Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [H3] Conflux
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8

Wiwern PW
2 listopada 2007, 09:43
Nie chciałbym by powstawały tematy o każdym z miast z osobna ale dyskusja o Conflux może byc ciekawa. Conflux jest często nienawidzony przez swój klimat, moc, przyrost, graal i w sumie przez wszystko inne. Był dodatkowym miastem w dodatku AB (ale o tym już chyba wiemy :D) ale czy coś znaczył?

Czy Conflux wniósł coś dla fabuły?
Czy Conflux nie był przesadzony?
Co myślisz o klimacie Conflux?
Czy uważasz, że było to miasto na siłę?
Wolałbyś Forge czy Conflux?
Czy Conflux był ważny dla dodatku AB?
Czy jest to miasto godne miana H3?
Czy wolałbyś inne miasto?


Narazie się nie wypowiadam a czekam na wasze opinie.

Ginden PW
2 listopada 2007, 10:10
Cytat:
Czy Conflux wniósł coś dla fabuły?
Wątpliwości.
Cytat:
Czy Conflux nie był przesadzony?
JEST przesadzony.
Cytat:
Co myślisz o klimacie Conflux?
Całkiem niezły, chociaż zbyt bajkowy.
Cytat:
Czy uważasz, że było to miasto na siłę?
Nie. IMHO Conflux jest dowodem na to, że Wskrzesicielce udało się skontaktować z innymi światami i uzyskać ich pomoc.
Cytat:
Wolałbyś Forge czy Conflux?
Conflux. Wiem, że Forge ma uzasadnienie fabularne, ale jakoś nie mogę przekonać się do nagi w czołgu.
Cytat:
Czy jest to miasto godne miana H3?
Tak.

Ptakuba PW
2 listopada 2007, 11:25
Wg. mnie to miasto zbyt bajkowe, ale o fabule nic nie wiem. Pewnie dlatego że kampanie przechodziłem redpillem tylko żeby obejrzeć filmiki :P

vinius PW
2 listopada 2007, 11:28
Cytat:
Czy Conflux wniósł coś dla fabuły?
Chyba był wypełniaczem zapasowym, takim upychadłem zamiast Forge, więc nienazbyt wiele?
Cytat:
Czy Conflux nie był przesadzony?
A gdzież, zbyt silne to-to nie jest.
Cytat:
Co myślisz o klimacie Conflux?
Interesujący, nie widziałem jeszcze żadnego miasta żywiołaków...
Cytat:
Czy uważasz, że było to miasto na siłę?
Najwyraźniej tak.
Cytat:
Wolałbyś Forge czy Conflux?
Forge.
Cytat:
Czy Conflux był ważny dla dodatku AB?
Co to za pytanie? Musieli coś wsadzić zamiast Forge, żeby faula się stuprocentowo nie posypała.
Cytat:
Czy jest to miasto godne miana H3?
Nie mniej, niż każde inne.
Cytat:
Czy wolałbyś inne miasto?
Jeśli nie Forge, to nie wiem.
Cytat:
Nie mam więcej pytań.
Mimo to chętnie o sobie opowiem.
Cytat:
Co Pan sądzi o tym temacie?
Głupi :P

Cichy PW
2 listopada 2007, 13:50
No to teraz ja dorzucę parę słów.

Cytat:
Czy Conflux wniósł coś dla fabuły?
Nie przypominam sobie, bo przechodziłem kampanie tak jak Ptakuba :P .
Cytat:
Czy Conflux nie był przesadzony?
Przesadzony nie był, w końcu czego mielibyśmy się spodziewać po mieście "zastępującym" Forge wykonanym na prędce?
Cytat:
Co myślisz o klimacie Conflux?
Baśniowy lekko, reszta w porządku.
Cytat:
Czy uważasz, że było to miasto na siłę?
Raczej tak. A wszystko dzięki grupie wyjątkowo mądrych fanów ;P .
Cytat:
Wolałbyś Forge czy Conflux?
Forge powinno być w GŁÓWNEJ fabule AB, a Conflux w pobocznej.
Cytat:
Czy Conflux był ważny dla dodatku AB?
Chyba żartujesz :) .
Cytat:
Czy jest to miasto godne miana H3?
Oczywiście.
Cytat:
Czy wolałbyś inne miasto?
Nie.

Nie_mam_nicka PW
2 listopada 2007, 14:19
Wiwern:
Czy Conflux wniósł coś dla fabuły?
Chyba tylko zmianę oryginalnej z AB... Ciekawe czy gdyby wszedł w SoDzie٫ to czy tam też była by inna fabuła?

Wiwern:
Czy Conflux nie był przesadzony?
Poza dosyć nietypowym sanktuarium graala to raczej nie٫ jedyne przesadzone według mnie miasto to Castle (i dlatego między innymi go nie lubię)٫ ale to już moje prywatne preferencje.

Wiwern:
Co myślisz o klimacie Conflux?
Super, jedno z moich ulubionych miast. Miasto Żywiołaków to według mnie ciekawy i oryginalny pomysł. Do dzisiaj się dziwie ludziom że tak to krytykują٫ a chała i dziadostwo jakim jest Fortress w FoMM5 się im podoba :P

Wiwern:
Czy uważasz, że było to miasto na siłę?
Nie, w końcu ponoć miało wejść w SoD٫ tylko po prostu za szybko go ukończyli by załatać brak Forge (patrz na przykład specjalności bohaterów٫ czy brak cienia u Feniksa :/)...

Wiwern:
Wolałbyś Forge czy Conflux?
Chciałbym to i to :) Mam nadzieję że Forge wejdzie do WoGa٫ w końcu to oficjalne miasto٫ a nie jakiś fanowski wymysł jak Bastion...

Wiwern:
Czy Conflux był ważny dla dodatku AB?
Nie٫ w końcu ponoć go planowali do SoD٫ a w AB wystąpił chyba po to żeby jakiekolwiek miasto to to dodawało.

Wiwern:
Czy jest to miasto godne miana H3?
Oczywiście, na pewno lepsze niż 99٫9% fanowskich projektów miast٫ które do pięt mu nie dorastają.

PS.
Ptakuba:
Wg. mnie to miasto zbyt bajkowe
Zbyt bajkowe? o_O Zbyt bajkowy to jest Heroes IV (żeby nie było, nie jestem przeciwnikiem tej części٫ ale dobijały mnie te Tęczowe Jednorożce czy tęcze)... Conflux jak reszta miast wygląda raczej "filmowo" (podobnież z potworami٫ no może poza Feniksem który nie pasuje do reszty).

Ginden:
Conflux. Wiem, że Forge ma uzasadnienie fabularne٫ ale jakoś nie mogę przekonać się do nagi w czołgu.
Chodziło Ci o sam koncept stwora٫ czy o to że jednostka atakująca w zwarciu ma broń na odległość? (mi też ta jednostka się nie podoba٫ ale tylko z drugiego powodu٫ nie rozumiem czemu nie dali jakiś lightsaberów٫ czy coś).

Ptakuba PW
2 listopada 2007, 17:43
Rzeczywiście dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie Conflux w SoD a Forge w AB. Miałoby to zarówno uzasadnienie fabularne, a w dodatku gdyby żywiołaki pomagały w walce z nieumarłymi to też by było ciekawie, bo moja wypaczona wyobraźnia mówi mi że ten cały Conflux ma sporo wspólnego z elfami z jakichś wypaczonych powodów, a elfy nie lubią martwiaków, co widać na załączonym obrazku.

(tu powinien być obrazek, lecz zjadł go behemot. Jeśli chcesz go tu mieć na siłę to przyłóż swoje ulubione zdjęcie do monitora)

Rabican PW
2 listopada 2007, 20:02
Pozwolę sobie na offtopic, ale to konieczność wobec jawnego bluźnierstwa, którego dopuścił się kolega. Nie uważam, by elfy szczególnie wsławiły się walką z nieumarłymi – tylko kult Sehanine Księżycowy Łuk ma w swym programie zwalczanie istot tego typu. Jednak nawet Córka Nocnych Niebios nie sprzeciwia się egzystencji nieumarłych o dobrym charakterze, w tym baelnornów. Właśnie na nich – elfich liszy – pragnę zwrócić szczególną uwagę. Podobnie jak alhoonowie (illithilisze), to jeden z nielicznych typów nieumarłych charakterystycznych wyłącznie dla danej rasy. Są bardzo mocno związani z elfią kulturą i stanowią znaczną część użytkowników słynnej wysokiej magii. Symbolizują także poświęcenie, gdyż decydując się na nieumarłość wyrzekają się zewu Arvandoru.

Obrazki: 1 2

Pozdrawiam serdecznie.
Я.

KMD PW
2 listopada 2007, 21:03
Według mnie Conflux jest miastem które nic nowego nie wnosi do fabuły, a także jest zamkiem zbyt baśniowym i nie pasuje zbytnio do świata Heroes III. W mojej opinii nie jest to miasto robione na siłę miało przecież wejść w SoD.
Osobiście wolałbym aby Forge było nowym zamkiem w AB, ponieważ dużo by wniósł do fabuły, a po za tym świat w Heroes byłby o wiele ciekawszy. Wydaje mi się że Conflux jest najgorszym zamkiem w Heroes III i jest najmniej dopracowany.
Ale to tylko moje skromne zdanie...

Seener PW
3 listopada 2007, 18:22
Czy Conflux wniósł coś dla fabuły?- Już samo pojawienie się nowego miasta z urzędu musi coś wnieść do fabuły

Czy Conflux nie był przesadzony?- przesadzony ? Raczej zaniżony. Zdecydowanie zaniżony

Co myślisz o klimacie Conflux?- że jak najbardziej pasuje do H3. To tak jak liga bez Odry :P (nikt jej nie lubi ale bez niej to już nie to samo :)

Czy uważasz, że było to miasto na siłę?- nie. Na siłę to są tworzone kolejne dodatki do H5

Wolałbyś Forge czy Conflux?- zdecydowanie Wrota. Roboty, lasery i technika w Heroesie... nie mogę sobie tego w żaden sposób wyobrazić...

Czy Conflux był ważny dla dodatku AB?- poniekąd. Najważniejszą opcją i tak była opcja map losowych. Nie mniej Conflux jest ok.

Czy jest to miasto godne miana H3?- Jak najbardziej tak. A już na pewno o wiele bardziej niż robociarnia

Czy wolałbyś inne miasto?- nie

Rabican PW
4 listopada 2007, 02:48
Seener:
Czy Conflux nie był przesadzony?- przesadzony ? Raczej zaniżony. Zdecydowanie zaniżony
Przepraszam, ale czy aby na pewno mówimy o tym samym mieście? Conflux nie bez powodu jest banowany na wielu turniejach.

Seener:
Roboty, lasery i technika w Heroesie... nie mogę sobie tego w żaden sposób wyobrazić...
Przy problemach z wyobraźnią polecam zagranie w którąkolwiek część Might and Magic starszą od IX. Powinno pomóc.

Seener:
Czy jest to miasto godne miana H3?- Jak najbardziej tak. A już na pewno o wiele bardziej niż robociarnia
Khy, khy? Coś nowego bardziej godne wcielenia do gry od integralnej i kluczowej części fabuły całej sagi? Dobrze zrozumiałem?


Pozdrawiam serdecznie.
Я.

Seener PW
4 listopada 2007, 13:31
To wytłumacz mi jaki jest powód tego banowania, bo Conflux oprócz podwyższonego przyrostu (ale jednocześnie zaniżonych statystyk stworzeń) i najlepszej wg mnie specjalności Graala, odstaje pod każdym względem od innych miast. Kiedyś zrobiłem sobie dwie rozpiski punktowe (wg mnie i gw chatki... nie pamiętam teraz jej nazwy) we wszystkich zamkach 8 pkt- stworzenie najlepsze na swoim poziomie, 0- najgorsze, i w obu po zsumowaniu mi wyszło, że Wrota są na szarym końcu, czego się zresztą spodziewałem.

avatar PW
4 listopada 2007, 22:19
Co do fabuły: co prawda Heroes Cronicles powstało później niż AB, ale epizod Masters of Elements bardzo ładnie wpasowuje się do całej fabuły serii.

Co do "silności" miasta. Oczestniczyłem w kilku turniejach na konwentach jaskini Behemota. Były to plansze bardzo kontaktowe - dostawało się do ręki armie pierwszego dnia i hop! do walki. A więc przyrost zupełnie nie miał tu żadnego znaczenia. Okazywało się, że Conflux w takich warunkach radził sobie fatalnie. Moim zdaniem na tym właśnie polega balans. Jedne miasta nadrabiają statystykami stworzeń, inne przyrostem stworzeń, inne jeszcze specjalnościami bohaterów, kosztem budynków... Ot, i cała filozofia...

Korrigan PW
8 listopada 2007, 22:06
Czy Conflux wniósł coś dla fabuły?
- Nie zauważyłem:)
Czy Conflux nie był przesadzony?
- Gdy grałem tym miastem nie czułem jakiejś szczególnej przewagi, wręcz miałem wrażenie, że jest lekko słabszy.
Co myślisz o klimacie Conflux?
- Wizualnie to takie sympatyczne połączenie Akademii i Bastionu. Jak to się ma do siedziby przybywających z innych wymiarów żywiołaków.. W moim odczuciu tak sobie. I wróżki mi nie pasują do reszty, to jednostka pod względem klimatu ewidentnie bastionowa.
Czy uważasz, że było to miasto na siłę?
- W pewnym stopniu tak.
Wolałbyś Forge czy Conflux?
- Oba dwa:)
Czy Conflux był ważny dla dodatku AB?
- Grałem dawno i nie przeszedłem całości, nie pamiętam już.
Czy jest to miasto godne miana H3?
- Ujdzie:)
Czy wolałbyś inne miasto?
- Cztery Confluxy, po jednym dla każdego żywiołu;) W MM8 było parę jednostek, które można by wykorzystać, np. salamandry, smokożółwie, trytony, molochy, ludzie-ptaki.. Głaz jako jednostka pierwszego poziomu, dystansowa, z dużym atakiem i obroną ale nieruchoma (szybkość 0) wydaje się mi być ciekawym pomysłem:) Ale najbardziej to bym chciał pierwotną fabułę z Forge, mniejsza już o te cuda typu cyberzombie czy naga tanki..

tymolord PW
9 listopada 2007, 15:30
Czy Conflux wniósł coś dla fabuły?
-W zasadzie to prawie nic, mam wrażenie że Roland i Katarzyna dali by sobie radę bez pomocy żywiołaków.
Czy Conflux nie był przesadzony?
-Chyba tak.
Co myślisz o klimacie Conflux?
-Taki sobie, jakoś mnie nie exscytuje.
Czy uważasz, że było to miasto na siłę?
-Nie zabardzo.
Wolałbyś Forge czy Conflux?
-Conflux nie, a Forge w nieco słabszej formie.
Czy jest to miasto godne miana H3?
-Chyba.
Czy wolałbyś inne miasto?
-Inne... może, dodatkowe na pewno.

AmiDaDeer PW
9 listopada 2007, 18:07
No to teraz czas na moją wypowiedź:

Wiwern:
Czy Conflux wniósł coś dla fabuły?
Niestety nie - a szkoda.

Wiwern:
Czy Conflux nie był przesadzony?
Wręcz przeciwnie - bohaterowie dodawani wyjątkowo na siłę (zbyt schematyczne specjalności i umiejętności) z pewnością o tym nie świadczą. Mimo to - mój ulubiony zamek.

Wiwern:
Co myślisz o klimacie Conflux?
Bardzo ciekawy... Bajkowy świat żywiołów - nigdy się z czymś takim nie spotkałem...

Wiwern:
Czy uważasz, że było to miasto na siłę?
Tak, to było miasto dodawane na siłę, ale mimo wszystko - udane (choć bohaterowie są kiepscy).

Wiwern:
Wolałbyś Forge czy Conflux?
Z przykrością muszę stwierdzić, że Conflux, albowiem taka forma Forge, jaka miała być na początku w AB, zupełnie mi nie odpowiadała. Wolę coś oryginalnego (miasto żywiołaków) niż coś, co już było, tyle że futurystyczne (jednostki z innych miast z nowoczesną technologią).

Wiwern:
Czy Conflux był ważny dla dodatku AB?
Nowe miasto jest zawsze ważne dla jakiegokolwiek dodatku.

Wiwern:
Czy jest to miasto godne miana H3?
Jak każde inne.

Wiwern:
Czy wolałbyś inne miasto?
Nie - wolę nie zastępować jakichkolwiek miast.

Ginden PW
9 listopada 2007, 18:27
Bohaterowie Confluxu są zbyt silni. Zaczynanie z jedną szkołą magii daje sporą przewagę na starcie.

AmiDaDeer PW
9 listopada 2007, 18:55
Ginden:
Bohaterowie Confluxu są zbyt silni. Zaczynanie z jedną szkołą magii daje sporą przewagę na starcie.
To prawda, nie wyjaśniłem - WĘDROWCY są za słabi. Natomiast ELEMENTALIŚCI są zbyt silni. schematyczni.

EDIT: Wywołałem niepotrzebny konflikt. Proponuję, abyśmy stwierdzili, że nie są ani za silni, ani za słabi (za to schematyczni).

Seener PW
10 listopada 2007, 15:09
I co z tego, że zaczynają z jedną magią na starcie ? Umiejętność dowolnej magii można nabyć praktycznie od razu i to bez wysiłku. Liczy się przede wszystkim siła armi, a ta jest mizerna. Samą magią nie da się wygrać a samą siłą wojska- i owszem.

Ginden PW
10 listopada 2007, 15:30
Jak gra się na S z 2 przeciwnikami i kończy na 3-5 poziomie to naprawdę "łatwo" się nauczyć danej magii.
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8
temat: [H3] Conflux

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel