Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Nasze własne jednostki WoG
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 52 - 53 - 54 ... 162 - 163 - 164

MCaleb PW
19 grudnia 2007, 14:40


Na tym forum NIE bumpujemy tematów.

Martin14m PW
21 grudnia 2007, 10:35
Ale czy powie mi ktoś gdzie mogę znaleźć folder w którym są jednostki? Nie będę was męczył! Będę sobie robił dla siebie.

Cichy PW
21 grudnia 2007, 11:59
Martin, w komnacie WoG jest dość informacji na temat tworzenia jednostek. Odpowiem na twoje pytanie:
Cytat:
Ale czy powie mi ktoś gdzie mogę znaleźć folder w którym są jednostki?
Nie ma takiego folderu. Wszystkie jednostki są umieszczone w pliku lod.
Więcej informacji jest tu, tu i nawet w TYM temacie na początku.

EDIT: Trzy dwa posty na raz :P?

Acid Dragon PW
21 grudnia 2007, 12:00
Gdybyś trochę poczytał postów na Forum, tudzież przejrzał pliki w Grocie, wiedziałbyś, że nie ma takiego folderu.

klatki animacji jednostek są spakowane w plikach .def, które z kolei spakowane są w pliku .lod. Konkretnie h3sprite.lod w katalogu 'Data'.

Zanim zadasz pytanie o treści "w takim razie jak to rozpakować?" proponuję się zastanowić nad ewentualnymi konsekwencjami ;P.

Martin14m PW
21 grudnia 2007, 15:29
Zastanowiłem się i przyszło mi na myśl że w najgorszym razie może mi zepsuć grę. No problem. Gdybym skopiował to gdzieś do innego dysku i próbował rozpakować to przypuszczam że nic by się nie stało. Pytam więc, jak go rozpakować?

P.S.
Ale jaja. Napisałem 2000 post.:D

Acid Dragon PW
21 grudnia 2007, 16:40
Sugeruję wybór odpowiedniej sekwencji spośród następujących czynności:
1. nauczyć się czytać posty ze zrozumieniem (zwłaszcza tę kwestię o przeglądaniu forum i plików (w dziale WoG Groty)), a potem zadawać pytania.
2. przesunąć swoje współrzędne przestrzenne o wektor o wartościach wystarczających na znalezienie się na odpowiedniej głębokości w dużym zbiorniku z cieczą o pH dążącym do zera.

PS. Twoje, jak to określiłeś, "jaja" są chyba w obecnym świetle jajecznicą w stanie surowym. Proponowałbym wraz z nauką czytania ze zrozumieniem także pomyśleć o uzupełnieniu braków w sztuce liczenia. Poza tym chciałbym Cię poinformować, że na tym Forum temat z taką ilością postów to raczej powód do zmartwienia, a nie do dumy.

Nie_mam_nicka PW
1 stycznia 2008, 20:26
Co tu tak cicho, nikt nic nie tworzy? ;)
Jako że znalazłem wreszcie upragnionego CDka z kopiami i danymi moich potworów, stworzyłem ostatnio takie coś:

To Rakszasa, kontynuacja niegdyś stworzonej przeze mnie Rakszy (nazwa zmieniona, bo raz że była niepoprawna [odnosiła się do innego potwora], a dwa że mamy Rakszasę w MM1).
Dobrze się prezentuje? Proszę o komentarze/sugestie. Postaram się to ukończyć.

A co do jednostek innych osób:
@Ginden - Jeździec białego wilka wyszedł zdecydowanie najlepiej (wilk nie jest taki zły, choć mógł by wyglądać lepiej), Aun (to się nie powinno nazywać Dao?) jest słaby, Jeździec behemota nie wygląda najgorzej, ale jest za duży i zmian trochę za mało...
@Martin14m - Widać że robiłeś je PrintScreenem, lub obrazkami z Internetu. Dlatego niestety nie wyglądają za dobrze, choć 3 pierwsze stwory wyszły zdecydowanie najlepiej.

PS. Ma ktoś może foto Rakshasy z MM1 (DOS i/lub SNES Jap)?

Martin14m PW
3 stycznia 2008, 21:35
Witojcie. Skoro Nie_Mam_Nicka już poruszył temat ciszy to ja dam swoje projekty. Mój opis:
1) http://www.speedyshare.com/990869226.html
Proszę nie oceniac 3, 4, 7, bo to takie głupie stworki które robie dla Siebie. Po za tym co o tym myślicie?
2) http://www.speedyshare.com/411266198.html
Z nr 5, robiłem sobie jaja więc nie jeździjcie po mnie za zmutowanego behemota widmo:D.

Ginden PW
3 stycznia 2008, 21:51
Mogłeś wykorzystać wyciągnięte pliki...
Ale do rzeczy.
3.bmp:
1. Ciekawy koncept, ale trudny do zaanimowania.
2. Brzydkie.
3. j/w
4. j/w
5. j/w
6. Mój jest jednak lepszy.
7. Brzydkie.
8. Brzydkie
9. Złe proporcje. Nie nadaje się.
10. Brzydkie.
2.bmp:
1, 2, 3 i 4 są brzydkie. 5 jest bardzo... odważna. 6 i 6a są ładne, ale zbyt mało przerobione. 7 bardzo ładna, choć te skrzydełka nie pasują. 8 brzydka. 9 brzydka, ale 10 warte pochwalenia.

vinius PW
4 stycznia 2008, 17:41
Faktycznie, jeśli zaczniesz sam wyciągać jednostki, to będzie Ci łatwiej robić; inna sprawa, że można znaleźć fragmenty jednostek pozbawionych tła na niektórych stronach www o HoMM. Póki tego nie dokonasz, efekt zawsze będzie brzydki i niedokładny, w przeciwnym wypadku zaś możesz coś dokonać.

Martin14m PW
5 stycznia 2008, 19:34
Ulepszyłem Cyklopa ze skrzydłami oraz zrobiłem pradawnego centaura. I jak? http://www.speedyshare.com/353391552.html

vinius PW
5 stycznia 2008, 19:41
Kolego, dopóki będziesz wycinał jednostki, nigdy nie będą wyglądały przyzwoicie. Wyciągać sprite' y z gry to nie jest problem, są do tego programy, nawet w Grocie :)

Martin14m PW
5 stycznia 2008, 19:47
Co wy chcecie?! Ja nie mam takiego talentu jak wy! Mimo tego lubie bardzo Heroesy a nie mam gdzie pokazac moich tworów. Tutaj jest moje jedyne Heroesowe okno na świat.
P.S.
http://www.speedyshare.com/921189444.html - Ten pół koń-pół smok.

Trang OulTrang OulAle mógłbyś chociaż umieszczać obrazki normalnie (czyli: .png/.gif, ostatecznie .jpg i jakiś normalny serwer),

Nie_mam_nicka PW
5 stycznia 2008, 20:45
Martin14m im chodzi o to że jednostki wyciągnięte prosto z plików gry (a nie zrobione PrintScreenem) zawsze będą lepiej wygladać od tych, których części są zrobione PrintScreenem... Między innymi dlatego że nie posiadają tła terenu (mają tylko cyanowe/białe, które łatwo usunąć, w przeciwieństwie do terenu. Dla przykładu: Podgląd pliku ZM159G.def (Duch). Rozumiesz już? Same Defy trzeba najpierw wyciągnąć z Lodów znajdujących się w folderze Data (na przykład ResEditem 2, w tym przypadku H3Sprite.lod). Jest to dziecinnie proste gdy wiesz co w jakim Defie jest (jak ja), podaj numer GG to Ci wszystko dokładnie wytłumaczę.
Ok teraz odnośnie Twoich jednostek. Po pierwsze, gdy bierzesz czyjeś części jednostek do swojej jednostki powinieneś o tym poinformować, dając creditsy (pisząc o oryginalnych autorach, jeszcze zrozumiałe gdy pochodzą z jakiegoś moda), u Ciebie conajmniej widzę 7 zapożyczeń (i 2 z NU). Jako że nie wiedziałeś o tym i to Twoje pierwsze jednostki to się nie będę czepiał, ale pamiętaj o tym na przyszłość (chyba że chcesz być traktowany jak Mikael, czy sebolol), bo to zwykła kradzież.
Co do pokazanych przec Ciebie ostatnio jednostek, to tak:
3.bmp
Tu zdecydowanie najlepiej wyszedł Ci Sfinks, zarówno pod względem pomysłu jak i wyglądu (chodź osobiście nie chciał bym tego widzieć w grze, jako że Sfinks to budynek). 7 - Proponuję to nazwać Kirin, gdybyś przekolorował część konia to mogło by być nawet ciekawe. 5 - Ptasi ogr ma trochę zbyt wygiętą głowę. A co do 2 i 3, nie myślałeś żeby przekolorować Dżinową/Ifrytową część i zrobić Marida, bądź Dao?
2.bmp
3 i 4 wyglądają zdecydowanie najlepiej (chodź przy 3 to coś z WoGa jest z innej, nie M&Mowej gry), dosyć ciekawe połączenie. 8 i 8a nie lepiej by było posadzić na Piekielnym Ogierze? 9 jak już wcześniej pisałem wcale nie jest Twoje (jedynie posadziłeś Wojownika Smoka autorstwa Ponurego na Kwasowego smoka tymolorda). 10 - Tu z tego co widzę po odwróceniu kolorów lekko przekolorowałeś Żmija Ponurego i doczepiłeś mu skrzydło Imperialnego Lewiatana Kallena (łatwo to sprawdzić między innymi dlatego że ta jednostka nie ma pozostałości po tle), chodź tu mogę się mylić.
2 nowe.bmp
Z tego co widać w 1 i 2 wziąłeś głowę z Upiornego Wilka autorstwa kogoś z WoG Teamu, a w 3 jego nogi, oraz tors i nałożyłeś na to Żywiołaka Minerałów z NU.
Ul..bmp
Z tego co widzę to to ulepszenie stwora 7 z 3.bmp z głową Diamentowego Smoka z NU, lepiej pasuje niż w poprzednich wersjach, ale powinno być bardziej dopasowane do konia. Jak poprzednio proponuję go nazwać Kirin.

A co do mojej jednostki, popracuję jeszcze trochę nad pierwszym spritem i możliwe że niedługo przerobię i resztę ruchu (potem jeszcze zrobić Stanie/Początek Ruchu/Koniec Ruchu, którego poprzednia wersja nie miała, by jako tako animacja wyglądała)...

AmiDaDeer PW
9 stycznia 2008, 19:15
Nie znalazłem żadnego bardziej pasującego tematu, a nie chce mi się zakładać nowego...

Otóż zostało już dosyć dawno zauważone, że feniks nie rzuca cienia. To w porównaniu z innymi jednostkami wygląda nienaturalnie, więc zrobiłem DEFa z feniksem z cieniem. Oto i on:

Feniks z cieniem

Enjoy it. Or not.

Trang Oul PW
9 stycznia 2008, 19:20
A może ktoś zauważył, że ogień nie daje cienia? (tylko w takim razie co np. z wampirem?)

Quba Drake PW
10 stycznia 2008, 07:36
Tak, zauważyłem. Mam jedno pytanie. Czy żywiołak ognia też ma cień?

Cichy PW
10 stycznia 2008, 15:20
Żywiołak ognia też nie ma cienia i wg mnie nie powinno to być zmieniane - feniksy i żywiołaki ognia "produkują" światło jak małe gwiazdy i dlatego nie rzucają cienia.

AmiDaDeer PW
10 stycznia 2008, 17:05
O ile mi się dobrze zdaje, to ognisty ptak MA cień. Podobnie chyba jest z żywiołakiem światła. I to wygląda w porównaniu z nim(i) nienaturalnie.

Nie_mam_nicka PW
11 stycznia 2008, 02:00
Hobbit, wielkie dzięki! Ktoś wreszcie się za to zabrał. Wszystkie jednostki z WoGa (poza Feniksem, Świętym Feniksem i Duchem) mają cienie, a ten biedny Feniks nie (co wyglądało nienaturalnie w porównaniu do innych jednostek, z czym się zgadzam z Hobbitem). Rzuca się to najbardziej w oczy, ponieważ jest on ulepszony. Niektóre jednostki jedynie nie rzucają cienia na pojedyńcze płomienie, czy małą ilość ognia (Gogowi/Magogowi widać ogień przy trzymaniu, przy rzucaniu nie, Ognisty Ptak jest z ognia, ale jego zionięcia nie widać).

Trang Oul:
A może ktoś zauważył, że ogień nie daje cienia? (tylko w takim razie co np. z wampirem?
Możliwe że w Uniwersum M&M panuje inna fizyka (była o tym kiedyś dyskusja na JB, ale tam się to chyba tyczyło niezniszczalności artefaktów), skoro ogień daje cień (Ifryt/Ifrit, Ifryt Królewski/Ifrit królewski/Miryd, Piekielny Ogier, czy Koszmar), a istoty nieumarłe i duchowe które nie powinny go mieć (Wampiry i Zjawy/Upiory) posiadają go. A zresztą, skoro prawie wszystkie stwory w WoG mają (w tym i ogniste, poza Żywiołakiem Ognia i Świętym Feniksem), to czemu nie i Feniks?

Quba Drake:
Tak, zauważem. Mam jedno pytanie. Czy żywiołak ognia też ma cień?
Niestety nie ma, począwszy od RoE. Ale jako że w RoE jest on neutralny, a w AB/SoD/WoG nieulepszonym, to też prawie nikt tego nie zauważył (nawet ja, musiałem niedawno sprawdzić).

Hobbit:
Podobnie chyba jest z żywiołakiem światła.
Jaki znów Żywiołak Światła (pewnie coś Ci się pomyliło z MM7)? Chyba że jak myślę chodziło Ci o Żywiołaka Energii. Tak, on rzuca cień, lecz nie przy teleporcie i bodajże "prądy" krążące wokół niego też go nie rzucają.

PS. Hobbit, jak będziesz miał czas to czy mógłbyś zrobić dorobić jeszcze cienie dla Żywiołaka Ognia, Świętego Feniksa i Ducha? Chętnie sobie to wrzucę do gry. Jeśli chodzi o usuwanie pojedyńczych płomieni (Zionięcie Feniksa/Żywiołaka Ognia, i temu podobne) to być może kiedyś się tym zajmę, więc nie zawracaj sobie tym głowy.
strona: 1 - 2 - 3 ... 52 - 53 - 54 ... 162 - 163 - 164
temat: [H3/różne] Nasze własne jednostki WoG

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel