Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [H3] Graal - Przydatny czy nie?
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
strona: 1 - 2

Wiwern PW
23 lipca 2007, 19:39
Tu będziemy rozmawiali o Graalu - (chyba)najpotężniejszym artefakcie w grze. Jak dla mnie graal to tylko dodatek i na gre ma w sumie mały wpływ. Może i ma spore premie ale wymaga wiele zachodu. Pozatym czy jego rozbudowa w mieście jest konieczna i opłacalna? Trzeba wziąc pod uwage, że nie zawsze zbierzemy wszystkie mapy do graala no i jeszcze trzeba do niego dojśc, wykopac go, wrócic do miasta. Troche ruchu zabiera, więc przed końcem gry może nawet go nie zdążymy wykopac. Przecież pod ten koniec gry możemy szybko pokonac wroga to po co nam zabawa w poszukiwanie graala? Choc przyznam, ze lubię go szukac na mapie.
Pozatym patrzmy na taką sytuacje:Mamy graala w mieście a ostatni nasz przeciwnik przejmuje nam miasto (co jednak obeznanym w grze to się nie zdarza) na dodatek ma 7 dzień tygodnia (czyt. przyrost z graala) i teraz może byc problem z odbiciem miasta (źle się wyraziłem chodzi, że troszkę więcej czasu będzie trwała gra i na końcu stracimy troche punktów w rankingu). Jak dla
mnie graal to w sumie jest przydatny na małych mapkach ale na większych to poradzimy sobie bez niego. Moje ulubione graale to mięsożerna roślina (efekt, wygląd), kolos (wygląd) i graal w Confluxie bodajże tęcza (najlepszy graal).

vinius PW
23 lipca 2007, 19:48
Mi w multiplayerze nigdy się nie przydaje, więc sie nie wypowiem. a jak się gra w WoGa i by się go na późniejszym etapie gry wykopało to nie wiem, czy byłby sens (jak się zarabia grubą kasiorę na kopalniach i kapitolach).

EDIT: wiem, ale tak się mówi ;)

Trang Oul PW
23 lipca 2007, 19:54
Cytat:
jak się zarabia grubą kasiorę na kopalniach i kapitolach).
Kapitol można mieć tylko jeden.

Nemomon PW
23 lipca 2007, 20:30
Ja tak naprawdę na palcach jednej ręki policzę, ile razy wybudowałem Graala i jeszcze z parę palców mi zostanie... Jak dla mnie nie jest on najpotężniejszym artefaktem w grze. A to dlatego, że właśnie jego zdobycie, to kupa zachodu. A w WoG'u. to już WoGóle nie jest on potrzebny. Co jak co, ale na brak funduszy w późniejszej rozgrywce w WoG'u narzekać nie można. A przyrost...? O wiele łatwiej zdobyć Statuę Legionów. O trzeciej zdolności nie będę się wypowiadał, ponad to, że są bardzo źle rozłożone. O ile cała mapa, czy wszystkie czary jest przydatne, o tyle +X do jakiegoś parametru w czasie walki, czy nawet przyrost tych diablików, to jest śmieszność. Oczywiście, ten +X może się przydać, ale tylko wtedy, gdy jesteśmy codziennie atakowani. W innym przypadku jest bezużyteczny. Podobnie z diablikami. Ja sam bardzo nieczęsto z nimi chodzę, wolę coś lepszego. A marnowanie pieniędzy na bezużyteczne jednostki jest przestępstwem. Zmierzając więc do końca, uważam, że Graal jest tylko jakąś "maskotką" HoMM, może spełniać jakieś przydatne role, o ile ktoś inny go znajdzie a my go przejmiemy. Oraz nie jest niezastąpiony.

Seener PW
26 lipca 2007, 14:45
"Graal - Przydatny czy nie?"- pewnie, że przydatny. Chociaż na mapie XXL w szóstym miesiącu gry jego obecność jest niezauważalna. Ale zawsze lepiej jest go mieć niż nie mieć. Głupią i bezsensowną specjalność ma Graal w Inferno. Powinni wydać łatkę która to zmienia. Też głupie jest to, że komputer zaczyna szukać tego arta po jednym odkryciu obelisku

Cichy PW
26 lipca 2007, 15:39
Seener:
Też głupie jest to, że komputer zaczyna szukać tego arta po jednym odkryciu obelisku
To chyba zależy od poziomu trudności, jaki gracz ludzki wybiera na początku rozgrywki.

Wiwern PW
4 listopada 2007, 09:31
Ostatnio to mam okazje cały czas go budowac. WoGle za każdym razem go buduje. I przyznam, że jest coś przydatny. A na mapkach S jest nieoceniony (wręcz daje pewną wygraną). Coś go zaczynam doceniac :).

KMD PW
4 listopada 2007, 09:56
Ja nigdy nie zawracam sobie głowy szukaniem Graala, dlatego że od dawna nie gram na mapkach mniejszych niż L. A jak grałem na małych mapkach starałem się jak najszybciej zniszczyć przeciwnika i dlatego uważam, że Graal jest nie potrzebny.
Chociaż jak można by go było łatwiej zdobyć, a nie latać po całej mapce i szukać obelisków to miałbym o nim inne zdanie.

Altair PW
4 listopada 2007, 10:52
Dla mnie osobiście Graal jest bardzo przydatny. Zwykle wystarcza mi około 40% odkrytych obelisków aby go odnaleźć. A na początkowym etapie (szczególnie na dużych, ubogich w surowce mapach) okazuje się bardzo przydatny.

Seener:
"Graal - Przydatny czy nie?"- pewnie, że przydatny. Chociaż na mapie XXL w szóstym miesiącu gry jego obecność jest niezauważalna. Ale zawsze lepiej jest go mieć niż nie mieć. Głupią i bezsensowną specjalność ma Graal w Inferno. Powinni wydać łatkę która to zmienia. Też głupie jest to, że komputer zaczyna szukać tego arta po jednym odkryciu obelisku

Mapy XXL? Interesujące. Nie przypominam sobie aby w SoD istniały mapki większe niż XL.

Kathrin PW
5 listopada 2007, 11:48
Są mapy, których nie da się przejść bez posiadania Graala; przykładowo moja ulubiona "Statute quandary", którą nieodmiennie polecam.

Dark Dragon PW
13 listopada 2007, 22:08
Altair:
Mapy XXL? Interesujące. Nie przypominam sobie aby w SoD istniały mapki większe niż XL.

Niekoniecznie mówimy o SoD :)
Dla konkretności podam linka do pewnego tematu (bo jak mniemam z tęd wziął się ów rozmiar)
http://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=292

Nemomon PW
13 listopada 2007, 22:19
Pamiętamy o tym, ale mimo wszystko nawet teraz mapy XXL nie są jakoś zbytnio popularne, choć nie ukrywam, że jakby ktoś zrobił jakąś porządną, to w końcu odszukałbym tego EXE.

Seener PW
14 listopada 2007, 19:13
Jezu ludzie (stworzenia) ;/... Jakby nie można było się pomylić ;/. Kto jeszcze jakiś wywód zrobi ? ;/
Przepraszam wielce, chodziło mi o mapy XL, trudne do skapowania naprawdę... ;/

Solmyr PW
14 listopada 2007, 20:36
Tylko, że istnieją mapy większe od XL i nikt nie potraktował tego jak pomyłkę i nikt nie pisał z ironią.

Nargorth PW
7 stycznia 2009, 21:04
Graal to nie żaden nieprzydatny złom!!! Jak gram na M, to zdobycie go daje połowiczną gwarancję zwycięstwa (chyba że ktoś jest naprawdę beznadziejny). Drugą połowę stanowi moje niepokonane trio bohater+dowódca+potężna armia. I po kłopocie, nie ma co gdybać. Może i na S-ce niewarto go szukać, a na XL-ce się tak nie przydaje, ale dla mnie jest nieoceniony.

reddragon PW
5 maja 2009, 21:50
Graal jest bardzo przydatny ponieważ dostarcza dużo wojsk i zasobów. Ale rzadko go mam bo za nim zwiedzi się wystarczającą ilość obelisków już najczęściej moi wrogowie są pokonani. Ale z Graalem jest bardzo łatwo rozwalić nawet czterech przeciwników.

Def PW
27 sierpnia 2009, 20:58
Graal? Nie warty zachodu! ;) Naprawdę, po co tracić czas na jego szukanie, kiedy można w międzyczasie: zbudować armię i zmiażdżyć przeciwnika :D... No... jeśli chcemy jakieś trofeum to Graal jest godny poświęceń ;)... ( mój pierwszy post :P )

tymolord PW
4 października 2009, 22:35
Jeden szuka Graala, reszta robi co trzeba. Znajdziesz Graala, masz piniążki. Dużo piniążków, które można bardzo dobrze spożytkować.

Archol PW
25 października 2009, 08:31
Graal jest bardzo przydatny popatrzcie chociaż na premie jakie daje nie licząc przyrostu i kasy np;w FORTECY Galeon Niebios odkrywa całą mapę.
Chociaż rzecz jasna trzeba go najpierw znaleźć wykopać i dotargać do zamku co zżera kupę czasu na większych mapach.

S15p PW
25 października 2009, 15:48
Jak na mój gust, to gdy się ma ochotę można poszukać... (lub zrobić jakiegoś bohatera, którego nie będzie żal, i nim szukać ;P Jeśli wróg go nie zmiażdży... Ma się szczęście ;P ) A jeśli znajdzie się go "przy okazji" penetrowania mapy, zawsze ma się miłą niespodziankę...
Według mnie w sumie nie ma sensu skupiać się głównie na nim, on sam w sobie nie zapewnia zwycięstwa (noo, może czasem... ;P ) Choć, co prawda to prawda, często może nieźle pomóc...
Ale i tak zazwyczaj nawet nie zdążę go znaleźć, a już skończę grę ;P
strona: 1 - 2
temat: [H3] Graal - Przydatny czy nie?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel