Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnaty Smoczych Władcówtemat: I Debata - o zasobach naturalnych
komnata: Komnaty Smoczych Władców

Acid Dragon PW
3 lutego 2005, 12:35
Otwieram pierwszą debatę w Kwasowej Grocie.

Zasoby Groty (zwane także limitem transferu danych) są, jak w przypadku większości stron, OGRANICZONE. Dlatego też ostatnio przez kilka dni musieliśmy oglądać komunikat o wyczerpaniu limitu (bandwidth limit exeeded). Zdezydowana większość transferu pochłaniana jest przez przedmioty umieszczone tu w celach klonowania (zwane też plikami w działach download).

Debatować tu będziemy nad tym, co można zrobić, aby taka sytuacja się nie powtórzyła.

Ja widzę dwa możliwe rozwiązania:
- albo usunąć część zasobów ze skarbców (przede wszystkim instalacyjną wersję WoGa)
- albo częściej blokować wszystkie działy download tak, aby pozostałe zasoby wystarczyły na funkcjonowanie całej reszty Groty do końca miesiąca


A może widzicie jeszcze jakieś rozwiązanie?

Proszę o konstruktywne wypowiedzi, które posłużą do podjęcia decyzji dotyczącej w końcu nas wszystkich. Niech każdy mieszkaniec skorzysta ze swego demokratycznego prawa do głosu!

eta30 PW
3 lutego 2005, 14:07
Jestem za drugim rozwiązaniem, oczywiście przy zablokowaniu „pobieralniâ€? na stronie głównej powinna znaleźć się odpowiednia informacja.

Jest jeszcze jedno rozwiązanie - uciążliwe - tak zwana zasada dni parzystych i nieparzystych.

Boryna PW
3 lutego 2005, 15:36
Ja też jestem za drugim rozwiązaniem. I widzę jeszcze jedno rozwiązanie. Ale czy wykonalne? Oto one: Umożliwić ściąganie plików tylko zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikom i dla każdego z nich wprowadzić miesięczny limit łącznej objętości ściąganych plików np.10 MB. Ale gdyby to wprowadzić to wszyscy by zakładali nowe konta by móc dalej ściągać pliki. To trzeba by wtedy ograniczyć.

Haregar PW
5 lutego 2005, 10:25
Boryna, zgadzam sie z tobą. Każdy ma limit. Ja mam też swoje rozwiązanie. Blokować część downloadu, a pozniej za 2 tygodnie to odblokowac, i odblokowaną część dać do zablokowanych.

Acid Dragon PW
8 lutego 2005, 22:47
Na razie jako środek zapobiegawczy, wykluczyłem z downloadu wersję instalacyjną WoG. Już po pierwszym tygodniu miesiąca przekroczyliśmy połowę transferu, a to właśnie ten plik pochłonął jej ogromną część.

Czekam jednak na dalsze wasze głosy. Każdy jest brany pod uwagę.

Kathrin PW
14 lutego 2005, 08:50
Nie mój to skarbiec, więc nie mogę protestować, ale usunięcie wersji instalacyjnej WoGa to ogromna strata dla potencjalnych bywalców . Ponieważ nie mam konstruktywnych rozwiązań, mogę tylko ubolewać...

Haregar PW
14 lutego 2005, 11:56
Hmm, a może wykasujmy instalanke 3.58f i podajmy link do strony woga, co o tym myslisz Acid?

Acid Dragon PW
14 lutego 2005, 14:24
link do strony WoGa to częściowe rozwiązanie. Wielu wciąż narzeka na tamte serwery.... ale z drugiej strony umieszczenie więcej niż jednego linku.... może mieć sens.

eta30 PW
23 lutego 2005, 17:48
Tak, to chyba najlepsiejsze rozwiązanie, ale opcjonalnie od czasu do czasu włącz
"naszą" pobieralnie.

Acid Dragon PW
1 marca 2005, 14:08
1 marca - Działy download zostały przywrócone. Zobaczymy ile tym razem przetrwają ;)

Powróciła też wersja instalacyjna WoG, choć tylko w postaci linku do serwera hmm3.fclan.ru, który jest równiez zamieszczony na oficjalnej stronie WoG. Ściąga się jednak bardzo miło.

Trang Oul PW
17 marca 2005, 20:31
Możnaby też zablokować download w określonych godzinach albo dniach. Przy nieaktywnym pliku przydałby się link do innej strony z plikami WoGa.

Acid Dragon PW
2 sierpnia 2005, 14:42
Problem powraca.

już po pierwszym dniu mamy wykorzystanych 14% zasobów....... chyba nie trzeba mówić do czego to może znów doprowadzić......


Na razie na siebie biorę odpowiedzialność o następującej decyzji:

Działać będziemy według selekcji negatywnej. Znikają od dziś najbardziej 'oblegane' pliki.

Kathrin PW
2 sierpnia 2005, 14:48
Pytam z ciekawości, które to pliki?

Acid Dragon PW
2 sierpnia 2005, 15:04
dwa patche woga, patch z filmami WoGa i nowymi polami bitwy zostały właśnie usunięte - w ich miejsce pojawiły się linki do zasobów oficjalnej strony WoGa.

Za moment znikną niektóre poradniki (poradnik do mm9 "zeżarł" ponad 600 Mb w zeszłym miesiącu (a raczej dwóch pierwszych tygodniach).

EDIT: znikają też dokumentacja WoGa w formacie pdf oraz patch w narzędziami ERM - w ich miejsce linki do oficjalnych zasobów.

Trang Oul PW
2 sierpnia 2005, 17:15
Poradnik do MM IX chyba można już przywrócić. Dużo ludzi go ściągało, bo w jednej z gazet na płycie była gra MM IX.

Acid Dragon PW
2 sierpnia 2005, 18:05
zobaczymy - na pewno nie w tym miesiącu, ale przyznaję, że wyjaśnienie ma sens. Sam też się zresztą skusiłem :).

Alamar PW
6 sierpnia 2005, 14:21
Widzę, że strona zrobiła się popularna.
Minęło 6 dni od 30000 odwiedzin, a licznik pokazuje ponad 600 nowych wtargnięć. Chyba nie wpłynie to ujemnie na zużycie zasobów?

Acid Dragon PW
7 sierpnia 2005, 11:18
nie, 100 odwiedzin dziennie to całkiem standardowa ilość. była mniejsza w trakcie drugiej połowy ostatniego miesiąca, bo nie wszyscy wiedzieli o przeprowadzce.

Problem leży gdzie indziej..... wg jednego tylko programu liczącego transfer zużyliśmy w tym miesiącu 2,5 GB (50%) - lecz według wszystkich innych programów, a nawet po kliknięciu na szczegóły w tym pierwszym wychodzi na to, że nie przekroczyliśmy nawet 1 GB.


Niestety to właśnie ten pierwszy decyduje o tym, czy limit został przekroczony.

Nasza ostania szansa w tym, że zareagują admini, do których napisałem obszerny list.... w przeciwnym wypadku... obawiam się, że może czekać nas najgorsze... i bynajmniej nie mówię tu o tym, że skończą się zasoby...

PS. działy download zawieszone do czasu wyjaśnienia sprawy

Acid Dragon PW
18 sierpnia 2005, 12:41
Problem zasobów naturalnych przybrał kompletnie inną formę, niż pierwotnie.
Dlatego dalsze kontynuowanie debaty chyba nie ma większego sensu - w niedalekiej przyszłości problem albo sam się rozwiąże, albo będziemy mieli problemy natury 'żeby mieć PRYNAJMNIEJ 10% dotychczasowych zasobów'. Debatę uznaję za zamkniętą i dziękuję dyskutantom.

EPILOG - problem rzeczywiście się rozrósł, ale teraz, po pokonaniu efektów kataklizmu, jaki nas spotkał w zimie 2005, brak zasobów w najbliższym czasie nam już nie grozi.
temat: I Debata - o zasobach naturalnych

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel