Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Co się dzieje z polskim heroes-netem?
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2

Acid Dragon PW
23 stycznia 2005, 16:53
Nieco ponad rok temu Kwasowa Grota powstawała na uboczu obok 'gigantów' polskiej sceny HoMM.... a teraz to już właściwie tylko niewzruszona i wciąż wspaniała Jaskinia Behemota się ostała.

Bo tak:

Heroes.wr.pl - niegdyś znakomity serwis, najstarsza polska strona o HoMM, niegdyś jako jedyna konkurowała z Jaskinią - pewnego dnia po prostu zniknęła... bez podania przyczyn, ani wyjaśnień. Ostało się tylko forum, ale od jakiegoś miesiąca nawet i ono już nie funkcjonuje - jak cały portal wr.pl

Twierdza Smoka - decyzją m.in. jej głównego autora została 'połączona' (tak brzmi oficjalna wersja, choć wszyscy widzą, że została 'wchłonięta') z Jaskinią. W praktyce tylko dział Heroes IV się ostał, zastępując poprzedni dział H4 Jaskini.

Karczma pod Wszechwiedzącym Dębem - niegdyś bardzo dynamicznie rozwijająca się strona o HoMM, opisująca absolutnie wszystkie części HoMM + nawet części wydane na inne platformy. Dziś leży odłogiem już prawie rok... oprócz dołączenia do nowego 'webringu' nic się w tej stronie nie zmieniło. Cały czas stanowi cenne i bogate archiwum, ale chyba nie tak to miało wyglądać...

Heroes-fan - co tu dużo mówić..... także praktycznie nic nowego od pół roku (trzy nieznaczące wiele niusy) - nie jest tragicznie, ale dobrze też niezbyt, zwłaszcza, że na stronie ciągle wiele działów straszy pustkami.

Heroes CDprojekt - na oficjalnej stronie cdprojektu ostatni nius jest jeszcze z 2003 roku i mówi o pierwszych szkicach do H5....



W tym samym czasie rozwinęły się tak naprawdę tylko 2 strony - Bractwo Kartografów oraz niejaki Heroes Bastion (choć i tak od pół roku nie przejawia aktywności). Reszta stron, takich jak ta, na której obecnie przebywacie już własciwie się nie liczy....


Więc co do jasnej cholery się dzieje ??? Czy w polskim necie już tylko i wyłącznie Jaskinia (niekoniecznie Behemota) zostanie? Co jest powodem takiej sytuacji? Co można zrobić, by było lepiej? A może lepiej nic nie robić? Może nic nie *można* zrobić?

Erdamon PW
23 stycznia 2005, 19:45
Dobra stroną o heroes 3 i dodatkach do niego jest jeszcze Kraina Mroku ( http://www.homm.art.pl/homm3/) ale tam też od bardzo dawna nie ma nic nowego.

Wydaje mi sie ze takiej sytuacji nie można juz niestety zmienic ostatnia z seri Heroes wydana dośc dawno temu a pozatym niezbyt udana nie przyciaga już nowych fanów natomaist starzy fani jeżeli działają aktywnie w internecie to skupili sie na tych największych stronach.Wzrost zainteresowania serią i pojawienie się nowych stron może spowodowac tylko pojawienie sie HoMM 5, ale jest on tworzony przwz innych ludzi i wątpie zeby przyciągnął na powrót starych fanów.

Erdamon PW
13 lipca 2005, 21:01
Czy ktoś może wie co się dzieje z Jaskinią Behemota ? Bo od kilku dni nie moge sie z nią połonczyć.

Kathrin PW
24 lipca 2005, 17:24
Zgadzam się z Erdamonem (pomijając jego ocenę H4:)); bardzo trudno jest wymyślić coś, co odróżniałoby daną stronkę od już istniejących. Zadałam kiedyś pytanie, dotyczące odmienności i wyjątkowości, na pewnej nowej stronie związanej z Heroesami i pozostało bez odpowiedzi. Myślę, że to kwestia charyzmy głównodowodzącego.

Co do pytania o Jaskinię, proszę Cię Acid o jakiś kontakt (przypuszczam, że znasz tam kogoś), byłby przydatny:)

Acid Dragon PW
24 lipca 2005, 21:18
Tak ogólnie co do stron, to owszem, wiele zależy to od "głównodowodzących" jako 'praprzyczyny' wszystkiego, ale jakby szukać jakichś podstaw 'wyjątkowości' nieco już rozwiniętej strony, to myślę, że byłby to najpierw jej klimat i może nie tyle zawartość co "styl" zawartości. Owszem - można powiedzieć, że to z kolei zależy od tego, kto i jak to zrobi, ale z drugiej strony przybysz z zewnątrz oceniając 'wyjątkowość' strony ma w nosie to, kto jest tu 'głównodowodzącym' - poznaje jedynie to, co zostało już stworzone. Ba! W pewnym momencie strona może nawet zacząć żyć własnym życiem, choćby i wogle głównodowodzącego zabrakło! Tak było za bardzo wczesnych czasów Jaskini.... no i apropos niej właśnie - klęska, która ją spotkała to jakiś żywiołak elektryczności, który podczas burzy (najprawdopodobniej) zdecydował się zaatakować płytę główną serwera. Naprawy w toku.

Alamar PW
25 lipca 2005, 14:03
>>>klęska, która ją spotkała to jakiś żywiołak elektryczności, który podczas burzy (najprawdopodobniej) zdecydował się zaatakować płytę główną serwera. Naprawy w toku.


Żywiołak elektryczności? Chyba raczej energii lub burzy ;)
I zdaje się, że stosuje się coś takiego jak listwy przeciwpięciowe, by się od niego się uchronić (taka mała rada na przyszłość).

Wiadomo jak długo będą trwać naprawy?

Skoro już się czepiam (mam dzisiaj myśli samobójcze i wkurzam wszystkich ;) to w newsach w Grocie jest "mały byk": 19.VIII.2005!!! Acid, jesteś jasnowidzem i wiesz już, że za miesiąc będzie też mało many?

Acid Dragon PW
25 lipca 2005, 17:33
Co do zabezpieczeń, to słyszałem, że jakieś były, ale z żywiołakami nie ma żartów :P.


A co do samego żywiołaka elektryczności, to proszę mnie nie poprawiać :P


(BTW, data poprawiona, dzięki)

Alamar PW
25 lipca 2005, 19:46
Nawet nie wiedziałem, że Żywiołaki Elektryczności istnieją.

A tak swoją drogą, to trzeba mieć szczęście, aby trafić na tego JEDNEGO żywiołaka (jestem tylko ciekaw, w jakim wymiarze on egzystuje?), czy przypadkiem płyta serwera nie padła trzynastego?

Acid Dragon PW
25 lipca 2005, 20:48
Bedąc na Terra powinieneś wiedzieć, że istnieje żywioł elektryczności :) (podobnie zresztą, jak żywioł kwasu :P). Co do daty, to było to ok 7.VII.



Alamar PW
25 lipca 2005, 20:52
Mi chodziło o żywiołaka (wybacz moje bazgroły), a nie żywioł. Tak na marginesie, to w MM2 są chyba żywiołaki ognia, powietrza, wody i ziemii, a nie kwasu, elektryczności, zimna i magii (ten ostatni pojawił się chyba dopiero w świecie Enroth).

7 lipca? Ech, chyba powinni niedługo uporać się z płytą. W każdym razie mieli pecha, a podobno siedem jest szczęśliwą liczbą.

Alamar PW
4 kwietnia 2006, 10:06
Oto co ciekawego znalazłem w necie:

http://heroes.toplista.pl/

Cóż, z tych stron znam (z nazwy) tylko Bractwo kartografów. Dziwne, że nie ma tam nawet oficjalnej strony HV Ubisoftu czy CD Projekt, nie wspominając o JB czy Grocie.

Acid Dragon PW
4 kwietnia 2006, 15:12
bo ta pseudo-lista (podobnie jak jeszcze jedna, większa, lecz dość podobna w kwestii jakości) jest stara, nieefektywna, mało kto na nią zwraca uwagę i dopisują się do niej jedynie ci autorzy, którzy z powodów jakichś komplexów na wszelkie sposoby chcą mieć więcej i więcej odwiedzających. jakby o jakąś reklamę czy pieniądze chodziło.

Wydaje mi się, że Kwasowa Grota nie potrzebuje takiej formy "reklamy" (podobnie jak z pewnością JB), ani znalezienia się w 'takim' towarzystwie (równe dobrze można by wystartować w konkursie na "nAjLePsHą i CoOlAśNą StRoNkĘ" czy czymś równie debilnym), czy też niepotrzebnego buttona na głównej :P. O wiele lepiej, gdy jakiś fan w konkretnej sprawie poleci innym fanom Grotę na jakimś forum... wtedy to coś mówi defacto o jakości stronki i sprawia, że odwiedzają ją zainteresowani w konkretnej sprawie. Kompletnie nie rozumiem idei z takich toplist, gdzie na dole jest link z napisem: 'zwiększ popularność swojej strony!' - a to jakiś konkurs Miss Universe jest? Z tej popularności przyjdzie co komu?

Poza tym, kiedy to kogokolwiek i kiedykowlek *zapraszałem* do Groty? a weźcie przeczytajcie info na głównej :P. W założeniach Grota, dzięki swej tematyce głównie, nie miała być nigdy stroną 'dla wszystkich' dostępną z każdego miejsca - raczej dla tych, którzy po prostu interesują się światem HoMM-MM w stopniu nieco większym i poszukują jakichś informacji.

Swietlik PW
6 maja 2006, 10:13
To wielka szkoda że jest tak mało stronek o HoMM... Sporo godzin przesiedzialem nad HoMM2 a póżniej w 3... Spox giery ale ostatnio mialem wielki problem ze ściagnieciem mapek. Na szczęście znalazlem je w JB. Do waszej groty wpadlem szukając informacji o WoG-u, bo ostatni raz gdy slyszalem o tym dodatku byl jeszcze w przygotowaniu. Teraz testuje sobie WoGa.

Alamar PW
27 czerwca 2009, 22:33
Ktoś zna może jeszcze jakieś PORZĄDNE i DZIAŁAJĄCE (czytaj: uaktualniane na bieżąco) strony o HoMM, poza tymi poniżej podanymi (pomijam typowo turniejowe)? Bo jeśli nie, to nieciekawie to ogólna sytuacja wygląda.

- Grota
- Jaskinia
- Akademia
- Tawerna
- Gram.pl (choć co do uaktualnień można mieć zastrzeżenia).

Nie_mam_nicka PW
27 czerwca 2009, 22:57
Alamarze, Centrum Heroes 3, jeśli ten "portal" można nazwać stroną, żałosne forum i minimalna wiedza tamtejszych użytkowników pozostawia wiele do życzenia. Istnieje też kilka pomniejszych for, ale chyba takowych nie chcesz ;].

Tarnoob PW
20 lipca 2022, 12:04
Właściwie to ile jest znaczących stron o HoMM i MM, które zniknęły? Kojarzę:

1. Forum „Centrum Heroes III”, bodaj na heroes3.mojeforum.net – nie wiem, kiedy upadło;
2. Ligaheroes.pl – jw.;
3. Liga „World of Heroes” – jakoś po 2013;
4. Bekalog;
5. Warsztat Alavrisa.

Acid wspominał też kiedyś o martwej stronie Astral Wizard – nic o niej nie wiem. Tutaj jest stara lista stron polskich.

Markham98 PW
21 lipca 2022, 08:50
Czy w tym roku jest planowany jakiś konwent? Z pewnością to też ma wpływ na życie fandomu i jego jakość. Wiadomo, że pojawią się nieliczni, ale zawsze miła odmiana.

Hayven PW
21 lipca 2022, 09:04
Jaskinia coś organizuje, pojawiło się ogłoszenie.

Andruids PW
21 lipca 2022, 12:13
Konwent jaskini od jakiegoś czasu ma niewiele wspólnego z Heroesami i serią M&M. Dla przykładu, w zeszłym roku nie odbył się coroczny turniej Heries III/V, a poprzednim razem, finałową rozgrywkę poprowadzono za pomocą autowalki.

Nie oznacza to jednak w żadnym wypadku, że nie jest fajnie : p

Alistair PW
21 lipca 2022, 19:04
Czyżbyście stali się starsi i znaleźli nowe rozrywki? ;P
strona: 1 - 2
temat: Co się dzieje z polskim heroes-netem?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel