Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Inne gry komputerowe
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 29 - 30 - 31

Quba Drake PW
24 kwietnia 2007, 15:15
Ja mam problem z dobieraniem tematu ale myśle że ten będzie odpowiedni:), ostatnio lubię grać w karcianki(Magic The Gathering) no i sobie myślę skoro oni umieli zorbić takową gre to dlaczego ja bym nie mógł, dzisiaj rano(24.04.07) opanowła mnie mania tworzenia nowej gry karcianej.Efekt jest taki że takowo skończyłem zasady, i częsć planszy do gry:) gra jest bardzo podobna do Heroes III.Tylko jest jeden problem, co zrobić żeby ta gra przyniosła zysk:).

Rabican PW
24 kwietnia 2007, 23:30
Quba:
Magic-The Greading
:O

PS. Nie oni, tylko Richard Garfield!

Quba Drake PW
25 kwietnia 2007, 08:37
Ja to mam pecha:/ ale poprawiłem i jest ok:).

QuiQuiNiedbałość/niestaranność/niekompetencję bardzo wygodnie jest tłumaczyć pechem.

Belegor PW
4 maja 2007, 18:45
Czy ktoś z Was grał w "Preatorians"? Jest to ciekawa strategia, gdzie są 3 nacje: Rzymianie, Barbarzyńcy i Egipcjanie. Fabuła gry toczy sie w czasach Juliusza Cezara, w ostatnich latach Rzymu jako republiki. Kampania liczy 24 misje. W grze tej licz się każda formacja terenu, każdy ruch. Wzmaga myślenie strategiczne. Oprócz kampanii, można grać w pojedyńczy scenariusz, gdzie jest aż 34 mapy z różną liczbą graczy, lub przez sieć LAN z 8 graczami.

Alamar PW
4 maja 2007, 19:13
Owszem, grałem pobieżnie - Centurionowi do pięt nie dorasta. :P

Belegor PW
4 maja 2007, 20:15
Wątpie. Twórcy tej "Preatorians" postarali się. W końu to nie amatorzy, tylko twórcy seri "Commandos".

EvilQuiEvilQuiŻeby być w końu (koniu?) to rzeczywiście nie można być amatorem.

kraken PW
25 maja 2007, 12:00
Moim zdaniem rts które dorastają do pięt Heroesowi III są (na razie):
Age of Mythology (najlepszy rts w jakiego w życiu grałem)
seria gier Twierdza(bardzo dobra grywalność)
Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie I-II (za epickość)
Star Wars: Empire at War (za dynamiczność gry, wspaniałe bitwy w kosmosie, z tymi lądowymi troche gorzej)

Mam nadzieje że nie odbiegłem troche od tematu tymi rts-ami ale jadyna turówka fantasy albo s-f w którą grałem to Disciples II.

Wierze że dobrą grą będzie także wychodząca w Lipcu gra Dawn of Fantasy:

Dawn of Fantasy to dość skomplikowana a na dodatek w pełni trójwymiarowa strategia czasu rzeczywistego. Warto dodać, iż tytuł ten jest debiutanckim projektem studia developerskiego o nazwie Reverie Entertainment. Dawn of Fantasy pod wieloma względami przypomina takie tytuły jak chociażby The Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth czy Age of Mythology.

Zabawa w opisywanej strategii osadzona została w klimatach fantasy, przywodzących na myśl nasze Średniowiecze. Akcja rozgrywa się w krainie znanej jako Mythador. Rozgrywka skoncentrowana została natomiast na właściwych pojedynkach pomiędzy armiami składającymi się z ogromnej liczby jednostek. Wątek ekonomiczny przesunięty został na dalszy plan, przy czym gracz nie może całkowicie pominąć tego elementu gry. Do naszej dyspozycji oddano sześć zróżnicowanych ras: ludzi, elfy, krasnoludy, orki, minotaury oraz smoki. Wybór strony konfliktu ma oczywiście znaczący wpływ na przebieg rozgrywki. Każda z ras ma swoje mocne i słabe strony. Istotną rolę w trakcie zabawy odgrywają również neutralni czarnoksiężnicy, określani mianem Morsów. Potrafią oni szkolić postaci w kilku różnych dziedzinach magii. Warto również dodać, iż wzorem chociażby serii Myth każda z podległych jednostek obdarzona jest unikatowym imieniem i nazwiskiem. Rozwiązanie to ma mobilizować grającego do dbania o podległe mu oddziały. Sterowane jednostki w miarę rozgrywania kolejnych starć zdobywają punkty doświadczenia, przez co stają się coraz silniejsze. Na uwagę zasługuje również wysoki poziom sztucznej inteligencji podwładnych. Przykładowo, po dotarciu do akwenu wodnego wojownicy mogą podjąć próbę przepłynięcia na drugi brzeg, tak aby szybciej dotrzeć do wyznaczonego wcześniej celu.

Podstawowy punkt programu stanowi wyjątkowo rozbudowany tryb single-player, składający się z sześciu rozległych kampanii (po jednej dla każdej z ras). Na uwagę zasługuje również ciekawy multiplayer. Gracze mogą staczać pojedynki na losowo generowanych mapach a nawet brać udział w misjach obserwowanych z perspektywy pierwszej osoby. Oprawa wizualna gry prezentuje bardzo wysoki poziom wykonania. Otoczenie jest szczegółowe i wyjątkowo interaktywne (możliwość korzystania z tuneli, wchodzenia do budynków, badania katakumb itp.). Nie zabrakło również realistycznych efektów pogodowych oraz podziału na dzień i noc.

Źródło Gry-online.

Na stronie głównej gry piszą także o rozbudowanym edytorze, ale mowa tam tylko o czterech rasach (bez krasnoludów i minotaurów). Gra smokami ma przypominać bardziej rpg niż rts.



Boguś PW
27 maja 2007, 16:30
wiec tak
Kto gral kiedys w tibie??
Bo mam takie pytanie ... jak wyjsc z rocka?

Quba Drake PW
27 maja 2007, 16:37
No nie Acid kiedyś coś pisał o Tibi.Pomyliłeś pewnie portale, rozumiem.
Pomogę ci pod warunkiem że zrozumiesz że świat Tibi nie istanieje w świecie M&M.
Masz ósmy level zbierasz 2000gp i idziesz do portalu na Main.

Rabican PW
27 maja 2007, 17:04
De gustibus et coloribus non est disputandum.

Osobiście, Tibii absolutnie nie trawię, lecz nie bronię innym grać w tę grę i czerpać z tego przyjemność.

Dyskutować o niej też nie bronię
Pozdrawiam serdecznie.
A.

Kathrin PW
27 maja 2007, 20:36
Boguś to jest temat o innych grach. Na przyszłość przejrzyj
dokładnie "jadłospis", żeby nie dublować tematów.

Boguś PW
27 maja 2007, 20:51
Grał ktoś kiedyś w Ragnaroka albo Lineage 2 ?? xD bo narazie to moje ulubione gry ;D

PS.Troche bardziej lubie Ro ;P

Boguś PW
27 maja 2007, 21:00
Ja Też miałem C&C ale nie chciał wejść nie wiem czemu ;(

Boguś PW
27 maja 2007, 21:07
komp nie jest zły. Tylko przy włączaniu gry jakiś błąd wyskakiwał.Próbowałem już wszystkiego i nic z tego :/

Korrigan PW
15 lipca 2007, 20:05
A grał ktoś w Bitwę o Wesnoth? Darmowa turówka fantasy (GNU) tworzona przez grupę amatorów. Do ściągnięcia tu. Także w wersji PL :) Ładna, dwuwymiarowa!! grafika, kilka typowych dla fantasy frakcji, często nie wiedzieć czemu porównywana z Heroes, moim zdaniem niezbyt podobna (zupełnie inny system rozgrywki). Wciągnęło mnie na wiele wieczorów. Polecam jako odskocznię od hirka.

Crag Hack PW
16 lipca 2007, 00:04
Ja zainstalowałem ostatnio Linuksa OpenSuse, zainstalowałem też Battle for Wesnoth i muszę przyznać, że całkiem fajna gierka :). I pograć nawet się da. Nie ma to jak mieć trzech wielkich magów w armii xD.

Alamar PW
22 listopada 2007, 09:07
Z ciekawostek wydawniczych - w najnowszym numerze (12) pewnej gazety za 7 zł można nabyć "Age of Wonders: Magię cienia". Cena zachęcająca jak na taką grę.

Ptakuba PW
23 listopada 2007, 15:23
Iii tam zwykły HnS, to co nazywają questy to tylko tłuczenie potworków (czasem na ilość, czasem do zdobycia jakiegoś przedmiotu z potwora). Ale świetna grafika, klimatyczna muzyczka i fajnie że gra jest dynamiczna. Ale po pewnym czasie i ta dynamika się nudzi, bo tylko trzeba klikać tak szybko jak się potrafi. (no ale lepiej niż w tibii :P )

Vatras PW
23 listopada 2007, 19:47
Alamar:
Z ciekawostek wydawniczych - w najnowszym numerze (12) pewnej gazety za 7 zł można nabyć "Age of Wonders: Magię cienia". Cena zachęcająca jak na taką grę.
Niech to Kreegan! Nie tak dawno prawie dwadzieścia złotych na Allegro za grę dałem, a tu taka okazja :/ Ale trzeba przyznać, że gierka świetna (a z nieoficjalnym patchem jeszcze lepsza).

Rabican PW
23 listopada 2007, 23:06
Nawet bym kupił, ale nie mam gdzie, kiedy ani za co (święto solstycjum coraz bliżej). Te trzy czynniki mógłbym jeszcze przeboleć, gdyby nie czwarty - nie mam po co. Ostatnio gram tylko w gry już znane, nie mam sił na nowe. Kapcieję na starość. Chociaż... może jednak się skuszę, pamiętam, że kiedyś spędziłem parę chwil przy AoW :P

Pozdrawiam serdecznie.
R.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 29 - 30 - 31
temat: Inne gry komputerowe

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel