Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)temat: Heroes V - Tribes of the East [Dzikie Hordy]
komnata: Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)
strona: 1 - 2 - 3 ... 12 - 13 - 14

selene PW
3 listopada 2007, 17:45
A ja mam teraz takie pytanie bezpośrednio związane z nowym dodatkiem. Na stronie onetu jest ten konkurs i należy odpowiedzieć na pytanie, które zupełnie zbiło mnie z tropu:
Jak nazywają się latające poczwary występujące w grze?
Pierwszą nasuwającą mi się odpowiedzią były smoki, no bo w końcu wokół nich kręci się cała akcja gry. Ale potem w artykule doczytałam, że "latającymi poczwarami" zostały nazwane pao-kai. I nie wiem co o tym myśleć... Uważam, że moja odpowiedź nie była chyba całkowcie bezsensowna, no nie?
Btw. pozdrawiam wszystkich żywych i nieżywych panów, bo dzisiaj Dzień Mężczyzny:p

Acid Dragon PW
3 listopada 2007, 18:15
To po prostu dowód na to, że text redagowali ignoranci. Pewnie chodziło im o pao kai faktycznie, aczkowliek równie dobrze można by wymienić obie wiwerny. Chciałem nawet wysłać odpowiedź w tymże konkursie rzeczywiście odpowiadającą na pytanie, czyli wymieniającą wszystkie latające poczwary w grze - WSZYTSKIE - każdą w trzech formach... no chyba, że dla panów z onetu istnieje rozróżnienie która z latających jednostek w grze jest poczwarą, a która nie ;P.

selene PW
3 listopada 2007, 18:53
Chociaż... smoki z Fortecy nie latają... Ale z drugiej strony jak miałam niby podać nazwę jednostki z dodatku, w który jeszcze nie grałam? Z jakiegoś tam artykułu?
A w słowniku synonimów w internecie znalazłam: "bestia, POCZWARA, potwór, smoczek, SMOK, straszydło".
Uwielbiam takie inteligentne konkursy :/

Alistair PW
4 listopada 2007, 00:34
Ja też się nad tym zastanawiałem i doszedłem do wniosku, że chodzi o latające poczwary z dodatku, gdyż dodatku dotyczył ten konkurs. Otwarta została dla mnie kwestia czy chodzi ogólnie o wiwerny czy konkretnie o pao-kai, które mi przyszły do głowy jako pierwsza odpowiedź. Ja udzieliłem odpowiedzi wiwerny, gdyż uznałem, że najsensowniejsza jest odpowiedź ogólna, z tego względu, że pao-kai jest ulepszeniem wiwerny i nie jest jedyną poczwarą latającą w dodatku.

Nie zgodzę się z tym, że nie powinno się wymagać od kogoś znajomości jakiegoś faktu tylko dlatego, że się w grę nie grało. Ostatecznie nagrodą ma być egzemplarz gry, więc można było poczytać sobie o grze, czy też zagrać w demo.

Jeśli nazwa wiwerny jest poprawną odpowiedzią na zadane pytanie, wtedy wszystko jest w porządku. Natomiast jeśli chodziło autorom pytania o pao-kai, to uważam, że pytanie było za mało konkretne i sprowadzało się do domyślania się "co autor miał na myśli"

Alamar PW
4 listopada 2007, 09:16
Alistair:
...sprowadzało się do domyślania się "co autor miał na myśli".
Cóż, jeśli recenzje gry opiera się na podstawie dema (WP, ONET, Gram.tv - reszty jeszcze nie sprawdzałem), to co się dziwić, że autor sam nie wie dokładnie co mówi/pisze.

Alistair PW
4 listopada 2007, 10:28
Nie za bardzo rozumiem, a właściwie wcale, co ma do tego recenzja gry? Chodziło o pytanie konkursowe "Jak nazywają się latające poczwary występujące w grze" i w odniesieniu do tego pisałem, że trzeba się domyślać czy chodzi o smoki, a zwłaszcza czy ogólnie o wiwerny czy konkretnie o pao-kai. Poza tym przeczytałem recenzję gry na onecie i tam nie ma słowa o latających jednostkach, czy to występujących ogólnie w grze, czy to w rasie orków. Na podstawie tej recenzji nie dało się odpowiedzieć na zadane pytanie. Dlatego nie zgadzam się z Selene. By poznać odpowiedź na dowolne pytanie konkursowe trzeba czasami zainteresować się danym tematem. Tak jak pisałem we wcześniejszym poście - skoro nagrodą jest egzemplarz gry, to raczej bez sensu jest posiadać tę grę wcześniej. Wtedy co najwyżej można sprzedać ją komuś.

selene PW
4 listopada 2007, 15:45
Nie twierdzę, że nie interesowałam się grą. Artykułem, do którego zdaje mi się, mieliśmy się odnieść, była zapowiedź gry, nie recenzja. A tam jedynymi, wymienionymi latającymi potworami były pao-kai. Nie powiesz mi jednak, że w nowym dodatku nie ma smoków! Chodzi mi o to, że czasami „karane” jest myślenie nietuzinkowe. Poczwara dla każdego może znaczyć coś innego...
Niestety, konkursy mają to do siebie, że ich organizator może robić to co chce... :/

Alamar PW
4 listopada 2007, 16:29
Cytat:
Nie za bardzo rozumiem, a właściwie wcale, co ma do tego recenzja gry?
Nic, albo wszystko. Zależy jak na to spojrzysz. Zarówno recenzja, jak i sam konkurs, były wg. mnie napisane na "odczep się" - ogólnikowo, bez sprawdzenia czy przypadkiem jakieś zdanie jest niejasne ("poczwary").

Cytat:
Chodziło o pytanie konkursowe "Jak nazywają się latające poczwary występujące w grze" i w odniesieniu do tego pisałem, że trzeba się domyślać czy chodzi o smoki, a zwłaszcza czy ogólnie o wiwerny czy konkretnie o pao-kai.
Zapewne o pao-kai, bo od czasu pierwszych oficjalnych notek prasowych Ubisoftu (zapowiedź gry, która potem rozniosła się na większość portali) wspominano o tym potworze.
Lecz każdy kto grał w demo, zapewne zauważył, iż tak naprawdę to pao-kai jest niczym innym jak (ulepszoną) wiwerną. Wychodzi stąd niekonsekwencja osób układających pytanie (w recenzji też coś podobnego można zauważyć) - nie wspominając już o tym, że poczwara może oznaczać każdą brzydką jednostkę w HV.

Cytat:
Poza tym przeczytałem recenzję gry na onecie i tam nie ma słowa o latających jednostkach, czy to występujących ogólnie w grze, czy to w rasie orków. Na podstawie tej recenzji nie dało się odpowiedzieć na zadane pytanie.
Recenzja powstała zdaje się już po ogłoszeniu konkursu, tak więc poza przykładem w jaki sposób jest pisana (na danym portalu netowym), nic do konkursu nie miała.

Cytat:
Dlatego nie zgadzam się z Selene. By poznać odpowiedź na dowolne pytanie konkursowe trzeba czasami zainteresować się danym tematem. Tak jak pisałem we wcześniejszym poście - skoro nagrodą jest egzemplarz gry, to raczej bez sensu jest posiadać tę grę wcześniej. Wtedy co najwyżej można sprzedać ją komuś.
Zazwyczaj wystarczają przeszukiwania archiwów danego portalu (w tym wypadku wszelkie artykuły z zapowiedziami plus ewentualnie galerie). Czasem jeszcze Google lub Wikipedia.

To tyle tytułem wyjaśnień (tak, wiem że jest to chaotycznie napisane, ale mam nadzieję, że ktoś te wypociny zrozumie).

DArkon PW
6 listopada 2007, 23:40
No i już ograłem całą pełną wersję możecie zadawać pytania, heh teraz będę uważał by nie napisać żadnego spoilera co było na gram.pl :P

MCalebMCalebA ograłeś ją na dokładnie 59, 90 złociszy.

DArkon PW
7 listopada 2007, 18:19
Kumpla brat kupił w Anglii, i stąd mam Dzikie Hordy, z Neta (internet) nie ściągałem jak zapowiadałem, bo mi się już nie opłaciło jak dowiedziałem że kumplowi brat kupił, pracuje tam na budowie.

Edit:
Co do Skill Wheela są już PL wersje 2.2 i 3.01 a oto link http://rapidshare.com/files/68035297/skillwheel.rar.html

a oto cytat/tekst wypowiedziany przez Morthiego:

"w ramach poprawiania nastroju podczas oczekiwania na Hordy mam przyjemnosci zaprezentowac odswiezone kola umiejetnosci dla wersji podstawowej+kuzni przeznaczenia oraz dla dzikich hord

kolo umiejetnosci dla dzikich hord zostanie uaktualnione o nazwy jednostek Przystani gdyz te ktore uzylem pochodza z kuzni przeznaczenia a w miedzyczasie zaszly pewne zmiany ;)"

DArkon PW
9 listopada 2007, 00:24
Alamar link do nowej wersji Skill Wheela nie działa, pisze że niema pliku.

Alamar PW
9 listopada 2007, 08:45
U mnie działa.
Czasem warto poczekać nim sie napisze, że "nie działa", bo serwery też mają "wolne".

Anduran PW
12 listopada 2007, 14:29
Zdaje się, że na dodatek poczekamy trochę dłużej niż do 29 listopada. W sklepie gram.pl pod datą 29 listopada jest tylko FEAR.

Dark Dragon PW
14 listopada 2007, 16:40
Może to już trochę stare info, ale sobie dziś przypomniałem:
Jest zniżka na HV:KH
gram.pl:
PROMOCYJNE WARUNKI: Możesz kupić ten produkt używając 20, 00 wPLNów ponieważ masz zarejestrowaną grę Heroes of Might and Magic V: Kuźnia Przeznaczenia.

dambibi PW
20 listopada 2007, 21:34
No ja pier...nicze. Ile można robić grę(wprowadzać graczy w błąd??)

syfi pródżektff:
Niestety prace przy lokalizacji przedłużają się i gra nie ukaże się w tym roku, jak to pierwotnie było planowane. Za opóźnienie CD Projekt wszystkich graczy bardzo przeprasza. Gry komputerowe są niezwykle złożonymi produktami, które wymagają wielu testów i pracy, by mieć pewność, że gracze otrzymają produkty dopracowane i o najwyższej jakości. Niestety czasami jest to powodem tego, że planowane terminy wydawnicze ulegają przesunięciu.

A tam. Zwykłe pierdoły. Przez tego głupiego witchera nie wypuścili plemion wsch......Krwawych hord;p.


Alamar PW
19 grudnia 2007, 10:11
Jak ktoś jeszcze (jakimś cudem) rozważa zakup Tribes of the East w wersji PL, to oto przykładowy obrazek z tłumaczeniem nazwy jednostki (ang. Goblin Defiler).

MCaleb PW
24 stycznia 2008, 02:51
Dziś odbyła (odbędzie?) się premiera polskiej wersji drugiego dodatku (standalone) Tribes of the East... ech, znaczy się Dzikich Hord.

Alamar PW
24 stycznia 2008, 09:12
Wiemy, wiemy... chyba, że kogoś już ta gra nie interesuje.

(później sobie to skasujesz :P)

Dragonar PW
15 lipca 2008, 22:56
Mam pytania odnośnie "Dzikich Hord" Zamierzam kupić ten dodatek, bo mam czyste H5 i dodatek - "Kuźnia Przeznaczenia". Działa on (jak czytałem) osobno. Czy da się zainstalować go na H5, jak zwykły dodatek? Na przykład chciałbym mieć zamek Forteca (krasnale), a mój kolega tą Twierdzę z Dzikich Hord. Czy da się tak zrobić? Czy "Dzikie Hordy" to jest gra z jednym zamkiem, czy można też ją doinstalować do H5 z jednym dodatkiem, by mieć H5 z dwoma dodatkami?

Field PW
15 lipca 2008, 23:02
Dzikie Hordy to dodatek, który ma WSZYSTKO z poprzednich wydań gry oprócz kampanii. Czyli masz wszystkie zamki + wszystkie mapy multi i scenariusze.
strona: 1 - 2 - 3 ... 12 - 13 - 14
temat: Heroes V - Tribes of the East [Dzikie Hordy]

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel