sensu zmieniać - zapewne 99% graczy jest już przyzwyczajona do takiego sposobu kupowania jednostek i zmiana tego mogłaby tylko zdezorientować co niektórych. Poza tym i tak wystarczy kliknąć na przycisk 'max', albo na nowy przycisk 'kup wszystkie oddziały', gdzie wogle już nie trzeba się martwić o wybieranie ilości jednostek.

Haregar PW
19 grudnia 2004, 10:10
Dragun, mam poważny problem, który towarzyszy mi od RoE, a mianowicie mała ikonka wiedźm i zjaw. Zjawa w tej ikonce wygląda jak wiedźma, a wiedźma jak zjawa. Proszę, powiedz to Teamowi aby to "podmienił". Nie trzeba tu grafik, tylko podmieniać te ikonki, bo ja myślę czasami, że ja już kupiłem siedlisko zjaw :D

Acid Dragon PW
19 grudnia 2004, 12:59
Jesteś w błędzie. W oryginale te ikony występują właśnie w takiej kolejności jak w WoG, ale to właśnie w jednej z polskich wersji popełniono błąd i zamieniono te ikony. W oryginalnej, angielskiej wersji RoE, AB i SoD najpierw mamy ikonkę zjawy, która patrzy 'na ciebie', a po ulepszeniu zmienia się na ikonkę upiora, który patrzy 'w bok' i ma uniesioną łapę.

Haregar PW
19 grudnia 2004, 13:11
Hmm, no i oto mi chodzi, ja tam wszystko PL, a WoG angielski. Ale to trochę dziwne, bo zjawa powinna patrzeć w bok i mieć uniesioną łapę, a upiór "patrzeć na ciebie". Ja mam SoD, RoE i AB w pl, ale WoG w ang wersji, można to jakoś naprawić? (np. ściągając plik, który zmieni SoD na eng :D)

Acid Dragon PW
19 grudnia 2004, 14:01
Well... dla Ciebie może i dziwne, ale to zdecydowanie całkiem normalne dla większości graczy :P

Jeśli chodzi o patcha, który zmieni wersję pl SoD na eng, to dałoby się coś takiego zrobić, ale te ikonki i tak miałbyś w tym samym ułożeniu :P. Obecnie Avatar jakiś czas będzie jeszcze pracował nad spolszczeniem WoGa do wersji 3.58F, więc w przyszłości będziesz mógł mieć WoGa również w wersji pl. Jeśli jednak chcesz mieć (prawie) wszystkie texty po angielsku, to myślę, że będę mógł pomóc.

Haregar PW
19 grudnia 2004, 14:39
Spoko, nie chcę mieć PL, bo uniemożliwia taką opcję, że można sobie własnego bohatera...(kiedyś na gg gadaliśmy o tym :D ). Ja tam się przyzwyczaiłem, tylko myślałem, że kupiłem złą wersję :D .

Haregar PW
8 marca 2005, 11:22
Ok, ja mam taki pomysł. Może WoG Team zrobiłby parę skryptów do tych pustych przedmiotów? np. frost sword czy mithril armor (może już jest ale lekka, lecz, brona wielka :P ) ? Co o tym sądzisz?
----
A teraz 2 pomysł-może lvl commandera podciągnąć do 100, a nie 70?(wtedy komp szalał xD ) Wtedy by występowała wiadomość, że twój dowódca nie może zdobyć więcej doświadczenia czy coś. Myślę, że pomysł cool, bo niektórzy gracze np. Kasia mogą się porządnie wkurzyć =D

gen_maczek PW
9 kwietnia 2005, 11:35
hardcoded_option dla tego, by smoki się lubiły ;)

(brak strat morale za trzymanie rożnych smoków)

Trang Oul PW
10 kwietnia 2005, 12:27
Ja mam pomysł na nową jednostkę - Syrenę. Zrobiłem już animację poruszania się. Do obejrzenia tutaj. Piszcie, co o tym sądzicie.

Acid Dragon PW
10 kwietnia 2005, 12:40
całkiem nieźle, choć nie wiem, czy tak oczywiste wykorzystanie animacji nagi i żywiołaka wody oraz 'jednokolorowość' przejdzie w obecnych czasach. Fnord ostatnio policzył, że realnie mamy ledwie ok 20 wolnych miejsc na nowe jednostki (odliczając projekty aktualnie realizowane), więc obecnie tylko najlepsze mogą się załapać...

filus PW
10 kwietnia 2005, 21:54
Ja mam pomysła... choć może trochę nie tego ale jednak. Mój pomysł traktuje o czarach a właściwie jednym zaklęciu, które (jeśli nie byłoby to problemem) można by było dołączyć do WoGa. Zaklęcie nazwałbym hmmm 'pochód many'... zresztą nazwa nie jest istotna. Czar byłby 5-to pozimowy. Jego działanie:
- koszt - około 50 many
- efekt - zamieniałby punkty many na punkty ruchu np. 5pkt many za 1 pkt. ruchu
- czar stałby się rekonpensatą dla bohaterów - magów, którym trudniej przychodzi zdobycie logistyki. Czar może byłby trochę przegięty no ale przecież magia jest w tytule tej gry;), więc powinna być potężna, a czar ten i tak byłby przydatny na długich i dużych mapach...

Acid Dragon PW
10 kwietnia 2005, 22:32
Technicznie nie można dodawać do księgi magii nowych czarów (a przynajmniej nie bez kodu źródłowego), ale bardzo możliwe, że na niektóre pomysły zostaną stworzone oddzielne księgi magii, podobnie jak w skryptach Sagamosy, a pomysł o którym mówisz, technicznie jest całkiem możliwy do wykonania. Jedynie 'rzucenie' takiego zaklęcia i wogle dobranie się do niego z poziomu normalnej gry może być problemem.

Trang Oul PW
11 kwietnia 2005, 13:40
W takim razie możnaby zrobić oddzielne księgi magii wody, ognia, ziemi i powietrza, w których byłyby tylko nowe czary.

filus PW
16 kwietnia 2005, 22:41
Ja tu mam jeszcze jedno pytanko: czy instalując woga w ver. 3.58f jest możliwe by "wyłączyć" skrypt odpowiedzialny z doświadczanie się jednostek... mi ten pomysł(dośw. się jednostek) nie przypadł do gustu - ciężko jest ocenić czy ma się szanse na wygraną,przez co gra staje się loterią. Tak więc chcę się spytać czy jest możliwość zainsalowania woga 3.58f bez tego(tj.doświaczania się jednostek). PS aha jak już jestem przy tym temacie to przy następnej wersji WOga możnaby dołączyć możliwość wyboru jakie dokłanie elementy chce się miać(zainstalować) a jakich nie.

Acid Dragon PW
16 kwietnia 2005, 22:50
Piękno WoGa polega na tym, że WSZYSTKIE nowe elementy można dowolnie włączać i wyłączać. Do tego służy menu wogifikacji (kliknij na napis 'WoG Options' na ekranie wyboru nowej mapy). Aby wyłączyć doświadczenie jednostek wystarczy ODznaczyć opcję 'troop stacks gain experience' (znajduje się ona w pierwszej sekcji menu - 'wogify settings, game enhancements and hard-coded options')

filus PW
17 kwietnia 2005, 13:52
Dzięki Dragonie. Znów mam pytanie:)(które to już??) Czy spolszczenie(do 3.58f), które jest na stronie Jaskinia Behemota różni się czymś od tego co jest na tej stronie( konktretnie chodzi mi czy te spolszczenie jest jakoś inaczej zrobione?? - czy wyskakuja błędy takie jak mi wcześniej wyskakiwały(nienawidzące się jednostki))??

Acid Dragon PW
17 kwietnia 2005, 15:29
To ta sama wersja pliku. Spolszczenie z poprawionymi błędami powinno być dostępne w najbliższym czasie.

gen_maczek PW
23 czerwca 2005, 08:46
Cześć, mam wspaniałą propozycję:
dodać piątą machinę wojenną, a byłby to obelisk rzucający zaklęcia (byłby spellcasterem).
byłoby przynajmniej tyle obelisków co pasujących do tego pomysłu zaklęć
obelisk rzucałby czar z mocą bohatera powiększoną o poziom obelisku (zdobywałby jeden gdy bohater awansuje).
każdy mógłby rzucać jeden czar, ewentualnie dwa (jeden na sojuszników i jeden na wrogów)

np. takie
piorun
implozja
wskrzeszenie
magiczna strzała/leczenie
lodowy pocisk
berseker

mogłyby być też obeliski od efektów specjalnych

np. takich
spojrzenie śmierci(czy też oddech śmierci - nazwy nie pamiętam) - zdolność gorgony ;)
trucizna
zamiana w kamień

obeliski możnaby znaleŹć na zwogifikowanych mapach, kupić za mitril w gildii magów lub wygrać w walce np. ze smoczą utopią.

mógłby się już pojawić w wog3.59

pomysły i oceny mile widziane.
strona: 1 - 2 - 3 ... 23 - 24 - 25
temat: [WoG/różne] Wasze pomysły i propozycje

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel